Davranış Bozuklukları 3 yaşinda oğlumun aşırı hırçın davranislari

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

angellaa19

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2017
18
4
35
Merhabalar sevgili anneler. Çok moralim bozuk çok uzgunum. Oğlum yaklasik son 1 aydır aşırı inatçı hırçın oldu. Sürekli dediklerini yapalım istiyor olmazsa bağıra bağıra yerlere yatip agliyor. Ağlamakla kalmayıp sinir krizleri geçiriyor. Bugün en son akşam arkadaşıyla oynadı eve çıkacağız. Çıkmam diye tutturdu ağlamaya başladı.cocuk eve girerken ayrı bir ağlama krizine girdi. Komşu aldı biraz daha oynasın diye ki hiç onay vermediğim bir durum kadına da bir şey diyemedim 15 dk kadar bıraktım artık. Almaya gittim beni görünce kaçıyor gelmek istemiyor. Neyse ağlaya ağlaya çıkardım eve kucağıma alıp. Evde abartısız yarım saat bağıra bağıra sinir krizleri geçirdi. Dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyorum istemiyor üstüne düştükçe daha çok bağırıyor. Ve sürekli bu durumdayız. Sürekli bağırarak ağlayan bir çocuk. Pek kimsemiz yok yaşadığımız yerde yapayalniziz. Akşama kadar oğlumla evde basbasayiz. O kadar üzgünüm ki. Oğlum mutsuz olduğu için mi uzuluyum kendi psikolojim bozuldu ona mı üzüleyim bazen kendimi tutamayip kızıp bagiriyorum daha mı köyü etkileniyor. Ne yapmam lazım bir pedagog a mi gitmwliyiz. Bir akıl verin ne olur. Artık sinirlerim çok yiprandi.

sanirim 3-4 yas sendromu. biraz da yazin etkisi. kizimda 3.5 yasinda. dediklerinizin aynisi. istahi da kesildi son 10 gundur felaket halde..
ki cikariyorum disari kardesi var oynuyor babanne dede var oraya gidiyor vs. ama doymuyor. burda cocuklar hep sokakta onlara ozeniyor sanirim.
evde hamur boyama kaydirak salincak oyun balkonu vs hicbisi yapamiyoruz.

gecici bir donem yaz sonu duzelir bence.

Ah ah ne yaşadım o durumu ben kendi haline bırakın bi süre sonra düzelir benim oğlum annemlerde çok şımarırdı tek torun olduğu için her dediği yapılırdı ben evde o kadar yüz vermezdim yemeği bile yemem diyor şimdi yemezsen aç kalırsın dediğimde yemek zorunda kalıyor biraz kararlı olursanız atlatacaksınız inş

Peki nasıl davranmalıyim kizlar. Ağlarken dönüp arkamı gideyim mi sarılıp sevip sakinleştirmeye mi calisayim. Bazen öyle oluyor ki bir sürü insan içinde ciyak ciyak herkes bize bakıyor. İnsanlar zaten bazıları gerçekten bir enteresan oluyor. Haftaya tatile gideceğiz. Vallahi billahi korkuyorum. Ne kolluk takıyor ne simit ne başka bir şey. Ne 2 dk oturuyor yanımda bir iki kez havuza gittik delirip geldim. Öyle bir inat var ki ne desem ne yapsam boş.

Fazla sarılmamaya çalış sen sarıldıkça daha çok yüz buluyordur cnm insanlarında çok önemseme bende yollarda neler yaşadım hele en son Sabiha gökçende feci bir bağırışmamız oldu gören çocuk kaçırıyor sanırdı ama şimdi gülüyorum gerçekten buna :)

Valla ben eğitimciyim bu pedogojik yöntemlerin ise yaradığını hicbir çocukta gormedim ben kendi haline bırakıyorum ağlayınca bana yapamıyor artik ama baba dede diğerlerine nazi geçtiği için dediginiz gibi yere yatarak ağlıyor en iyisi siz sakince başka bir odaya geçin zinarmasi geçince geliyorlar zaten

Valla ben eğitimciyim bu pedogojik yöntemlerin ise yaradığını hicbir çocukta gormedim ben kendi haline bırakıyorum ağlayınca bana yapamıyor artik ama baba dede diğerlerine nazi geçtiği için dediginiz gibi yere yatarak ağlıyor en iyisi siz sakince başka bir odaya geçin zinarmasi geçince geliyorlar zaten
Kesinlikle katılıyorum kendi haline bırakınca zamanla inadıda bırakıyorlar:emir_bebek:

Fazla sarılmamaya çalış sen sarıldıkça daha çok yüz buluyordur cnm insanlarında çok önemseme bende yollarda neler yaşadım hele en son Sabiha gökçende feci bir bağırışmamız oldu gören çocuk kaçırıyor sanırdı ama şimdi gülüyorum gerçekten buna :)
:) Umarım biz de atlatiriz en yakın zamanda. Ben de sakin bir insan değilim ki. Gerçekten ben de kendimi yerlere atıp oğlumun yaptığı gibi bağıra bağıra ağlamak istiyorum.

:) Umarım biz de atlatiriz en yakın zamanda. Ben de sakin bir insan değilim ki. Gerçekten ben de kendimi yerlere atıp oğlumun yaptığı gibi bağıra bağıra ağlamak istiyorum.
Bende değilim aslında ama onun iyiliği için sakin olmaya çalıştım hep biliyordum ki bunu iyiliği için yapıyorum çok üstüne düşünce gerçekten aşırı mızmız bir hal alıyor ama bugünleri ancak sakin kalarak atlatabilirsin cnm :)

Bugün öyle yaptım zaten yarım saat agladi bagirdi. Bir de anne gel diye beni çağırıyor. Yanına gidince bir daha bağırmaya başlıyor.daha da ağlıyor. Gitmesem yanına gelmediğim için ağlıyor.

Bende değilim aslında ama onun iyiliği için sakin olmaya çalıştım hep biliyordum ki bunu iyiliği için yapıyorum çok üstüne düşünce gerçekten aşırı mızmız bir hal alıyor ama bugünleri ancak sakin kalarak atlatabilirsin cnm :)
Haklısın canım. Teşekkürler :)

Sokaktan eve girmeme benim oğlumdada vardı kendini yerlere atıyordu görsen annesi çimdikledi dersin bağıra bağıra offf şuan 3yasında şimdi eve girerken hiç sorun yaratmıyor.Ben bunu evdekı mevcut oyuncaklara cıkartma yapıstırarak çözdüm.Mesela mılyoncudan alınmıs plastık araba var thomas kıtabını aldım içinde cıkartmalar vardı yapıstırdım bide paketledim posedıyle yenı gibi aaa thomas arabası aldım ben sana dıyıp apartmanın onunde kendını atmaya basladıgında kapıyı acıp uzattım baktım geliyor Çok da uzun sürdüremedi :)

X