30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kagitadam

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2018
184
183
Merhaba arkadaşlar , uzun yıllardır forumu okuyordum , forumu hazırlayan ve yorumlarıyla bize yol gösteren herkese teşekkür ederim .

Benim de tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istediğim bazı sorunlarım var .

35 yaşındayım , orta halli bir ailede erken yaşta başladığım iş yaşamında mücadele ile geçti gençliğim , şu an özel bir firmada çalışıyorum . Bana ekstradan bir değer kattığına inanmadığım aksine hayatımı hep zorlaştıran çevremin beğeni ile bahsettiği bir dış güzelliğe sahibim . bunun haricinde sessiz ve kendi halinde bir insanım .

Bu yaşıma kadar benimde sevdalarım oldu , ilki 10 sene kadar süren , sonu kavuşmayla bitemeyen bir ilişki ve sonrasında karşıma çıkan her insanda o ilki aradığım ,unutamadığım , aradan 15 sene geçmiş olsa da 2-3 ayda bir rüyalarımda görüp ağlayarak uyandığım , içimde yara kalmış insan , sonrasındaki flörtlerimi eş dost aracılığıyla tanıştırıldığım uyum sağlayamadığımı insanları saymazsam da en son olarakta aklı başında 30 lu yaşlarımda 1 sene süren arkadaşım , ailemin maddi durumu istediği kadar iyi olmadığı için istemedikleri 30 umdan sonra bana gülümsemeyi ve güvenmeyi hatırlatmış son insan ..

Elbette son 10 yılda geçen üzücü hatıralar hatırlanmak istenmeyen anlar , kötü deneyimler , ve yorulmuş bir zihinle 35 yaşımda iç yapısı ve efendiliği bana uygun eşimle bir sene arkadaşlık yaptıktan sonra 6 ay önce evlendik .

Eşim benden 11 yaş büyük , ailemin istediği gibi maddi durumu yerinde kendi halinde bir arabası ve evi var ,sessiz sakin birisi .

Eşimin 2. evliliğiyim , önceki evliliği çocuk için yürütülmüş , akla kara kadar uyumsuz mutsuz bir evlilik . 21 yaşında bir kızı var , kızı 1 sene kadar önce evlendi , kedi halinde bir kızcağız mesafeli saygılı bir arkadaşlığımız var , annesiyle arası çok iyi .

Hepimizin hayalinde kendimizi gelin gördüğümüz o en mutlu günümüz benim için bir görev gibi , sonbahar hüznü gibi buruk geçti .

Öyleki ilk olmasına rağmen düğün istemedim , kına gecesi yapmadım , 2. El bir gelinlikle sade bir nikahla evlerimize döndük .

Elbette ailemin dostlarımın akrabalarımın bana değer gördüğü bir son değildi bu , ama hani bir söz var ya güzel kadınlar mutsuz olurmuş diye .

Her şeye rağmen evliliğime ve eşime dört elle sarıldım , fakat kafamın bir yanında hep unutmaya çalıştığım bir ben var ,

Evlilikle değil fakat eşimle uyum sorunu yaşıyorum .

sanki ilk 20 yıllık evliliğinin 2.devresindeyiz , benim yeni ve taze bir insan olduğumun farkında değil evle ilgili hemen hiçbir şeye yardım etmiyor , çöpü balkondan alıp atmak tek görevi bu . ikimiz de çalışıyoruz , benim işim ona göre çok daha yoğun , mesaili .

Klozetin kapağını kaldırmaya bile üşeniyor bazen , işten eve gidince salondakı koltuğa uzanıyor uyuyana kadar kalkmıyor ,

Ben o arada yemek, bulaşık , çay , çamaşır as , topla , varsa ütü yap .. bilirsiniz .

Bunlar bir yana dünürleriyle ayda bir uzun saatler alan yemekler , ( evladım olmadan dünürlerimde oldu :☹ ) karşılıklı gidip gelme istekleri ,

Eşimin annesi ve babası yaşlı olduğundan onların hemen her işine koşturması bir yerden alınıp bir yere bırakılması , kızının abisinin , kızının eşinin ortaklarının ,

Eşim iyi bir insan herkesin işine önce o koşturuyor , sülalede sadece bizde araba olduğundan sanırım ☹ kimin bırakılıp alınması gerekiyorsa eşim ve yanında ben devreye giriyoruz .

Özellikle ailesine çok düşkün . kayınvalidem her gün arıyor eşimi , iyi misin , içine atlet giydin mi , sesin kötü geliyor , gelinle aranız mı bozuk gibisinden ☹eşimde bu ilgi alakaya izin veriyor .

Bilmiyorum arkadaşlarda 46 yaşında bir erkeğin hala bu kadar anneci olması normal mi ☹ benim annem bile rahatsız olmayın yeni evlisiniz diye 3 günde bir aramaya çekiniyor .

Onun haricinde biz evimize eşya almadık eşim eski eşyalarını getirdi , o da masraf etmeyelim diye kendince iyi niyetinden , yatak odamın elbette yeni olmasını istedim ailem aldı sağ olsunlar .

Eşim bekar yaşadığı evinden evliyken oturacağımız şimdiki eve gelince nişanlıydık , ben de geleyim taşınma günü çok eski kullanılmayan mutfak eşyası yatak örtüsü ıvır zıvır açıkçası eski evliliğini anımsatacak çok fazla eşya gelsin istemedim. Fakat orda da kızı devreye girip babasının taşınmasına yardım etme amacı ile evde ne varsa iğneden ipliğe ( eşimin ilk eşiyle evliliğinden olan düğün albümleri dahil ) şimdiki evimize taşındı ,bunlar hep beni derinden üzen şeyler ☹

O eşyaları ayırmak ihtiyacı olanlara gizlice vermek aylarımı aldı , eşim görüp üzülmesin diye ( çünkü israf ettiğimi düşünüyor , benim gibi duygusal bakmıyor )

Benim çok sade bir ailem var 1 ablam ve annem babam gidip geleceğimiz bir onlar var ,anneme bile haftada ya da 10 günde bir gidiyoruz.

Fakat eşimin anne babası , kızı , dünürleri , abisi , halaları , halasının çocukları , aktif misafirliğe gidip gelinen o kadar geniş bir misafir ağı var ki gerçekten düşününce bile bunalıyorum ☹

O ortamlarda benden 10 yaş küçük gelinler ben en yeni gelin olduğumdan kahve yapımı masa toplanması , bulaşık ıvır zıvır benim görevim gibi bir hava oluşuyor . yapıyorum sorun değil , ama ben 35 yaşındayım , ve çok yorgunum . ya geç evlendim kafam kaldırmıyor , ya da bu yaşananlar hiç bana göre değil :/

Bunun haricinde eşimle diyaloğumuz ben konuşursam sohbet ortamı olan ben susarsam konuşulmayan , eleştiriye kapalı maalesef küsme huyu olan 3-4 gün konuşmayan benim gidip gönül almamla buzların eridiği bir ilişki .

Eşimle ufak tefek sorunları iyileştirmek için ciddi konuşmaya çalıştım ama bu benim yapım diyor , sen benimle evlenmiş olmak için evlendin diyor .

Çok uzun yazdım , kusura bakmayın

Onun için herşey sıradanlaşmış. Senin heyecanlarına ortak olmaması veya beraber kaliteli vakit geçirmeye, ev kurmaya heves etmemesi malesef normal. Ama konuşmayıp iletişime kapalı olması büyük bi sorun. O da sizinle bekar kalmamak için mi evlendi öyleyse. İyi bir sarsmak gerekiyor. Ama önce sen sarsmalısın kendini. Kaybetme korkusu oluştur

Merhaba arkadaşlar , uzun yıllardır forumu okuyordum , forumu hazırlayan ve yorumlarıyla bize yol gösteren herkese teşekkür ederim .

35 yaşındayım , orta halli bir ailede erken yaşta başladığım iş yaşamında mücadele ile geçti gençliğim , şu an özel bir firmada çalışıyorum . Bana ekstradan bir değer kattığına inanmadığım aksine hayatımı hep zorlaştıran çevremin beğeni ile bahsettiği bir dış güzelliğe sahibim . bunun haricinde sessiz ve kendi halinde bir insanım .

Bu yaşıma kadar benimde sevdalarım oldu , ilki 10 sene kadar süren , sonu kavuşmayla bitemeyen bir ilişki ve sonrasında karşıma çıkan her insanda o ilki aradığım ,unutamadığım , aradan 15 sene geçmiş olsa da 2-3 ayda bir rüyalarımda görüp ağlayarak uyandığım , içimde yara kalmış insan , sonrasındaki flörtlerimi eş dost aracılığıyla tanıştırıldığım uyum sağlayamadığımı insanları saymazsam da en son olarakta aklı başında 30 lu yaşlarımda 1 sene süren arkadaşım , ailemin maddi durumu istediği kadar iyi olmadığı için istemedikleri 30 umdan sonra bana gülümsemeyi ve güvenmeyi hatırlatmış son insan ..

Elbette son 10 yılda geçen üzücü hatıralar hatırlanmak istenmeyen anlar , kötü deneyimler , ve yorulmuş bir zihinle 35 yaşımda iç yapısı ve efendiliği bana uygun eşimle bir sene arkadaşlık yaptıktan sonra 6 ay önce evlendik .

Eşim benden 11 yaş büyük , ailemin istediği gibi maddi durumu yerinde kendi halinde bir arabası ve evi var ,sessiz sakin birisi .

Eşimin 2. evliliğiyim , önceki evliliği çocuk için yürütülmüş , akla kara kadar uyumsuz mutsuz bir evlilik . 21 yaşında bir kızı var , kızı 1 sene kadar önce evlendi , kedi halinde bir kızcağız mesafeli saygılı bir arkadaşlığımız var , annesiyle arası çok iyi .

Hepimizin hayalinde kendimizi gelin gördüğümüz o en mutlu günümüz benim için bir görev gibi , sonbahar hüznü gibi buruk geçti .

Öyleki ilk olmasına rağmen düğün istemedim , kına gecesi yapmadım , 2. El bir gelinlikle sade bir nikahla evlerimize döndük .

Elbette ailemin dostlarımın akrabalarımın bana değer gördüğü bir son değildi bu , ama hani bir söz var ya güzel kadınlar mutsuz olurmuş diye .

Her şeye rağmen evliliğime ve eşime dört elle sarıldım , fakat kafamın bir yanında hep unutmaya çalıştığım bir ben var ,

sanki ilk 20 yıllık evliliğinin 2.devresindeyiz , benim yeni ve taze bir insan olduğumun farkında değil evle ilgili hemen hiçbir şeye yardım etmiyor , çöpü balkondan alıp atmak tek görevi bu . ikimiz de çalışıyoruz , benim işim ona göre çok daha yoğun , mesaili .

Klozetin kapağını kaldırmaya bile üşeniyor bazen , işten eve gidince salondakı koltuğa uzanıyor uyuyana kadar kalkmıyor ,

Ben o arada yemek, bulaşık , çay , çamaşır as , topla , varsa ütü yap .. bilirsiniz .

Bunlar bir yana dünürleriyle ayda bir uzun saatler alan yemekler , ( evladım olmadan dünürlerimde oldu :☹ ) karşılıklı gidip gelme istekleri ,

Eşimin annesi ve babası yaşlı olduğundan onların hemen her işine koşturması bir yerden alınıp bir yere bırakılması , kızının abisinin , kızının eşinin ortaklarının ,

Eşim iyi bir insan herkesin işine önce o koşturuyor , sülalede sadece bizde araba olduğundan sanırım ☹ kimin bırakılıp alınması gerekiyorsa eşim ve yanında ben devreye giriyoruz .

Özellikle ailesine çok düşkün . kayınvalidem her gün arıyor eşimi , iyi misin , içine atlet giydin mi , sesin kötü geliyor , gelinle aranız mı bozuk gibisinden ☹eşimde bu ilgi alakaya izin veriyor .

Bilmiyorum arkadaşlarda 46 yaşında bir erkeğin hala bu kadar anneci olması normal mi ☹ benim annem bile rahatsız olmayın yeni evlisiniz diye 3 günde bir aramaya çekiniyor .

Onun haricinde biz evimize eşya almadık eşim eski eşyalarını getirdi , o da masraf etmeyelim diye kendince iyi niyetinden , yatak odamın elbette yeni olmasını istedim ailem aldı sağ olsunlar .

Eşim bekar yaşadığı evinden evliyken oturacağımız şimdiki eve gelince nişanlıydık , ben de geleyim taşınma günü çok eski kullanılmayan mutfak eşyası yatak örtüsü ıvır zıvır açıkçası eski evliliğini anımsatacak çok fazla eşya gelsin istemedim. Fakat orda da kızı devreye girip babasının taşınmasına yardım etme amacı ile evde ne varsa iğneden ipliğe ( eşimin ilk eşiyle evliliğinden olan düğün albümleri dahil ) şimdiki evimize taşındı ,bunlar hep beni derinden üzen şeyler ☹

O eşyaları ayırmak ihtiyacı olanlara gizlice vermek aylarımı aldı , eşim görüp üzülmesin diye ( çünkü israf ettiğimi düşünüyor , benim gibi duygusal bakmıyor )

Benim çok sade bir ailem var 1 ablam ve annem babam gidip geleceğimiz bir onlar var ,anneme bile haftada ya da 10 günde bir gidiyoruz.

Fakat eşimin anne babası , kızı , dünürleri , abisi , halaları , halasının çocukları , aktif misafirliğe gidip gelinen o kadar geniş bir misafir ağı var ki gerçekten düşününce bile bunalıyorum ☹

O ortamlarda benden 10 yaş küçük gelinler ben en yeni gelin olduğumdan kahve yapımı masa toplanması , bulaşık ıvır zıvır benim görevim gibi bir hava oluşuyor . yapıyorum sorun değil , ama ben 35 yaşındayım , ve çok yorgunum . ya geç evlendim kafam kaldırmıyor , ya da bu yaşananlar hiç bana göre değil :/

Bunun haricinde eşimle diyaloğumuz ben konuşursam sohbet ortamı olan ben susarsam konuşulmayan , eleştiriye kapalı maalesef küsme huyu olan 3-4 gün konuşmayan benim gidip gönül almamla buzların eridiği bir ilişki .

Eşimle ufak tefek sorunları iyileştirmek için ciddi konuşmaya çalıştım ama bu benim yapım diyor , sen benimle evlenmiş olmak için evlendin diyor .

Konuyu okumaya başladığımda henüz bekar olduğunu düşünmüştüm... 11yaş büyük biriyle evlendim diyene kadarda öyle sandım... İşler biraz karışmış çözümü yok gibi duruyor. Hata etmiş gibi görünüyorsun ama yapacak bişey de yok...Boşan diyemeyeceğimize göre iş sende bitiyor.

Ben asıl, 10 yıllık bir ilişki neden bitti neden evliliğe gitmedi orayı merak ettim. Daha öncede bu tarz bir konu açıldı ve o konuyu okuduğumdan beri karşılaştığım bazı durumlarda aklıma geliyor. Eğer o kişi hayatına girmiş olmasaydı veya böyle bitmemiş olsaydı şimdi bambaşka bir hayatın içinde olacaktın... Üzüldüm doğrusu.. Enazından eşin eğitilebilir bir adam olsaydı da seni mutlu edecek birşeyler yapsaydı keşke.

ve bu arada geç evlendiğin için değil böyle bir adamla evlendiğin için bunları yaşıyorsun..

Başından sonuna kadar okudum.
Ne yazık ki baştan büyük yanlışlarla evlenmişsiniz.
Evi,arabası olan adamın durumu ne kadar kötüydü de bir gelinliğiniz olmadı ya da küçük bir yer tutup kına gecesi düzenlemediniz? He ben sevmem diyorsanız neden buraya yazdınız?
Taşınırken annesi de kızı da gelebilir de siz niye tek tek eşyaları ayıklamadınız,albümü gördüğünüzde "bu da gitmeyecek herhalde" diye niye müdahale etmediniz?
Misafir konusuna bir şey diyemem. Kiminin sülalesi geniş kiminin de hiç kimsesi yoktur. O ayrı bir kültür bunu benimsemeden evlilik yapmanız yine sizin hatanız.
Dünürlerle de görüşmek normal.
Eşinizin evli bir evladı olduğuna göre tabii ki onlarla görüşmek olması gereken değil midir?
He eşiniz evde yardım etmiyordur,küsme huyu vardır,sessiz adamdır,yine kişiyi tanımadan evlilik yapmışsınız diyorum.
Ortamlarda kahve yapımı,bulaşık dizimi sizin tasaruffunuz,"yapamam,başım ağrıyor,kolum acıyor" şeklinde iş yapmamak kolay.
Eşinizin annesini,annesinin eşini araması da çok normal. Bence siz de annenizle günde 1,2 defa konuşun. Büyükler telefon bekler.
Tüm bunların dışında maalesef ben de eşiniz gibi düşünüyorum,adamla evlenmiş olmak için evlenmişsiniz.
Eski sevgililerinizden burada bahsetmeniz hatta birini rüyalarınızda görüp gözyaşlarıyla uyanmanız bence şu anki eşinizle çok da severek evlenmediğinizin işaretidir.
Hayırlı olsun,inşallah bir çıkış yolu bulursunuz kendinize.

Bu adamla mutlu bir ömür qeçireceğinize inanıyorsanız ki öyle gözükmüyor misafirdi kızıydı annesiydi çok takılmayın derim

Ben kv mi hiç sevmem mesela benim eşimin ailesi de öyledir... Ama kocamla diyalogumuz çok iyi çok mutluyum o yüzden onları pek takmıyorum

Ablacim yasin genc, adamin hem yasi geckin hem de cocluklu cocuklu yani evlilik konusunda bir hevesi olmamasi normal.

Anladigim kadariyla senin de pek hevesin yokmus, insan maddi durumu varken, calisiyorken de neden 2.el gelinlik giyer, eski pusku esyaya eyvallah der ki??

Yani evlenmek icin evlenmissin gbime geldi ablacim, sevmedigin bir insanlar nasil mtlu olursun bilemedim.

İlk evliliğinizde neden 2. el gelinlik giyip mutsuz mutsuz evlendiniz gerçekten garip.

Sevmeden, evlenmek için evlenmişsiniz sanırım. Çok uğraşmanız gerek bu evliliği düzgün bir yapıya oturtmak ve sürdürebilmek için. Değer mi, bence değmez, sizce değerse peşinden gidin bu ihtimalin.

Çok asıksınız sanırım. Yoksa çekilmez

Kendinize ciddi anlamda haksızlık etmişsiniz.
Bence şu saatten sonra yapmanız gereken şey ''sizi kaybetme duygusu aşılamak''
Çok fazla verici olmuşsunuz, Stopppp artık alma zamanı gelsin bir zahmet.
Ben çok duygusal değilim yani eşyaymış anıymış gibi takıntılarım yoktur.
Ama bunu gıcıklığına kullan O eşyaların yenilenme zamanı gelmiş bir yerden başla lütfen...

ruhum darlandı.kendinize bu düşmanlığı neden yaptınız? uslübunuz,yazdıklarınız gayet düzgün ifadeniz ? kendinizi bu mutsuzluğa neden ittiniz ? bilmiyorum yaşanılanlar yazıya dökülünce insan farklı duygular uyandırıyor . gözümde şu canlandı bıçkın delikanlı sevgilisinden ayrılan kız daha mutlu olamayacağına inanır karşısına çıkan kendinden büyük zengin adamla evlenir. kusura bakmayın gözümde canlanan bu .

Neden ikinci el gelinlikle dugunsuz, ikinci el esyalarin oldugu eve gelin gittiniz? Neden sizden o kadar buyuk biriyle evlilik yaptiniz? Bu tarz seyler eder arada aşk varsa kabul edilir.
Siz sanki zorunluluktan adet yerini bulsun diye evlenmissiniz. Dogal olarak evliliginizde pek heyecan yok, adam eski bir evliligin devami gibi sürdürüyor yaşantısını.

Bu paragrafta hiç nokta yok .
Sanırım diğerlerinde de :)

Çok yanlış bir evlilik yapmışsın. Istediğin gibi olmayacak maalesef,giderek memnuniyetsizliğin artacak ..

Evliliğin ilk zamanlarında eski ilişkiler ile kıyaslamak gibi şeyleri ben de yaşadığım için anlayabiliyorum. Sorunlarla karşılaşınca insan düşünebiliyor diğerleri olsa bu sorunu yaşamazdık diye... Ama malesef bu sağlıklı bir düşünce değil.. Mutlaka kader tercihler hayat size bu eşinizi kolaylaştırdı ve o yüzden de şu an bu ilişkinin içindesiniz . öncelikle bunu kabullenmekle başlayın. sadece zihnen değil tüm kalbinizle . ancak o zaman huzura erersiniz.

şu an hemen ben acele ettim yanlış yaptım denilerek boşanmaya gidilecek bi durum göremiyorum. henüz tüm yollar tükenmemiş. bence böyle karamsar bakışta anlatılınca evet sırf evlenmiş olmak için mi evlendim diye düşünülebilir. ama ben öyle bir durum olmadığına inanıyorum. çünkü hayatın tesadüflere değil sebebini anlasak da anlamasak da anlamlı bütünlükten oluştuğuna inanıyorum. ve olan her şey de bizim yararımız ve iyiligimiz için.

yani demek istediğim su an bu evlilikte olmanız bir hikmet üzeredir. kendinizi kesfetmeniz için bir fırsat olarak görün bunu. ne yapabilirsiniz ona bakın. hemen yoruldum deyip pes edecek bi durum yok. zaten evliliğin ilk zamanları en çok emek çaba vermek lazım birbirini tanımak ve uyum yakalamak için 1 2 yil böyle geçmesi normaldir. sabırsız olmayın

en anahtar tavsiyem ilk tanışma döneminizdeki heyecanı size hissettirdiği güzel duyguları düşünün. nasıl onu beğendiniz kabul ettiniz. size verdiği sıcaklığı hatırlayın. yüzüne bakınca duyduğunuz huzuru, ilk elini tuttuğunuzda hissettiklerinizi düşünün. tebessüm ettiği halini düşünün. biraz huyuna gidin . beklenti ve isteklerinizi emir gibi söylemeyin. alacaklı gibi degil talep eder sekilde yaklasin. o da size nazik davranacak ihtiyacinIi karsilamaya calisacaktir

bence karamsar olmayın
Bu ilişkiye girdiyseniz sonuna kadar emek verin. olmuyorsa yine olmaz ama siz önce tüm çareleri tüketmiş olun
şimdilik saygı sevgi tükenmemiş gibi görünüyor. bence umut var ♥️

Evlenmiş olmak için evlenmişsiniz.

Çocuk düşünüyor musunuz ?

Eski sevgiliyi unutamamış olmanız anormal geldi. Bunun için gerekirse yardım alın.
Eşinizin ailesi ile çok sıkı fıkı olmanıza gerek yok bence. Mesafeyi siz ayarlayın.

Düğün kına içinizde kaldıysa evlilik Yıldönümü için guzel bir organizasyon düşünebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X