30 yaşında yaşlandım mı?

Doğru.eskiden işim gücüm erkeklerdi.öyle ki başka hiçbir şey düşünemiyordum bile.varsa yoksa erkek, seks.şimdi aklıma bile gelmiyor.hatta yazan eden oldu mu rahatsız oluyorum artık.resmen bambaşka bir insana dönüştüm bir anda.bu kadari şaşırttı doğrusu.sadece enerji meselesi de değil.nedeni ne bu radikal değişimin? Yaşla ilgili olduğunu düşündüm ben de.

Yaşla ilgili olduğunu sanmiyorum.
Belki erkeklerle doldurmaya caliştiğiniz boşluk artik dolmuş olabilir.

Doğru.eskiden işim gücüm erkeklerdi.öyle ki başka hiçbir şey düşünemiyordum bile.varsa yoksa erkek, seks.şimdi aklıma bile gelmiyor.hatta yazan eden oldu mu rahatsız oluyorum artık.resmen bambaşka bir insana dönüştüm bir anda.bu kadari şaşırttı doğrusu.sadece enerji meselesi de değil.nedeni ne bu radikal değişimin? Yaşla ilgili olduğunu düşündüm ben de.

Artık sadece bedenin değil ruhun da mutlu olmak istiyor bence ve daha secicisin. Beğenmediğin erkeği çıplak görmek de istemiyorsun. Bence normal ve hatta iyi bisey.

Bu bende çok değişken, normalde zaten üşengeçimdir, bazen 70 yaşında gibi hiç enerjim olmuyor ama gezme ve tatil söz konusu olduğunda hemen enerji yükleniyor. Hele aquapark görünce 5 yaşıma dönüyorum, kaydırak tepesinde bir sürü çocuk arkadaş ediniyorum.

75 yaşında komşum Türkiyede soğuklar başladığında sırtında bi çantayla ispanyaya gidiyor burada yaz başlayınca dönüyor. Kış tam gelmezse ve kar görmek isterse yine sırtında çanta hop almanya hollanda isviçre geziyor😄 en son sdneye gidicem diye çocuklarına tutturmuştu çocukları 6-7 saat sadece okyanus uçuşu olduğu için izin vermiyor bi şey olsa dünyanın öbür ucu diyor’du. Ne olduysa ikna etmiş gidiyor yani mesele yaştan çok daha fazla bence parası olan imkanı olan yaşamayı bilen herkes 18inde kalıyor 💁🏼‍♀️ çile çeken 18inde olsada ruhu 70-80 oluyor .

Bir cok seyi yapmak isteyip yapamiyorsan, enerji eksilkiginden dolayi o zaman vitamin degerlerine baktir derim.
Saglik bakimindan Hersey yolundaysa,
Sakinlik huzur ruh haline iyi geliyordur belkide.

Zamanla sakinlige yönelmis olabilirsin. Bence gayet güzel bisey bu.
Ama yanlizliga alisip insanlardan kopma

Merhaba hanımlar merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.30 yaşına gireli 6 ay olacak.genç bir yaş olduğunu düşünüyorum ama benim neredeyse hiçbir şeye hevesim kalmadı.mutsuz muyum desem mutsuz da değilim.işe falan gidiyorum.onun haricinde genelde evdeyim.çok çağıran eden oluyor ama içimden gelmiyor.istiyorum ki evde çay falan içeyim, televizyon izleyeyim.yatayım.ne olduysa 30 yaşına girince oldu.eski hâlimden resmen eser yok.bazı duygularımı tamamen kaybetmiş gibiyim.nerede 25 yaşında enerjisi bitmek bilmeyen, koca güne dünyaları sığdıran kadın nerede şimdiki enerjisiz kadin.sanki erkenden de uykum gelmeye başladı.resmen yaşalanmiş gibiyim.30 yaşında enerjisi ve yaşam hevesi azalan var mı benim gibi merak ediyorum.
Psikolojik tamamen. Yaş dediğin sayıdan ibaret sen nasıl hissedersen öyle.

Sizinle ilgisi yok ülkece mutsuz bir toplum olduk. Bizi bitirdiler ve hayallerimizi de gerçekleştirme umudu kalmadı.
İnternet zaten başlı başına bir sorun her şey ulaşılabilir ve bunlar genelde kötü olaylar.

Ne güzel yaşlar ne güzel çağdasınız Allah ömür versin yaşayın olmeyin de sağlıklı güzel yaşlar alın yahu ne yaşlanması 40 da doruk noktasi olacak aklınızın güzelliğinizin sevin çok beğenin kemdinizi bencilce değil ama başkalarıyla kıyaslayarak değil ...hergun elinize kolunuza hücrelerinize teşekkür edin ışıl ışıl parlarsiniz o zaman

Bende 30 olcam bu ay.
Hiç bir yaşımı olması gereken gibi yaşayamadığımdan 20leri biraz sevmiş, 30 lardansa çok umutluydum.
Ben ilk ergenlik dönemini ağır depresyonla, gençlik donemimi de içine kapaniklikla geçirdim. Hiç deli dolu olmadım, yaşamadım.
19umda nişanlanip 20 De evlendim.. 23de ilk cocugum oldu, 26 biterken 2.de doğmuştu.
Şuan 2 kız annesi, 7 yıldır ev hanımı bir kadinim. Hele sanki bu yıl geriye bakınca önceki hayatım hiç yokmuş gibi okul okumamişim, işe gitmemişim gibi. Zaten iş hayatımda kısa sürdü. Tek avantajım erken yaşta iki çocuk büyütmek oldu. Ama bu da beni çok yıprattı ve 30 değilde 40 gibi hissediyorum. İnşallah 35e kadar kafamı biraz toplayıp 30 larımı bari evet yaşadim diyerek anabilirim. Yoksa 35ten sonrası daha tuhaf geliyor 🥴

Merhaba hanımlar merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.30 yaşına gireli 6 ay olacak.genç bir yaş olduğunu düşünüyorum ama benim neredeyse hiçbir şeye hevesim kalmadı.mutsuz muyum desem mutsuz da değilim.işe falan gidiyorum.onun haricinde genelde evdeyim.çok çağıran eden oluyor ama içimden gelmiyor.istiyorum ki evde çay falan içeyim, televizyon izleyeyim.yatayım.ne olduysa 30 yaşına girince oldu.eski hâlimden resmen eser yok.bazı duygularımı tamamen kaybetmiş gibiyim.nerede 25 yaşında enerjisi bitmek bilmeyen, koca güne dünyaları sığdıran kadın nerede şimdiki enerjisiz kadin.sanki erkenden de uykum gelmeye başladı.resmen yaşalanmiş gibiyim.30 yaşında enerjisi ve yaşam hevesi azalan var mı benim gibi merak ediyorum.

Evet 30a bastigin gibi boyle olur, yaslanmissin malesef artik yapacak bisi yok

45 yaşındayım taş gibiyim

Çocuk sahibi olmanın yaşla alakası var mı bilmiyorum. Ama konu sahibi fiziksel değilde ruhsal yaşlılıktan bahsediyor gibi
İnsanlar 25 yaşından sonra hem fiziksel hem de ruhsal olarak yaşlanmaya başlarlar.

Tabii bazıları bunu kabul etmek istemeyebilirler.

Ben realist biriyim.

İnsanlar 25 yaşından sonra hem fiziksel hem de ruhsal olarak yaşlanmaya başlarlar.

Tabii bazıları bunu kabul etmek istemeyebilirler.

Ben realist biriyim.
25 ten sonra fiziksel ve ruhsal olarak yaşlılık başlıyor diyorsunuz ama 50 + yaşlarda doğum yapan kadınlar var. Yada 60– 70 yaşlarında ülke ülke gezenler var, dans edenler bu yaşlarda sanat icra edenler var.

X