Premature Bebekler 34 haftalik dogan bebegimde kasik fitigi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Jolyss

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2011
3.712
2.367
Merhaba arkadaslar,
Bebegim su an 2 aylik olmak uzere. Dun kasik bolgesinde sislik farkettim. Ve acilen doktora goturdum. Kasik fitigi dendi.
Cok uzuldum hastaneden randevu aldim ama 20 gun sonra. Doktor genelde ameliyat diyor.. Nasil olacak bilmiyorum

Benim yegenim 2 kere ameliyat oldu. Onun abisi de bebekken daha yeni dogmustu ameliyat oldu.erkek bebek ikisi de. Merak etmeyin kolay bir ameliyat saniyorumki

Benim bebeğim oldu canım. 33. Haftalık doğdu 2. Ayında ameliyat olmak zorunda kaldk. Korkma bölgesel uyuşturma ile oluyor yarım saat içinde bitiyor ameliyat ve aynı gün çıkıyorsun. Ağrı sızı hiçbirşey yok eve geldiğim zaman ben o kadar dikkatliydim ki ama oğlum hiç ameliyat olmuş gibi değildi 😍 sadece zor olan ameliyattan 5 saat önce hiçbirşey.yemeyecek.. oğluşum açlıktan çok ağlamıştı .. Çok şükür geçti gitti 🤗🤗 Siz de rahat olun anlamayacaksınız bile..

Insallah hersey guzel gecer.. tek cozumu ameliyat deniliyor.. sizede gecmis olsun.. erkek bebeklerde daha cok olurmus..

Insallah hersey guzel gecer.. tek cozumu ameliyat deniliyor.. sizede gecmis olsun.. erkek bebeklerde daha cok olurmus..
Evet canım ne yazk ki ameliyat. Ama korkma narkoz verilmiyor sadece o bölge uyuşturuluyor ve yarım saatte bitiyor. Çok basit ve ufak bir ameliyat.. ben bebeğimi verdiğimde hüngür hüngür ağlamıştım hirkes beni teselli etmeye calışıyordu tanımadığım insanlar bile. Ama sakinleşince sesini duydum olup bitmişti bile 😍 öğlen cktk eve geldik yani düşün.. 🤗🤗 Evet erkek bebeklerde daha çok oluyor nedeni de yumurtalıklarının dışarda olması.. yumrtalıklarının indiği kanal kapanmadan doğdukları için ağlayınca, ıkındıkça, kendilerini kastıkça bağırsak o kanala girmeye başlıyor ve fıtık oluşuyor 🤗.. Çocuk cerrahisine git canm .. takibini ameliyatını da o yapıyor..

Evet canım ne yazk ki ameliyat. Ama korkma narkoz verilmiyor sadece o bölge uyuşturuluyor ve yarım saatte bitiyor. Çok basit ve ufak bir ameliyat.. ben bebeğimi verdiğimde hüngür hüngür ağlamıştım hirkes beni teselli etmeye calışıyordu tanımadığım insanlar bile. Ama sakinleşince sesini duydum olup bitmişti bile 😍 öğlen cktk eve geldik yani düşün.. 🤗🤗 Evet erkek bebeklerde daha çok oluyor nedeni de yumurtalıklarının dışarda olması.. yumrtalıklarının indiği kanal kapanmadan doğdukları için ağlayınca, ıkındıkça, kendilerini kastıkça bağırsak o kanala girmeye başlıyor ve fıtık oluşuyor 🤗.. Çocuk cerrahisine git canm .. takibini ameliyatını da o yapıyor..
Sagol cnm tavsiyeler icin.. randevu 20 gun sonra.. sali gunu doktorda randevusu var eger randevuyu daha erkene alabilirse iyi olacak.. :KK66:

Sagol cnm tavsiyeler icin.. randevu 20 gun sonra.. sali gunu doktorda randevusu var eger randevuyu daha erkene alabilirse iyi olacak.. :KK66:
Çok geçmiy olsun canım.. Sağlıkla hemencecik iyileşsin bebişin inşaALLAH😍🤗🤲

Merhaba arkadaslar,
Bebegim su an 2 aylik olmak uzere. Dun kasik bolgesinde sislik farkettim. Ve acilen doktora goturdum. Kasik fitigi dendi.
Cok uzuldum hastaneden randevu aldim ama 20 gun sonra. Doktor genelde ameliyat diyor.. Nasil olacak bilmiyorum
Merhaba benim oglumdada vardı beş aylıkken ameliyat oldu canım . Şimdi 3 yaşında korkma bı sıkı nti olmaz inşallah.genelde çok ağlamaktan oluyormus dedi dr.canim . geçmiş olsun

Merhaba benim oglumdada vardı beş aylıkken ameliyat oldu canım . Şimdi 3 yaşında korkma bı sıkı nti olmaz inşallah.genelde çok ağlamaktan oluyormus dedi dr.canim . geçmiş olsun
Bizim doktorumuz tam tersini söyledi.. Ağlamaktan olduğu zannediliyor ama Ağlamak sadece kasılmaktan kaynaklı bağırsağın dışarı çıkmasına yardımcı oluyor dedi.. Normalde doğarken testislerin indiği kanal kapanmadıysa oluyormuş.. Genelde sağda oluyormuş çünkü sol testin önce iniyor ve kapanması daha eerken oluyormuş sağ testis ise daha geç iniyormuş o yüzden açık kalıyormuş bağırsak kendini oradan dışarı atıyormuş..

Korkmayin basit bir ameliyat benim ikizlerimde prematüre dogmuslardi . Bu bebeklerde kasik fitigi daha sık goruluyor. 3 aylikken ameliyatini olmustu cok cabuk toparliyorlar bende cok endiselenmistim ama cok şükür hemen gecip gitmişti. İnşallah sizin de öyle olacaktir minik yavrumuza sağlık sihhat versin rabbimiz inşallah .

Benim oğlumda 34 haftalık doğdu ve şu an 5 yaşında, oğlum değil ama eşim daha iki ay önce kasık fıtığı ameliyatı oldu ve şu an gayet iyi ki bebeklerin daha kolay oluyor diye duymuştum. Rabbim kolaylık versin. Bir an önce atlatsın inş.

Benim oğlumda 34 haftalık doğdu ve şu an 5 yaşında, oğlum değil ama eşim daha iki ay önce kasık fıtığı ameliyatı oldu ve şu an gayet iyi ki bebeklerin daha kolay oluyor diye duymuştum. Rabbim kolaylık versin. Bir an önce atlatsın inş.
Kuzum yarin sabah ameliyat olacak Insallah.. sizede gecmis olsun

Kuzum yarin sabah ameliyat olacak Insallah.. sizede gecmis olsun
Hiç korkma annesi amelyathaneye ne zaman girip çıktığını anlamayacaksn bile .. Rabbim Şafi ismi hürmetine şifa versin kuzucuğa 🤗🤲🙋‍♀😍

X