365 Liseden Ortak Bildiri;Gericiliğe Geçit Vermeyeceğiz

şeyhlerden bu ülkeye ne hayır gelmiş ki bu gençler destekleyecek?
dinini öğrenmek isteyene şeyh şıh lazım değil. kuran orada duruyor. gider okur.

bu gençler ülkenin en başarılı liselerinde okuyan gençler.
başarı kavramınız tubitak ın kuran okunan fasulyeden ibaretse anlamaman doğal.
Geçmişe bir bakarsak en çok öğrenci şeyhler .alimler tarafından yetiştirilmiş.tarih derslerine merakınız olmaya bilir saygı duyarım.iyi günler .

Çok şükür okumam gerektigı gibi okudum.donemin liselilerine şaşırmam bundan sanırım :) kişisel konusmassanız sevinirim burda herkes yorumu yapıyo .iyi gunler :)

dönemin liselerinin bahsettiğin gibi olduğunu nerden biliyorsun derim ben de.
nedense bu imzacı liselerin öyle olduğuna kanaat getirmişsin.. cevabını alınca neden kaçmaya kalkıyorsun yorumunu yapıyorsan cevabına da hazır olacaksın.
bir daha ulu orta millete laf atmadan önce bir kez daha düşün :KK66:

Geçmişe bir bakarsak en çok öğrenci şeyhler .alimler tarafından yetiştirilmiş.tarih derslerine merakınız olmaya bilir saygı duyarım.iyi günler .

alimle şeyh bir mi sence?
yoksa bugün o şeyh denenlerin kaçak yurtlarda çocuklara neler yaptıklarını görüyoruz..

Buarada kızlar Kuran oku diyenlere söylüyorum .kuran okunmanın ziyade anlaşılmak için indirilmiş .ilk ayetide oku diyor .ben gericilik diyince namaz Kuran diyenlere saldıranları da anlamıyorum.herkes görüşünü kendi diliyle bildirsin.yoksa beş dkkya muneden banı yeriz:işsiz:

Buarada kızlar Kuran oku diyenlere söylüyorum .kuran okunmanın ziyade anlaşılmak için indirilmiş .ilk ayetide oku diyor .ben gericilik diyince namaz Kuran diyenlere saldıranları da anlamıyorum.herkes görüşünü kendi diliyle bildirsin.yoksa beş dkkya muneden banı yeriz:işsiz:

bizde kuran okunmaz alınır dantellere sarılıp en yüksek yere asılır orada yıllarca durur bir kere bile sayfası açılmaz kutsal kitap ya halkımız da kağıdını mürekkebini kutsallaştırıyor işte.

alimle şeyh bir mi sence?
yoksa bugün o şeyh denenlerin kaçak yurtlarda çocuklara neler yaptıklarını görüyoruz..
Medrese eğitiminden bahsediyor galiba tatlım.
Fakat 15-18 yy arası medrese eğitimi ile 19-20. yy arası medrese eğitimi bir değil.
Beşik ulemalığı, pozitif bilimlerin okutulmaması, öğrencinin kafasını bir küp gibi görüp ezberle doldurma zihniyeti yüzünden kötü devlet adamları yetişti. Sonuç olarak devlet yetersiz insanların eline kaldı, bu da yıkımı getirdi.
O bahsettiği şeyhler hangi şeyhler iyi idrak etse çok iyi olacak da... İşte ne diyelim.

Çok şükür okumam gerektigı gibi okudum.donemin liselilerine şaşırmam bundan sanırım :) kişisel konusmassanız sevinirim burda herkes yorumu yapıyo .iyi gunler :)
Çocukları itham etmeyin fişlemeyin kendi adıma bu hakkı size vermiyorum
Bu eylemi onaylamak yada onaylamamak sizin tercihinizdir bunu olması gerektiği gibi dile getirin karşınızdakiler çocuk azılı suçlular değil

Medrese eğitiminden bahsediyor galiba tatlım.
Fakat 15-18 yy arası medrese eğitimi ile 19-20. yy arası medrese eğitimi bir değil.
Beşik ulemalığı, pozitif bilimlerin okutulmaması, öğrencinin kafasını bir küp gibi görüp ezberle doldurma zihniyeti yüzünden kötü devlet adamları yetişti. Sonuç olarak devlet yetersiz insanların eline kaldı, bu da yıkımı getirdi.
O bahsettiği şeyhler hangi şeyhler iyi idrak etse çok iyi olacak da... İşte ne diyelim.

ensar vakfında çocukların iyi eğitim aldığını zanneden ekipten sanırım.
yıl 2016 ama kafa halen 1500 yıl öncesinde..

Fikirleriniz çok acı gerçekden .saygı duyuyorum dediğiniz gibi sene 2016 ama kafa ......bir Kuran dedik diye direk vakıfa yada cemaate üye yapmayın çok komik duruyo :işsiz:

ensar vakfında çocukların iyi eğitim aldığını zanneden ekipten sanırım.
yıl 2016 ama kafa halen 1500 yıl öncesinde..
Devir değiştikçe, ihtiyaçlar farklılaşır. Devletler de ihtiyaca uygun çalışanlar yetiştirebilmek için eğitim sistemini değiştirirler. Eğitim aslında ekonomik bir yatırımdır ve de şakaya gelmez. Bu nedenle duygusal olarak kati suretle bakılamaz. Şu an bu bayan duygusal bakıyor olaya, ama çok yanlış bu.
Şu an yapılandırmacı eğitim deniyor, eğitim bilimlerinde son kuramlardan biridir hala geliştirilmeye devam ediyor. Lakin biz zaten tam manasıyla uygulayamıyorken, şimdi Avrupa'nın rönesansta bıraktığı davranışçı, ezbere dayalı, fırsat eşitliği olmayan, seçme hakkı tanımayan bir eğitim sistemi mi övülüyor bu konuda ben mi yanlış anladım bilemiyorum.

Bir de en büyüğü 17-18 yaşında olan çocuklar, bir şeye itiraz ediyorsa, bunu ciddiyete döküp bildiri yayımlıyorsa, neden yaptınız diye kızmak doğru bir davranış şekli değildir. Neden yaptıklarını anlayıp, uzlaşmaya çalışmak daha akıllıca olacaktır.

Şu gericiliğin açiliminida bir yazında bilelim gençliğin kıldığı namazlar varmı içinde,yada örtüsü ile okuyan gençlik varmı içinde oruç tutan gençlik varmı içinde hele bi açıklayın da ona göre imzamizi basalim.
Ben sana açıklayayım gericiliği , ama basacaksın imzanı.
Okul müdürlerinin öğrencilerin fikir ve düşünce özgürlüklerine müdahale etmek, etek giymelerini engellemek, etkinlik ve projelerine karışmak yerine asli görevlerini yapmalarını istiyorlar.
Kadıköy Anadolu lisesinde yatılı kalan öğrencilerden haberin var mı misal? Bir yöneticinin görevi çocukların çıkarttıkları dergiler, yaptığı etkinlikleri sansürlemekten önce onları koruyup kollamaktır , buna karşı çıkmazsın sanırım.Al sana yatakhanede yaşananlar;
http://m.karar.com/gundem-haberleri/yurtta-devrecilik-dayagi-105138
Çocuklar bir iki zorba yüzünden dayak yememek için gece tuvaletlerini havluya yapıp aşağıya atıyorlar.Banyoda dayak yiyorlar , psikolojik tedavi görüyorlar ama yönetimin umrunda olan tek şey çocukların etek boyu, yaptıkları etkinlikler .Ben şu haberi okurken sinirimden ağladım, sen ne hissettin?
Al bak buda Kadıköy Anadolu lisesi öğrencilerinin yönetime susturulmuş tepkisi;

http://m.bianet.org/bianet/insan-haklari/175729-kadikoy-anadolu-lisesi-ogrencilerinden-bildiri

Ben sanacevapladyım gericiliği , ama basacaksın imzanı.
Okul müdürlerinin öğrencilerin fikir ve düşünce özgürlüklerine müdahale etmek, etek giymelerini engellemek, etkinlik ve projelerine karışmak yerine asli görevlerini yapmalarını istiyorlar.
Kadıköy Anadolu lisesinde yatılı kalan öğrencilerden haberin var mı misal? Bir yöneticinin görevi çocukların çıkarttıkları dergiler, yaptığı etkinlikleri sansürlemekten önce onları koruyup kollamaktır , buna karşı çıkmazsın sanırım.Al sana yatakhanede yaşananlar;
http://m.karar.com/gundem-haberleri/yurtta-devrecilik-dayagi-105138
Çocuklar bir iki zorba yüzünden dayak yememek için gece tuvaletlerini havluya yapıp aşağıya atıyorlar.Banyoda dayak yiyorlar , psikolojik tedavi görüyorlar ama yönetimin umrunda olan tek şey çocukların etek boyu, yaptıkları etkinlikler .Ben şu haberi okurken sinirimden ağladım, sen ne hissettin?
Al bak buda Kadıköy Anadolu lisesi öğrencilerinin yönetime susturulmuş tepkisi;

http://m.bianet.org/bianet/insan-haklari/175729-kadikoy-anadolu-lisesi-ogrencilerinden-bildiri
İşte böyle yazın yiyin canımı güzelce sordum güzelce cevapladin.ve en kocamanindan başarım imzamizi.ve genç li erin yanında olurum ..ve bu yazdiğın rezilliklerin bitmesi için o genç liseli erin yanında olurum nett..

En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE Helal olsun size ya ,bizim çevredeki okullar da varmış ,belki benim eski lise de vardır

X