38 aylık tuvalet eğitimi zorluğu

leylacv

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
451
130
32
Arkadaşlar Allah rızası için yol gösterin 2 ay oldu tuvalet eğitimine başladık çisi bile tam öğrenemedi sürekli altına kaçırıyor söyleyip ben götürmesem asla gelip çişim geldi demiyor altına salıyor. Gece zaten hep çarşaf değiştiriyoruz en az iki kere kaldırmam gerekiyor çoğu kez 3 kere. Bazen gece denk gelmiyor ve kaçırmış oluyor. Kaka zaten zulüm gibi iki aydır bir kez bile lazimliga yapmadı. Oturuyor yapmadan kalkıyor 1-2 dk sonra yaptım diyerek geliyor resmen buna alıştı altına yapıp yıkatmak ona normal gelemeye başladı. Çocuğum herşeyi konuşan anlayan bı çocuk ama ne yaptıysam tuvalet işini anlatamadim. Ödül, hediye paketleri, oyuncaklariyla tuvalet yaptırma, hikayeler, çizgi filmler şarkılar heseyi denedim ama yok az önce yine altına yaptı. Ne elde yikamaya ne makinaya çamaşır yetiştiremiyorum. Ne yapayım yapanlar nasıl yapıyor anlatın nolur. Birde kızım çok inat çiş için bile lazimliga zorla götürüyorum korku vs yok lazimliga karşı sıkıntı yok sadece yapmak istemiyor altına yapmak istiyor

Benim oğlum 30 aylık bende aynı durumdan şikayetçiydim ne yaptıysam olmadı sonradan öğrendimki bu delikten korkuyo klozot deliğinden korkuyo ne çiş ne kaka heleki kakasından korkuyo çişi gelimce söylemiyo ama ben götürüyorum kaçırmalarımız oluyor malesef ama yöntemi ben duşakabinde buldum oraya yapıyor delik olmadığı için korkmuyor keşke evimde normal tuvalet olsaymış daha kolay olur diyorum buda sana fikir olsun canım

Merhaba. Benim kızım 20 aylıkken tuvalet egitimine hazır olduğunun işaretlerini vermeye başlamıştı. Sürekli ben de tuvalet çiş yapmak istiyorum derdi. Ara sıra merakı gitsin diye tuvalete götürdüm ama eğitime 26 aylıkken başladım zorlanabilecegini düşünerek. Hemen alıştı çiş kaka çok kolay gidiyordu. Sonra birden kızım çişten kivranmasina rağmen çişim yok diye tuvalete gitmeyi reddetmeye başladı. Zorlamadim travma yaratmamak için ama her seferinde altına yaptı. Bir haftanın 3 günü akıllı akıllı tuvalete giden çocuk kalan 4 gün inat edip çişim yok diyor ve altına yapıyordu. Aylar sonra sorunun ne olduğunu anladım. Çişin var mı diye surekli sormak, tedbiren de olsa ikna edip çişe götürmek hanımefendinin karakterine ters geldi 🤦🏻‍♀️ Ben çişin var mı demeyi bıraktım, çişten kivrandiginda bak çişin gelmiş hadi çişe gidelim demedim. Kızım çişin gelirse bana söyle dedim, kivransa da çiş var mı diye sormadım. Yine bir iki altına yaptı, galiba bana söylemeyi unutmuşsun, bir dahaki sefere unutmazsın diye motive ettim. Yatmadan önce çişe gidelim dediğimde çişim yok derdi, ben de gel de çişin yoksa bile azıcık çıkacak mı bakalım, gece çişin gelmez hem böylece gibi şeyler söyledim. İknaya ugrasmadigimi görünce çok kolay ikna oldu. Bir süre sonra inadı bıraktı çişi gelince kendi söyledi. Şu an 4 yaşında hala uyumadan önce çişinin azıcığını yap hadi diye götürürüm tuvalete. Azıcık emir sezse hala inatlaşiyor.

Son düzenleme:
Benim oğlum 30 aylık bende aynı durumdan şikayetçiydim ne yaptıysam olmadı sonradan öğrendimki bu delikten korkuyo klozot deliğinden korkuyo ne çiş ne kaka heleki kakasından korkuyo çişi gelimce söylemiyo ama ben götürüyorum kaçırmalarımız oluyor malesef ama yöntemi ben duşakabinde buldum oraya yapıyor delik olmadığı için korkmuyor keşke evimde normal tuvalet olsaymış daha kolay olur diyorum buda sana fikir olsun canım
Çözebildiniz mi sorunu? Ben artık çocuğu pedegoga kendimi psikologa atacak gibiyim bı adım ilerleme yok

Çözebildiniz mi sorunu? Ben artık çocuğu pedegoga kendimi psikologa atacak gibiyim bı adım ilerleme yok
Evet canım çok şükür ama geçen hafta başa sarmıştı hep altına yaptı inatlaştı benle bu hafta düzeldi şükür . Klozete oturmakmı istrmiyor acaba yada lazımlığa

hala devam ediyor musunuz? uzman yardımı almanız ikiniz için de iyi olur

Arkadaşlar Allah rızası için yol gösterin 2 ay oldu tuvalet eğitimine başladık çisi bile tam öğrenemedi sürekli altına kaçırıyor söyleyip ben götürmesem asla gelip çişim geldi demiyor altına salıyor. Gece zaten hep çarşaf değiştiriyoruz en az iki kere kaldırmam gerekiyor çoğu kez 3 kere. Bazen gece denk gelmiyor ve kaçırmış oluyor. Kaka zaten zulüm gibi iki aydır bir kez bile lazimliga yapmadı. Oturuyor yapmadan kalkıyor 1-2 dk sonra yaptım diyerek geliyor resmen buna alıştı altına yapıp yıkatmak ona normal gelemeye başladı. Çocuğum herşeyi konuşan anlayan bı çocuk ama ne yaptıysam tuvalet işini anlatamadim. Ödül, hediye paketleri, oyuncaklariyla tuvalet yaptırma, hikayeler, çizgi filmler şarkılar heseyi denedim ama yok az önce yine altına yaptı. Ne elde yikamaya ne makinaya çamaşır yetiştiremiyorum. Ne yapayım yapanlar nasıl yapıyor anlatın nolur. Birde kızım çok inat çiş için bile lazimliga zorla götürüyorum korku vs yok lazimliga karşı sıkıntı yok sadece yapmak istemiyor altına yapmak istiyor
ben kendi haline bıraktım ne zaman rahatsız hissederse o zaman tuvalete başlayalım diye evet yaş olara geç kaldım ama zorlamak istemedim
haklısınız yaa koca tuvalet kimbilir ne hayal ediyor onu :KK43:
merhaba konuya uzun zaman olmuş ama bende sizinle aynı durumdayım , nasıl başardınız sürecinizi , kaç hafta sürdü alışması benmle paylaşma şansınız varmı, benm kızım da bezine kaka yapsa dahi rahatsız olmaz , şuan 36 aylık 28 aylıkkende denedim 10 gün olmadı bağlamıştım , şimdi yeniden denemek istiyorum ama korkuyorum çünkü nekadar anlatsamda dnlemek bile istemiyor

merhaba konuya uzun zaman olmuş ama bende sizinle aynı durumdayım , nasıl başardınız sürecinizi , kaç hafta sürdü alışması benmle paylaşma şansınız varmı, benm kızım da bezine kaka yapsa dahi rahatsız olmaz , şuan 36 aylık 28 aylıkkende denedim 10 gün olmadı bağlamıştım , şimdi yeniden denemek istiyorum ama korkuyorum çünkü nekadar anlatsamda dnlemek bile istemiyor

X