39 aylık erkek cocuk bı türlu verilemeyen tuvalet eğitimi :(

Çocuğunuzun üstün zekalı olduğunu sadece bu anlattıklarınızdan mı anladınız yoksa test filan mı yaptırdınız sadece meraktan soruyorum yanlış anlamayın 🤗
Aa yok hayir bu anlattiklarimi ustun zeka belirtisi olarak anlatmadim, hic alakasi bile yok bunlarin zaten ustun zekayla ☺ Demek istedim ki ustun zeka cocugun kavrayisi yuksek oldugu icin tuvalet egitiminin kolay olmasini beklersiniz ama benimki buna ragmen cok zor oldu karakterinden dolayi.

Kizim her alanda erken gelisim gosterme, asiri merak, bir kerede ogrenme, cok erken konusma, edat baglac gibi kelime turlerini cok erken kullanma, zengin kelime dagarcigi, kendi kendine okuma yazma ogrenme gibi ustun zeka belirtileri verdi. Kendim de alanda egitimli oldugum icin guclu suphelerim vardi. Test yapildi evet tani testle konuyor.

Ahhh yavrum yaaa 😍 kaç deneme yaptınız 😢 essilaam😍💐 seni görmek güzel şuan
Seni görmek de öyle tucecim🥰😍 nerelerdesin, ne güzel motive ediyordun herkesi ekonomide. Toplansak yine bir topikte, var mı yazdığınız bir yer.
Ara ara yokluyorduk, on gündür falan her gün deniyoruz.

Aa yok hayir bu anlattiklarimi ustun zeka belirtisi olarak anlatmadim, hic alakasi bile yok bunlarin zaten ustun zekayla ☺ Demek istedim ki ustun zeka cocugun kavrayisi yuksek oldugu icin tuvalet egitiminin kolay olmasini beklersiniz ama benimki buna ragmen cok zor oldu karakterinden dolayi.

Kizim her alanda erken gelisim gosterme, asiri merak, bir kerede ogrenme, cok erken konusma, edat baglac gibi kelime turlerini cok erken kullanma, zengin kelime dagarcigi, kendi kendine okuma yazma ogrenme gibi ustun zeka belirtileri verdi. Kendim de alanda egitimli oldugum icin guclu suphelerim vardi. Test yapildi evet tani testle konuyor.
Yani bu anlattıklarından birtek okuma ve yazma benim kızımda yok🙈🙈testi nerde yaptırdınız şuanda kaç yaşında kızınız

Yani bu anlattıklarından birtek okuma ve yazma benim kızımda yok🙈🙈testi nerde yaptırdınız şuanda kaç yaşında kızınız
Psikiyatriste gidiyorsunuz, durumunuzu anlatiyorsunuz. Doktor bir kac soru soruyor, boraz da cocugu yokluyor gercekten ustun zeka potansiyeli olabilir mi diye. Ikna olursa test birimine sevkediyor. Test biriminde cocuk gelisimci test uyguluyor, personel yardimiyla arayip randevu olusturuyorsunuz. 2 yasindan itibaren uygulanabilen zeka testleri var fakat tani konsa bile taniya yonelik egitim alinabilecek en erken yas 4 oldugu icin 4 yasin altinda test uygulamaya genelde sicak bakmiyorlar. Tuzdev gibi kurumlar ise mutlaka 4 yasi doldurmayi sart kosuyor.

Psikiyatriste gidiyorsunuz, durumunuzu anlatiyorsunuz. Doktor bir kac soru soruyor, boraz da cocugu yokluyor gercekten ustun zeka potansiyeli olabilir mi diye. Ikna olursa test birimine sevkediyor. Test biriminde cocuk gelisimci test uyguluyor, personel yardimiyla arayip randevu olusturuyorsunuz. 2 yasindan itibaren uygulanabilen zeka testleri var fakat tani konsa bile taniya yonelik egitim alinabilecek en erken yas 4 oldugu icin 4 yasin altinda test uygulamaya genelde sicak bakmiyorlar. Tuzdev gibi kurumlar ise mutlaka 4 yasi doldurmayi sart kosuyor.
Teşekkürler yorumun için😘

Seni görmek de öyle tucecim🥰😍 nerelerdesin, ne güzel motive ediyordun herkesi ekonomide. Toplansak yine bir topikte, var mı yazdığınız bir yer.
Ara ara yokluyorduk, on gündür falan her gün deniyoruz.
Oğlumu büyüyorum çok yoruyor 🤣2 kere araba değiştirdik onların borcunu ödedik biraz daha kaldı 2 aya tamamen düze çıkmış oluruz Seneye tayine gideceğiz bakalım neler olacak . Ben topiğe gitmiyorum 1 sene oldu galiba tam bilemedim 🤷🏽‍♀️ bence bi psikiyatristten 1 seans destek alsan nasıl olur acaba 🙄 sabah kuru kalkıyor mu miniğim 😍💋

Oğlumu büyüyorum çok yoruyor 🤣2 kere araba değiştirdik onların borcunu ödedik biraz daha kaldı 2 aya tamamen düze çıkmış oluruz Seneye tayine gideceğiz bakalım neler olacak . Ben topiğe gitmiyorum 1 sene oldu galiba tam bilemedim 🤷🏽‍♀️ bence bi psikiyatristten 1 seans destek alsan nasıl olur acaba 🙄 sabah kuru kalkıyor mu miniğim 😍💋
Biraz daha denemeye devam edeceğim, temmuz sonuna kadar yapamazsak gideriz artık bi de öyle deneriz canım.
Arabanız hayırlı olsun canım, iyi günlerde kullanın💕💕

Merhaba arkadaşlar 39 aylık bı oğluşum var dil becerileri olsun ince -kaba motor becerileri olsun fazlasıyla gelişmiş durumda hiç bir sıkıntısı yok çok şükür gece bezi hep kuru kalkar bu üçüncü deneyisim tuvalet eğitimini güzel güzel anlatiyorum kitaplsr aldık oyunlar oynadık herşeyi anlıyor evet diyor böyle yapacağım destekliyor beni fakat iş uygulamaya gelince tık yok bu gu. 5. Gundeyiz daha hiç lazımliga yapmadı hep altına yapıyor sanırım çişini geldiğini anlayamıyor bazen lazimliklikta 1 saat oturuyor kaldıramıyorum ama olmuyor yapamıyor bazen hiç oturtamiyorum bez istiyorum külot sevmiyor diye ağlıyor bazen hiç kızmıyorum yanlışlıkla yaptım oldu. Olabilir diyorum cesaretlendirmeye çalışıyorum her seferinde ama hiç bir yol katedemedik çok çaresiz kaldım var mı acana benimle aynı problemei yaşayıp bı sonuca ulaşan
Merhabalar oglumda 31 aylık 3 gündür deniyoruz bezi kendi çıkardı aslında istemedi a evye de yapmiyo hatta gitmek oturmak bile istemiyo bezi de istemiyo şuan hep altına yapıyor bende ne yapacağımı bilmiyorum. Kendi tuvalete yapacağını da soyluyo ama girmek pek istemiyo girse de suyla oynayıp cikiyor. 1 ay önce yine kendi çıkardı bezi ama yaklaşık 20 daha çişini tuttu o yüzden geri taktım. Onun için biseyler yapmak istiyorum ama neye ihtiyacı var neden böyle bilmiyorum

Merhabalar oglumda 31 aylık 3 gündür deniyoruz bezi kendi çıkardı aslında istemedi a evye de yapmiyo hatta gitmek oturmak bile istemiyo bezi de istemiyo şuan hep altına yapıyor bende ne yapacağımı bilmiyorum. Kendi tuvalete yapacağını da soyluyo ama girmek pek istemiyo girse de suyla oynayıp cikiyor. 1 ay önce yine kendi çıkardı bezi ama yaklaşık 20 daha çişini tuttu o yüzden geri taktım. Onun için biseyler yapmak istiyorum ama neye ihtiyacı var neden böyle bilmiyorum
Merhaba, ay kolay gelsin hepimize, büyüdükçe de daha zor oluyor sanırım ikna etmesi. Bizimki bir de çok inatçı. İstemediği birşeyi yaptırmak zor. Daha kararlı davranmamız gerekli sanırım.

Merhaba, ay kolay gelsin hepimize, büyüdükçe de daha zor oluyor sanırım ikna etmesi. Bizimki bir de çok inatçı. İstemediği birşeyi yaptırmak zor. Daha kararlı davranmamız gerekli sanırım.
Evet inat var oglumda da ama genel konuları bı şekilde hallediyoruz ama bu tuvalet konusu çok zor geldi bana sürekli aklım orda ama bişey de yapamıyorum onun da istemesi lazım zorla yaptırılmıyor sonuçta

Bende iki bucuk yasinda ogluma basladim sesli lazimlik aldim basta hosuna gitti hatta cisini soyleyip yapiyordu ama hergn kakasini yapan bebegim tuvalt egitimden sonra yapmamaya basladi kabiz oldu buyuk tuvalet yaparken cok cani yandi korktu bende beze geri dondum duzeldi yapmaya basladi biraz zaman gecip tekrar baslamayi dusunuyordum ama kendisi bezi takmak istemedi bende tuvalate yapmalisin diye anlattim tamam diyor ama surekli cisini altina yapiyor kakasinida yapmamaya basladi yine korkuyorm cok acicak diyor bende bezini takalim o zmn diyorum istemiyor cisini yaparsan sana seker vericem dedim hemen geldi yapti ama kaka konusunda ne yazikki basaramiyoruz kakasi var yapmamak icin cabaliyor en son dayanamayip altina yapti ciste oturup kakada oturmuyor boyle durum basina gelip cozum bulan varmi acaba kafayi yemek uzereyim

Benimki 3.5 yasinda bi birakti tam birakti.Hic bez biraktiricam diye kasmadım cocujta stres yaptirmak istemedjm. Erkenden biraktirmaya calisanlarin cocugunda 5 yasinda bile gece isemeleri oldu. Ne erken ne gec 3 bucuk yaşi civarlari ideal ama biraz da sizin cocugunuzun hazir olup olmadiginj iyi gozlemlemenizr bagli.Bi de yaz ayinda biraktirmistim ben kolay olsun diyr.

Merhaba testle iq ölçülüyor doğru mu? Kaç çıkmıştı sonucunuz? Özel eğitim için yönlendirme yaptılar mı?

Benimki 3.5 yasinda bi birakti tam birakti.Hic bez biraktiricam diye kasmadım cocujta stres yaptirmak istemedjm. Erkenden biraktirmaya calisanlarin cocugunda 5 yasinda bile gece isemeleri oldu. Ne erken ne gec 3 bucuk yaşi civarlari ideal ama biraz da sizin cocugunuzun hazir olup olmadiginj iyi gozlemlemenizr bagli.Bi de yaz ayinda biraktirmistim ben kolay olsun diyr.
Benimde çocuk üç yaş olacak yazın denedim sıcak havalarda iyi olur diye ama.istemedi.
Bende şimdi yaptiramazsam okul başlayacak ilgilenemem diye on beş tatile atasim var.
Ama herkes soğuk geç felan diyor.
Ama kasasim yok.
Zorla mı yaptiracagim?
Lazimliga oturmak istemiyor.
Aşırı hareketli oturunca hemen kalkiyor.

Ben de sıkıştırmayım dedim ama çok uzadı süreç. Biz taa 4 yaşını 1 ay geçtikten sonra ancak başardık, o da çişi. Kakayı 2-3 ay daha beze yaptı. Babası daha etkili oldu. Çünkü bana naz yapıyor ağlıyor vs.

X