Davranış Bozuklukları 3yasindaki kızım herşeye itiraz ediyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

aysenurt3991

Muhakkak ki Allah sabredenlerle beraberdir...
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2015
592
1.043
31
Merhaba kizlar 3yasinda bir kızım var istisnasız söylediğim herşeye itiraz ediyor yeni doğum yaptım belki kardeşini kıskandığı için diyebilirsiniz ama doğum yapmadan öncede boyleydi. Artık kafayı yiyecem sinirimden agliyorum bana bakıyor geliyor sarılıyor ama sonra yine aynı ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun

Merhaba kizlar 3yasinda bir kızım var istisnasız söylediğim herşeye itiraz ediyor yeni doğum yaptım belki kardeşini kıskandığı için diyebilirsiniz ama doğum yapmadan öncede boyleydi. Artık kafayı yiyecem sinirimden agliyorum bana bakıyor geliyor sarılıyor ama sonra yine aynı ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun
Bir pedagog programi vardi tv de yayınlanan. Oturup onu izlemenizi oneririm. Youtubeda da var. Adini hatirlayamadim. Onu izleyip önerilerini uygulayabilirsiniz.

Merhaba benim de kızım aynı şuan 5 yaşında ve hala aynı Dr götürdüm pedegog yardımı aldım 1 yıl ama yok hala aynı söylediğimin aksini yapmakta üzerine yok kardeş payı çok fazla bizim kardeşimiz var aralarında 19 ay ve problem kardeşten sonra katlanarak arttı ve kabullendim sanırım yada pes ettim günlerce yattım ağladım kalktım ağladım İlahi takdiri dedim sustum inşallah okula başlayacak değişir diye umut ediyorum Rabb'im kimseyi evladı ile sınamasın gerçekten çok fazla zor bende şuan kuyunun kör karanlığından dipten yazıyorum 😩

Ben sanırım kendi problemimi anladım onun yaptığı çoğu şeyi onaylamiyor ve itiraz ediyorum ama yapmamasi gereken şeyleri ve kızımda bana bu şekilde cevap veriyor. Ama yapmamasi gereken şeyleri nasıl anlatacam bilmiyorum

Sizlerin yaptığı gibi büyür düzelir geçer diye bekledim.Pedagoga da götürdüm yine de götürcem ama 2.5 yaşından beri aynı her şeye hayır.Tamam ve peki kelimelerini katiyyen kulanmıyor empati sıfır bencililik desen hat safhada. Ben yine tolere edebiliyorum ama babası sinir krizi geçiriyor artık.Geldi 14 yaşına aynı tas aynı hamam.Bende de umutlar tükendi tükenecek imtihanım evladımla olacakmış belki de diyorum

Sizlerin yaptığı gibi büyür düzelir geçer diye bekledim.Pedagoga da götürdüm yine de götürcem ama 2.5 yaşından beri aynı her şeye hayır.Tamam ve peki kelimelerini katiyyen kulanmıyor empati sıfır bencililik desen hat safhada. Ben yine tolere edebiliyorum ama babası sinir krizi geçiriyor artık.Geldi 14 yaşına aynı tas aynı hamam.Bende de umutlar tükendi tükenecek imtihanım evladımla olacakmış belki de diyorum
Merhaba. Çok üzüldüm. Acaba narsist kişilik bozukluğu olmasın ? Narsist kişilik bozukluğu maalesef doğuştan oluyor. Ve psikolojik bir rahatsızlık değil. Bu nedenle pedagog yarar sağlamaz. Narsist kişilik bozukluğu hakkında çok bilgim var. Bu konuda internette blog yazıları var. İstersen bir araştır canım. Sevgilerimle.

Merhaba. Çok üzüldüm. Acaba narsist kişilik bozukluğu olmasın ? Narsist kişilik bozukluğu maalesef doğuştan oluyor. Ve psikolojik bir rahatsızlık değil. Bu nedenle pedagog yarar sağlamaz. Narsist kişilik bozukluğu hakkında çok bilgim var. Bu konuda internette blog yazıları var. İstersen bir araştır canım. Sevgilerimle.
Çok teşekkür ederim cevap yazmanıza çok sevindim estetik topiklerinden sizi tanıyorum ve gizli bir hayranınız olabilirim o kadar bilgilisiniz ki her yazdığınızı muhakkak okuyorum :KK200:
Oğluma gelince perşembeye çocuk ve ergen psikiyatriye randevu aldım.Belki de maalesef dediğiniz gibi.Şu şarkıcı çakması Ajdar var ya ona da hayran:skandal:Şaka yaptığını söylüyor ama bazen gerçekten hayran mı acaba diye düşünüyorum:KK61:

Çok teşekkür ederim cevap yazmanıza çok sevindim estetik topiklerinden sizi tanıyorum ve gizli bir hayranınız olabilirim o kadar bilgilisiniz ki her yazdığınızı muhakkak okuyorum :KK200:
Oğluma gelince perşembeye çocuk ve ergen psikiyatriye randevu aldım.Belki de maalesef dediğiniz gibi.Şu şarkıcı çakması Ajdar var ya ona da hayran:skandal:Şaka yaptığını söylüyor ama bazen gerçekten hayran mı acaba diye düşünüyorum:KK61:
Canım teşekkür ederim güzel duyguların için. Narsist kişilik bozukluğu üzerinde lütfen dur. Narsizim sadece yüksek ego değil. İnternette bu konuda çok bilgi var. Gideceğin psikoloğa narsist kişilik bozukluğu olup olmayacağını lütfen sor. Bu gerçekten önemli. Sonucu yazarsan sevinirim. Sevgimi gönderiyorum ❤❤

Bu arada Ajdar olayını sırf sizi üzmek için diyor olabilir. Özellikle söyler ve üzmekten keyif alır. Bu tam düşündüğüm gibi. Lütfen narsist kişilik bozukluğunu psikoloğa şöyle. Yani olabilir mi diye sor. Gitmeden önce blog yazılarını oku . Narsistle yüzleşme diye muhteşem bir blog var. Orada soldaki üç çizgiye tıkla ...bu kişiliğin tüm özellikleri var. Bakalım benziyor mu ? Oğlun daha küçük ama yine de anlayabilirsin.

Bu arada Ajdar olayını sırf sizi üzmek için diyor olabilir. Özellikle söyler ve üzmekten keyif alır. Bu tam düşündüğüm gibi. Lütfen narsist kişilik bozukluğunu psikoloğa şöyle. Yani olabilir mi diye sor. Gitmeden önce blog yazılarını oku . Narsistle yüzleşme diye muhteşem bir blog var. Orada soldaki üç çizgiye tıkla ...bu kişiliğin tüm özellikleri var. Bakalım benziyor mu ? Oğlun daha küçük ama yine de anlayabilirsin.
Siz yazdıktan sonra narsizimle ilgili bir kaç yazı makale okudum.Dediğiniz bloglara da bakıcam.çok teşekkür ederim

Canım teşekkür ederim güzel duyguların için. Narsist kişilik bozukluğu üzerinde lütfen dur. Narsizim sadece yüksek ego değil. İnternette bu konuda çok bilgi var. Gideceğin psikoloğa narsist kişilik bozukluğu olup olmayacağını lütfen sor. Bu gerçekten önemli. Sonucu yazarsan sevinirim. Sevgimi gönderiyorum ❤❤
Evet dr a da kesinlikle soracağım şüphelerimdem bahsedeceğim bakalım ne diyecek

Bir pedagoga götürün. Cocugunuza eminim zaman ayiriyorsunuzdur bol kitap okuyun, boyama yapin, puzzle lar alin sevdigi seyleri bulun yani itiraz edemeyecegi seyleri. Kizinizla tartismaya girmeyin bu bilincaltina isler ve istemsiz hareket etmesine sebebiyet verir. Her dedigini yapmayin. Emri vaki degilde bugun pembe mi giysek ya da bugün yikansak mi yikanan cocuklar temiz kokuyor anneler yikanan cocuklari cok sever tarzi konusmalar yapin. Kendinizde cocuk gelisimiyle alakali kitaplar okuyun sonucta hepimizin okumasi bilmesi gereken seyler. Bir yere gitmemesini istiyorsaniz oraya gitmeyeceksin degil de oraya gidersen ben biraz uzulebilirim hani ben uzuldugum de sariliyorsun ya bazen gecmiyor falan konusmalar yapin ve sabirli olun. Allah hayirli evlatlar guzel evlatlar nasip etsin her birimize.

X