Bebek Beslenmesi 4,5 aylık bebeğim zorla mama içiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nongrata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2017
319
416
Merhaba ikiz bebeklerim var. Gelisimleri 4.aya kadar gayet normaldi. Şuan 4 bucuk aylıklar. Sütüm artık yetmiyor mama alıyorlar. Ancak son bir haftadır bebeklerimden birisi daha onceki iştahını baya kaybetti. Mamayı zorla, dikkatini dağıtarak, hoplatarak veriyorum. Ac oldugunu biliyorum hevesle ağzını aciyor, 3 saatlik bir açlık sonunda ama ilk yudumu çok zor yutuyor. Ağlıyor, diliyle itiyor. Sonra yarım saatte aglaya aglaya ancak verebiliyorum. On defa iteliyor. Sebebi ne olabilir düşünüyorum ama fikir almak istedim. Diş için erken bence ama biberonu ısırıyor gibi bir seyler yapıyor. Burnu hırıltılı, fizyoljik ile açıyorum daha rahat yiyor bundan olabilir mi bilmiyorum. Ama tam doymuyor gece daha sık uyanıyor. Ve mamayı verirken yemek istiyor, yiyemedikce ağlıyor. Dedigim gibi sadece 1 haftadır böyle, mamayi degistirdim, biberonu da. Sizce nedeni ne olabilir ve yakın zamanda hemen doktora gitmeli miyiz?

Disdir o. Hemen cikmaz boyle arada yoklamaya baslar bikac ayi bulur. Bir de 4 ay civari meme reddi olur bebeklerde. Etrafa ilgi artinca oluyormus biberon icin de geçerli olabilir. Kizim da 6aylik 2 aydir arada sirada yokladi en son gecen ay kesin cikacak dedim cnku araliksiz agladigi bi anda calgel alip eczane icinde surdugum gibi susmustu. Ama gecen gun ancak cikti. Bgn de uyutamadim mesela kesin 2. Dis geliyor. Ilk kizim gec cikardigi icin belki de pek yasamamistim boyke seyler. Calgel surebilirsin minnacik krizli anlarda.

Merhaba ikiz bebeklerim var. Gelisimleri 4.aya kadar gayet normaldi. Şuan 4 bucuk aylıklar. Sütüm artık yetmiyor mama alıyorlar. Ancak son bir haftadır bebeklerimden birisi daha onceki iştahını baya kaybetti. Mamayı zorla, dikkatini dağıtarak, hoplatarak veriyorum. Ac oldugunu biliyorum hevesle ağzını aciyor, 3 saatlik bir açlık sonunda ama ilk yudumu çok zor yutuyor. Ağlıyor, diliyle itiyor. Sonra yarım saatte aglaya aglaya ancak verebiliyorum. On defa iteliyor. Sebebi ne olabilir düşünüyorum ama fikir almak istedim. Diş için erken bence ama biberonu ısırıyor gibi bir seyler yapıyor. Burnu hırıltılı, fizyoljik ile açıyorum daha rahat yiyor bundan olabilir mi bilmiyorum. Ama tam doymuyor gece daha sık uyanıyor. Ve mamayı verirken yemek istiyor, yiyemedikce ağlıyor. Dedigim gibi sadece 1 haftadır böyle, mamayi degistirdim, biberonu da. Sizce nedeni ne olabilir ve yakın zamanda hemen doktora gitmeli miyiz?
Süt alerjisi olabilir hangi mamayı kullanıyorsunuz? Piyasada satılan mamalar inek sütü bazlı olduğu için alerjisi varsa dokunabilir.yaptığı şiddetli gaz dan ötürü bebek mamayı ilk yudumda reddedebilir.doktorunuza muhakkak danışın.özel reçete edilen mamalar veriliyor bu durumda.benim kızımda o mamalardan kullanıyor.diş ten olduğunu çok sanmıyorum açıkcası.yinede bi doktora götürün bakalım ne diyecek

X