4.5 aylık erken doğum

edamecrin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
517
45
45
anneler.bana cevap yazın. 2 hafta önce bebeğimi kaybettim. 17 haftalıkken rahim ağzında 1.5 cm.lik açılma tespit edildi. 4 gün sonra rahim ağzı yetmezliği tanısıyla serklaj yapıldı. ancak galiba kasılmalarım başlamıştı ve 20.haftamda bebeğimi kaybettim. her şey çok ani oldu ve hala çok zor.Ama herşeye rağmen benim bir kızım oldu. Allah herşeyin gücünü verecek biliyorum.Ancak ben birdaha ki gebeliğim için endişeliyim. Rahim ağzı yetmezliği denmişti.Ancak ben dayanamayıp lohusa olmama rağmen tekrar dayanamayıp doktora gittim.Rahim ağzımın normal olduğu söylendi.Şimdi benim sorunum nedir?Bu durumu yaşayan anneler var mı?Serklajla doğum yapan var mı?Ne olur bana cevap yazın ve iyi bir doktor tavsiye edin.

canım,
çok üzüldüm.başın sağolsun. çok zordur eminim yaşadıkların.hayırlısıyla inşallah bir gün bebeğinii kucağına alırsın.
ben ilk defa duydum açıkçası ve çok merak ettim. var mı bir bilen?

başın sağolsun canım yaa çok üzüldüm nasıl bir acıdır ki bu yaşayan bilir heralde konu hakkında bilgiye sahip değilim fazla ama rahim ağzı yetmezliğinde rahim ağzını dikiyolarmış öyle duymuştum ama senin sorunun o değil galiba ne diyim çok çok geçmiş olsun Allah bi daha yaşatmasın canım...

senin yaşadığının aynısı ve benimde bi kızım olcaktı rahimağzı yetmezliği sonucu bende erken doğum yaptım ama benim rahim ağzı yetmezliği olduğunu bilmiyorduk ve gitti bebeğim sağlık olsun alah sabrını veriyo yazarken bile hala ellerim titriyo üzülme dicem ama elde deil seni çok iyi anlıyorum:KK43:(((((

geçmiş olsun canım başın sağolsun bende 20. haftamda bebeğimi kaybettim senin dediğin şeyi ilk duyuyorum benim kanamam başlamıştı rahimde ne kasılma nede açılma vardı gece acile gitmiştim normal olabilir dendi kalp atışlarını dinletti sabah tekrar çağırdı gittik kalp atışları durmuştu ve sunni sancıyla normal doğum yaptırdılar inşallah sorularına cevap bulabilirsin canım

elmasçığım.Sen her hangi bir doktora gittin mi?İkinci gebelikle ilgili sana bilgi verildi mi? O kadar çok acı çekmeme rağmen anneliği bir kere tatmak hemen ikinci gebeliği düşünmeme cesaret veriyor. Benim sütüm daha yeni kesildi. Ama ben herşeye rağmen hemen bebek istiyorum.

gecmıs olsun canım acını cok ıyı anlıyorum bende 27 haftalık bebegımı kaybettım kordon dolanması nedenıyle ama bunu ılk defa duyuyorum uzulme rabbım ınsallah bızlerede saglıklı hayırlı evlatlar nasıp eder..

Hamile kalınca çok sevinmiştim ama öğrendim ki bir bismillah deyip dokuz ay beklemeye geçmek gerekiyormuş. 1 yıl hamile kalamamıştım bunun için çok üzülmüştüm ama bütün olay gebe kaldıktan sonra başlıyormuş.

ben de servikal yetmezlik nedeniyle iki bebeğiyle ahirete bırakılmış kavuşmaları olan bir anneyim... ilki 23, ikincisi 20 haftalıktı. yaşamayan bilemez acısını.
ben spontan normal doğum yaptım. aynı sene iki normal doğum beni bayağı sarstı, şimdi toparlanmaya çalışıyorum. Rabbimin her tecellisi yerli yerindedir...muhakkak var bir hayır...

X