Davranış Bozuklukları 4 yas oglumun benim uzerimdeki tikleri

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

mamar

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2011
198
37
Merhaba.oglum 4 yasinda..neredeyse 1 senedir surekli kulak memesi (benim ve babasinin) ve benim kolumun kivrimiyla oynuyor.tik gibi olmus surekli ellleri benim ustumde.ne kadar kizsam konussamda bir muddet icinde unutup tekrar yapiyor.uyku arasinda bile.bende de fobi oldu dokundugu an cildiriyorum artik.nasil vazgeciricem bimlmiyorum.genel olarak uslu bi cocuk.diger huylari asla baska cocuklar ile esyalarini paylasmaz.kuzenlerinin esyalari ile oynar hatta onlari sinir etmek icin onlarin esyalarini firlatir mesela.onlari ozellikle sinir etmeye ugrasir.kardeslerimle cocuk kavgasindan oturup konusamaz olduk.ciddi boyutta rahatsizim bu konuda.fikirlerinizi ogrenmek isterim.

Merhaba.oglum 4 yasinda..neredeyse 1 senedir surekli kulak memesi (benim ve babasinin) ve benim kolumun kivrimiyla oynuyor.tik gibi olmus surekli ellleri benim ustumde.ne kadar kizsam konussamda bir muddet icinde unutup tekrar yapiyor.uyku arasinda bile.bende de fobi oldu dokundugu an cildiriyorum artik.nasil vazgeciricem bimlmiyorum.genel olarak uslu bi cocuk.diger huylari asla baska cocuklar ile esyalarini paylasmaz.kuzenlerinin esyalari ile oynar hatta onlari sinir etmek icin onlarin esyalarini firlatir mesela.onlari ozellikle sinir etmeye ugrasir.kardeslerimle cocuk kavgasindan oturup konusamaz olduk.ciddi boyutta rahatsizim bu konuda.fikirlerinizi ogrenmek isterim.
merhaba, çocuğunuz sizden; size ve babasına, özellikle de kulak memesine dokunarak güven almak ister .bunu birçok çocukta duydum.ilgisiz kalmış olabilir ya da diğer kardeşlere daha fazla ilgi olduğunu hissetmiş olabilir.ayrıca kardeşleriyle olan problemi henüz paylaşımı bilmediğinden olabilir.bunu öğretmek için d üzenli olarak oyun saatleri yapabilirsiniz kardeşleriyle.onların birbirleriyle paylaşım içerisinde olması için sizin yaratıcılığınıza ihtiyaçları var. oyunlar aracılığı ile kavga etmelerini önleyebilirsiniz hemen olmasa bile zamanla kavgaları azalır. özellikle kardeşlerini sinir etmek için değil sizin o zmaan gösterdiğiniz tepkiden dolayı öyle yapıyor olabilir.çünkü o zaman ilginiz sadece onun üzerinde oluyordur.bunun için hem eşitlik açısından yatma saatlerinde hepsiyle ayrı ayrı ilgilenebilirsiniz bu hem arada kıskançlığa da olanak vermez. mesela ona masal okuyabilir öpüp koklayabilirsiniz yatmadan önce.sonra diğer kardeşlere de aynı şekilde.ortak paylaşımlar içerisine girebilirsiniz.

Oglum 5 yasina kadar kulagimi tutarak uyudu.

O zamanlar ne yaptiysak vagzeciremedik.

Zamanla unuttu.

Zaman verin illa ki birakacak

X