Davranış Bozuklukları 4 yas -uyku problemimiz

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

shimmy

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2010
390
63
Lutfen bana yardim edin cildiracagim artik. Su an sinirden agliyorum.

Dogdu dogali uyku konusunda bana eziyet cektiewn bir oglum var. Uyumuyor, uykuya dalmasi inanilmaz zor. Su an 4 yasinda. Benim yaninda yatmami istiyor ve uyumasi en az 1 saati buluyor. Gece 22:30 dan once uyumuyor. Sabah da uyanmiyor. Krese giderken 7 de basliyorum seslenmeye, 8 de zor kalkiyor. Krese gidiyor yoruluyor ediyor. Yine de aksam 20:30 da yataga gotursem bile 2 saat bekliyor oyle beni de bekletiyor. Butun isler kaliyor, kendime zaman ayiracaksam 22:30 dan sonra ayirabiliyorum ancak.

Simdi pandemi doneminde kresler de kapali. Ben bu arada kendi uyusun diye artik yaninda yatmiyorum ama kalkip kalkip geliyor diye basinda veya kapinin disinda bekliyorum. Artik sabah daha gec kalkiyor uyansin diye yatagindan cikarip salona goturuyorum koltukta uyuyor 2 saat daha ve bugun 21:30 da yataga gittik 23:45 de uyudu. Artik 2 saati de gecti deliricem artik. Kiziyorum ona da uzuluyorum sonra. Acayip sinirlendim bu gece ona da. Ama gece yarisi uyumak nedir ya? Yarin sabah 7 de asker gibi dikicem ayaga uyanmasa bile tokatlayarak uyandirasim var napim ben baska nolur bi care soyleyin.

Çok önemli bir konu .. bende takipteyim. Benim oğlum da zor uyuyor . İnşallah güzel bilgiler öğreniriz.
Peki sizin oğlunuz Öğle uykusu yapıyor mu?

Benim çocuğum da dört yaşında aynı sorun bendede var. Telefon bakıyor mu cocuklariniz

Lutfen bana yardim edin cildiracagim artik. Su an sinirden agliyorum.

Dogdu dogali uyku konusunda bana eziyet cektiewn bir oglum var. Uyumuyor, uykuya dalmasi inanilmaz zor. Su an 4 yasinda. Benim yaninda yatmami istiyor ve uyumasi en az 1 saati buluyor. Gece 22:30 dan once uyumuyor. Sabah da uyanmiyor. Krese giderken 7 de basliyorum seslenmeye, 8 de zor kalkiyor. Krese gidiyor yoruluyor ediyor. Yine de aksam 20:30 da yataga gotursem bile 2 saat bekliyor oyle beni de bekletiyor. Butun isler kaliyor, kendime zaman ayiracaksam 22:30 dan sonra ayirabiliyorum ancak.

Simdi pandemi doneminde kresler de kapali. Ben bu arada kendi uyusun diye artik yaninda yatmiyorum ama kalkip kalkip geliyor diye basinda veya kapinin disinda bekliyorum. Artik sabah daha gec kalkiyor uyansin diye yatagindan cikarip salona goturuyorum koltukta uyuyor 2 saat daha ve bugun 21:30 da yataga gittik 23:45 de uyudu. Artik 2 saati de gecti deliricem artik. Kiziyorum ona da uzuluyorum sonra. Acayip sinirlendim bu gece ona da. Ama gece yarisi uyumak nedir ya? Yarin sabah 7 de asker gibi dikicem ayaga uyanmasa bile tokatlayarak uyandirasim var napim ben baska nolur bi care soyleyin.
Sadece evde çocuk uyuyacaksa uykuya direniyorlar. Eşim ve ben de ışıkları kapatıp yatıyoruz. Uzun süredir evdeyiz, evde de hareketli olsun diye kaydırak ve salıncak aldım. Yer müsaitse kaydırak sayesinde çok hareket ediyor. Bir de uyku rutini faydalı oluyor. Diş fırçalama, pijama, kitap okuma şeklinde faydalı oluyor.
Yatağının yakınında sevebileceği ışıklı süsler yatağı sevdiriyor. Tabii pil yeri kilitli, çocuklara göre ışıklardan bahsediyorum.
Akşam yemeğinde yoğurt yedirip sonrasında şekerli bir şey vermeyin. Uyku zamanı gelince hareketli oyunlardan sakin oyunlara geçin. Resim yapmak gibi

X