Davranış Bozuklukları 4 YASINDAKI OGLUM KONUSMUYOR.. DOKTORA GITTIK

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

busra_18

Guru
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2013
438
162
Merhaba arkadaslar benim 2 tane oglum var biri 7 biri 4.. 4 yasindaki oglum konusmuyor 3 4 defa cocuk doktoruna götürdüm normal genetik olabilir dediler sizi anliyorsa sorun yok dediler.. evet oglum biz ne dersek onu yapıyor.. 3 4 kelimeden baska birsey diyemiyor daha anne bile diyemiyor.. dün icime sinmedi psikyatiriye goturdum sonra cocuk gelisim uzmanida baksın dedi doktor ikiside baktilar cocugunuzda gelisim geriligi ve konusma geriligi var dediler rapor cikarticaz ozel egitim merkezinde egitim alacak denildi tv telefon hepsi yasak bol ilgi dedi.. bu durumu yasayanlar varmi cocugu ozel egitim merkezine giden varmi ? Faydasi varmi kac gunde bir gidecek lütfen bana bilgi verirmisiniz?

Ben yasamadimda genelde boyle olan covuklarda teknolojik aletlerin cok kullanilmasindan kaynakli oldugunu düşünüyorum
Evet oglumda teknoloji bagimlisiydi.. yanliz abisi dahada bir bagimliydi ama cok erken konusti yasitlarindan ileriydi hatta cok zeki bir cocuk.. anlayamıyorum gercekten

Ablamın oğlu konuşamıyordu yani bi çok şeye başka birşey diyordu diyemediği zaman bi kelime kullanıyordu anlamsız bi kelime özel eğitim dedi doktor kendince bir dil üretmiş dedi ne kadar süre devam etti bilmiyorum ama doktor konuşa konuşa düzeltti şu an büyüdü çok güzel tane tane konuşuyor inşallah sizin çocuğunuzda konuşur. Benim oğluma da herkes konuşamıyor diyordu 4 yaşına geldiğinde sonra bi açıldı susturamadık

Ablamın oğlu konuşamıyordu yani bi çok şeye başka birşey diyordu diyemediği zaman bi kelime kullanıyordu anlamsız bi kelime özel eğitim dedi doktor kendince bir dil üretmiş dedi ne kadar süre devam etti bilmiyorum ama doktor konuşa konuşa düzeltti şu an büyüdü çok güzel tane tane konuşuyor inşallah sizin çocuğunuzda konuşur. Benim oğluma da herkes konuşamıyor diyordu 4 yaşına geldiğinde sonra bi açıldı susturamadık
Bende susmasin istiyorum artik.. sadece baba dede mama nene diyor baksa hic birdey diyemiyorrr ben artik anne demesini istiyorum benimle konussun istiyorum.. Umarim duzelir

Bende susmasin istiyorum artik.. sadece baba dede mama nene diyor baksa hic birdey diyemiyorrr ben artik anne demesini istiyorum benimle konussun istiyorum.. Umarim duzelir
İnşallah düzelir geç konuşma ırside olabiliyor ama tedaviye başlarsanız mutlaka karşılığını alırsınız geçmiş olsun

Kuzenimde oyleydi. Hatta malesef teyzemler sizin kadar ilgili bir aile olmadiklari icin doktormus ilgiymis hak getire.. ama simdi kocaman bir delikanli ve bir problem yok

Icimi rahatlattiniz ben cok korkuyorum oglum icin..
Gercekten kuzenim cok kotu durumdaydi hatta okula basladiginda bile oyle diger cocuklar gibi konusamiyordu zamanla kendiliginden duzeldi o cocuk. O o kadar ilgisizlige ragmen duzeldiyse bence sizin gibi bilincli bir ailenin cocugu misler gibi olur. Sonucu bizlerle de paylasin😊

Merhaba ne yaptınız özel eğitim aldı mı oğlunuz suan durumu nasıl konuşuyor mu

Merhaba arkadaslar benim 2 tane oglum var biri 7 biri 4.. 4 yasindaki oglum konusmuyor 3 4 defa cocuk doktoruna götürdüm normal genetik olabilir dediler sizi anliyorsa sorun yok dediler.. evet oglum biz ne dersek onu yapıyor.. 3 4 kelimeden baska birsey diyemiyor daha anne bile diyemiyor.. dün icime sinmedi psikyatiriye goturdum sonra cocuk gelisim uzmanida baksın dedi doktor ikiside baktilar cocugunuzda gelisim geriligi ve konusma geriligi var dediler rapor cikarticaz ozel egitim merkezinde egitim alacak denildi tv telefon hepsi yasak bol ilgi dedi.. bu durumu yasayanlar varmi cocugu ozel egitim merkezine giden varmi ? Faydasi varmi kac gunde bir gidecek lütfen bana bilgi verirmisiniz?
Canım ben şuan hamileyim işi gücü bıraktım ama özel eğitimde çalıştım hep onlarda da bi yamyamlik var lütfen dikkatli ol cocunu ticarete dökme.buyuk ihtimal dil konuşma vericek ler yada özel ögrenme güçlüğü

Cnm merhaba oglun nasıl oldu oglun konusmasi ile ilgili bir gelisme varmı(insallah vardır🙏🙏)

1 yıl geçmiş aradan ben merak ettim oğlunuz nasıl oldu benim yeğenimde konuşamıyordu dil terapistine yazdırdı abim gelişme var çok şükür nöroloji dr unada götürdük doktor yaşıtların 1 yıl geri gelişiyor dedi yegnim şuan 4 yaşında bizde çok tedirginiz

Benim oğlumda geç konuştu 5yasinda falandı özel eğitime bende halan götürüyorum korkmayın konuşur mutlaka onunla bol bol sohbet edin sürekli bisiler isteyin karşınızda sanki olgun biri varmış gibi bi nesleyi getirip götürmesini isteyin

Size tavsiyem çocuğunuzla oyun oynayın. Tane tane konuşun. Çocuğun sizinle iletişim kurmak istemesi konuşmayı çabuklaştırır. Eğitici kitap veya konuşma kartlarıyla ayrıca yapacağınız her işi çocuğa sözlü ifadeyle iletişim kurabilirsiniz. Mutfakta işiniz mi var çocuğunuzla girin yemek yapın açıklaya açıklaya konuşa konuşa her an onunla iletişim halinde olun. Bir de çocuğunuzun herhangi bi travma geçirmediğine emin olun. Kardeş kıskançlığı, ayrılıklar,ölümler hatta evden taşınmak bile buna sebep olabilir. İletişim,ilgi ve sevgi en temel ilaç

Merhaba benim kızım da benzer bir süreç yaşadı. 3 yaşından beri konuşma terapisi alıyor yaklaşık 7 aydır. Çok ilerledik. Toplamda 5 kelime anca biliyordu. Şu an herşeyi anlar. Cümle kuramıyor ama kelime kelime herşeyi konuşur. Konuşma terapistimiz çok güzel ilerlediğini söylüyor. İki kelimeyi arada beraber kullanmaya başladı. Kreş özel eğitim konuşma terapisi ile çok ilerliyorlar.

Merhaba benim kızım da benzer bir süreç yaşadı. 3 yaşından beri konuşma terapisi alıyor yaklaşık 7 aydır. Çok ilerledik. Toplamda 5 kelime anca biliyordu. Şu an herşeyi anlar. Cümle kuramıyor ama kelime kelime herşeyi konuşur. Konuşma terapistimiz çok güzel ilerlediğini söylüyor. İki kelimeyi arada beraber kullanmaya başladı. Kreş özel eğitim konuşma terapisi ile çok ilerliyorlar.
nereye goturdunuz acaba semt neresı

X