4 yaşındaki oğlumda çok. Kötü nir agız kokusu var

diiilekk

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2022
12
4
34
4 yaşındaki oğlumda çok Kötü agız kokusu var ama öyle böyle degil üç yaşındaki kızım bile fark ediyor kokuyosun git burdan diyo 😔düzenli (sabah öğle akşam) diş firçalamıyoruz ama hergün yatmadan önce mutlaka fırçalıyoruz birde dişleri sarı sarı demir ilaçı kullandık düzenli o yaptı diye düşündük hep ama bu koku dayanılmaz bir şey( doktordan randevu aldım) ne yaparsam fayda eder acaba benim gibi bu durumu yaşayan oldu mu acaba

diş çürükleri de koku yapar inşallah sebebini bulur hemen çözersiniz

4 yaşındaki oğlumda çok Kötü agız kokusu var ama öyle böyle degil üç yaşındaki kızım bile fark ediyor kokuyosun git burdan diyo 😔düzenli (sabah öğle akşam) diş firçalamıyoruz ama hergün yatmadan önce mutlaka fırçalıyoruz birde dişleri sarı sarı demir ilaçı kullandık düzenli o yaptı diye düşündük hep ama bu koku dayanılmaz bir şey( doktordan randevu aldım) ne yaparsam fayda eder acaba benim gibi bu durumu yaşayan oldu mu acaba
Üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir
Burnunda enfeksiyon olabilir
Bademcikleri iltihaplı olabilir
Bademcik taşı olabilir
Çürük dişi olabilir
Mide problemi olabilir
Karaciğer problemi olabilir
Doktor söyleyecek neyi olduğunu

Burnunu güzelce temizleyin, dişlerini kontrol edin ve sabah akşam düzgünce fırçalayın, neden günde bir kez fırçalıyorsunuzki? Demir ilacından sonra ağzını çalkalatmadınız mı yada dişlerini fırçalamadınız mı?

Bademcik taşı olabilir
Çürük dişi olabilir
Mide problemi olabilir

Burnunu güzelce temizleyin, dişlerini kontrol edin ve sabah akşam düzgünce fırçalayın, neden günde bir kez fırçalıyorsunuzki? Demir ilacından sonra ağzını çalkalatmadınız mı yada dişlerini fırçalamadınız mı?
Çocuk doktoru reflüsü olabilir dedi o yüzden kokuyordur dedi bugun sonuçları alırken başka bölüme gönderdi bakalım randevü alabilirsem o doktor ne diyecelk diş için daha randevumuz gelmedi ama demir ilaçını bugun tekrar başladık demir ilaçın içince arkasından su veriyorum firçalamıyoruz çünkü diş fırçalamayı hiç sevmiyor oğlum 😔

Çocuk doktoru reflüsü olabilir dedi o yüzden kokuyordur dedi bugun sonuçları alırken başka bölüme gönderdi bakalım randevü alabilirsem o doktor ne diyecelk diş için daha randevumuz gelmedi ama demir ilaçını bugun tekrar başladık demir ilaçın içince arkasından su veriyorum firçalamıyoruz çünkü diş fırçalamayı hiç sevmiyor oğlum 😔
Bir şekilde bunu yenmeniz lazım ileride çok ciddi sorunlar yaşar böyle giderse
Muayene etti mi?bademcikleri iyi mi? Burnu iyi mi? doktor da kokuyu aldı mı? Diş doktoruna gidin tabii de siz bir baksanız görebildiğiniz bir çürük var mı?

Bir şekilde bunu yenmeniz lazım ileride çok ciddi sorunlar yaşar böyle giderse
Muayene etti mi?bademcikleri iyi mi? Burnu iyi mi? doktor da kokuyu aldı mı? Diş doktoruna gidin tabii de siz bir baksanız görebildiğiniz bir çürük var mı?
Dişlerinde çürük yok ama dişleri sarı sarı duruyor miğdesinde reflü vardır dedi

Bademcik taşı olabilir
Çürük dişi olabilir
Mide problemi olabilir

Ahh ahh 3 yaşımda kızım var o sürekli fırçalıyor ama oğlum kesinlikle istemiyor günde bir kereyi bile zor zoruna yapıyorum doktorda bu yaşdaki çoçukta miğde reflü felan vardı dedi bakalım ama randevü almak gerçekten çok zor hastanelerden

Oglumada vardi ayni durum. Dislerini sabah ve aksam 2 dk fircalar dis ipi kullanirdi. Yinede öyle bir koku vardi ki.
Bagirsaklarinda bakteri cikti, antibiotik kullandim ve koku gitti cok sükür.

Benimde oglumda vardi ozellikle sabahlari cok kokuyordu..geniz eti ve bademcik ameliyatindan sonra gecti cok şükür .

Oglumada vardi ayni durum. Dislerini sabah ve aksam 2 dk fircalar dis ipi kullanirdi. Yinede öyle bir koku vardi ki.
Bagirsaklarinda bakteri cikti, antibiotik kullandim ve koku gitti cok sükür.
Bagirsaklarinda bakteri çıktı dediniz yaa caba hangi bölüme gidince fark ettiler benim oğlumunda kabızlık sorunu var belki o yüzden olabilir diye soruyorum dişçi birşey demedi dişlerini fırçalaması lazım günde iki kere dedi sadece

Bagirsaklarinda bakteri çıktı dediniz yaa caba hangi bölüme gidince fark ettiler benim oğlumunda kabızlık sorunu var belki o yüzden olabilir diye soruyorum dişçi birşey demedi dişlerini fırçalaması lazım günde iki kere dedi sadece
Türkiye sistemini tam bilmiyorum.
Ozel e gitmistik, cocuk doktoruna. Orda test verdik.
Gastroloji bolumune gitmemizi tavsiye etmisti fakat vaktimiz yoktu. Belki once cocuk doktoruna gitmek mantikli ?

Merhaba, Umarim cocugunuz iyilesmistir. hala bir cozum ariyorsaniz kisaca kendi tecrubemi aktarayim. Cocugunuz demir ilaci kullanmis. Demir ilaci kullanimi hem yetiskinlerde hem cocuklarda mide ve bagirsak florasini cok hizli sekilde bozabiliyor. Kendim bizzat tecrube ettim. Cocuk gastroentereloglardan yardim almalisiniz. Sekerli gidalardan uzak durmasi mumkunse cok iyi olur. Temiz su icmesi. Bir de tabi detayli tetkiklerinin yapilmasi lazim. Bu cok ciddi bir konu. Gecmis olsun.

X