Bebek Beslenmesi 4. Yimizi bitirdik nisan anneleri ek besin neler veriyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
yapılıyormuş ama ben hiç denemedim biraz tutturmak zormuş.bayağı sıcak olması gerekiyormuş.birde mamalarla yoğurt yapılıyor onuda denemedim o da zormuş.mamayı alınca içinde kağıt çıkacak orda yapılışı yazıyor.

bende şeftaliyi cam rendeden geçirip biraz posalı veriyorum iki gündür yoğurtu deniyorum olmuyor ya tutturamadım nasıl olacak acep?hazır süt kullanıyorum 1 kahve fincanına 1 tatlı kaşığı yoğrt az mı geliyor acaba?

bende çanakkaledeyim süt alıp yapıyorum.hazır süt çok sıcak olacakmış tutması içina.s

şeftali suyu ve ulker hero babynin pirinç unundan muhallebi yapıyorum. bu hafta kontrolumuz var duruma gore sebzelerede başlıyacagız.

bende meyve sularından taddırdım bisküvili kahvaltıya ve mamaya beşinci ayda başlamayı düşünüyorum ramazanın başına denk geldiği için

ne kadar veriyorsunuz acaba ben fazlamı veriyorum.yarım çay bar meyve suyu.4 ay 10 günlük bebeğim.peki yoğurt

CAIM ÇOOK VERME TADIMLIK VER ÇÜNKÜ BİRDEN EK GIDALARA GEÇİNCE BEBEK TOLERE EDEMEYİP KABIZLIK YADA İSHAL YAPABİLİYOR ONUN İÇİN YAVAŞ YAVAŞ ARTIRARAK VERİNN a.s

ekmek içini çok küçük alıp yemeklerin suyuna batırıp veriyorum ekmek sadece 1 defa ama çok az veriyorum diye yazmışsın.Tabiki genede karışmak gibi olmasın ama bizlerin yediği ekmeklerde tuz var.Bebeklere bir yaşından önce tuz verilmesi sakıncalı.Tiroit hormonlarını etkiliyor.1 yaşından sonra iyotlu tuz kullanılması öneriliyor.Bebkler için özel ekmek var ben ek gıdaya başladım.Ekmeğede (azar azar) bir iki hafta sonra başlamayı düşünüyorum.

Benim kizim 4 ay 4 günlük .
Dün dr kontrolümüz vardi. Milupanin muhallebisine ve çorbasina başladik . Doktorumuz verdi bunlari. Ben daha su bile vermedim. Ama başliyicam artik yavaş yavaş

ne kadar veriyorsunuz acaba ben fazlamı veriyorum.yarım çay bar meyve suyu.4 ay 10 günlük bebeğim.peki yoğurt

minik 30 ml lik biberonumuz var bizim şeftali suyunu onunla veriyorum. istemdiği zaman yani yeter miktarı aldığı zaman itiyor biberonu bende zorlamıyorum.2 defada yoğurt verdim ama sanırım beğenmedi erteledim önümüzdeki hafta tekrar tattırmayı düşünüyorum içine pekmez katıp. yeni olarak ülker hero babynin irmikli meyvalı ek besinini aldım devam maması ile hazırlanıyor çok beğendi onu ve elma püresinide severek yiyor :):lepi:

sütün inek sütümü kullanıyorsun devam mamasıyla yapılmasını öneriyorlar. ben danonenin yoğurdundan verdim ev yoğurduna en yakın yoğurt oymuş.

hazır süt zor tutuyormuş.günlük sütler var sütaşın,pınarın,ekerin onlarla deneyin ve sıcak olacakmış süt el yanacak kadar.

yoğurtun içine meyve koy ozman seviyorlar.ben önce öyle başladım şimdi tek veriyorum.yoğurtu kaşıklamı veriyorsun ben bazen biberonun ağzını genişlettim onunla veriyorum öyle istemiyor kaşıkla seviyor.50 cc veriyorum.karpuzun suyuna cici bebe koyup verdim artık herşeyi veriyorum.milupanın hazır muhallebisinin içine armut rendeleyip veriyorum akşam 10 gibi.birde sevmediklerini açken ver sonra hemen emziğini veriyorum yutuyor mecburen.canım benim ya.

3 kilo doğdu. 2800 e düştü. şuan 5700 gr , 62 cm. çokmu düşük kilosu sizce. doktor 6 kilo olması lazım dedi. üzülüyorum zayıf diye . ama sağlıklı maşallah..

bıraz zayıf evet ama uzulme.sımdı ek bıseyler vermeye baslayınca toparlar kendını bebısın.hem saglıklı olduktan sonra gerısı onemlı degıl,tombıs olmasa da olur:))

bizde son dr kontorolunde doktorumuz yogurt elma ve havuç suyu ve su ver dedi bir çay bardagı kadar onlara başladım iki gündür elma suyuna üzüm suyuda ekliyorum ve çok hoşuna gidiyo yogurdu hiç meyveli vermedim ama deniycem meyveyi hiç posalı vermedim doktorda söylemediği için korkuyorum bişey olur diye

3 kilo doğdu. 2800 e düştü. şuan 5700 gr , 62 cm. çokmu düşük kilosu sizce. doktor 6 kilo olması lazım dedi. üzülüyorum zayıf diye . ama sağlıklı maşallah..

bebekler 6.aya geldiklerinde doğum kilolarının iki katı olmuşlarsa herşey normal demektir bende bebeğim zayıf diye üzülüyorum ama bunu okuyunca kimseyi duymuyorum artık oğlum 4 ayı bitti 6kilo şimdi sadece sütüm azaldı mamaya başladık şimdi çorba meyve suyu yoğurt falan da verdikmi tamamdır sağlıklı olmaları kilodan daha önemli etraftaki cahil insanları duymayın sütünüzde gider benim gibi bebeğinize olur zararı

canım bebeğinin gaz sorunu yok mu elma suyunu ben oğluma içirsem çıldırır hala gazımız bitmedi meyve sularını vermeye ödüm kopuyor şaştım ne yedirsem diye bide az patates ve pirinç haşladım süzdüm sonra da z.yağı kattım çorba yaptım yedi ama korkuyorum

arkadaşlar kilosu ii gidiyorsa neden muhallebi-çorba falan veriyorsunuz?
hadi meyve suları falan aromalarını tadsın sonra yabancılamasın die azar azar verilebilir de
öbür türlü emen bir çocugun karnını muhallebiyle doğurmak bana tuhaf geliyor...ben mi yanlış düşünüyorum acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…