Menopoz 40 yaş premenopoz sorunları yaşayanlar.

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Elif_78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
214
209
46
Merhaba arkadaşlar erken menopoza girenlerdenim(42 yaş) 3 ay arayla fsh değerlerime baktırınca sonuç ortaya çıktı ( son 1 yıldır zaten karnımda taş varmış gibi bir hisle dr gittim ve tahlillerle öğrendik) Climen 21 draje kullanıyorum 5.kutudayım ve ilk 2 ay gayet güzel regl oldum sonra dengesizleşti hatta 3. ay tuvalet kağıdına geldi 5-7 gün asla ped kullanmadım doktoruma ilacımı değişelim dedim hayır devam dedi. Bundan önceki 3. ay hap bittikten 3-4 gün sonra olmam lazımken 11. gün oldum( doktoruma sordum diğer kutuya geçme dedi bekle dedi ve oldum) Bu ayda 3 tane hapım kaldı merakla bekliyorum ne olacak diye. Bu şekilde hormon replasman tedavisi olup sıkıntılar yaşayan var mı?

hala olmadım beklemedeyim.

Son düzenleme:
Merhaba. Ben de 42 yaşındayım. Adet düzensizliği nedeniyle hormon testi yaptırdım. Fsh 48.9 çıktı. Sizin kaçtı değeriniz. Adet olabildiniz mi?

Merhaba! Arkadaslar ben 46 yaşında yaklaşık 2 senedir adet olmuyorum.3 gündür kanam var bugun doktora gittim ve rahim duvarında kalınlaşma oldugunu polip oldugu söledi.dahaönce bu rahatsızlı geçiren varmı nasıbi rahatsızlık tehlikelimi.kesin sonucu perşembe günü kanama azalsın tekrar musyne edip ölesöliyceni dedi lütfen yardımcı olurmusunuz 😔

Elif hanım geçmiş olsun. Benim bu konuda bilgim yok fakat umarım tehlikeli bir şey değildir, sıkıntı yapmayın. Allah yardımcınız olsun.

Merhaba, hormon replasman tedavisi alan var mı? Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz rica etsem?

Merhaba arkadaşlar 40 yaşındayım bu sene (2023) doktor doktor bölüm bölüm dolaştım. Bir tek hormonlarıma bakılmadı Erken menopoz mide bulantısı yapıyor mu yaşayan var mı böyle bir sorun. Bu sene devamlı mide bulantısı yaşıyorum. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı acaba

X