40 yaş üstü anne ve sperm hareketsizliği baba tüp bebek tecrübeleri

Esernesli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2019
1
0
48
Merhaba arkadaşlar, 3 tüp bebek denememiz oldu. Ben 42 yaşında olduğumdan eşimde de sperm hareketsizliği olduğundan şansımız az. Bu niteliklere sahip olup tüp bebek yöntemiyle bebeği olan arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica edeceğim.
1. Mini tüp bebekmi normal tüp bebek yöntemimi uyguladınız?
2. Imsi mi chip yöntemimi kullanıldı
3. tesa yöntemi cerrahi yolla sperm elde etme yöntemini dr lar hangi durumda öneriyorlar
4. Yumurta kalitesi için bitkisel/ bal polen vs denedinizmi, ne kadar etkili
5. 3. Gün mü/ 5. Günmü embriyo ?
6. Genetik analiz yapıldımı?
7. Kaçıncı tüp bebek denemenizde başarı sağlandı, dr nuz kim?
8. İlaçların aşırı kilo yapmaması için ne yaptınız.
Çok teşekkürler ve bebeğinizle aile saadetiniz ebedi olsun 🤗😘

Merhaba arkadaşlar konuyu görünce bende tecrübemi paylaşmak isterim 2013 yılında evlendim ve doktor bende rahim duvarı inceliği sebebi ile anne olamıyacagimi soyledi taşıyıcı annelik düşün dedi şok oldum.sonra bir arkadaş tavsiyesi ile her sabah akşam taze sıkılmış nar suyu içtim. 2 ay sonra doktorum bile sol oldu 3 milim olan rahim duvarım 12 milim olmuştu nar suyu deyince defterine kendisi de not aldı. Fakat buna rağmen yine hamile olamayınca doktor bu sefer sende bir sıkıntı görünmüyor dedi eşime sperm testi yaptı 2 milyon cıktı hareket yüzde 4 du bu şekilde imkansıza yakın dedi aşılama önerdi onda bend OHSS oluştu ölümden dondum 1 hafta asm hastanesinde tedavi gördüm tabimden şu çektiler yoğun bakım riski var dendi . Çok korktum sonra tüp bebek dediler ama korktuğumdan denemek bile istemedim. O ara bir arkadaşın annesi bir kadın önerdi kadın eski bir ebe imis babası fitoterapist mis. Kadina gittik bizden sperm testi istedi bana bunun kopyasını vereceksin. Sana bir ilaç yapicam icinde tam 41 çeşit bitki var bunu esin 1.5 ay içecek sonra yeni test yaptır. Eğer artmaz ise ben verdiğin parayı geri vericem dedi . Zaten bu ilaç masrafı ama ben o kadar güveniyorum ki garanti veriyorum dedi artma varsa 2. Kavanoz dan sonra sende bir sorun yoksa hamile kalırsın dedi . Ve ben kavanoz bitmeden hamile kaldım. Kizim şimdi 3 yaşında. 2. Yi istedik ben 2 kez ilaçsız hamile kaldım ama 8 haftayı geçemeden kalbi durdu. Doktor Sperm testi istedi yine düşük çıktı bu sebep olabilir sperm kalitesiz dedi. Şimdi yine o kadına gittim abla biz 2. Yi istiyoruz diye tekrar ilaç yaptırdık ve ben yine olacağından eminim. Sizlere de tavsiye ederim isteyen olursa özelden nosunu paylaşırım

X