40 yaş ve Pgt ile tüp bebek

feroxsxxsx

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2007
11
9
Merhaba , ben orak hücre anemi taşıyıcıyım eşimde beta Talasemi taşıyıcısı ıkımıze de çocukken teşhis kondu bunu bılerek evlendık zaten sadece kontrollü gebelik yapmamız lazımdı çünkü bebeğin %25 ağır Talasemi hastası olarak doğma durumu vardı .. biz geç evlendik benim yaşım 40 , tüp bebek merkezi ile görüşmeye gıttık ama doktor yaşımdan dolayı ve hep doğum kontrol hapı ıle korunduğumuz için çocuk olup olmayacagını bılemeyız normal yolla bence bı denemen lazım dedi , 12. Haftada CVS yapılır dedi . Mantıklı geldi bıde rıskımız %25 olduğu için denk gelmez diye düşündük açıkçası .. korunmayı bıraktım 2.ay hamıle kaldım mayıs ayında sonra cvs yapıldı ama bebek maalesef sağlıksız genlerı almış ve hastaydı ağustos başında aldırmak zorunda kaldım .. Eylül sonunda da pgt ıle tüp bebek ıslemıne Başladık .. geçen hafta 4 yumurta toplandı hepsıde dollendı embriyoların gelısımı de guzeldı 5. Güne kadar geldiler ama bıyopsı yapılacağı için o olgunluğa gelmemıs maalesef 6. Günü de bekledık o da bugün ama yine olmadı ve işlem iptal edıldı .. doktorla görüştüm yaş faktörü çok önemli dedi yumurta kalıtesı ıcın , sımdı takvıye vıtamınlere başlayacağım 2 ay sonra gideceğim yıne .. böyle bır tecrübesi olan var mı acaba ??

Merhaba hayırlısı ile süreciniz tamamlansın inşallah
Benim de yaşım 40,3 tane düşüğüm var (kalp atışı sebepsiz duruyor) sonra Pgt yaptık ama 7 tane 5. Gün embriyosundan hiç sağlıklı gelen olmadı
Ay sonu tekrar başlıyoruz inşallah 🙏

Çok teşekkür ederim, Allah hepımızın surecını ısını kolaylaştırsın 🙏 size de çok geçmiş olsun ınsallah bu sefer olur ve bebegınızı sağlıkla alırsınız kucağınıza 🙏

Merhaba ben de 40 yaşındayım. Kan uyusmazligimiz var geç öğrendik. Pgt ile kan grubu bakicaz. İlkinde 4 yumurta toplandi ikincide 15 ancak pgt icin 5. Güne gelen ikisinde de 2 oldu ya trizomi cikti ya da kan pozitif geldi.

Merhaba ben de 40 yaşındayım. Kan uyusmazligimiz var geç öğrendik. Pgt ile kan grubu bakicaz. İlkinde 4 yumurta toplandi ikincide 15 ancak pgt icin 5. Güne gelen ikisinde de 2 oldu ya trizomi cikti ya da kan pozitif geldi.
Çok geçmiş olsun, ınsallah en kısa zamanda sağlıkla alırsınız kucağınıza 🙏

X