42 yaş çok mu yaşlı oluyor? Bunlara katılıyor musunuz? Kaç yaş olmalı?

Arkadaşlar bir adamla tanıştım arkadaş ortamında. Aramızda hiç bir şey yok. Ben ondan hoşlanıyorum öylesine sanki o da benden hoşlanıyor gibi. Ama bana diyorlar ki, o senin abin olabilir, abin yaşta, abi demelisin. Ben 33 yaşımdayım o 42. Bence aramızda çok yaş yok. Abartıyorlar sanki. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce 42 yaşında birine abi mi demeliyim? Benden çok mu büyük oluyor? O yaşta her hangi biriyle aramda bir şeyler olamaz mı? Kaç yaş büyük birine abi gözüyle bakmalıyım ona abi demeliyim? Kafam karıştı
9 yaş farkınız var 20li yaşlarda olasanız evet sorun olurdu ama değilsiniz yani birşeyler olabilir. Kendisinin size bana abi de diye bir talebi yoksa kimseyi ilgilendirmez.

Arkadaşlar bir adamla tanıştım arkadaş ortamında. Aramızda hiç bir şey yok. Ben ondan hoşlanıyorum öylesine sanki o da benden hoşlanıyor gibi. Ama bana diyorlar ki, o senin abin olabilir, abin yaşta, abi demelisin. Ben 33 yaşımdayım o 42. Bence aramızda çok yaş yok. Abartıyorlar sanki. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce 42 yaşında birine abi mi demeliyim? Benden çok mu büyük oluyor? O yaşta her hangi biriyle aramda bir şeyler olamaz mı? Kaç yaş büyük birine abi gözüyle bakmalıyım ona abi demeliyim? Kafam karıştı
Ben 31 yaşındayım eşim 43 yaşında. İlk evliliğimde aramda 2 yaş vardı. Tövbe dedim birdaha en az 10 yaş olsun çocuk büyütmekle uğraşamam. Hani filmlerde ikinci bahar diyolar sanırım onu yaşıyoruz şimdi 😀 bence yaşa değil de birlikte vakit geçirebilecekmisiniz birbirinize ayak uydurabilecekmisiniz onlara bak milleti de boşver

Tamamen kişiyle alakalı. Ben 9 yaşı çok bulmam

şimdi şöyle,eskiden 35 yaşındaki insana yaşlı muamelesi yapılıyordu,25 sene önce kuzenim 24 yaşında evlendi,teyzem adak adamıştı kız evde kaldı diye😂😂😂zaman ilerledikçe bu fark kapanıyor gibi,eskiden 40,45 denilince saçlarına aklar düşmüş,beli bükülmüş tipler vardı,şimdi ne kırışık var,ne saçlarda beyaz var,enteresan bir durum,ve evet yaşınız uygun,40 yaş gayette genç bir yaş,o yaşta evlenmemiş çok arkadaşım var,ve baya zindeler,gençler.

Yani 9 tam sınırda bence oluru var gibi. Her 9-10 yaş büyük olana abi abla denmez. Bazen 2-3 yaş büyük insana abi abla derim bazen 10-12 yaş büyük insana ismiyle hitap ederim aradaki ilişkiye bağlı birazda.

"Abi demelisin" diyenler kim, ben o kısmı anlamadım. Arkadaş ortamınızdaki diğer insanlar mı? Yani siz de sonuçta 33 yaşında kadınsınız. Kime ne diyeceğimi sizden öğrenecek değilim diyebilirsiniz.

Yaş olarak da bence 33-42 gayet uyumlu. Eğer ortak yanlarınız varsa ve bir çekim yakaladıysanız gayet güzel.

abi meselesi göreceli
mesela benim iş ortamımda kimse kimseye abi abla demez -hiç öyle iş ortamım olmadı
ama tıp fakültesiyle birlikte çalışıyoruz orada herkes abi abla diyor, doktoru hemşiresi.

benim ailemde 1-2 yaşla bile abi abla denir
çoğu arkadaşım abisine ablasına ismini kullanıyor

"yaş farkınız var" denesini anlarım ama "abi demelisin" kısmı saçma
ben de kimseye aile dostumuz değilse, uzun zamandır abi denilen bir ortamdaki tanıdığım değils, e tanıştım yaş farkım var hadi abi diyim demem.

ilişkinin oluru olmazı 30lu yaşlardan sonra yaşa değil başka şeylere bakıyor bence, yaşla pek alakası kalmıyor durumun.

Yaş farkınız çok bence kuşak farkı olacağını düşünüyorum 11 yaşta az değil hani birkaç seneye iyice çökecek falan.Hoşlandıysanız şans verin ama küçük çocuk değilsiniz insanlara ne ki kime abi deyip demeeceğiniz.Adam rahatsız oldu mu mesela adıyla seslenince ? belkide o da sizi kardeşi gibi görüyordur bilemezsiniz.

Bana göre çok yaş farkı vardır size göre yoktur. 20lerin başında olmadığınız için sorun edilecek bir yaş farkı değil. Ayrıca 40-50 yaşında ne abiler var off 😍

Şu abi abla muhabbeti cok sacma geliyor icimden gelir belki 1 yas büyüğüm gozume abi görünür oyle hitap ederim 10 yas büyüğüm gozume farkli gelir adiyla hitap ederim! Insanlar da herkesin herseyine karisir oldu!
Hoslandiysaniz hic abi muhabbetine girmeyin nasip kismet 😀
Ben is yerinde abi abla hitabini cok sevmiyorum tek tük dedigim olmustur ama bey hanim hitabini tercih ediyorum

Zor olmuyor mu zevkleriniz konularınız

Açıkçası benim sadece işime yaradı.
Tanıştığımızda ben 20ydim o 33.
O işini gücünü oturtmuş belirli bi olgunluktaydı.
Bende rahatça okulumu okudum bana destek oldu her konuda tecrübelerinden faydalandım.
Kavgalarımızda felanda hep o daha olgun oldu🤣
Halada çok keyifli oluyor.
Ama tabi herkeste bu farklı.
Kişiden kişiye değişiyor karakter.

Bana uygun geldi ama kişiye göre değişir tabi. Kimi erkeğin daha 30unda enerjisi bitmiş oluyor

Esnaf mısınız siz? Neden insanlara abi ya da abla demek zorundasınız? Bazen arada çok az yaş farkı olur ama sanki kuşak farkı varmış gibi hissedersiniz. Bazen de arada biraz fazla yaş farkı olur (sizinkinde abartılı bir fark yok) ama kafa yapınız çok uyar. Bu zamanda dürüst, sadık, vicdanlı insan bulmak zor. Yaşı bir kenara bırakın ve adamın diğer özelliklerine yoğunlaşın.

X