45 kilo fazlam var bana bi fikir verin arkadaşlar

3M1E

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2015
148
17
37
İyi geceler arkadaşlar benim beden kitle endeksim 41,6 başlıkta da belirttiğim gibi 45 kilo fazlalığım var. Daha önce tüp mide ameliyatı olmak istedim eşim razı olmadı bende olamayacağımı kabullenip vazgeçtim o düşünceden. Fakat herkesin bildiği gibi birçok sıkıntım var benimde. Yüksek tansiyon ( her ne kadar ilaç kullanmasam da ne zaman doktora gidip ölçtürsem 19/11 gibi rakamlar çıkıyor) geceleri nefes alamıyorum uykumdan boğulurcasına kalkıyorum uyku apnesi denilen sıkıntı bu mudur bilemiyorum bunun dışında psikolojik eziklikler var özgüven eksikliği değil özgüvenin ö sü yok. 9 senelik evliliğimde eşimin yanında soyunup giyinmişliğim yoktur en basit örneği...
Bütün bu olumsuzlukların yanında 3 tane güzel yavrum var benim. En küçüğü 15 aylık :) hal böyle olunca spor yapmam da çok zor oluyor hatta imkansız.
Bir haftadır tüp mideyi tekrar düşünmeye başladım. Bu sefer eşim de karşı çıkmıyor. Fakat benim korkularım var şöyle ki ; bu ameliyatı kendim çocuklarım ve eşim için istiyorum fakat bi aksilik olurda çocuklarım öksüz kalırsa diye çok korkuyorum. Bana bu ameliyatı olan arkadaşlar bi fikir versin lütfen cesarete ihtiyacım var :KK43:(

3 tane evladın var böyle riskli bi ameliyat a girmeyi nasıl dusunursun yediklerinden kisip saglikli zayiflamak varken kolaya kaçmak neden o ameliyati olursan çok yasamazsin:KK43:midende problem çıkar unluler bile bu ameliyattan olenlerle doldu ben kesinlikle tavsiye etmiyorum

Bak ben 3 gündür ekmek pirinç bulgur makarna patates abur cubur yemiyor um 3 kilo verdim bile sende yeterki iste azimli ve istikrarli ol

Bak ben 3 gündür ekmek pirinç bulgur makarna patates abur cubur yemiyor um 3 kilo verdim bile sende yeterki iste azimli ve istikrarli ol
Çok kez denedim diyetisyenlere döktüğüm paraların haddi hesabı yok hipotroid hastasıyım. Tartı hep bi tık yukarıda gösteriyor ayrıca iradem çok zayıf bi hevesle kararlılıkla başlıyorum en fazla bir ay sürüyor. Kısır döngü...

İyi geceler arkadaşlar benim beden kitle endeksim 41,6 başlıkta da belirttiğim gibi 45 kilo fazlalığım var. Daha önce tüp mide ameliyatı olmak istedim eşim razı olmadı bende olamayacağımı kabullenip vazgeçtim o düşünceden. Fakat herkesin bildiği gibi birçok sıkıntım var benimde. Yüksek tansiyon ( her ne kadar ilaç kullanmasam da ne zaman doktora gidip ölçtürsem 19/11 gibi rakamlar çıkıyor) geceleri nefes alamıyorum uykumdan boğulurcasına kalkıyorum uyku apnesi denilen sıkıntı bu mudur bilemiyorum bunun dışında psikolojik eziklikler var özgüven eksikliği değil özgüvenin ö sü yok. 9 senelik evliliğimde eşimin yanında soyunup giyinmişliğim yoktur en basit örneği...
Bütün bu olumsuzlukların yanında 3 tane güzel yavrum var benim. En küçüğü 15 aylık :) hal böyle olunca spor yapmam da çok zor oluyor hatta imkansız.
Bir haftadır tüp mideyi tekrar düşünmeye başladım. Bu sefer eşim de karşı çıkmıyor. Fakat benim korkularım var şöyle ki ; bu ameliyatı kendim çocuklarım ve eşim için istiyorum fakat bi aksilik olurda çocuklarım öksüz kalırsa diye çok korkuyorum. Bana bu ameliyatı olan arkadaşlar bi fikir versin lütfen cesarete ihtiyacım var :KK43:(
Kaç kilosun? Ameliyat çok riskli. Başarılı olanlar kadar başarısız olanlar, ameliyatla giden kiloları geri alanlar var. Kesin çözüm değil yani. Diyet gruplarımıza gel. Birbirimize hep destek veriyoruz. İyi bir diyetisyen bulmaya çalış. Her diyetisyen iyi değil malesef. Bulundugun şehirde olan arkadaşlara sorarız.

Kaç kilosun? Ameliyat çok riskli. Başarılı olanlar kadar başarısız olanlar, ameliyatla giden kiloları geri alanlar var. Kesin çözüm değil yani. Diyet gruplarımıza gel. Birbirimize hep destek veriyoruz. İyi bir diyetisyen bulmaya çalış. Her diyetisyen iyi değil malesef. Bulundugun şehirde olan arkadaşlara sorarız.
Ben şuan 110 kiloyum 163 boy :oops: günlerdir kafamda sürekli fazla kilolarım var.Ameliyatı seçmeme ramak kaldı fakat son kez kendime bi şans vereceğim. Bu kaçıncı başlayışım olacak bilmiyorum ama buradaki arkadaşları okuya okuya motive olup bende bişeyler başarırım inşallah.

Ben şuan 110 kiloyum 163 boy :oops: günlerdir kafamda sürekli fazla kilolarım var.Ameliyatı seçmeme ramak kaldı fakat son kez kendime bi şans vereceğim. Bu kaçıncı başlayışım olacak bilmiyorum ama buradaki arkadaşları okuya okuya motive olup bende bişeyler başarırım inşallah.
Ben 105tim 1,5 ayda 97leri gördüm. Motive asıl olay. Düzenli bir beslenme ve spor. Spor dediysem sadece yürüyüş. Benim diyetisyenim sadece yürüyüş önerdi. Dışarı çıkamadıgım için evde leslie egzersizleri yapıyorum.en uzunu 1 saat. 15 dklık bile var. Eliptik bisikletim var ona biniyorum birde.
90üstü grubundayım ben istersen gel grubumuza.

Son düzenleme:
Ben 105tim 1,5 ayda 97leri gördüm. Motive asıl olay. Düzenli bir beslenme ve spor. Spor dediysem sadece yürüyüş. Benim diyetisyenim sadece yürüyüş önerdi. Dışarı çıkamadıgım için evde leslie egzersizleri yapıyorum.en uzunu 1 saat. 15 dklık bile var. Eliptik bisikletim var ona biniyorum birde.
90üstü grubundayım ben istersen gel grubumuza.
Evet motive olunca herşeyin üstesinden gelecekmişsin gibi oluyor bi göz atayım grubunuza gerçi zayıflamayla ilgili bütün gruplara konulara gözatmışlığım vardır :kahve: ilk 10 kiloyu versem arkası çok kolay gelecek gibi geliyor. Leslie yi kızım uyurken deneyeyim bi plan yapmalıyım :KK66:

Evet motive olunca herşeyin üstesinden gelecekmişsin gibi oluyor bi göz atayım grubunuza gerçi zayıflamayla ilgili bütün gruplara konulara gözatmışlığım vardır :kahve: ilk 10 kiloyu versem arkası çok kolay gelecek gibi geliyor. Leslie yi kızım uyurken deneyeyim bi plan yapmalıyım :KK66:
Tatlım ben bi ara 123 kiloları görmüşlüğüm var
Geçen sene cuma zayıflama yarışmasına 9.takıma katıldım 113.5 kiloyla 1 senede 45 kilo verip 68 le mezun oldum
Yarışma daha çok disipline ediyor insanı hemde yarışma hırsı motivasyonunu hep yüksek tutuyor
Sanada tavsiye ederim

Ben bşraz geri aldım 9.takıma tekrar başladım istersen sende gel

Bir arkadaşım Nisan 2015 de bu ameliyeti oldu.
Kilosu 130 civarıydı.

İlk başta çok güzel 30 kilo verdi.
Sonra kilo vermesi durdu.
Çünkü sürekli az az yemeye başladı ve yürüyüş yapmadı.
Verdiği 30 kiloyu almadı ancak daha fazla da veremedi.
Doktoru eğer böyle devame dersen 2 sene içinde miyden eski haline gelir. Kilon eskidende fazla olur diye uyarıyor.

Anladığım ameliyat tek başına çare değil.
Tabiki en iyi değerlendirmeyi doktorun yapar. Kiloya bağlı ciddi bir sağlık riski varsa belki o zaman ameliyat düşünülebilir.

Benimde vermem gereken 30 küsur kilo var inan bana 6 ay disimizi siksak gider bu kilolar

Çok kez denedim diyetisyenlere döktüğüm paraların haddi hesabı yok hipotroid hastasıyım. Tartı hep bi tık yukarıda gösteriyor ayrıca iradem çok zayıf bi hevesle kararlılıkla başlıyorum en fazla bir ay sürüyor. Kısır döngü...

Ben de hipotiroid hastasıyım ve ameliyatı ben de düşünmüştüm ve çok araştırdım.. Tüp mideden, balona kadar..
Ama sonuçta hepsi tek mevzuda birleşiyor. Tüp de, balon da olsan amaç yine sıvı gıda yemen ve az yemen..!
Zaten bu ameliyatların öncesinde de, ameliyat için bir süre diyet yaptırıyorlar.
Hem mideni kesip küçültünce, et-ekmek-patates filan yiyemiyorsun. Miden ufak olduğundan sıvı ile beslenmen lazım.
Mesela ilk haftalar sadece çorba ve türevleri veriliyormuş. Birden bire o kadar kilo verilmesinin nedeni de bu zaten..
Ama eskisi gibi olan yeme şekline dönersen, miden yine büyür ve ameliyatın bir anlamı kalmaz.!
Yani sonuçta tüm kapılar; ağırlık yapmayacak, hemen öğütülüp-atılabilecek, lifli ve sağlıklı gıdalara çıkıyor.
Ve bunun için de ameliyat olmana gerek yok.. O şekil beslensen zaten hayli hayli kilo verirsin..!

Mide ameliyatı sonrası kanama geçirip felçli olan kadın vefat etti bence tekrardan düşünün

En son neye karar verdin bilmiyorum ama bende tüp mide ameliyatı oldum ve olmadan önce çok araştırdım, sonunda ceyhun aydoğan diye bir doktora rastladım hem çok güleryüzlü kendinizi iyi hissettirip seni ciddi anlamda takip ediyor hem de 1 yıl diyetisyen ve psikolog hizmeti veriyor ücret almadan. görüşmede ücretsiz istersen bir git konuş, bana anlattığında teknoloji artık çok ilerledi safra kesesiyle aynı riskte şuan ameliyat ve ameliyat olmassan daha büyük risklerin olabilir demişti. git bir görüş bence ne kaybedersin ki

meraba ben istanbulda özel hastanede çalısıyorum. hergun 3 4 tane tüp mide ameliyatı yapıyoruz cok sükür ki su ana kadar hiç bir hastamızda sıkıntı cıkmadı. en ufak bır amelıyatta bıle bır suru rısk var. suan o vermedığın kılolar sana ilerde cok daha buyuk rıskler olusturacak. seker tansıyon vs bırsey kalmıyor amelıyat sonrasında bence olmanda fayda var.

ameliyat olmak istersen bizim doktorumuz ıyı ve cok makul bır fıyata yapıyor yardımcı oluruz

Ben kilo vermek için bıçak altına yatanları gerçekten anlayamıyorum. Bu sebeple kesinlikle ameliyat önermem. Kilo vermek herkese çok zor gelse de aslında büyüttüğümüz kadar zor bir şey değil. Öncellikle şunun farkında olmamız gerek. O kilolar 1 günde alınmadı ki 1 günde verilsin. Herkes çok hızlı kilo vermek istiyor ama kaçırılan nokta bu. Sonra o kilolar aynı hızda geri alınıyor.
Tek yapılması gereken beslenmeye dikkat etmek ve biraz da vücudu hareket ettirmek.
İşin mantığı anlaşıldığında bu çok daha kolay oluyor. Mantık şu, vücudun enerjiye ihtiyacı var. Bu enerji yediğimiz besinlerle alınıyor. Eğer aldığımız besin harcadığımız enerjiden daha fazla ise vücut bunun fazlasını daha sonra kullanmak üzere yağ olarak depoluyor.
Vücut 3 enerji kaynağını temel olarak kullanıyor. Kandaki şeker ilk yaktığı, sonra karbonhidrat ve şekerle dolan glikojen depoları ve en sonunda yağlar. Bu ilk iki kaynak dolu olursa yağ yakmaya hiç bir zaman sıra gelmiyor ve yağ yakamıyoruz. Bundan dolayı o depoları az dolduracak şekilde beslenmek (makarna ekmek vari karbon hidrat ağırılıklı beslnmemek, protein ağırlıklı beslenmek) ve o depoları boşaltıp vücuda yağ yaktıracak hareketliliğe ulaşmak. Bunun da en güzeli yüksek tempolu yürüyüş.
Bu rutini hayatınıza oturtun ve en az bir yıl devam edin. Vücudunuzun nasıl değiştiğine siz bile inanamayacaksınız.

X