Çocuk Hastalıkları 4aylık bebeğimde göbek deliği enfeksiyonu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nursist

PAMUK PRENSİM...
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
455
11
arkadaşlar başına gelen warsa lütfen beni aydınlatsın
4aylık oğlum war göbeği sorunsuz düşmüştü ben hep öyle hatırlıyorum ama annem ısrarla öyle diildi diyor göbekdeliği koyu kahwerengi ben nebilim normal sanıyordum
dün dr.a götürdük enfeksiyon olmuş dedi şok oldum ödüm koptu antibiyotik şurup ve 2tanede antibiyotik krem werdi
yaşayan warsa yazın lütfen nasıl nezaman geçer
ölcem korkudann:çok üzgünüm:

canım geçmiş olsun. bence bir şekilde sonradan enfeksiyon kapmıştır göbegi. çünkü 4 aydır çocukta enfeksiyon olsa ve farketmediğiniz için de tedavi edilmemiş oldugundan bebegin septik şoka girer ölürdü allah korusun. antibiyotik tedavisi iyi gelecektir, korkma. zaten cok cok ciddi bir durum olsa dr. hastaneye yatırır orada tedavi ederdi.

canım geçmiş olsun
muhtemelen göbek deliği mikrop kapıp iltihaplanmıştır
banyodan sonra ıslak kalmakla olmuş olabilir
benim büyük oğlumda da arada olurdu
denize gittiğimizde falan

ama ihmal edilmeyecek kadar ciddi bir enfeksiyon
acil tedavi gerektiren bir sorun
doktorunun verdiği ilaçları kullan

özellikle kremleri sürüp üzerini sargı beziyle ört
biz öyle tedavi uyguluyorduk
ve kontrole muhakkak götür
birkaç güne geçer merak etme

tekrar geçmiş olsun

okadar huysuzdukii ist.da götürdük dr.a 2 kere ama farketmedi bile ordakilerr resmen 4 aylık çocuk ayy diye ağlıyoduu nasıl canı yanıyomuşki yawrumun dayanamam yaaa aklıma geldikçe delircek gibi oluyorum:KK43:( bencede sonradan oldu baştan herşey sorunsuzdu ki ara ara kan idrar tahlilleride yapılmıştı olsa enfeksiyon muhakkak çıkardı kanında
inşlh dediğin gibidir arkadaşım inşlh hemen geçer düzenli kullaıyorum ilaçlarını kontrolünede götürücem ama ödüm koptu resmennnnnn
tşkr ederim sizleree

benim kızımda 3aylık ve göbk deliği kahverengi ne yani normal bişey değilmi

benim kızımda çok ağlıyor özellikle gazını çıkarmak için dizlerini karnına bastırınca acayip bağrıyor acaba ondanmı ya bende gazı var diyorum

bu gece yine uyku yok bana çok fena kafama taktım

gerçi okadar dr gittik görmüştür heralde bişi demedi

benim kızımda 3aylık ve göbk deliği kahverengi ne yani normal bişey değilmi

benim kızımda çok ağlıyor özellikle gazını çıkarmak için dizlerini karnına bastırınca acayip bağrıyor acaba ondanmı ya bende gazı var diyorum

bu gece yine uyku yok bana çok fena kafama taktım

gerçi okadar dr gittik görmüştür heralde bişi demedi

ondandır diyemem ama bizde dr.a götürdük defalarca kulağına burnuna v.s genel muayenesini yapıp bişey yok diordu ama çocuk bi türrlü sakinlemiyordu ağlama krizleri çok kısa uykular bazen emmek istememesi özellikle kakasını yaparken we gaz çıkarttırken deli gibi kıwranıp ağlamasıı hatta bunun için saatler önceden uyanıp mıkırdanmaya başlaması.kullanmadığım gaz ilacı otu kalmamıştı. altını açarken yada bacaklarını kaldırdığım zaman feryat figan ağlaması ...... v.s v.s bunların hepsini yaşıyorduk. dr.larda bişi bulamayınca gazdandır diip yolluyorlardı bende gaz diye karnını ovup duruyordum ya offf oysa nasıl acı çekiyormuş yawrum koca insanlar dayanamıyormuş o ağrıyaa. bin şükürki farkettik geç olmadan

ben normal sanıyordum renginin koyu olmasını ama annem sağolsun
gerçektende daha 4.gün ilaç tedawisinde çocuğumun keyfi yerine geldi sebepsiz ağlamaları kalmadı kakasını we gazını çıkartırken ne kıwranıyor ne ağlıyor bırakıyorum kendi kendine saatlerce oynuyor oyalanıyor. göbek deliğinin rengide normale döndü diyebilirim çok az bi renk kaldı oda geçer sanırım bikaçgüne kadar
dr. bizimkinide farketmedi ama bence götür ve sen söyle bu normalmi diye için rahatlar en azından ihmal etme derim
geçmiş olsun şimdiden götürürsen bana yaz sonucuda

ay canımya çok benzer şeyler yaşıyoruz bende yarın götüreyim bari
offf kafama çok taktım ya

özellikle karnına gazı çıksın diye baskı uygulayınca çığlığı basıyor yok yok hemen gitmem lazım

offf çok sağol canım

götür bakalım cnm ne demek
annem farketmese bende bilmiycektim hiçbi zaman allah korusun çok daha kötü sonuçlarla öğrenebilirdik allaaaahhhh korusunn hepsini
sonucu yazarsın

bugün götürdük şükürki kötü bişey yokmuş
hafif kahverengi ama o geçecek dedi bastırdı felan bak enfeksiyon olsa sürekli ağlar dedi

sanada geçmiş oldsun tatlım

çok sewindim senin adınaa için rahatlamıştır sağol cnm sizede geçmiş olsun

Benim bebeğimde de var doktora sormuştum bişey olmaz geçer demişti ama korktum şimdi:KK43:

X