5 aylik bebegim nesnelere uzanmiyor

Berenimo877

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2017
1.507
1.230
36
Herkese selam. Bebegim 5 ayni doldurdu. 5 ay 1 haftalik. Algıları gayet acik. Etrafi inceliyor. Seslere donuyor. Guluyor. Kafasini yuzustu dik tutuyor ve oturur pozisyonda kafasini tutabiliyor. Ama gel gelelim elleri surekli göğsünde birlestiriyo agzina aliyo. Elleri agzzindan cikmiyor. Ve önüne uzattigim nesenelere oyuncaklara cingiraklara asla uzanmiyor. Eline dokundurursam kavriyo ama kendisi asla uzanmiyor. Benim gibi olan varsa lutfen yazabilir mi?. Cok merak ediyorum her sordugum benimki 4 aylik uzanmisti diyor

Herkese selam. Bebegim 5 ayni doldurdu. 5 ay 1 haftalik. Algıları gayet acik. Etrafi inceliyor. Seslere donuyor. Guluyor. Kafasini yuzustu dik tutuyor ve oturur pozisyonda kafasini tutabiliyor. Ama gel gelelim elleri surekli göğsünde birlestiriyo agzina aliyo. Elleri agzzindan cikmiyor. Ve önüne uzattigim nesenelere oyuncaklara cingiraklara asla uzanmiyor. Eline dokundurursam kavriyo ama kendisi asla uzanmiyor. Benim gibi olan varsa lutfen yazabilir mi?. Cok merak ediyorum her sordugum benimki 4 aylik uzanmisti diyor
Her çocuğun gelişimi farklı çevrenizle kıyaslamayın içiniz rahat etmesi için doktorunuzla görüşün bence

Benim oglan 6 yi doldurdu yeni yeni uzanmaya basladi
4 ay bu is icin cok erken sanki ya bilemedim :s
Her cocuk farklidir ama.

Benim oglan 6 yi doldurdu yeni yeni uzanmaya basladi
4 ay bu is icin cok erken sanki ya bilemedim :s
Her cocuk farklidir ama.
4 degil 5 ay 1 haftalik. Iste zaten etrafımdaki tum bebeklerin yapabildigini gorunce tedirgin oldum. Konu acmamin sebebide sizin gibilerinde oldugunu gorup icimi ferahlatmak acikcasi. Tesekkur ederim. :)

Bence aceleci davranıyorsunuz . 5 aylık bir bebekken beklentin olmasın zamanı gelince görmek istediğini n fazlasını verecektir.

Bizim ki 15 aylık ve Halen yürümüyor yaşıtlar ı yerinde durmuyor anlayacağınız her çocuk özeldir,dolayısıyla gelişmeleri de özeldir .

Bence aceleci davranıyorsunuz . 5 aylık bir bebekken beklentin olmasın zamanı gelince görmek istediğini n fazlasını verecektir.

Bizim ki 15 aylık ve Halen yürümüyor yaşıtlar ı yerinde durmuyor anlayacağınız her çocuk özeldir,dolayısıyla gelişmeleri de özeldir .
Dogru soyluyosunuz. Iste biz anneler herseyi takiyoruz sanirim

Diger gelisimleri nasil? Sirt ustu yatarken basini tutabiliyor mu mesela
Sirtustu ytatken basini beline ldr kaldiriyo. Kalkmak ister gibi. Diger gelisimlerindr hicbir sıkıntı yok. Dusen oyuncagini yerde gozuyle ariyo. Ki bu ozellohe 7. Ayda kavusurlarmis. Bilmiyorum aklm cok karisik. Benimde gec uzandi doyen kimse cikmadi. Kollarindan kaldirdigimda basini gövdesiyle ayni hizada tutuyo hatta dogdugu ginden beri bas kontrolu var. Dik tutuyo kafasini

Sirtustu ytatken basini beline ldr kaldiriyo. Kalkmak ister gibi. Diger gelisimlerindr hicbir sıkıntı yok. Dusen oyuncagini yerde gozuyle ariyo. Ki bu ozellohe 7. Ayda kavusurlarmis. Bilmiyorum aklm cok karisik. Benimde gec uzandi doyen kimse cikmadi. Kollarindan kaldirdigimda basini gövdesiyle ayni hizada tutuyo hatta dogdugu ginden beri bas kontrolu var. Dik tutuyo kafasini
Acikcasi bilemedim, bebegime 2,5 aylikken oyun halisi aldigimizda tepede sallanan oyuncaklara ulasmaya calisiyor ama kol boyu yetmedigi icin ulasamiyordu. 5,5 aylikken uzakta kalan oyuncaklara bile surunerek ulasiyordu yani acikcasi bir cok konuda kaygi yasamistim (basini gec tutmustu mesela) ama uzanma konusunda beni hic dusundurmedigi icin bisey diyemiyorum.

El ayak hareketleri nasil? Parlak renkli bir oyuncagi ya da isikli oyuncaklari uzanabilecegi yakinlikta sirt ustu yatarken ona uzattiginizda almaya calisiyor mu? Gozleriyle takip ediyor mu?

Acikcasi bilemedim, bebegime 2,5 aylikken oyun halisi aldigimizda tepede sallanan oyuncaklara ulasmaya calisiyor ama kol boyu yetmedigi icin ulasamiyordu. 5,5 aylikken uzakta kalan oyuncaklara bile surunerek ulasiyordu yani acikcasi bir cok konuda kaygi yasamistim (basini gec tutmustu mesela) ama uzanma konusunda beni hic dusundurmedigi icin bisey diyemiyorum.

El ayak hareketleri nasil? Parlak renkli bir oyuncagi ya da isikli oyuncaklari uzanabilecegi yakinlikta sirt ustu yatarken ona uzattiginizda almaya calisiyor mu? Gozleriyle takip ediyor mu?
Sizin bebeginiz basini ne zmn tuttu. 4. Ayda cunku tutmasi gerekli diyolar. Isikli muzikli oyuncagini 2. Aydan beri takip ediyor. Eline parmaklarinin ucuna dokundurunca aliyor. Kolunu kaldirio uzatmiyor sadece. Elleri surekli gogsunde birlesik iki eliyle kendiyle tokalasir gibi agzina aliyor. Artik kendi ellerini tutmaktan uzanmayi tercih etmiyor diyorum. Onun disinda her gelisimi normal. Cok kucukken gulmeler agular cevap vermeler baslamisti mesela

Sizin bebeginiz basini ne zmn tuttu. 4. Ayda cunku tutmasi gerekli diyolar. Isikli muzikli oyuncagini 2. Aydan beri takip ediyor. Eline parmaklarinin ucuna dokundurunca aliyor. Kolunu kaldirio uzatmiyor sadece. Elleri surekli gogsunde birlesik iki eliyle kendiyle tokalasir gibi agzina aliyor. Artik kendi ellerini tutmaktan uzanmayi tercih etmiyor diyorum. Onun disinda her gelisimi normal. Cok kucukken gulmeler agular cevap vermeler baslamisti mesela
Bizimki de 3. Ayin son haftasi sirt ustu yatarken basini kaldirmaya baslamisti, 4. Aya girdigimizde sayilir yani. Ama diger cocuklarla kiyasladigimda epey gecikmisti bizimkisi.

Cocuklar cok degisken ve aniden atak yapiyorlar inanin. Mesela ben bu sitede tanistigim ekim anneleriyle surekli iletisim halindeyim. Hepimiz bir kac gun arayla dogum yaptik, dogumdan kisa bir sure sonra onlarinkiler el kolu hic durmayan inanilmaz hareketli bebeklerdi, benim bebegim kutuk gibi yatiyordu oylece. Kafaya cok takmistim surekli izliyordum cocugu. Neredeyse İlk 6 ay bitki gibi yasadi:) sonrasinda bir acildi, simdi ekim cocuklarinin en hareketlilerinden biri oldu. Tutamiyoruz cocugu. Ve o takildigim sunu yaomadi ne aman yapicak ya yapmazsa diye gerildigim herseyi takir takir yapiyor simdi.

Sizinki hareketsiz bir bebekmidir peki? Heyecanlandiginda el kol ayak hareketleri nasil?

Merhaba benim kızımda 5 aylık tam sizin anlattığınız gibi .şimdi büyümüştür nasıl uzanmaya başladımı ne kadar zaman sonra uzandı merak ediyorum.cvp verirseniz çok sevinirim.

Canim sana ozeldende yazdim. O eller varya o eller hep goguste birlesik sapir supur agizdan hic geri gelmezdi. Oyuncaklara da bakar bakarkafasini cevirip beni deli ederdi :KK66:. Birgun kendi basina gece yarisi kolunu uzatti. Uzanis o uzanis. Simdi herkesin maskotu akil kupu diye seviyolar. Endisende cokk haklisin 3 4 aylik uzaniyorlar cunku. Ama seninkiyle benimli ayni. Rahat ol. Gonlunu ferah tut. 5-7ay arasi uzanir nesnelere diyorlar. Eminim 7. Ay dolana kdr uzanacaktir. Lutfen uzaninca yaz :)

Benim de bebeğim aynı durumda endişe duyuyorum, son durum hakkında beni de bilgilendirir misiniz?

Benim bebeğimde aynı :) sanırım rahat oldukları için , yakınsa alıyor ama kendiliğinden uzanma yok . 5,5 aylık . Bekliyoruz bakalım :)

X