5 buçuk haftada doktorun cinsiyet tahmini

Yagmuryagmuryyy

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
42
11
31
Kızlar doktordan geliyorum bebeğim 5 buçuk 6 haftalık. Karnımdan kalp atış sesini duyamadı vajinal baktı çok derinden belli belirsiz vardı. Muayene bitince erkek diye düşünüyorum dedi. İnternette yazan bilgilere göre 140 altında olan kalp atışı erkek diyor acaba kalp atışını yavaş ve derinden duyduğu için mi tahmin etti bilmiyorum. Kalp atışı 140 altında olup kızı olan var mı? Her iki cinsiyete de çok mutlu olurum ama doktor ben sormadan böyle cinsiyet bilgisi verince şaşırdım elbette bu kadar erken belli olur mu diye? Kendinden de emin görünüyordu. Bu kadar erkenden anlayabilir mi sizce doktorlar?

Çok erken. 12. Haftada detaylı ultrasona girdim doktor tahmin yapacaktı istemedik. Zaten çok erken şuan dedi.
5,5 haftada mümkün değil bence. Yoksa kalp ritminden herkes 5. haftada öğrenir 🤷‍♀️
Doktor kadın doğum hastanesinin emekli baş hekimi, yaşlı ve tecrübesi çok. Benim tahminim kalp atışından dolayı bu yorumu yaptı. Neye dayanarak bu yorumu yaptı bilmiyorum sadece kalp atışından dolayı demiştir diye tahmin ettim başka birşeyden dolayı bu yorumu yaptıysa bilmiyorum

Doktor kadın doğum hastanesinin emekli baş hekimi, yaşlı ve tecrübesi çok. Benim tahminim kalp atışından dolayı bu yorumu yaptı. Neye dayanarak bu yorumu yaptı bilmiyorum sadece kalp atışından dolayı demiştir diye tahmin ettim başka birşeyden dolayı bu yorumu yaptıysa bilmiyorum
Geçen gün bir videoda gördüm büyük bir merkezde ikiz bebeklerin kalp atışlarına göre doktor cinsiyet tahmini yapıyordu biri kız biri erkek diye...
Emin olması imkansiz ama tecrübeli bir doktor olduğu için kalp atış hızına göre tahminde bulunmuştur...
Bize 11. Haftada erkek dedi doktorumuz biz daha çok erken net değildir diye düşündük ama hiç değişmedi tahmini oğlumuz oldu...

Bilemiyorum, tüp bebekle ikizlere hamileyim bu yüzden iki haftada bir hem kendi doktoruma (profesör, 60 yaşında vardır) hemde perinatoloji doktoruna (profesör, 45 falandır) gidiyorum hiç böyle bir şey duymadım sadece ölçüm yaparken “tahminde bulunmak gerekirse” dedi perinatolog. Biz tahmin istemediğimizi söyleyince zaten daha değişir dedi.
internette bahsettiğiniz kalp atış hızı yazıyor ama yanıltıcı olabilir diye de yazıyor

Ben şey duymuştum, doktorların aslında cinsiyeti çook önceden anladıklarını, ama cinsiyete göre aldırma ihtimali olmasın diye hastalarına söylemediklerini. Ama 6. Hafta da çok küçük gibi geldi, yani sadece kalp atışlarına göre cinsiyet tahmininin doğruluk payı ne derecedir bilemedim🙄

Kesenin şekline bakarak da tahmin etmiş olabilir. Kese eğer yuvarlaksa kız bebek, fasulye şeklindeyse erkek bebek diye tahmin ediliyor. Hatta kk‘da da böyle başlıklar var, ben de burda okumuştum.

Kızlar doktordan geliyorum bebeğim 5 buçuk 6 haftalık. Karnımdan kalp atış sesini duyamadı vajinal baktı çok derinden belli belirsiz vardı. Muayene bitince erkek diye düşünüyorum dedi. İnternette yazan bilgilere göre 140 altında olan kalp atışı erkek diyor acaba kalp atışını yavaş ve derinden duyduğu için mi tahmin etti bilmiyorum. Kalp atışı 140 altında olup kızı olan var mı? Her iki cinsiyete de çok mutlu olurum ama doktor ben sormadan böyle cinsiyet bilgisi verince şaşırdım elbette bu kadar erken belli olur mu diye? Kendinden de emin görünüyordu. Bu kadar erkenden anlayabilir mi sizce doktorlar?
Canım bizim kalp atışımız 163tü ama oğlum olacak 🥰 ayrıca kese de yuvarlaktı, uzun değildi (yuvarlak kese kız diyenler için 😉)

Çok erken bence 😇🤔

X