5 embriyo dollendi cok mu vahim hanimlar cok Korkuyor um

Bence corona virüsü partikülleri ve bağışıklığı uyarıcı madde dışında bir şey olması imkansız :p Tüm aşılar önce kontrolden geçirilip Türkiye'de onaylanıp öyle veriliyor kullanıma.

Bence beklemeyin. Ben 33 yaşında başladım bebek için çalışmaya. 1 dış gebelik, 2 yumurta toplama geçti 35 e geldim. 1,5 yıl geçiverdi ve daha ortada bebek yok :p Keşke tedaviye başlar başlamaz hamile kalsak ama öyle olmuyor. Yine de tabi siz bilirsiniz. Ben beklemezdim. Ama aşımı olurken vajinismusu yenme fikri çok mantıklı. Onu deneyebilirsiniz. Sonuçta tüp bebek aşamasının hepsinin muayenesi vajinal yoldan oluyor. Defalarca da muayene olacaksınız. Tüp bebekten önce vajinismusun ortadan kalkmış olması lazım. Ama bu psikolojik bir durum olduğu için ben sadece ilişkiye giremiyorum, alttan muayene oluyorum diyorsanız ayrı tabi :)
Alttan muayene de olamıyorum. Çok haklısınız. Önce vajinusmusu halletmeliyim. O zaman aşı randevümü alıyorum 😬 valla sayenizde aşı olacağım, kimseyi bulamadım soracak, beni rahatlatacak, Allah razı olsun sizden. Peki sizin tek sorun yaş mıydı bu süreçte? Yani hamile kalma olasılığım çok düşük mü bu yaşta, yoksa ilk çocuğunu 37 de doğuran da var mı kolayca acaba :KK43: çok ümitsiz oldum ben ya..

Yok tek sorun yaş olur mu :) Yok yok bende.

İlk gebe kalmadan önce muayene oldum. Yarım rahim ve sağ tarafta gelişmemiş küçük bir aksesuar rahim olduğunu öğrendim. Dış gebelik olur diye 3 doktora gittim hepsi hiçbir şey olmaz aslansın kaplansın diye yolladılar :p Hiçbir test de yapılmadı. Ne amh, ne sperm. 35 yaş altını biraz 1 yıl salıyorlar benim gibi. Denememizin 8. ayında hamile kaldım. Mutluluğum çok kısa sürdü çünkü bebek gitmiş o minik aksesuar rahime yerleşmişti. Doğuma kadar gelmesi imkansız, dış gebelik diye operasyon oldum. O rahimi ve sağdaki gereksiz tüpü aldılar. Ameliyatta endometriozis hastalığımın da olduğu ortaya çıktı :) mümkün olduğunca temizlemişler.

Sonra yumurtalıklarımın küçük olduğunu da gördüler. Amh 0,41. Tüp bebek yapmaya karar verdik 34 yaşıma geldim tabi bu sırada. Eşimin de spermleri yarı yarıya düşük çıktı. 8 milyon sayı, morfoloji ve ileri hız %2.

İlk tüp bebek tedavimde yumurtalıklarım dirençli olduğu için 17 günde büyüdü yumurtalar. Çok geç toplandığı için normalden, rahim kabul etmez diye donduruldu (4 yumurta toplandı, 3üne işlem yapılabildi. 2 adet 5. gün embriyosu donduruldu). İkinci tedavimin başında corona patladı. Eşim transfere karşı çıktığı için sadece toplama ve dondurmayı yaptık (buradan da 6 yumurtadan 4 üne işlem yapıldı. 1i 5.gün 1i 6. gün donduruldu).

Çok şükür aşılarımı oldum artık eşim tamam dedi :) 2. tedavimden sonra 2 ay dinlenecektim., o sırada aşılarımı oldum. Şimdi rahim kalınlaştırıyoruz. Kısmetse transferim haftaya çarşamba olacak.

Yok tek sorun yaş olur mu :) Yok yok bende.

İlk gebe kalmadan önce muayene oldum. Yarım rahim ve sağ tarafta gelişmemiş küçük bir aksesuar rahim olduğunu öğrendim. Dış gebelik olur diye 3 doktora gittim hepsi hiçbir şey olmaz aslansın kaplansın diye yolladılar :p Hiçbir test de yapılmadı. Ne amh, ne sperm. 35 yaş altını biraz 1 yıl salıyorlar benim gibi. Denememizin 8. ayında hamile kaldım. Mutluluğum çok kısa sürdü çünkü bebek gitmiş o minik aksesuar rahime yerleşmişti. Doğuma kadar gelmesi imkansız, dış gebelik diye operasyon oldum. O rahimi ve sağdaki gereksiz tüpü aldılar. Ameliyatta endometriozis hastalığımın da olduğu ortaya çıktı :) mümkün olduğunca temizlemişler.

Sonra yumurtalıklarımın küçük olduğunu da gördüler. Amh 0,41. Tüp bebek yapmaya karar verdik 34 yaşıma geldim tabi bu sırada. Eşimin de spermleri yarı yarıya düşük çıktı. 8 milyon sayı, morfoloji ve ileri hız %2.

İlk tüp bebek tedavimde yumurtalıklarım dirençli olduğu için 17 günde büyüdü yumurtalar. Çok geç toplandığı için normalden, rahim kabul etmez diye donduruldu (4 yumurta toplandı, 3üne işlem yapılabildi. 2 adet 5. gün embriyosu donduruldu). İkinci tedavimin başında corona patladı. Eşim transfere karşı çıktığı için sadece toplama ve dondurmayı yaptık (buradan da 6 yumurtadan 4 üne işlem yapıldı. 1i 5.gün 1i 6. gün donduruldu).

Çok şükür aşılarımı oldum artık eşim tamam dedi :) 2. tedavimden sonra 2 ay dinlenecektim., o sırada aşılarımı oldum. Şimdi rahim kalınlaştırıyoruz. Kısmetse transferim haftaya çarşamba olacak.
Ne kadar sınanmışsınız gerçekten çok üzüldüm. Ama embriyonuz dondurulmuş ona da sevindim. İyi ki erken başlamışsınız, bence bu sefer olacak okudukça içime doğdu 😍😍 Çok dua edeceğim size, müjdeli haberi alacağımı biliyorum :) Bu yaşadıklarınızın bir ödülü var bence, zaten ortada problem de kalmamış :) Allah kolayca nasip etsin bebeğinizi inşallah, çok sevdim sizi, dualarımdasınız. Çok rahatlattınız aşı konusunda da, gördüğüm tek örneksiniz şu an aşı olan. Çok teşekkür ederim:))

Rica ederim ve iyi dilekleriniz için de çok çok teşekkür ederim :) Ben de sizin için dua edeceğim. İnşallah ikimiz de seneye burada çocuk bakmak zor başlıklarında yazışırız :)

ilk ve tek tedavimde 4yumurtam oluştu. 4ü de döllendi. pgt-den 2si sağlıksız geldi. sağlıklı olan diğer 2 embriyor transfer edildi ve şuan 22 haftalık ikizlere hamileyim. canınızı sıkmayın 1tane sağlıklı embriyo bile yeter

X