5 haftalık gebelik kesesi 3mm...

mailuna

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2023
30
9
29
Merhaba herkese :)
Bundan 2.5 ay önce hamile olduğumu öğrenmiştim ama beta hcg çok yavaş artıyordu. Kese de görememiştik. Doktorum dış gebelikten şüphelendi. kürtaj olacağımı, beta hcg düşmez ise dış gebelikten emin olunacağını söyledi ve ben kürtaj oldum. Değer düştü, "buna sağlıksız bir gebelikti ve sonlandı gözüyle bakacağız" dedi. 3 ay korunmamı söyledi. Kürtajdan sonra yeniden regl olmam için 40 gün süre geçti neredeyse. Normalde asla günüm şaşmaz, 30 günde 1 regl olurdum. Geç de olsa Regl oldum, bitti ve takvim yöntemiyle korundum. Daha doğrusu korundum sanmışım.
reglimi yibe 1 ay sonrası olarak hesaplamıştım ve 1 hafta gecikme olunca test yaptım. Pozitif.
Doktor karnımdan bakıp keseyi gördü. GS değeri 0.33 cm yani 3.3 mm yazıyor. Hafta olarak da 5 hafta yazıyor kağıtta. İçinde hiçbir şey görünmüyor doğal olarak. 10 gün sonra gel, şu an çok küçük dedi. Daha önce kese bile görünmemişti ama bu sefer de küçük... Plansız da olsa, sağlıkla büyümesini istiyorum.
Benzer tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum...

Eklentiler

• 20231031_215536.jpg
    20231031_215536.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 434
Merhaba, 2 ay önce kürtaj olup 1 adet dönemi geçirdim. Bu ay yine hamile kaldım. SAT 22 eylül. 30 ekimde 5 haftalık hamile olmam gerekiyor ve kağıtta da öyle yazıyor gördüğünüz üzere. Fakat bu gebelik kesesinin boyutu bana çok az geldi. Daha çok yeni dedi, bu da geç yumurtlamış olabileceğimi aklıma getirdi fakat sonlanan gebeliğimde de aynısını söylemişlerdi. Onda kese de oluşmamıştı ama insan endişeleniyor. Bu şekilde görüp, sonrasında gelişimi normal devam eden var mı?
Geç döllenme olabilir. İçinizi ferah tutun.

Merhaba herkese :)
Bundan 2.5 ay önce hamile olduğumu öğrenmiştim ama beta hcg çok yavaş artıyordu. Kese de görememiştik. Doktorum dış gebelikten şüphelendi. kürtaj olacağımı, beta hcg düşmez ise dış gebelikten emin olunacağını söyledi ve ben kürtaj oldum. Değer düştü, "buna sağlıksız bir gebelikti ve sonlandı gözüyle bakacağız" dedi. 3 ay korunmamı söyledi. Kürtajdan sonra yeniden regl olmam için 40 gün süre geçti neredeyse. Normalde asla günüm şaşmaz, 30 günde 1 regl olurdum. Geç de olsa Regl oldum, bitti ve takvim yöntemiyle korundum. Daha doğrusu korundum sanmışım.
reglimi yibe 1 ay sonrası olarak hesaplamıştım ve 1 hafta gecikme olunca test yaptım. Pozitif.
Doktor karnımdan bakıp keseyi gördü. GS değeri 0.33 cm yani 3.3 mm yazıyor. Hafta olarak da 5 hafta yazıyor kağıtta. İçinde hiçbir şey görünmüyor doğal olarak. 10 gün sonra gel, şu an çok küçük dedi. Daha önce kese bile görünmemişti ama bu sefer de küçük... Plansız da olsa, sağlıkla büyümesini istiyorum.
Benzer tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum...
İnsallh saglikla kucağına alırsın canım. bugün bende gittim 4 hafta 6 günlük yazıyordu.gs 10.7 mm yazıyordu kötümü bu

Kesen gayet iyi görünüyor. Bu haftalarda bebek görünmez zaten yolc sac görülür. 10 gün sonra bebişini de görürsün inşallah. Bu görüntü karından mı?

X