5 yaşındaki kızımın davranışları

O konuda eminiz bisey ne gördü ne de duydu ama haklısınız çok ayırma konusunda kızım zorluk yasamayiz. Gerçekten bu beraber yatma küçük davranmaya sebep oluyo mu ki ya bı demicem
Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz, aynı odada uyuyup sürekli dikkat etmeye çalışarak kendinizi de zora sokuyorsunuz Hem çocuk için hem kendiniz için doğru değil.

Uyuduğunu sanarak rahat davranıyorsaniz, beni bu uyuyor sanıyorlardi ama ben herşeye şahit oluyordum diye anlatan bir sürü kişi oldu burada bile.

Yaşıtlarıyla daha fazla bir araya gelirse onlara uyum sağlar gibi geldi. Bir de büyümesi için siz de destekleyin. Mesela yatağını ayırın artık. Oturma odasında da uyuyabilir. Kanepeler rahatsızsa katlanır yatak tarzı bir çözüm bulunabilir.

Ufak tefek sorumluluk vermek, yerine göre kendi kararlarını almasını sağlamak, sorunlarla başetmesini sağlamak da faydalı olacaktır.

Merhaba bayanlar 5 yaşına girecek kızım var. Biraz bebeksi davraniyo yaşıtlarinin arasında fark ediliyo. Genel olarak gelişim geriliği yok ama davranis olarak var. Biz de biraz genetikte de var bende hep daha küçük gibi davranirsin hala öle arkadaşlarım var bisrsuru çocukları var yemekler temizlikler o biçim ben daha yeni gelin gibiyim hepimiz 34 yaşındayız hemen hemen. Kızım için üzülüyorum bı çaresi var mı yoksa normal mi gormeliyim biraz küçük davranmasinin pek sıkıntısi yok ama yeni ortamlardan dislanabiliyo bu davranışları yüzünden
Başlığa istinaden yazıyorum ve konu ile ilgili de, pedagogla görüşülebilir mesela?

Zekayla ilgili durumlar genetik olabilir. Onun dışındaki şeyler nasıl genetik olabilir anlamadım, siz de kafanıza göre teşhis koymayın bence herkesin karakteri farklıdır. Anneniz size becereksiz demiş yıllarca ve bunun etkisinde kalmışsınız maalesef aynı şeyi siz de 5 yaşındaki kızınıza yapmaya başlamışsınız. Şimdiden böyle analiz ederseniz ileride büyüyünce sen şöylesin, böylesin biraz daha şöyle ol diye maalesef psikolojik şiddet uygulamaya başlayabilirsiniz. Kızınızı siz becereksiz yaparsınız yani böyle aşılayarak.

onun dışında zekanın büyük ölçüde genetik olduğunu biliyoruz zaten, herkes de çok zeki olmayabilir bu insanın başarısına mutluluğuna direk etki edecek faktör değil, çok zeki insanlar sanıldığının aksine her zaman başarılı olamıyor bu konuyla ilgili çalışmalar var. Mutluluğa gelince daha az mutlu oldukları ise apaçık ortada zaten. O yüzden takılmayın böyle şeylere önemli olan huzurlu, mutlu bir aile ortamı, iyi bir eğitim vs.. insanın gelecekteki durumunu bunlar beliriyor zehir gibi olması falan değil
Annem bize beceriksiz demezdi ama genel olarak tavrımız daha cocuksuydu bundan bahsederdi. Zeka ile asla bı ilgisi yok dedigimin kızımin üstün zekalı olduğunu düşünen doktorlar var. Zeka değil problem davranış bu Belkı de benim yanlış buyutmmden sebep hala küçük bebek gibi yanaklarını deli gibi öperek büyütüyorum. Bu aşırı ilgi kızımın gelişimine engel oluyor

Bizim arkadaş grubumuzda bir arkadaşın kızı da ayni anlattiginiz gibi...bırakın yaşıtlarını biz bile bir araya gelmek istemiyoruz yeri geliyor. Kusura bakmayın sendrom falandır belki ama biz şımarıklık olarak adlandırıyoruz. 3 cümle kurdurmuyor buyuklere direkt araya giriyor dudaklarını büzüp bebek taklitleriyle birşeyler söylüyor. Itici bir durum inşallah çözüm bulursunuz.

Bir arkadaşımın 4 yaşındaki kızı, annemle babam sürekli geceleri gizli gizli kavga ediyor diye kendi akranı olan bir çocuğa (arkadaşı) ağlamış bikeresinde. Halbuki kavga değil, siz tahmin edersiniz ne olduğunu. Arkadaşım da çok dikkat ettiklerini söylemişti ama çocuklar uyanık olsalar da bazen olaya anlam veremedikleri için uyuyor taklidi yapıyolar aslında tedirgin oluyolar ve bunu ifade edemiyolar ya da değişik yollarla ifade edebiliyolar

Çok mu bebeksi davrandınız acaba , kızlarımız gözümüzde tabi ki prenses erkek evlatlarımızda prens fakat hayat bir Disney prodüksiyon değil 🙄

X