Bebek Beslenmesi +6 Ay İrmikli havuç çorbası 🥕 - Annemin yoğurdu sponsorluğunda

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

FusRam

24042016 ❤️
Pro Üye
Anneler Kulübü
25 Aralık 2013
4.746
2.933
Merhaba arkadaşlar,

Bir çok yemek yarışmasını kaçırdım Bebişimle ilgili böyle bir yarışma olunca neden katılmayayım dedim Tarife geçiyoruuum☺

Malzemeler

1 adet havuç
1 tatlı kaşığı Tereyağ
1 diş sarımsak
1 yemek kaşığı ince irmik
2 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı:

Küçük bir tencerede tereyağını eritelim ve rendelenmiş havuç ile rengi dönene kadar çevrilir. 1 diş kıyılmış sarımsak eklenir.

Üzerine 1,5 su bardağı su ilave edilerek pişmeye bırakılır.

Havuçlar piştikten sonra irmik ilave edilir. Suyunu çekerse su ilave edebilirsiniz

Bir kaseye yoğurt alınır ve 1 kepçe havucun suyundan alınıp terbiye edilir Yoğurtlu karışım çorbaya ilave edilir ve biraz daha pişirmeye bırakılır

Bebişlerinizde kabızlık sorunu varsa mutlaka zeytinyağı da ekleyin

+6 Aydan büyük bebekler için uygun malzemelerdir. Yavruşların karışım çorbaları içilebilmesi tadım zamanlarının bitmesi ve mutlaka 3 gün kuralına göre verilmesi gerekmektedir ☺

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinize sağlık şifa olsun bebise

Eline sağlık yarışmada başarılar dilerim..

Basrlar canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…