6 aylık anneler neler yapmıştınız?

Durucan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
9
0
27
Merhaba bebeğim şuan 6 aylık ama doğduğu günden beri sürekli ağlıyor. Aglamadığı dakikalarda da mızmızlanıyor. Güldüğü çok nadir zamanlar var o da ağız ucuyla. Yani o kadar çok ağlıyor ki ne bana ne babasına bakacak zaman olmuyor. Bildiğiniz gelişimini takip edemiyorum. Göz göze gelemiyoruz. Yere bıraktığımda 1 2 dakika sessiz kalıp sadece çevreye bakıyor sonra ağlamaya devam sorun şu kucağa alıncada ağlama devam ediyor durmak yok. Yani ne yapacağımızı şaşırdık. Sadece sabahları uyanınca 5 10 dakika mutlu güler bize bakar devamı full ağlama. Bir yere gideriz hiç kimse dikkatini çekmez yine ağlar. 😀 ne çok ağlama sözcüğünü kullandım 😀 oturup şimdi ben ağlayacam. Tek istediğim biraz umut edebilmek. Yani bebeklerinizde bu durumla karşılaştiniz mi? Sonraları ne oldu süreç nasıl ilerledi ve ne zaman son buldu? Bi arada 3 4 doktora götürüldü tüm herseye bakildi hiçbir sorun bulunamadı.

İlk 4 ay bu şekildeydi bizim. Kolik dönemi geçince ağlamayı da bıraktı. Bazı kolikler 9 aya kadar uzuyor. Sizinkiuzun sürecek sanırım

Merhaba bebeğim şuan 6 aylık ama doğduğu günden beri sürekli ağlıyor. Aglamadığı dakikalarda da mızmızlanıyor. Güldüğü çok nadir zamanlar var o da ağız ucuyla. Yani o kadar çok ağlıyor ki ne bana ne babasına bakacak zaman olmuyor. Bildiğiniz gelişimini takip edemiyorum. Göz göze gelemiyoruz. Yere bıraktığımda 1 2 dakika sessiz kalıp sadece çevreye bakıyor sonra ağlamaya devam sorun şu kucağa alıncada ağlama devam ediyor durmak yok. Yani ne yapacağımızı şaşırdık. Sadece sabahları uyanınca 5 10 dakika mutlu güler bize bakar devamı full ağlama. Bir yere gideriz hiç kimse dikkatini çekmez yine ağlar. 😀 ne çok ağlama sözcüğünü kullandım 😀 oturup şimdi ben ağlayacam. Tek istediğim biraz umut edebilmek. Yani bebeklerinizde bu durumla karşılaştiniz mi? Sonraları ne oldu süreç nasıl ilerledi ve ne zaman son buldu? Bi arada 3 4 doktora götürüldü tüm herseye bakildi hiçbir sorun bulunamadı.
Başka bir belirtisi var mı acaba, bu kadar huzursuz olması kolik dışında alerji de olabilir.

Başka bir belirtisi var mı acaba, bu kadar huzursuz olması kolik dışında alerji de olabilirim

Başka bir belirtisi var mı acaba, bu kadar huzursuz olması kolik dışında alerji de olabilir.
İlk 4 ay zaten kolik bir bebekti yani bildiğiniz krizlere girerek ağlardı araba, sallamalar hep boştu 4. Aydan sonra biraz daha anlamaya başladı ama ağlamalar krizli olmasada devam ediyor tabii ilk 4 ay gibi değil. Alerji olabilir diye ilk 3 ay diyetisyen ile birlikte diyet yaptım hiçbir belirti olmamasına rağmen yaptım ve hiçbir değişiklik yoktu. Yani alerjiye dair bir belirti yok. 3. Ayında anne sütünden kesildi zaten ek gıdaya başladık onu da 3 gün arayla veriyorum sadece muz kabızlık yapti diye kestim. Yani bebeğim için olmayacak ihtimalleri bile düşünüp önüne geçiyorum ama maalesef ağlamasına çözüm bulamıyorum.

ayni benim cocugumu tarif etmissiniz kabus gibi gunlerdi. suan 18 aylik. cok sukur ki cok daha mutlu. gazli bebekler boyle oluyor ve de uyku problemi oluyor genelde. 9, 10 aylik oldugunda daha iyi olacak insallah

ayni benim cocugumu tarif etmissiniz kabus gibi gunlerdi. suan 18 aylik. cok sukur ki cok daha mutlu. gazli bebekler boyle oluyor ve de uyku problemi oluyor genelde. 9, 10 aylik oldugunda daha iyi olacak insallah
Gerçekten mi bu saatte hala postlara bakıyorum ne olacak ne yapabilirim diye. Peki 6. Ayda göz teması hep var mıydı? Yani bakıyor bana gülüyor cee ee oyunlarına da tepkisi var gülümsüyor beni arıyor ama kucaktayken asla göz göze gelemiyoruz. Uzatırkende bana bakıyor ama sanki gözünü kaçırıyor sürekli yani çokta bakmıyor gibi. 6. Ayınızı hatırlıyor musunuz? Nasıldı?

Gerçekten mi bu saatte hala postlara bakıyorum ne olacak ne yapabilirim diye. Peki 6. Ayda göz teması hep var mıydı? Yani bakıyor bana gülüyor cee ee oyunlarına da tepkisi var gülümsüyor beni arıyor ama kucaktayken asla göz göze gelemiyoruz. Uzatırkende bana bakıyor ama sanki gözünü kaçırıyor sürekli yani çokta bakmıyor gibi. 6. Ayınızı hatırlıyor musunuz? Nasıldı?
ama o aylarda uzun uzun bakmazlar ki. tepkileri varsa korkmayin, benim oglum 6.ay sonlarina dogru ismine bakmaya baslamisti. ayna karsisina geciyorduk bi anda ters donup daha sonra tekrar aynaya donup ismini yuksek sesle soyleyip guluyordum. bu sekilde ismine bakmaya alismisti.ornegin cocugun ismi ali olsun. aynaya ters donup ali nerdee deyip daha sonra aynaya donup ali burda Alii diye seslenebilirsiniz.kisa surede alisack ismine bakmaya. cee oyununu da cesitlendirebilirsiniz. mesela kucuk bi ortuyu basiniz ve yuzunuzu kapatacak sekilde ortun. sonra ortuyu yuzunuzden indirip cee deyin. cee dedikten sonra ismini soyleyin

X