6 aylık bebeği olanlar Yardım nolur artık dayanacak gücüm kalmadı :(

Allah sabır versin, diş çıkarma gibi duruyor. Maalesef bazı bebeklerde çok huzursuzluk yapıyor. Benim bebeğim 7 aylık, 3 aydır diş çıkarmaya çalışıyor. Tetagil, dentinox falan kullanıyorum. Kaşıması için silikon kaşıklarını veriyorum eline ısırıyor. Ara ara parmağımla azı dişlerinin olduğu yerleri diş fırçalar gibi kaşıyorum, tırnaklarıma dikkat ederek tabi. Bazı geceler ise çok ağlıyorsa Parasetamol içeren şuruptan yarım ölçek veriyorum. (Doktorum tavsiye etmişti, kafama göre almadım) Uykusuz kalırsa daha da ağlıyor,kısır döngüye giriyoruz, onu kırmak için mecburen kullandım. Zamanla ağlaması huzursuzluğu azaldı. 4 aylıkken hiç durduramıyordum, memede sakinleşirse ancak öyle uyuyordu, otomatik salıncakta sallanınca da en fazla 1 saate yakın uyutabiliyordum. Alerjik bebeğiz, sürekli diyet yapıyordum. Hep yediklerime dikkat edemedim galiba diye kendimi suçluyordum. Diş çıkarma aklıma gelmemişti. Sonradan anlayınca bunları yaptım, şimdi rahatız. Otizm falan düşünmeyin, sizin gibi zorlanan çok anne var, kendinizi yalnız hissetmeyin, az da olsa kendiniz için vakit ayırın. Ben babasına emanet edip yarım saat markette boş boş dolanıyordum. Bazen de kafede bir Türk kahvesi içip geliyordum. Kısa mesafelerle başlayıp bebişi arabasında gezdiriyordum. Özellikle araçların geçtiği gürültülü yollarda, sakin parkta çok ağlardı benim ki:) Çok uykusuz olsanız da alın bebişinizi yürüyüş yapın, inanın açık havaya çıkmak evde ağlayan bebekle mücadele etmekten daha iyi gelecektir.

Merhabalar bebeğim 7 aylık benimde . Doktora götürmüşsünüz ve size ne söyledi ? Bu anlattıklarınız bebekte Farklı bir soruna da işaret edebilir . Örneğin alerji. Bebeğinizin alerjisi varsa ve siz o alerjen ürünleri yemenizden kaynaklı aşırı huzursuz olabilir . 2. Seçenek uyku . Eğer gündüzleri her yatışında 45 dk veya daha az uyuyorsa dinlenmiyor olabilir
Alerji için hic götürmedim yani düsünemedim vücudunda falan hic kabarma olmadı ama alerji olsaydı bir belirti olmazmıydı

Şimdi bunun otizmle ne alakası var.Adina bakiyo ama huysuz diye otizm mi bu bebek.Lutfen yapmayın artık.Bebek bu.Suan yaptıkları da çok normal.Oyun oynayamaz,sizi dinleyemez çünkü henüz 6 aylık.Benim kızım da böyleydi.Surekli kendini kucağımdan atmaya çalışırdı.Oyle ki kapılardan geçerken kafasını tutardım elimle. Ki yine de carpmisligi var kafasını kapıya.Uyumazdi ve şu an 20 aylık hala uyumuyo.Asiri başına buyruk bı çocuk.Kendi doğruları dışında biseyi kabul etmiyo.Sakin olun yaşadıklarımız çok normal.Bazi bebekler diğerlerinden daha hareketli olabiliyo.Yapicak bişey yok.
Benim dördüncü bebegim hani digerleriyle alakası yok. Mesela 4 ay hep uyudu göz teması yoktu acıktıgında aglamazdı istersen 5 saat olsun yinede aglamaz uyurdu. 5. aydan sonrada bu sekilde sürekli aglıyo kimseye bakmıyo sadece ismine bakar kafasını 2 saniyede cevirir ilgilenmez yani kimseyle. cocuk doktoruna bunları söyledigimde cocuk psikiyatriye götürmemi söyledi

Elbette doktorunuzun dediklerini takip edersiniz ama belki bir uyku düzeni problemi yaşıyor olabilir mi? Hiç uyumuyor demişsiniz. Benim de 4.5 aylık bir bebeğim var. 2 ay memlekette durduk havalar orada iyi diye ama ne kadar istesek uğraşsak da düzeni tam olmadı. Geldik eve, ne duruyor ne oynuyor, ne uyuyor. Kabus! Düzensizlik iyice kendini göstermişti. 2. Gün uyku eğitimi alıyoruz ve dün de kabustu ama bugün uykusunu daha iyi aldıkça çok güzelleşmeye başladı hayat.

Alerji için hic götürmedim yani düsünemedim vücudunda falan hic kabarma olmadı ama alerji olsaydı bir belirti olmazmıydı
Huysuzluk da bir belirti mesela benim bebekte ne kabarma ne kakada kan yok ama bazı yiyecekleri yiyince kakası sümük gibi oluyor ve aşırı huzursuzdu. Onları kestik falan zamanında sonra düzeldi

Allah sabır versin, diş çıkarma gibi duruyor. Maalesef bazı bebeklerde çok huzursuzluk yapıyor. Benim bebeğim 7 aylık, 3 aydır diş çıkarmaya çalışıyor. Tetagil, dentinox falan kullanıyorum. Kaşıması için silikon kaşıklarını veriyorum eline ısırıyor. Ara ara parmağımla azı dişlerinin olduğu yerleri diş fırçalar gibi kaşıyorum, tırnaklarıma dikkat ederek tabi. Bazı geceler ise çok ağlıyorsa Parasetamol içeren şuruptan yarım ölçek veriyorum. (Doktorum tavsiye etmişti, kafama göre almadım) Uykusuz kalırsa daha da ağlıyor,kısır döngüye giriyoruz, onu kırmak için mecburen kullandım. Zamanla ağlaması huzursuzluğu azaldı. 4 aylıkken hiç durduramıyordum, memede sakinleşirse ancak öyle uyuyordu, otomatik salıncakta sallanınca da en fazla 1 saate yakın uyutabiliyordum. Alerjik bebeğiz, sürekli diyet yapıyordum. Hep yediklerime dikkat edemedim galiba diye kendimi suçluyordum. Diş çıkarma aklıma gelmemişti. Sonradan anlayınca bunları yaptım, şimdi rahatız. Otizm falan düşünmeyin, sizin gibi zorlanan çok anne var, kendinizi yalnız hissetmeyin, az da olsa kendiniz için vakit ayırın. Ben babasına emanet edip yarım saat markette boş boş dolanıyordum. Bazen de kafede bir Türk kahvesi içip geliyordum. Kısa mesafelerle başlayıp bebişi arabasında gezdiriyordum. Özellikle araçların geçtiği gürültülü yollarda, sakin parkta çok ağlardı benim ki:) Çok uykusuz olsanız da alın bebişinizi yürüyüş yapın, inanın açık havaya çıkmak evde ağlayan bebekle mücadele etmekten daha iyi gelecektir.
Allah sabır versin alerjik bebek çok zor :) kendimi okudum sanki . Konu sahibi için de asla otizmli olmadığını düşünüyorum

6. ayını gecen kızım var sürekli aglıyo ne kucakta duruyo ne yerde. Hic bir sekilde uyumuyo ne söylesem beni anlamıyo dinlemiyo bir kere sakin durup oynadıgını görmedim. Ayagıma yatırıp uyutmaya calıstıgımda kendini atıp aglıyo sürekli hareketli kucagımda da kendini atmaya calısıyo kafayı yiyicem artık bir yeride acımıyo kac kere doktora götürdüm. Acaba otizm olabilir mi cok korkuyorum ne ailem ne eşim kimse beni dinlemiyo durumunu kime anlatsam bebek bu normal deyip geciştiriyolar ama ben artık cöktüm mahvoldum hem bedenim hem psikolojim gitti artık. Durması için herseyi deniyorum ama imkansız. Otizmli olanlar ismiyle seslenince bakarmı ? ismiyle kim seslenirse seslensin bakar ama hemen saniyede cevirir kafasını asla dinlemez. Acıktıgında aglar mamasını görünce anlar aglar. sadece bunları yapabiliyo otizm degildir demi artık düsünmekten sıyırıcam dinleyenimde yok 😞
Canım ağlamasını nasıl otizme bağladın ki 🤔 gaz sancısı vardır masaj yapın rahatlatıcı ninni söyleyin denediniz mi bunları

Doktorun dediği de bana çok doğru gelmedi.Daha dün bi makale okudum.Cocuklara 6 yaşa kadar hiperkativite tanısı bile konmuyomus.6 aylık bebeğe pedagog napicak acaba.Tutarli olmuyomus yaşları çok küçük olduğu için.Sirf çok agliyo diye otizm olunmaz ki.

Elbette doktorunuzun dediklerini takip edersiniz ama belki bir uyku düzeni problemi yaşıyor olabilir mi? Hiç uyumuyor demişsiniz. Benim de 4.5 aylık bir bebeğim var. 2 ay memlekette durduk havalar orada iyi diye ama ne kadar istesek uğraşsak da düzeni tam olmadı. Geldik eve, ne duruyor ne oynuyor, ne uyuyor. Kabus! Düzensizlik iyice kendini göstermişti. 2. Gün uyku eğitimi alıyoruz ve dün de kabustu ama bugün uykusunu daha iyi aldıkça çok güzelleşmeye başladı hayat.
Uyku eğitimi bende vermiştim uyumayan bebek çok zor . Ay okuduklarımın hepsi benim de başıma gelmiş analık 🤣🤣

Doktoruma kafa sallama hareketi ( hayır anlamında yapıyormuş )yaptığı için danışmıştım. Eğer otizm olsaydı şu an bebek karalar bağlamış kendi içine kapanık şekilde dururdu çevresiyle ilgilenmezdi demişti. Adını söyleyince bakması, mamayı görünce ağlaması vs bunlar gayette algıları açık demektir.

Canım diş çıkaracaktır ilk dişler çok zordur. Benim oğlan bana kafayı yedirmişti. Diş granülü aldım tetagil damaklarına masaj yaptım ve çok durmadığı zaman mor calpol verdim. Doktora götürmüştüm ben özele. O doktor diş çıkarma dönemi damakları kabarmış normal demişti. Damaklarına bak. Bir de hafta hafta ataklar olabiliyor onları araştır. Şuan oğlum iki yaş sendromuna girdi ben kafayı yiyorum ama yine de alttan alıyorum. Dönemsel oluyor böyle şeyler

Kızım genelde uykusu çok geldiğinde yapar bu hareketleri zamanında yatırmadıysam. Özellikle diş döneminde bazı dişlerini kolay bazılarını zor cıkarıyor. O yüzden dönem dönem olmuyor. Ön dişlerini çıkarırken çok zorluk yaşadık üstler ve altlar aynı anda gelirken bu tarz huysuzluklar ve hatta yeme reddi yaşadık. Belki sizinde benzer sebepten olabilir

Annesi bende dişe benzettim herşeyi ağzına götürüyor demişsin .hiç çıkmadimi şimdiye kadar ben çay kaşığı ile kontrol ederdim emin olmak için .eline dişlik var sulu sulu sever .birde bebekler büyüme atakları geçiriyor öyle bir dönemde olabilir Allah sabır kolaylık versin

Merhaba mutlaka bir kan testi verin. Bazı vitaminler eksiksede bu durumlar olabiliyor. Gününüz nasıl geçiyor? Kaçta kalkıp neler yapıp kaçta uykularını yaptırıp kaçta gece uykusuna geçiyorsunuz? Gün içinde dışarı çıkar mısınız? Sizin stres seviyeniz dolayısıyla da etkileniyor olabilir.

X