Bebek Beslenmesi 6 aylik bebegim ne muhallebisi nede mama iciyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kader2410

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
265
82
6 aylik bir kizim var 4. ayda sütüm kesildi cünkü icmiyordu Bu seferde biberonu icmiyor her türlü mamayi denedim günde ictigi toplam 100ml ek gidaya 4. ayda basladim Cok güzel yiyordu ve Simdi 6 aylik gündüzleri Cok az süt iciyor ve muhallebi veriyorum katiyen yemiyor!! Kac kere tiksindigi icin kustu sadece sebzeli püreler yiyor hanimlar ne yapcam bilmiyorum Sadece sebze olur mu Ya :KK43: kalsiyum gerekli ama agzina bile almiyor sütle alakali olan seyleri dis falanda daha Yok ne yapcam bilmiyorum :KK43:((((( siz Neler veriyorsunuz bebeklerinize ? 6-9 Ay ? Nasil degisik muhallebiler yapabilirimde sever acaba?

Kalsiyum sadece sütte yok ki.

Bazı sebzelerde de var.

Sütü tatlandırabilecek bir şeyler deneyebilirsiniz. Veya süt içeren başka besinler kullanabilirsiniz.

Tiksindiği ve kustuğu şeyi neden zorla yedirmeye çalışıyorsunuz küçücük çocuklara? :olamaz:

Sadece sütte kalsiyum yok ki istemiyosa vermeyin. İçinde kalsiyum bulunan sebzeleri verin dereotu va ekleyin bol bol.
Yoğurtta mı yemiyor ya da peynir?
Sebzelerin içine peynir ekleyin.
Kabağa peynir yakışır mesela. Ne güEl işte sebze yiyomuş.

Sadece sütte kalsiyum yok ki istemiyosa vermeyin. İçinde kalsiyum bulunan sebzeleri verin dereotu va ekleyin bol bol.
Yoğurtta mı yemiyor ya da peynir?
Sebzelerin içine peynir ekleyin.
Kabağa peynir yakışır mesela. Ne güEl işte sebze yiyomuş.
Peynir ve yogurt yasak

Vücudu süte tepki veriyor kusuyorsa bir sorun olabilir
Doktorundan yardım isteyin

Kalsiyum sadece sütte yok ki.

Bazı sebzelerde de var.

Sütü tatlandırabilecek bir şeyler deneyebilirsiniz. Veya süt içeren başka besinler kullanabilirsiniz.

Tiksindiği ve kustuğu şeyi neden zorla yedirmeye çalışıyorsunuz küçücük çocuklara? :olamaz:
Meyvedende tiksiniyor artik cünkü muhallebiye karistiriyordum nefret ediyorum artik

Meyvedende tiksiniyor artik cünkü muhallebiye karistiriyordum nefret ediyorum artik

İşte sevmediği bir şeyi böyle zorlamaya devam ederseniz, tiksintisi büyüyecektir, unutmayabilir, hayatı boyunca da tiksinebilir

Biraz onun damak zevkine göre hareket etmeye çalışın Hoppa

1 yaşına kadar inek sütü verilmez zaten suyla yapılan muhallebiler var onlardan ver ve yoğurt ver anne sütüne en yakın besinlerden biridir.

Devam sutu almasi lazim.
Benim kzimda ayni durumda premature oldugu icin emmedi hic.5 ay sagarak anne sutu verdim ek olarak devam sutu.biberonla icmeyi bir muddet sonra istemdi suan bende gece 1 defa belki anca besliyorum.uykulu halinde dudaklarina degdiriyoruk biberonu o yavsaca emme refleksi gosterip aliyor biberonu.baska turlu almiyor benim kziim.gunduz bazen uykuya yatirdigimda aliyor biberonu zorlamadan deniyorum.
Muhallebi tarzi kahvalti bizde sevmiyoruz.corba sebze pureleri daha cok seviyor.dereotu koy icine.yogurt yedir
Meyveli yogurtda yapabilirsin.

Devam sutu almasi lazim.
Benim kzimda ayni durumda premature oldugu icin emmedi hic.5 ay sagarak anne sutu verdim ek olarak devam sutu.biberonla icmeyi bir muddet sonra istemdi suan bende gece 1 defa belki anca besliyorum.uykulu halinde dudaklarina degdiriyoruk biberonu o yavsaca emme refleksi gosterip aliyor biberonu.baska turlu almiyor benim kziim.gunduz bazen uykuya yatirdigimda aliyor biberonu zorlamadan deniyorum.
Muhallebi tarzi kahvalti bizde sevmiyoruz.corba sebze pureleri daha cok seviyor.dereotu koy icine.yogurt yedir
Meyveli yogurtda yapabilirsin.
Yogurt 10 aylik oluncaya kadar yasak normalde yogurdu Cok severde doktor verme Dedi zararliymis

Muhallebiye pekmez veya meyve püresi ekleyip deneyin.

Sütten kusmuyor biberonla verdigim icin oynuyor öyle agzinda Ama kasikla muhallebi verdigimde midesi bulaniyor kusuyor Baska ne verebilirim ki ?
Emmediği için sütün kesilmedimi
Ya emmeyle ilgili bir problem yada sütün yapısıyla ilgili
Bu yaştaki bebek şımarıklık yapıyor diyemeyiz
Vücudu tepki veriyor

X