6 aylik bebek kilo sorunu

Yapmışlardı 9 ayllıkken tam kan sayımı,vitamin değerleri,karaciğer enzimleri falan hepsine baktılar şükürler olsun sorun yok. Özelde yaptırdım ben hepsini. Bide benim kızımın motor gelişimi hep önden gitti erken emekledi yürüyor şuanda. En son götürdüğüm Doktor motor gelişimi çok iyi kiloda alır dedi herşeyi erken yaptığı için haraketli bide çok ondanda kilo alımı yavaşlamış olabilir demişti. Şimdi 11 aylık olsun tekrar götürücem yine ama yaşıtlarına göre zayıf olduğınun farkındayım
Aynı benm kızımı anlatmışsınız sanki. Bizimki de çok hareketli ve buaralar kendi kendine kalkıp adım atmaya çalışıyor. Aslında bnm doktorum da aynı şeyleri söyledi hareketli ve motor gelişimi iyi. Ama gelde bunu etrafımdakilere anlat. Artık sen bu çocuğu besleyemiyorsun gibi çok laflar duymaya başladım.
Birde doktorunuz size raporlu mama yazmıştı o bir işe yaradı mı sizce

Aynı benm kızımı anlatmışsınız sanki. Bizimki de çok hareketli ve buaralar kendi kendine kalkıp adım atmaya çalışıyor. Aslında bnm doktorum da aynı şeyleri söyledi hareketli ve motor gelişimi iyi. Ama gelde bunu etrafımdakilere anlat. Artık sen bu çocuğu besleyemiyorsun gibi çok laflar duymaya başladım.
Birde doktorunuz size raporlu mama yazmıştı o bir işe yaradı mı sizce
1 ay günde bir şişe kullandık 6 aylıkken aslında bir işe yaramadı bence. Başka bir doktora götürdüğümde o günde bir şişe bir işe yaramaz evolvia mama yazıcam dedi onuda içmedi bebeğim almadım bende. Ben tamamen yapısal olabileceğini düşünmeye başladım çünkü biara beslenmesini çok düzeltmişti ama o ay yine 400 gram aldı en fazla aldığı ay oydu. Sonra yine 350 300 civarı aldı. Çevreye aldırış etmeyin benim bebeğim 7 aylıkken 4 aylıkmı bu diyen oldu, zayıf anne sütünü kes yaramıyor sütün diyem bile oldu. Artık kulaklarımı tıkadım tamamen sağlığına odaklandım şükürler olsun sağlıklı motor gelişimi yerinde. Bi hemşire bana çocuğunun motor gelişimi yerindeyse hiç korkma biz beyne bakarız ne obez çocuklar var onlar için hayat daha zor demişti. Sağlıklı olsunlarda elbet kilo alır. Genetikte çok önemli eşim ve kardeşleri çok zayıflarmış şimdi hepsi uzun boylu iri insanlar olmuşlar.

Merhaba kizlar. Benim bebegim 2 kilo boy 48 olarak doğdu. Şuanda 6 aylik olduk ve 6 kiloyuz. Boyumuz 63 cm .Görenler bu cok küçük sütün mü yetmiyor zayif. Buna mama ver (mama takviyesi de yapiyorum) . Sen bunu besleyememissin gibi laflar ediyorlar. Ve ben ne kadar takmamaya gayret gostersemde malesef takıyorum. Doktorum yaşıtlarından geri ama 2 kilo dogan bir bebek için de gayet iyi dedi. Bnm gibi olan var mi. Sizlerin bebeklerinin kilosu boyu nedir. Erken dogum düşük doğum yapip yaşıtlarını karsilayan var mi Bu arada bugün ek gidaya geçtik. Önerdiğiniz birseyler olursa bilgilendiriseniz sevinirim.
Boyu uzuyorsa çok takma ya

Benim çocuklarda çok kiloluydular kimi obez derdi kimi kafası büyük derdi halbuki hiçbişeyi yoktu sağlıklı olsun zayıf olsun mama yerine ek gıdaya geç bol bol yoğurt yedir

Boyu uzuyorsa çok takma ya
Aslında benm içinde sorun yok. Ama bu aralar özellikle arkamdan çok laf edeni duyuyorm. Çocuğu besleyemiyor küçük kaldı vs. Bu laflar yüzünden galiba takıntı haline geldi. Neden kilo almıyor gibi. Yoğurt her öğün veriyorum. Pekmez her gün yediriyorum. Ara öğünler de meyveler her türlü şeyi yapıyorum. Ama kilo alımı yavaş

Merhaba kizlar. Benim bebegim 2 kilo boy 48 olarak doğdu. Şuanda 6 aylik olduk ve 6 kiloyuz. Boyumuz 63 cm .Görenler bu cok küçük sütün mü yetmiyor zayif. Buna mama ver (mama takviyesi de yapiyorum) . Sen bunu besleyememissin gibi laflar ediyorlar. Ve ben ne kadar takmamaya gayret gostersemde malesef takıyorum. Doktorum yaşıtlarından geri ama 2 kilo dogan bir bebek için de gayet iyi dedi. Bnm gibi olan var mi. Sizlerin bebeklerinin kilosu boyu nedir. Erken dogum düşük doğum yapip yaşıtlarını karsilayan var mi Bu arada bugün ek gidaya geçtik. Önerdiğiniz birseyler olursa bilgilendiriseniz sevinirim.
Amaaaaan bosver 14 aylik oglum 9.500 kilo hic takmiyorum valla napiyim kilo almiyor 2820 gr dogdu her cocuk farkli mamayla buyudu ama asla kilo almiyor

Amaaaaan bosver 14 aylik oglum 9.500 kilo hic takmiyorum valla napiyim kilo almiyor 2820 gr dogdu her cocuk farkli mamayla buyudu ama asla kilo almiyor
benimki de 14 aylık 9 kilo nedense 2965 doğdu ama alamadı takmamak gerekiyor ama tkıyoruz biz takmasak biri görse aaa bu ne çok zayıf hasta mı diyor benimde sinirim alt üst oluyor.

Bende 2700 lendogum yaptım her gören vah vah ne küçük sen anca kendine yemişsin gibi gereksiz ve terbiyesiz yorumlar yapıyor ama ne yapacaksın bazen insanlar hadsizlesebiliyorlar gerçekten doktorunuzun dediği önemli siz etrafinizi boş verin ben emzirip on beş dk sonrada mama veriyordum her çocukta kendine özeldir

Merhabalar aynı durum bende de var çok üzülüyorum bu duruma ikiz kardeşi de var onun kilosu iyi çok şükür ama ipek bi türlü kilo almıyor,çünkü sürekli kusuyordu kusöasını bi türkü kesemedik Endonezya bi doktor gaviscon şurup ve infatrini mama verdi ben eşim ve kayınvalidem sıkı yönetim ilan ettik uykudayken hep mama verdik uyanıkken çok yemiyordu son bir buçuk aydır bu defa da kızım uy ekken asla yemek yemiyor😔 alerji definde ama bütün testleri yapıldı alerji değil ama yine de alerji maması kıllanın dediler onu kullanıyoruz şu an ben alerji olduğunu düşünmüyorum ama çarşamba günü randevu var, çocuk gastroentoloji ye gideceğiz büyük ihtimalle Endoskopi falan yapacaklar ama ben çok korkuyorum midesine girecekler resmen zaten minnacak vücudu var 2600 doğdu 6 ay 11 gün 6 300 kilosu sizlerde durum nedir ilerleme var mı bu arada bebeğimin hareketleri iyi çok şükür tahlilleri falan hep temiz çıktı kafa gelişimi boy geçimi de iyi kilo ve uyanıkken mama yememesi ve el gıda yememesi problem lütfen cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar aynı durum bende de var çok üzülüyorum bu duruma ikiz kardeşi de var onun kilosu iyi çok şükür ama ipek bi türlü kilo almıyor,çünkü sürekli kusuyordu kusöasını bi türkü kesemedik Endonezya bi doktor gaviscon şurup ve infatrini mama verdi ben eşim ve kayınvalidem sıkı yönetim ilan ettik uykudayken hep mama verdik uyanıkken çok yemiyordu son bir buçuk aydır bu defa da kızım uy ekken asla yemek yemiyor😔 alerji definde ama bütün testleri yapıldı alerji değil ama yine de alerji maması kıllanın dediler onu kullanıyoruz şu an ben alerji olduğunu düşünmüyorum ama çarşamba günü randevu var, çocuk gastroentoloji ye gideceğiz büyük ihtimalle Endoskopi falan yapacaklar ama ben çok korkuyorum midesine girecekler resmen zaten minnacak vücudu var 2600 doğdu 6 ay 11 gün 6 300 kilosu sizlerde durum nedir ilerleme var mı bu arada bebeğimin hareketleri iyi çok şükür tahlilleri falan hep temiz çıktı kafa gelişimi boy geçimi de iyi kilo ve uyanıkken mama yememesi ve el gıda yememesi problem lütfen cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
Benim kizimda da ileri derece reflu vardi. Antireflu mama kullandik ve gasratus baby kullandik iyi geldi. Ozellikle evolvianin atireflu maamasi cok iyi geldi. Ama ekgidaya gecince kusma bayagi azaldi. 38 haftada 2530 kiloyla dogdu. Suan 8 bucuk aylik ve 7300 kg. Gorenler cok minnak diyorlar. Birde bas cevresi 33 cm dogdu suan 40 cm. Mikrosefali olmasindan korkuyirum bende. Basina boyle bisey gelen oldu mu acaba

X