6 aylik bebek kilo sorunu

Sefes01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2020
848
359
Merhaba kizlar. Benim bebegim 2 kilo boy 48 olarak doğdu. Şuanda 6 aylik olduk ve 6 kiloyuz. Boyumuz 63 cm .Görenler bu cok küçük sütün mü yetmiyor zayif. Buna mama ver (mama takviyesi de yapiyorum) . Sen bunu besleyememissin gibi laflar ediyorlar. Ve ben ne kadar takmamaya gayret gostersemde malesef takıyorum. Doktorum yaşıtlarından geri ama 2 kilo dogan bir bebek için de gayet iyi dedi. Bnm gibi olan var mi. Sizlerin bebeklerinin kilosu boyu nedir. Erken dogum düşük doğum yapip yaşıtlarını karsilayan var mi Bu arada bugün ek gidaya geçtik. Önerdiğiniz birseyler olursa bilgilendiriseniz sevinirim.

Merhaba kizlar. Benim bebegim 2 kilo boy 48 olarak doğdu. Şuanda 6 aylik olduk ve 6 kiloyuz. Boyumuz 63 cm .Görenler bu cok küçük sütün mü yetmiyor zayif. Buna mama ver (mama takviyesi de yapiyorum) . Sen bunu besleyememissin gibi laflar ediyorlar. Ve ben ne kadar takmamaya gayret gostersemde malesef takıyorum. Doktorum yaşıtlarından geri ama 2 kilo dogan bir bebek için de gayet iyi dedi. Bnm gibi olan var mi. Sizlerin bebeklerinin kilosu boyu nedir. Erken dogum düşük doğum yapip yaşıtlarını karsilayan var mi Bu arada bugün ek gidaya geçtik. Önerdiğiniz birseyler olursa bilgilendiriseniz sevinirim.
Merhaba, benim kızımı anlatmışsınız sanki. 2700 doğdı ve 6 aylık 6 kilo 64 cmdi. Doktor çok küçük kilosu çok düşük dedi. Mama verdi infatrini diye günde birkez onu veriyorum ek gıdaya geçtim ama yemiyor asla ağzını açmıyor sizi çok iyi anlıyorum ama takmayın sağlıklı olsunlar en önemlisi o

Merhaba, benim kızımı anlatmışsınız sanki. 2700 doğdı ve 6 aylık 6 kilo 64 cmdi. Doktor çok küçük kilosu çok düşük dedi. Mama verdi infatrini diye günde birkez onu veriyorum ek gıdaya geçtim ama yemiyor asla ağzını açmıyor sizi çok iyi anlıyorum ama takmayın sağlıklı olsunlar en önemlisi o
Bende öyle diyorum sağlığı yerinde olsunda gerisi önemli değil diyorum. Ama bazi insanlar o kadar kötü ki oyle laflar söylüyorlar ister istemez insanin kafasi takiliyor ve üzülüyorsun.

Bende öyle diyorum sağlığı yerinde olsunda gerisi önemli değil diyorum. Ama bazi insanlar o kadar kötü ki oyle laflar söylüyorlar ister istemez insanin kafasi takiliyor ve üzülüyorsun.
Infatrini mamayi ne zamndir kullaniyorsun ve faydasını gördünüz mü

Infatrini mamayi ne zamndir kullaniyorsun ve faydasını gördünüz mü
Etraftaki insanlar hep konuşuyor banada öyle diyorlar çok küçük bu kız vs diye ama elimden geleni yapıyorum emziriyorum mama veriyorum doktorun raporla yazdığını veriyorum günde bir kez yaklaşık bir aydır kullanıyoruz 400 gram aldı sadece 7 aylık tam şuan. Yeni 6400 oldu. Yani minyon bir kız olucak ama aynı zamanda çok haraketli bazen yapısalda olabiliyor kilo olayları benim 5 yaşında oğlumda var aynı zamanda oda mesela çok toplu büyüdü 3 yaşına kadar çok güzeldi kilosu sonradan almamaya başladı yani bazen biz annelerin elinde olmuyor hepimiz evlatlarımız için en iyisini yapıyoruz ama olmayınca olmuyor

Etraftaki insanlar hep konuşuyor banada öyle diyorlar çok küçük bu kız vs diye ama elimden geleni yapıyorum emziriyorum mama veriyorum doktorun raporla yazdığını veriyorum günde bir kez yaklaşık bir aydır kullanıyoruz 400 gram aldı sadece 7 aylık tam şuan. Yeni 6400 oldu. Yani minyon bir kız olucak ama aynı zamanda çok haraketli bazen yapısalda olabiliyor kilo olayları benim 5 yaşında oğlumda var aynı zamanda oda mesela çok toplu büyüdü 3 yaşına kadar çok güzeldi kilosu sonradan almamaya başladı yani bazen biz annelerin elinde olmuyor hepimiz evlatlarımız için en iyisini yapıyoruz ama olmayınca olmuyor
Peki boyu kac cnm suan. Doktorun yazdigi mama sizce kiloda farkettirdi mi. Bir kac kisiden daha duydum bu mamayi. 1 ay sonra kontrolum var. Sorup denemek istiyorum bnde

Aslında şuan ki boyu doğum boyundan hesaplanacak olursa normal bence, benim oğlum 51 cm doğmuştu 5 aylık 68 cm,sizin ki 48 cm doğmuş 63 cm, kilosuda 2 kilo doğmuş olmasina rağmen 6 kiloya iyi çıkmış sonuçta 6. Ayında doğum kilosunun iki katına çıkmış. Evet bir tık geriden gelebilir ama bu başında düşük başlandığı için, zamanla gelişim gösterecektir diye düşünüyorum. Bizim ki 41. Haftada doğdu 3850 kilo 51 cm, şuan 5 aylık demiştim 9 kilo sadece anne sütü alıyor. Bunda genetik yatkınlıkta var babası gibi vücudu yapılı, kolları göğüs kafesi dolgun sanki içerde spor yapmış da vücut çalıştırmış 🙃 Sizin ki de genetik yatkınlıktan olabilir belki . .

Peki boyu kac cnm suan. Doktorun yazdigi mama sizce kiloda farkettirdi mi. Bir kac kisiden daha duydum bu mamayi. 1 ay sonra kontrolum var. Sorup denemek istiyorum bnde
Boyu 65 cm 7 aylık. Bizim doktor direk tarttı kilo almamış mama başlayalım günde 1 yeterli dedi aslında sağlıkocağındaki ebede doğum kilosuna göre normal olduğunu söylüyor. Boyuda 48 cmdi doğduğunda. Mama çok aşırı farketmedi yani ama doktor bizim kızımız biraz iştahsız ve ek gıda almıyor diyede mamayı vermiş olabilir diye düşünüyorum

Bebe
Merhaba
Bebeğinizin kilosu gayet normal çünkü 2 kilo doğmuş zaten bu çocuk 4 kilo doğup 6.ayda 6 kilo olsaydı tamam yeterli beklenmiyor denilebilir ldi ama dogum kilosuna göre gayet normal kilo almış kafanıza takmayın çevreye kulağınızı tıkayin ağzı olan konuşur zaten.nasil bekliyorsanız devam edin bence
Sağlıkla büyüsün ins

Aman takmayın ağzı olan konuşuyor, tombik olursa da obez olacak az besle derler. 2 kg doğduğuna göre kilosu gayet iyi 🧿

Benim kızım da 6 kilo 670 Gr boyu 63 cm 7 aylık düzeltilmiş yaşı 5 aylık. 32.haftalık iken doğdu prematüre bebek doğduğunda 1kilo 870 grdı ve ikizi vardı.ek gıdaya geçtik ama asla yemiyor.🥺

Bahsettiğiniz mamanın faydasını gören var mı acaba doktor hiç birşey vermedi benim bebeğime ama çok küçük çok üzülüyorum bu duruma.🥺

Ay bu insanların boş beleş yorumları cahil cahil uzman gibi konusmalari gel sen bak besle bakiyim kaç kiloya cikaricaksin diceksin insanı çileden çıkarıyorlar.. siz annesiniz neden aç birakarasiniz eminim doysun diye elinizden geleni yapiyorsunuzdur. Zaten kilo olarak az doğan bir bebek ne bekliyorlarmis ayda 2-3 kilo alarak mi gidecekti. Genelde ay olarak 500 gr-1 kg arası alınması normal diye bliyorum. Böyle bi ortalamaya vuruncada kilo alımı normal. Sağlık problemi de yoksa hiç dert etmeyin. Şayet erken doğum yapmissaniz bu bebekler 2-3 yaşından sonda yasitlarini tam olarak yakalamış olup esitleniyorlar diye biliyorum.

Önerim çevreyi asla takmayin bebeğinizi en iyi siz tanırsınız. Süt ağırlıklı gitmeye çalışın ek gıdaya zaten gecmissiniz onu da düzenli verirsiniz doyduğundan emin oluyorsaniz tamamdır. He hiç sütünüz olmayadabilir bazen süt yetmeyedebilir neyseki ekstra seçenekler var artık her türlü çözüm var. Bebek besleme konusunda çok hassasım banada çok saçma laflar edenler olmuştu stresten sütümün kesildigi zamanlar oldu zaten az geliyordu iyice çıkmaza girmiştim onların yorumları yüzünden. Şuan önemli olan siz ve bebeğiniz geriye kalan kötü ve haksız yorum yapan herkes dış kapının dış mandalı ..

Merhaba kızınız şuanda nasıl. Benim bebeğim kilo almıyor. 9 buçuk aylık 7 kilo boy 70 .

Merhaba kızınız şuanda nasıl. Benim bebeğim kilo almıyor. 9 buçuk aylık 7 kilo boy 70 .
10buçuk aylık benimde. En son 7.700dü. Boyda 70di. 11 ayında götürücem tekrar güncel tarttırmadım ama ufak tefek minyon bi kız. Çok iştahlıda değil ama eskiye nazaran daha iyi

10buçuk aylık benimde. En son 7.700dü. Boyda 70di. 11 ayında götürücem tekrar güncel tarttırmadım ama ufak tefek minyon bi kız. Çok iştahlıda değil ama eskiye nazaran daha iyi
Tahlil yaptılar mı. Size. Devlette yaptırdım bir sorun çıkmadı. Birde özelde baktiracam.

Tahlil yaptılar mı. Size. Devlette yaptırdım bir sorun çıkmadı. Birde özelde baktiracam.
Yapmışlardı 9 ayllıkken tam kan sayımı,vitamin değerleri,karaciğer enzimleri falan hepsine baktılar şükürler olsun sorun yok. Özelde yaptırdım ben hepsini. Bide benim kızımın motor gelişimi hep önden gitti erken emekledi yürüyor şuanda. En son götürdüğüm Doktor motor gelişimi çok iyi kiloda alır dedi herşeyi erken yaptığı için haraketli bide çok ondanda kilo alımı yavaşlamış olabilir demişti. Şimdi 11 aylık olsun tekrar götürücem yine ama yaşıtlarına göre zayıf olduğınun farkındayım

Tahlil yaptılar mı. Size. Biz yaptirdi Devlette yaptırdım bir sorun çıkmadı. Birde özelde baktiracam.

X