6.haftada bebegimin kalbi durdu

Sade frappe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
4.279
6.245
Herkese merhaba. Konunun yeri burasi degil biliyorum ama acil bilgi almam gerektigi icin buraya yazmak zorundayim. Mune Mune senden ricam konumu en azindan bugunluk burada kalmasina izin ver.

Şuan hafif sancim oldugu icin uzatmadan anlatmak istiyorum. 5+5 Ken kanamalarim basladi. Once lekelenme seklinde olan kanamalarim sonra sonra agirlasmaya yogunlasmaya felan basladi. Ben ta en basindan beri bir seylerin normal gitmedigini anlamistim. Ama gottigim doktorlar kanama sebebini tam olarak bilemedikleri için progestan igne, fitil, kanama onleyici hap( endol) fln yazdilar. Kanamam hemen hemen 10 gundur vardi ama agrisiz sekilde seyir ediyodu. Bugun kontrole gittigimde doktorumu beklerken hafif hafif adet sancim basladi suan hala da o sekilde devam ediyo. Muane esnasinda bebegin kalp atisinin durdugunu ogrendik ve ilaclari biraktim. Suan 6+5 haftaligim doktorumun demesine gore igne hao vs vermeseymis simdiye kadar dusermis zaten bebek. Keske vermeseydiniz madem suana kadar dusurmustum 10 gundur cekiyorum bunu dedim. O da bilemezdik belki sikintisiz devam da edebilirdi fln dedi.

Doktorum bu asamada yogun bir kanama agri yasayabilirsin. Ben kürtaj oneriyorum daha kolay atlatirsin gibilerinden kürtajı bana daha sempatik goatermeye calisti. Ama ben istemedigimi evde kendiligimden dusurmek istedigimi soyledim. Simdi sizlere sorum: bu asamada (6 ile 7 haftalikken) aybi sorunu yasayip evde kendiliginden dusurebilenleriniz oldu mu? Kanama siddetiniz ve agriniz ne yogunluktaydi? Kac gunde dusurdunuz? Kendimi olacaklara hazirlayabilmek acisindan bunlari bilmem lazim.

Sizlerden ricam yalnizca bilenlerin yani bu konuda bilgi ve tecrube sahibi olanlarin yorum yapması.

Edit: arkadaslar burda yazilanlari dikkate alıp doktorumla konustum. Agrilarim siddetlenmisti zaten. Acil kürtaja alindim 5 dkka fln sürdü. Su an iyiyim gayet. Yorum yapan herkese cok tesekkurler.

Son düzenleme:
Herkese merhaba. Konunun yeri burasi degil biliyorum ama acil bilgi almam gerektigi icin buraya yazmak zorundayim. Mune Mune senden ricam konumu en azindan bugunluk burada kalmasina izin ver.

Şuan hafif sancim oldugu icin uzatmadan anlatmak istiyorum. 5+5 Ken kanamalarim basladi. Once lekelenme seklinde olan kanamalarim sonra sonra agirlasmaya yogunlasmaya felan basladi. Ben ta en basindan beri bir seylerin normal gitmedigini anlamistim. Ama gottigim doktorlar kanama sebebini tam olarak bilemedikleri için progestan igne, fitil, kanama onleyici hap( endol) fln yazdilar. Kanamam hemen hemen 10 gundur vardi ama agrisiz sekilde seyir ediyodu. Bugun kontrole gittigimde doktorumu beklerken hafif hafif adet sancim basladi suan hala da o sekilde devam ediyo. Muane esnasinda bebegin kalp atisinin durdugunu ogrendik ve ilaclari biraktim. Suan 6+5 haftaligim doktorumun demesine gore igne hao vs vermeseymis simdiye kadar dusermis zaten bebek. Keske vermeseydiniz madem suana kadar dusurmustum 10 gundur cekiyorum bunu dedim. O da bilemezdik belki sikintisiz devam da edebilirdi fln dedi.

Doktorum bu asamada yogun bir kanama agri yasayabilirsin. Ben kürtaj oneriyorum daha kolay atlatirsin gibilerinden kürtajı bana daha sempatik goatermeye calisti. Ama ben istemedigimi evde kendiligimden dusurmek istedigimi soyledim. Simdi sizlere sorum: bu asamada (6 ile 7 haftalikken) aybi sorunu yasayip evde kendiliginden dusurebilenleriniz oldu mu? Kanama siddetiniz ve agriniz ne yogunluktaydi? Kac gunde dusurdunuz? Kendimi olacaklara hazirlayabilmek acisindan bunlari bilmem lazim.

Sizlerden ricam yalnizca bilenlerin yani bu konuda bilgi ve tecrube sahibi olanlarin yorum yapması.
6.haftanın icinde iken dusurdum kese düşene kadar cok cok aşırı bir kanama gördüm hatta hastanede yatiyordum koca koca gazlı bezler ile tampon yaptılar ama keseyi düşürünce normal adet gibi kanama gördüm hafif fazla kanamam kac gün sürdü hatırlamıyorum ama düşük sonrası rahim filmi cektirin

6.haftanın icinde iken dusurdum kese düşene kadar cok cok aşırı bir kanama gördüm hatta hastanede yatiyordum koca koca gazlı bezler ile tampon yaptılar ama keseyi düşürünce normal adet gibi kanama gördüm hafif fazla kanamam kac gün sürdü hatırlamıyorum ama düşük sonrası rahim filmi cektirin

Rahim filmi neden peki?

6 haftalık evde düşürdüm.
Doktora gitmiştim kanamaların başlamıştı.
Progestan verdi, yat dedi.
Kanamalar yoğun olunca anladım düşeceğini, evde düşürdüm, hastaneye gitmedim.
Kese gelene kadar çok sancım oldu.
Sancılar geldiğinde halıda kendimi rahat edecek pozisyona durdum.
Kese geldiğinde zaten anlaşılıyor.
10-12 gün kanama sürüyor.
Daha sonra doktora gittim.
Kontrol etti. Parça vs yoktu sorun yaşamadım.

Doktorun ilaçlarla elinden geleni yapmış keşke vermeseydiniz demeniz yanlış olmus belki tutunabilirdi de
Ben iki düşük yaptım ilkinde kürtaj olmak zorunda kaldım bebek düştüğü halde içerde parca kalmis
Ikincisinde ise bebegim kendi dusmustu kurtaja gerek olmadi
Bebek eğer kendiliğinden düşmez ise anneyi zehirleyebilimis

6 haftalık evde düşürdüm.
Doktora gitmiştim kanamaların başlamıştı.
Progestan verdi, yat dedi.
Kanamalar yoğun olunca anladım düşeceğini, evde düşürdüm, hastaneye gitmedim.
Kese gelene kadar çok sancım oldu.
Sancılar geldiğinde halıda kendimi rahat edecek pozisyona durdum.
Kese geldiğinde zaten anlaşılıyor.
10-12 gün kanama sürüyor.
Daha sonra doktora gittim.
Kontrol etti. Parça vs yoktu sorun yaşamadım.

Kesenin geldigini nasil anladiniz peki?

Doktorun ilaçlarla elinden geleni yapmış keşke vermeseydiniz demeniz yanlış olmus belki tutunabilirdi de
Ben iki düşük yaptım ilkinde kürtaj olmak zorunda kaldım bebek düştüğü halde içerde parca kalmis
Ikincisinde ise bebegim kendi dusmustu kurtaja gerek olmadi
Bebek eğer kendiliğinden düşmez ise anneyi zehirleyebilimis

Keske vermeseydinizi sert bir dille soylemedim. O, sagliksiz bir gebelikti demek ki, verdigimiz haplarla zoraki tutunuyodu vermeseydik simdiye dusurmustun coktan dedigi icin ben de uzgun bir sekilde keske vermeseydiniz daha kolay olurdu belki dedim. Neticede 10 gündur suren bir kanamam var benim ve bu kanama normal gorulebilecek turden bir kanama degildi inanin bana. Kurtajdan korkuyorum simdi 10 gun daha kanama yasamak zorundayim. Yapacak bir sey yok. Umarim icerde parca vs kalmaz.

Canım öncelikle gecmiş olsun...birincisi doktorunun izledigi yol doğru... şakır sakır bir kanama sonrası doktorumun tavsiyesi üzerine iğne vuruludum ve 1 ay progestan hap kullandım,dinlendim ve cok şükür sureci sıkıntısız atlattım...doktorun kanamanın düşükle sonuçlanacağını sana 100 de 100 garantileyemez
İkincisi ise benimde ilk bebegimin kalbi karnımda durdu ve hiç tereddüt etmeden iki kez aynı sebepten kürtaj oldum...kendin evde düşürmeyi bekleme kürtajla rahimin tamamiyle temizlenmesi gerekir... doktorun kurtajı sana sempatik göstermeye değil dogru yolu izletmeye calışmışmış hepsi bu...sonrasında parca kalırsa zaten kürtaj olman şart olacak...ve bundan kendi kendine emin olma gibi bir sansin yok... onun için kürtajını ol onlar parça alıp tahlile gönderiyorlar ikinci kez gebe kalırsan en azından aynı sorun yaşama diye tedbir alırlar

Benim de ilk bebeğim 7.haftada düştü. On gün falan kahverengi leke gelmişti. En son adet kanaması gibi kanamam oldu gece, sabahına randevum vardı zaten gittiğimde düşmüş dediler. Ondan sonra normal adet olmuşum gibi devam etti ve bitti kanamam. Bir hafta sürdü regl gibi, fazla ağrım da olmadı. Korkmayın illa ağrı olacak diye kendinizi şartlamayın, çoğu kadının başına geldiğini de unutmayın. Ben bu şekilde düşünerek çok hafif atlattım düşüğü. Geçmiş olsun.

9 haftalıktı kalbi durduğunda. Muaneye gittiğimde öğrendim. Aşırı kanaman olur, çok zorlanırsın, gerek yok kürtaj yapalım dedi doktorum. Genetiğe göndeririz, bir problem varsa ona göre önlem alırız sonraki gebelikte dedi. Ben güvendim. Kürtaj oldum. 4 gün yoğun, 3 gün hafif kanamam oldu. Az sancım oldu, reglinin 3. günü gibi. Genetik normal geldi, bir sonraki bebişi sağlıkla alırız kucağına dedi. Şu anda 19 aylık kızım, dediği gibi oldu.

Bende 6 haftalıkken kalbi durdu ama kanamam yoktu. İlaçlar aldım belki zamanla kalbi atar diye ama 8 haftalıkken doktor artık kürtaj olmalısın dedi. Ben kendiliğinden düşmesini istiyorum dedim ama ilaçları bırakmama rağmen düşmedi, doktor kontrolünde düşüren ilaç kullandım ilaçtan 4 gün sonra düşük oldu ama o süreçteki ağrı tarif edilemeyecek kadar kötüydü. Doktora gittiğimde parça kalmıştı bir de öyle ameliyathaneye girdim.
En temizi kürtaj, ağrısız ve temiz.

Merhaba 8 haftalık hamileydim düşük gerçekleştiğinde. 5+1de lekelenme yaşamaya başladım gitgide arttı ve doktor kesen bozulmuş istersen kürtaj yapalım dedi ilk hamileliğim olduğu için kürtaj istemedim kendiliğinden düşmesini bekledim ama düşmüyordu 7. Haftadaydım sonra doktora gittim kürtaj değil de başka bi yolu yok mu dedim o da ilaçlar yazdı hemşire sana verecek bunları dedi dogumhaneye gönderdi gittim ve sordum bana suni sanci olduğu u 2 3 gün sanci cekecegimi ve hastanede kalacağım için bi akrabamı çağırmam gerektiğini söyledi tam esimi ararken eve gitmek istedim hemen eve gittim vazgeçtim suni sancidan iyiki de öyle yapmışım eve geldim ve düşüğüm gerçekleşti 8. Haftamdi 27 haziranda. Sonra korundum Allah vücudumuzu bir düzene göre yaratmış olduğu için adete kadar korundum ilk adet sonrası korunmayı bıraktım ve şuan Allah nasip kısmet ederse hamileyim siz canınızı sıkmayın Allah yardımcınız olsun kürtaj süreci hızlandırabilir ama ben olsam yine beklerdim 10. Haftaya kadar zararının olmadığını doktorum kalp atışını alamayınca söylemişti. Siz içinizden nasıl geliyorsa öyle yapın Allh yar ve yardımcınız olsun

Sıkmayın hiç canınızı herşey olacağına varır bebeğin rizki yoksa ne yaparsak yapalım onu dünyaya getiremiyoruz rizki varsa istediği kadar kanama pıhtı olsun yine de dünyaya geliyor

Keske vermeseydinizi sert bir dille soylemedim. O, sagliksiz bir gebelikti demek ki, verdigimiz haplarla zoraki tutunuyodu vermeseydik simdiye dusurmustun coktan dedigi icin ben de uzgun bir sekilde keske vermeseydiniz daha kolay olurdu belki dedim. Neticede 10 gündur suren bir kanamam var benim ve bu kanama normal gorulebilecek turden bir kanama degildi inanin bana. Kurtajdan korkuyorum simdi 10 gun daha kanama yasamak zorundayim. Yapacak bir sey yok. Umarim icerde parca vs kalmaz.
Geçmiş olsun biliyorum o kanamayı benim de öyleydi ilk dusugumde çok fazla kanamam olmuştu
Kurtajdam korkmanizi anlıyorum çünkü bulunduğum bölgede özel hastane olmayışından devlete gitmiştim doktor kürtaj deyince kaçtım hastaneden hemen memleketimde ki doktorumu aradım sağolsun akşam olmasına rağmen gitmemiş anesteziciyide göndermemişti genel anestezi aldim kürtaja girerken cok korkuyorsaniz anestezi alın
Inşallah tüm bunlara gerek kalmadan kendiliğinden düşer

X