6 Senelik İlişki Bitti..

bende 4 yıllık ilişkimi bitirirken yolun sonu göründü demiştim ama öyle değilmiş.
meğer daha güzel şeylerin başlangıcıymış eşimle evlenmek..
gidene teşekkür ediliyormuş onu da öğrendim :)
şuan ruhunda derin bir sancı var biliyorum klişe olacak belki ama "geçecek" inan ki...

Seni sevmeyeni sende sevmeyeceksin. Adama bak resmen yüzüne, senden sıkıldım başkalarıyla olmak istiyorum demiş. Böyle biri için üzülmeye değmez.

O mu benden tam 15 gun sonra birini buldu ve bidaha benimle iletişime geçmek istemediğini söyledi suan o kızla evli bu yaz evlendiler . ALLAH' a hep dua etmiştim o nişanlayınca o evlenene kadar ben bir başkasını seviyim yoksa dayanamam diye . Eski sevgilimle de tam o zamanlar birlikteydim ve canim en az seviyede yanarak atlattım . Sosyal medyadan düğün davetiyesini de hatta ilk danslarını düğününü bile izledim . Ilk nisan fotolarını görünce yıkıldım ama onun nişanlanmasi hayatima devam etmemi sağladı
O ne yapıyor peki?Ben bensiz mutlu olmasını falan istemiyorum.Ömür boyu beni özlesin unutamasın istiyorum.İşin kötü yanı bunun çok sağlıksız bir fikir olduğunun farkındayım ama kendime engel olamıyorum.

6yıllık ilişkim bittiğinde herşey o kadar boş görünmüştü ki gözüme! Canım çok acıyordu, onun kadar çok kimse sevemez beni diyordum,hayatıma kimse giremez,evlenmeyeceğim kimseyle diyordum. Benden bi parçaydı,ailem gibi,benim canımdan can gibi.. çok üzüldüm ağladım ama geçti. Belki çok yanlış ama ben çivi çiviyi söker diye başkasıyla görüştüm (karşımdaki kişinin haberi vardı,kimseyi kandırmadım yani) eski sevgilim bunu duyunca inanamadı ve geri döndü,ayaklarıma kapanıp ağladı geri dön dedi ama bitmişti artık. O an içimdeki öfke,sinir hepsi geçti.. şimdi 10 yıldır evliyim ve eşim inanılmaz iyi birisi. Çocukluk aşkı iyi hoş ama şimdiyle hiç kıyaslanamaz bile. Şimdi eski sevgilimle karşılaşsam yolda, oturup sohbet etmeyi çok isterim çünkü eskiye dair hislerimin hiç biri yok ama çocukluk arkadaşım gibi, başkalarından ayrı bir yeri var. Zamanla geçecek merak etmeyin ama bu sürecin sizde kalıcı zarar bırakmasına izin vermeyin

Düzenli bi ailen olmamaso gerçekten acı belkiden bundan dolayı ona bu kadar baglandın boşver üzelme diyecegim ama sevgi denen şey insanın bitince canını yakar ölü gibi gör onu bence ayrılmadınız da o öldü gibi düşün bu senin canını daha çok yakar belki ama alışmanı hızlandırır bundan sonra ki hayatın da hep güçlü olmaya çalış kendi işine başla kendi ayaklarının üstü güçlü bi şekil de dur vazgeçilen degil vazgeçen olursun o zaman umarım karşına çok daha iyileri çıkar ve onunla oldugun dan daha mutlu olursun bu zaman kadar senin ona verdigin degeri destegi sevgiyi bi an da yok sayan bi adam zaten karakter yoksunur karşına çok çok daa seve bilecgin birisi çıkar inşallah

yaklaşık 1-2 ay sonra siz tam atlattım bu süreci yoluma bakıyorum dediğiniz an pişman olup tekrar denemek istediğini size dönmek istediğini söyleyecek asla kabul etmeyin. siz de o zaman ona diyin ki hayatım senden ibaret değil farklı şeyler deneyimlemek istiyorum. ayrıca geçiyor merak etmeyin şuan duygularınızla düşünüyorsunuz 1-2 ay sonra mantık devreye girmeye başlayacak olumsuz yönler daha çok gözünüze batınca iyi ki bitmiş diyeceksiniz

Sanki açtığım konuya bakmazsam herşey normale dönecek ve ben bu rüyadan uyanacakmışım gibi.İnsan duygularına ne kadar yenik.

Belki de gözü hep dışardaydı ben aptaldım.İçim yanıyor.

Belki de buldu bile istediği kişiyi.Artık nasıl bişey istiyorsa.Kendi hayatımın kaldığına bile emin değilim gerçekten büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı içindeyim.

umarım bunu söyleyebilirim.Yeni birini hayal dahi edemiyorum,ne kendim için ne onun için.Allahım biz bu hale düşmemeliydik.

çok teşekkür ederim,hayırlı olsun bebek bekliyorsunuz :) Sizi üzmekten çok çekinerek soruyorum ama sizin de uzun yıllardır süren ilişkiniz bittiği için beni aydınlatabilecek noktadasınız.Yani evlenmek,bebek sahibi olmak falan bunlar hep onunla kurduğum hayallerdi.Başkasıyla bu hayalleri gerçekleştirmek nasıl bir duygu?Ben ömür boyu onu aramaktan korkuyorum.Keşke çocuklarımın babası o olsaydı demekten korkuyorum.

Eşimle taniştim ama uzun sure baskasiyla birlikte olunca adapte sorunu çekmedim degil.
El ele tutuştugumuzda eski sevgilimi aldatmis gibi hissediyordumm amaa zaman herseyin ilaci esimi tanidikca daha cok sevdim... nisanlanirken eski sevgilim aklima bile gelmedi ya da evlenirken... yok onunlq hayallerimiz vardi diye hiç dusunmedim
Sizde dusunmeyin. Bunlar gecici surecler
Bende sudan cikmis baliga dönmuştum ama hersey geride kaldi...

Kızlar selam,
Şu an öyle donuk haldeyim ki.Nerden nasıl gireceğim lafa bilmiyorum.23 yaşında üni son sınıf öğrencisiyim,17 yaşımdan beri aynı adamla beraberim.Beraberdim demek daha doğru.Anne babam ayrı.İkisi de farklı kişilerle evliler ben teyzemde kalıyorum.Tahmin edersiniz ki kolay bir hayatım olmadı.17 yaşımda tanıdım onu ve bu zamana dek kimsenin olmadığı kadar bana aile oldu.6 yıl.Her şeyle birlikte başa çıktık.Onun da ailesinde vardı problemler.Hep el ele verdik,okul bitsin hayatımız yoluna girsin diye uğraştık.Yani size nasıl aktarsam bilemiyorum.Arkamızda ailemiz yoktu ama biz vardık.Gerçekten bu böyleydi.Ailesi biraz tuhaftı diyebilirim elbette kötülemek için demiyorum bana iyi davranırlardı ama çocuğa pek değer verilmeyen bir ortamdı diyebilirim.Benim zaten ailem yok gibi bişey..Kötü şeyler olurdu,türlü felaketler geldi başımıza ama hep el ele tutuşup ‘Sarılınca çok kalabalığız ve herkesi yeneriz’ derdik.Nitekim öyle de oldu.Zamanla herşeyin üstesinden geldik.Belki de sorun burda başladı.
Mezun olduktan sonra uzun bir dönem işsiz kaldı çoğu genç gibi ve derin bir depresyona girdi.Nihayet iş buldu ama yine de o huzursuzluğu bitmedi.Zamanla aramız açılmaya başladı.Ve nihayetinde çok saçma bi sebepten tartışırken bir an da olay büyüdü ve ayrılık konuşması yaparken bulduk kendimizi.Bi kaç gün ayrı kaldıktan sonra yapamayacağımızı düşünüp görüştük,görüşürken herşey iyiydi barıştık ama bugün ne olduysa tekrar koptuk.Olmuyor artık dedi.Eskiden tamamen sana ait hissediyordum,kendimi sana adamıştım ama artık öyle hissetmiyorum dedi.Daha farklı şeyler deneyimlemek istediğini,kendisini bir yere sıkışmış hissettiğini söyledi.Ayrıldık tabi böylece,gözü dışarda olanın benim yanımda işi yok.
Ama kızlar Allah biliyor ya,o kadar şey yaşadıktan ve onu aile yerine koyduktan sonra ne yapacağımı hiç bilmiyorum.Adam sanki giderken herşeyimi aldı.Biliyorum daha beter acılar var,biliyorum hiç bir acı sonsuza dek sürmez ama çok üzülüyorum.Hayatımda bir daha hiç yer almayacak olması çok burkuyor içimi.Yani kurulan onca hayal,yapılan planlar..Bi başkasını benim kadar çok sevecek olması fikrinin korkunçluğu,ya onu hiç unutamazsam korkusu,sarılırken hissettiğim evimdeymişim hissi ve bunu bir daha hissedemeyecek olmak.Acı çekmekten,özlemekten korkmak..Evet korkmak.Çünkü istemiyorum üzülmek.Ama engel olamıyorum.Ben napıcam ya?
peki ya sonra ne oldu

Hepsi aynı ... tipik hareketler .. başkasına gönlü kayar gibi olmuş arkadaşın tatlı gelmiş yeni heyecanlar.. bir süre takılır onunlada isi bitince yüzde 90 bir u dönüşü ben ettim sen etmeler başlar.. kız salaksa geri döner sonu da genelde hüsranla biter. Allah yardımcınız olsun. Geçiyor emin olun

İyi olmuş çok erken başlayan bu ilişkinin evliliğe gitmemesi hayırlı olmuş. ..eğitiminiz olmasi ne kadar güzel inşallah iyide bir işiniz olur . Sağlığınız da yerinde olursa şahane bir yaşamın temelleri atılır.Eminim zor hayatiniz olmuştur yurtlarda buyuyenler kadar yada daha zor hayatı olanlarin yanında mesela şimdi beş çocuklu olup eşim bizi evden attı gidecek yerim yok da yazıyor olabilirdiniz Hem bu 6 yıllık ilişki size aile vermeyedebilirdi sizi sizden edebilirdi....Demekki Allah'ın planı başka hakkınızda mutsuz olmanızı istemiyor ve size daha aydınlık bir gelecek yazıyor. ...Hani derler ya iyi günler yola çıkmış sana doğru geliyor sadece her güzel her iyi şey öncesinde biraz karışır hayat sizinkide bu....teslim olun kabullenin diyorum tabi şu an bomboş gelir bu cümleler size belki ilerde daha iyi hissettiğinizde.......

X