6 yaşında DEHB bozukluğu

itsmebusra

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2022
1
0
26
6 yaşında bir kızım var 1. Sınıfa yeni başladı daha okullar açıldı 2 hafta oldu ve 2 haftanın neredeyse her günü öğretmeninden şikayet geldi, ne yapacağını bilmiyorum . Psikiyatri doktoruna randevu aldım o kadar çok yıprandıkki eşimle birlikte tedavisine bakmak istiyoruz fakat ilaç vs çok midemi bulandırıyor bunun için yardım istiyorum sizlerden hiç ilaç kullanan var mı yan etkileri nedir? Doktor derseki hasta ne yapmam gerekiyo

6 yaşında bir kızım var 1. Sınıfa yeni başladı daha okullar açıldı 2 hafta oldu ve 2 haftanın neredeyse her günü öğretmeninden şikayet geldi, ne yapacağını bilmiyorum . Psikiyatri doktoruna randevu aldım o kadar çok yıprandıkki eşimle birlikte tedavisine bakmak istiyoruz fakat ilaç vs çok midemi bulandırıyor bunun için yardım istiyorum sizlerden hiç ilaç kullanan var mı yan etkileri nedir? Doktor derseki hasta ne yapmam gerekiyo
Merhaba neyle ilgili şikayet geliyor daha çok benim oğlumda çok hareketli ve sürekli şikayet alıorm

Merhaba neyle ilgili şikayet geliyor daha çok benim oğlumda çok hareketli ve sürekli şikayet alıorm
Benim kizim da boyleydi. Derste oturmama gezme arkadaslari ile gecinememe. Surekli lafa girme. Dinlememe. Ustun yetenek ve dikkat eksikligi dedi doktorumuz. Ilac baslamamiz gerektigini soyledi. Basta vermedim ama kizim cok mutsuzdu biz de oyle. Ilac kullanmaya basladi. Okula gider gitmez sikayetler bitti. Eger doktorunuz gerekli gorurse kullanin siz de. Bu ilac beyni olduren diye cahilce bahsedilen ilaclardan degil. Dikkati artiran, fiziksel hareketliligi bastirip zihinsel faaliyeti artiran ilaclar. Tip ogrencilerinin sinav zamani kullandiklari uyarici bir ilac. Suan sorunumuz kalmadi. Takibe devam ediyoruz zamanla ilac kesilecek.

X