6 yıllık evliliğimi bitirme kararı ve oğlum

Size destek olacak kimse yok mu? Ev dediğin bulunur, eşya dediğin alınır. Yeter ki siz mutlu olun. Belki de bir yıl sonra oh beeee diye konu açarsınız😁
Maddi olarak destek alabileceğim kimsem yok açıkçası,annemin yanına da dönmek istemiyorum sığamam oraya biliyorum. Belki annemle dubleks bir ev tutup yaşayabiliriz,o kısmı değerlendiriyorum şu anda

Bence adamo yolla. Zaten senle bir şey yapmıyor, oğluyla ilgilenmiyor ne işi var o evde? Adamdaki keyfe bak. Gönder gitsin şunu sinir oldum.
Ev onun olmasa bu dediğinizi yapardım ve çok daha kolay olurdu açıkçası.ama işte apartman onların çoğu akraba falan o yüzden mümkün değil mecbur ben gideceğim

o kafasında çoktan bitirmiş gibi oğlun için üzülmeni anlıyorum ama allaha şükür kendi ayakların üstünde durabiliyorsun böyle bi hayatı çekmen hem sana hem oğluna yazık

Dayanamıyorum.bugün oğlumu da alıp dayıma gidip bu gece orada kalmayı ve telefonumu kapatmayı düşünüyorum.anneme gitmem çünkü annemi arayıp bilgi alır annem söyler.biraz kafa dinlemek tepkisini görmek istiyorum gerçi bu sefer çocukla gideceğim için arayacaktır mutlaka.
Siz niye gidiyorsunuz evden,o gitsin rahatınızı bozmayın.Asıl onun rahatını bozun ki dank etsin.Ebi ona bırakarak keyfine keyif katacaksınız.
Gece saat 2.30 da evden çıktım arabayla,ağlaya ağlaya gezdim beni aramadı bile.neredesin başına birşey mi geldi yok ! Eve döndüm 4 civarı içeriye girdim yukarda film izliyor.
Gece nasıl çıkabildiniz yasak değil mi,çocuğunuzu ne yaptınız

Siz niye gidiyorsunuz evden,o gitsin rahatınızı bozmayın.Asıl onun rahatını bozun ki dank etsin.Ebi ona bırakarak keyfine keyif katacaksınız.

Gece nasıl çıkabildiniz yasak değil mi,çocuğunuzu ne yaptınız
Ev hatta apartman onun ve ailesinin olduğundan mecburen ben gideceğim.daha önce ona git dediğimde ev benim sen git demişti. Aynı lafı ikinci kez duymaya gerek yok ben gideceğim.çocuk uyuyordu çıkarken. Yasak evet ama evde kalsam birbirimize zarar verecektik çünkü ben eşyalarına saldırdım sinirden.

Ev hatta apartman onun ve ailesinin olduğundan mecburen ben gideceğim.daha önce ona git dediğimde ev benim sen git demişti. Aynı lafı ikinci kez duymaya gerek yok ben gideceğim.çocuk uyuyordu çıkarken. Yasak evet ama evde kalsam birbirimize zarar verecektik çünkü ben eşyalarına saldırdım sinirden.
O kötü işte aile apartmanı bozar bütün planı.O zaman gideyim kafa dinleyimden ziyade oturun ciddi ciddi karar verin ona göre hareket edin derim,evden gitmeniz aleyhinize olur.

O kötü işte aile apartmanı bozar bütün planı.O zaman gideyim kafa dinleyimden ziyade oturun ciddi ciddi karar verin ona göre hareket edin derim,evden gitmeniz aleyhinize olur.
Az çok planladım aslında sadece yasakların kalkmasını bekliyorum mecburen
Onun dışında herşey ok sayılır zor olacak biliyorum ama daha fazla yıpranmak istemiyorum artık

Neden evlenir ki bu tipler. Anasından ne gördüyse devamını isteyen erkekler. Bütün kadınlar onlara hizmetçi olacak. Kendileri yan gel yat yapacak. Cok şey söylenir de..
Allah yardımcın olsun. İyice düşün taşın karar ver. İnsan hayata bir kere geliyor. Ama boşanma sonrası da sancılı bir süreç buna da hazırlıklı ol. Ailen destek olursa daha kolay atlatılır o süreç.

Ev onun derken evin satın alınma tarihi evliliğinizden önce mi sonra mı?

Ayrıca ikematgahınızın olduğu aile konutu için tapuda şerh koydurabilirsiniz. Tapu onun üstüne olsa bile bunu yaptırabilirsiniz.

Ayrıca evlilikle ilgili bir konuşma yapmadan önce mutlaka avukatla görüşüp haklarınızı öğrenin, danışmanlık da yapıyorlar illa dava olması şart değil. Altınlar sizindir, ayrıca evdeki eşyalar, firma gelirleri vb. var. Evdeki eşyaların faturaları vb işinize yarayabilir, avukata sorun.

Yavrunuz çok minik, sizde kalır. Nafaka nasıl, tedbir nafakası nedir öğrenin.

Bu kadar araştırmadan sonra hayalinizi bir kağıda çizin. Minik konforlu bir evde, yavrunuzla yaşamak için ne kadarlık çaba gerekiyor?

Bence düşündüğünüzden çok daha kolay olacak. Eşiniz de işin ucunu bırakmış zaten.

En son Eşinizle konuşun, aile terapisti önerin. Kabul ederse ne ala, gelmezse yapılacaklar belli. Terapist toparlarsa her zaman mutlu mesut devam edebilirsiniz zaten.

Kötü olasılıkta araştırmalarınıza göre neyin beklediği zaten biliyor olacaksınız, sizin stresiniz ne kadar az olursa yavrunuz o kadar az etkilenir, bu kadar araştırın dememin nedeni bu.

Neden evlenir ki bu tipler. Anasından ne gördüyse devamını isteyen erkekler. Bütün kadınlar onlara hizmetçi olacak. Kendileri yan gel yat yapacak. Cok şey söylenir de..
Allah yardımcın olsun. İyice düşün taşın karar ver. İnsan hayata bir kere geliyor. Ama boşanma sonrası da sancılı bir süreç buna da hazırlıklı ol. Ailen destek olursa daha kolay atlatılır o süreç.
Annesi gibi olsam o boşardı beni zaten ama annesinden çok farklıyım ama işte yaranamadım ne yaptıysam.inanın fevri alınmış bir karar değil yılların birikimi. Ailemden kimse boşanma demiyor hepsi biliyor artık ne kadar zor bir insan olduğunu ne kadar geçinemediğimizi

Evlilikteki yalnızlık çok can yakıcıdır. Hele sorumluluklar da kadının üstündeyse.
Boşanma aşamasında olan ve boşanmayı düşünenlere S. Ellison un Tek başına anne olmak kitabını öneririm. Bu kitapta da siz kendinizi göreceksiniz.

Ev onun derken evin satın alınma tarihi evliliğinizden önce mi sonra mı?

Ayrıca ikematgahınızın olduğu aile konutu için tapuda şerh koydurabilirsiniz. Tapu onun üstüne olsa bile bunu yaptırabilirsiniz.

Ayrıca evlilikle ilgili bir konuşma yapmadan önce mutlaka avukatla görüşüp haklarınızı öğrenin, danışmanlık da yapıyorlar illa dava olması şart değil. Altınlar sizindir, ayrıca evdeki eşyalar, firma gelirleri vb. var. Evdeki eşyaların faturaları vb işinize yarayabilir, avukata sorun.

Yavrunuz çok minik, sizde kalır. Nafaka nasıl, tedbir nafakası nedir öğrenin.

Bu kadar araştırmadan sonra hayalinizi bir kağıda çizin. Minik konforlu bir evde, yavrunuzla yaşamak için ne kadarlık çaba gerekiyor?

Bence düşündüğünüzden çok daha kolay olacak. Eşiniz de işin ucunu bırakmış zaten.

En son Eşinizle konuşun, aile terapisti önerin. Kabul ederse ne ala, gelmezse yapılacaklar belli. Terapist toparlarsa her zaman mutlu mesut devam edebilirsiniz zaten.

Kötü olasılıkta araştırmalarınıza göre neyin beklediği zaten biliyor olacaksınız, sizin stresiniz ne kadar az olursa yavrunuz o kadar az etkilenir, bu kadar araştırın dememin nedeni bu.
Ev eşime evlenmeden önce babasından hediye. Zaten evle ilgili bir isteğim yok ve olamaz . Araç var benim üzerime aracı evlendikten sonra aldık o da yarı yarıya oluyor. Araç değeri 150.000₺ civarlarında yarısını alıp kendime alt model bir araç alacağım işim için arabam olması şart çünkü.ev eşyaları olarak sadece kendi aldıklarımı alacağım buradan geri kalanı istemiyorum zaten. Nafaka da sadece oğluma bağlanır ben iş sahibi olduğum için onu da avukat ile görüşüp kararlaştırırız. Anlaşarak olmasını istiyorum ama anlaşır mı bilmiyorum. Dediğiniz konuşmayı defalarca yaptım terapiste hiç gitmedik ama her kavgamızda düzelme sözleri verip en fazla 1 hafta düzelebilen bir adam olduğundan artık hiç umudum yok. En kötü ihtimali de göze alarak bu adımı atmazsam ömrüm boyunca keşke diyeceğim her gün dediğim gibi.

Cook gencsin oglunu a hayatina bak bu adamla omrunu heba etme isin gucunde var ne guzel kapasitesiz adam esinin basarisini cekemeyen erkeklerden nefret ediyorum yazik ogluna sagliksiz bir aile iliskisine sait oluyor

Evlilik terapisi almadık,daha önce teklif ettim ama istemedi zaten asla bir bütçe veya zaman ayırıp terapiye gidecek bir insan değil. Çünkü asla kendisinde sorun olduğunu kabul etmiyor.şöyle düşünün çevresinde ki herkes bu adamla tartışmamak için haklısın demek zorunda kalıyor çünkü aksi takdirde asla susmuyor. Geçen bana birşey anlattı ve kendi düşüncesini ekledi.bende dedim ki bence öyle değil şöyle konu neydi hatırlamıyorum ama.bir sinirle başladı bağırmaya sen beni hiç anlamıyorsun bu yüzden seninle konuşmuyorum çevremde ki herkesle konuşuyorum hepsi beni haklı görüyor ama sen hiç görmüyorsun falan .bende dedim ki bak hayatım sen anlamıyorsun sen fikirlerini o kadar dayatıyorsun ki insanlar uzamasın diye haklısın demek zorunda kalıyorlar ama haklı değilsin.sinir krizi geçirdi ben öyle deyince sen beni anlamıyorsun diye ç. Ve gerçekten bahsi geçen konuyu kime sorsanız benim verdiğim cevabı verirdi ama işte anlamadı.terapiye falan gitsek doktoru boğazlar ona haksızsın derse
Şimdi daha iyi anladım sizi.. haklısınız.. işte keşke ailesi çevresi haklısın demek yerine zamanında öfke için vb. çaresini bulsaymış, sebep oluyorlar sonra. En çok buna kızıyorum.
Cümlelerinizden aklı başında olduğunuz belli. Siz ben bu evlilik için elimden gelen her şeyi yaptım içim rahat diyorsanız, söyleyecek bir şey kalmıyor zaten. En doğru kararı vereceğinize inanıyorum.
Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

Herkese merhabalar
2018 yılında da açmıştım benzer bir konu,şimdi yine aynı dertle buradayım.6 yıllık evliyim ,3 yaşında bir oğlum var. Önceki konumdan yaşadıklarımı okuyabilirsiniz. 2019 yılında evliliğim adına değil ama iş hayatımda güzel şeyler oldu. Bir organizasyon firması kurdum eşimin desteğiyle.3 yıldır çok güzel ilerleme kaydettik pandemiye rağmen.önceki postumda dertlerimi anlatırken ayrıldıktan sonra ki süreci düşünerek maddi kaygılardan ötürü boşanma fikrini rafa kaldırmıştım. Küçücük bebeğime rağmen deli gibi çalışarak kurduğum firmayı bir yerlere getirmeyibaşardım.şu anda kendi ayakları üzerinde duran çok daha güçlü bir kadınım. Evlilik hayatıma gelecek olursam,hala hiçbir değişiklik yok ve hatta daha kötü diyebilirim. Eşimle yaşadığımız onca sorunun üzerine şimdi bir de onun kompleksleriyle uğraşıyorum. Maddi olarak güçlendiğim için bana takık vaziyette.bu işi kurarken bu noktaya getirebileceğimi bilmiyordu.hatta sürekli batabileceğimi vurguluyordu. Önceleri kendini geçindir yeter diyen adam şimdi bana para vermiyorsun diyor. Yaptığım harcamalarda beni müsrif olarak değerlendiriyor çünkü ona göre öyleyim. O kadar sorun yaşıyoruz ki artık delirmek üzereyim. Eve aylık alışveriş yapıyorum mesela 700₺ tutuyor bana diyor ki mahalleyi mi doyuracaksın? Ya anlatamıyorum kesinlikle hayatın pahalı olduğunu geçimin zor olduğunu herşeyin çok pahalı olduğunu ve aldıklarımın zaruri ihtiyaç olduğunu anlamıyor. Sadece bu da değil her anlamda sorunlu bir ilişkimiz var. Ben herşeyini tek başına yapan bir insan oldum. Bir yere gideceğim mesela gezmeye,sen git ben gelmem diyor. Oğlumla parka gideceğiz ben gelmem Diyor. Alışveriş tek başıma,gezme tek başıma hastane Tek başıma uyuyorum tek başıma yemek yiyorum tek başıma hayatın her alanında yalnızım.hep yalnızım. Evimiz dubleks üst katta yaşıyor şimdi de. Oğlum evin içinde ki babasını özler oldu.artık büyüdü anlıyor çocuk ve beni teselli ediyor mesela uyurken merak etme babam gelecek diyor. Eşim üst kata projeksiyon kurdu orada oturuyor sürekli. Dün gece kavga ettik yeter dedim artık aile olalım çok yorulduk.başladı bağırmaya
Gece saat 2.30 da evden çıktım arabayla,ağlaya ağlaya gezdim beni aramadı bile.neredesin başına birşey mi geldi yok ! Eve döndüm 4 civarı içeriye girdim yukarda film izliyor. Daha neler var anlatabileceğim ama artık çok çok yoruldum. Dayanamıyorum.bugün oğlumu da alıp dayıma gidip bu gece orada kalmayı ve telefonumu kapatmayı düşünüyorum.anneme gitmem çünkü annemi arayıp bilgi alır annem söyler.biraz kafa dinlemek tepkisini görmek istiyorum gerçi bu sefer çocukla gideceğim için arayacaktır mutlaka. Ama artık yüzünü görmek istemiyorum resmen nefret doluyum ona. 24 yaşındayım,ondan ayrıldıktan sonra kendi evimi tutup yaşayabilecek konumdayım ama oğluma kıyamıyorum.ne yapsam bilmiyorum...
Bence çocuğunuza çoktan kıymışsınız ama yaşadığınız duygu yoğunluğundan farkına varmamışsınız.. 3 yaşındaki çocuk anne teselli etmez, daha doğrusu etmemeli.. öyle bir baba figüründen öğreneceği birsey yok zaten.. eğer ben maddi manevi çocuğuma yeterim diyorsanız bir dakika beklemeyin.. bir kere ayrılmaya karar verip geri vazgeçince bu erkek milletinin gözünde değeri kalmıyor kadının.. Kararlı olun, yada kararlarınızın arkasında duracak kadar güçlü hissettiğinizde yola çıkın..

Şimdi daha iyi anladım sizi.. haklısınız.. işte keşke ailesi çevresi haklısın demek yerine zamanında öfke için vb. çaresini bulsaymış, sebep oluyorlar sonra. En çok buna kızıyorum.
Cümlelerinizden aklı başında olduğunuz belli. Siz ben bu evlilik için elimden gelen her şeyi yaptım içim rahat diyorsanız, söyleyecek bir şey kalmıyor zaten. En doğru kararı vereceğinize inanıyorum.
Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.
Ailesi zaten cahil insanlar istanbulda yaşamışlar ama bir gram görgü yok varsa yoksa para kazanıp mal yapalım diye uğraşmışlar hepsi zayıflıktan ölüyor eşim de dahil olmak üzere çünkü yıllarca sabah akşam zeytin margarin ve ekmek yemişler paramız biriksin malımız olsun derdiyle.şaka gibi insanlar yaşadıklarımı bilseniz inanamazsınız.eşim özünde iyi ama çok problemli bipolar bozukluk olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamayam doktora gitmediği için.çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için...

X