6’lı trombofili paneli

Evet kan sulandırıcı kullanmakta fayda var size de geçmiş olsun. Kendinizi, psikolojinizi nasıl daha rahatt hissedeceksiniz öyle yapın. İnşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza 🌸
Cok sagolun Rabbım ınsallah ısteyen herkese hayırlı saglıklı evlarlar nasıp etsın.🤲🏻🌸

Merhaba arkadaşlar ben bu platformda yenıyım.Ve gercekten zor gunler gecırıyorum bu yuzden deneyımlı arkadaşlardan yorum beklıyorum.Şimdi sizlerle sıkıntımı paylasıcam.Ben ve eşim çocuk dünüyorduk ve ilk gebeliğimde kimyasal gebelik gecırdım,ikinci defa hamile kaldıgımda ise bebegımın kalp atışını duyamadık ve malesef 6 haftalıkken kürtaj oldum.Bunun üzerine doktorum genetık tahlılı yaptırdı eşim ve bende hıcbır sey cıkmadı cok sukur.ve sadece bana 6’lı trombofili paneli testi yapıldı ve bende heterezigot cıktı.Doktorum gebe kalırsam kan sulandırıcı ıgne kullanmam gerektıgını soyledı ve bende doktoruma aylardır gıttıgım ıcın kendısıne cok guvendıgımden baska doktora gıtmedım.Ama bazı cevremden ıgnenın ılerıkı yaşlarda baska saglık sorununa yol acacagını duydum, yada kemık erımesıne sebep ılacagı bunun gıbı bırkac sey .ve gercekten kullanmak zorunda mıyım bılmıyorum.doktorum bu genın cok az goruldugunu cok onemlı olmadıgını soyledı ama onlem almak amacıyla 36. Haftaya kadar kullanmam gerektıgını soyledı.%5 ıhtımal yıne aynı seylerı ysarsın dedı ama kafam cok karısık napıcagımı bılmıyorum.Bu konular hakkında bılgısı olanlar bana akıl verebılır mı nasıl rahatlarım bılmıyorum.ve suan hamıle degılım.tekrar aynı seylerı yasamaktan korkuyorum bu yuzden ara verdik.
Merhaba öncelikle inşallah güzel haberler alırısınız ama takılmayın bu kadar bende yaptırdım 4 tane heterezigot çıktı kan sulandırıcı kulanan etrafımda çok insan gördüm gayet iyi ve saglıklılar inşallah sizde de bir şey olmaz

Merhaba öncelikle inşallah güzel haberler alırısınız ama takılmayın bu kadar bende yaptırdım 4 tane heterezigot çıktı kan sulandırıcı kulanan etrafımda çok insan gördüm gayet iyi ve saglıklılar inşallah sizde de bir şey olmaz
Cok sagolun boyle yorumlar benı o kadar mutlu edıyor kı .Cok zor donemlerden gectım bu yuzden bıraz rahatlamaya ıhtıycım var en azından cevremdekı ınsanların kotu yorumlarını unutuyorum burda boyle destek olanları gorunce🌸 Rabbım ısteyeb herkese hayırlı saglıklı evlatlar nasıp etsın ınsallah🤲🏻

Cok sagolun boyle yorumlar benı o kadar mutlu edıyor kı .Cok zor donemlerden gectım bu yuzden bıraz rahatlamaya ıhtıycım var en azından cevremdekı ınsanların kotu yorumlarını unutuyorum burda boyle destek olanları gorunce🌸 Rabbım ısteyeb herkese hayırlı saglıklı evlatlar nasıp etsın ınsallah
İnşallah benim içinde çok zordu bu sene ama insan alışıyor zorluklara engellere her şerde vatdır hayır pozitif düşünelim

Cok tesekkur ederım iyi dileklerin ıcın canım.Doktor kan sulandırıcı verıcem dedı bebegın kalp atısını duydugum anda 36. Haftaya kadar dedı.Iste gebelık oldumu basladımı bu surec hep saatle yapıcam ıgnemı ve asla kımseye fark ettırmıcem.sadece esım ve ben bılıcez ınsallah Allahım buyuk sag salım hayırlısyla bır bebegımız dogdumu dunyalar bızım olucak😍
Merhaba benimde bir genimde heterezigot çıktı bir boş gebelik birde dış gebeliğim var sizin hangi geninizde pıhtılaşma var?

Merhaba benimde bir genimde heterezigot çıktı bir boş gebelik birde dış gebeliğim var sizin hangi geninizde pıhtılaşma var?
Merhabalar oncelıkle gecmıs olsun.benım sonuc şöyle
MTHFR A1298C heterozigot.
Doktorum bu genın cok nadır oldugunu cok tehlıkelı olmadıgını soyledı.ve o kadar cok gen varmış kı ıllakı bır gende olsa sorun cıkar demısti ama bazı genler cok baskınmış.banada %5 tekrar bı gebelık kaybı yasama durumu var dedı bu yuzden o durumu sıfıra ındırmek ıcın kan sulandırıcı ıgne baslatıcam dedı gebe kalınca.Sizin doktor ne dedı ?

Merhabalar oncelıkle gecmıs olsun.benım sonuc şöyle
MTHFR A1298C heterozigot.
Doktorum bu genın cok nadır oldugunu cok tehlıkelı olmadıgını soyledı.ve o kadar cok gen varmış kı ıllakı bır gende olsa sorun cıkar demısti ama bazı genler cok baskınmış.banada %5 tekrar bı gebelık kaybı yasama durumu var dedı bu yuzden o durumu sıfıra ındırmek ıcın kan sulandırıcı ıgne baslatıcam dedı gebe kalınca.Sizin doktor ne dedı ?
Ben hemotolojiue de gittim önemli olmadığını söylüyorlar önemsiz diyorlar ama ben zaten kalp atışı duymuyorum ki hiç iğneyi kalp atışından sonra başlatıyorlar diye biliyorum benim bir boş gebeliğim bir de dış gebeliğim mevcut

Ben hemotolojiue de gittim önemli olmadığını söylüyorlar önemsiz diyorlar ama ben zaten kalp atışı duymuyorum ki hiç iğneyi kalp atışından sonra başlatıyorlar diye biliyorum benim bir boş gebeliğim bir de dış gebeliğim mevcut
Yanı bebegın kalp atışından sonramı başlıyormuş doktor.Benım bır kımyasal gebelık oldu bır de 8 haftalık kürtaj cunku bebek olusmus,olustugu gıbı kalbı durmus.6 haftalıkken bız belkı duzelır dıye bekledık ama olmadı sonra kurtaj olmak zorunda kaldım doktor zehırleyebılır dedı.cok zor gunler gecırdım cok zorr hem de sımdı tekrar denıyoruz artık kısmet ne ıse o olsun.Ama hep Rabbımden hayırlı saglıklı evlat ıstedım. Insallah oyle olur ve en kısa surede olur cunku cok yoruldum.

Yanı bebegın kalp atışından sonramı başlıyormuş doktor.Benım bır kımyasal gebelık oldu bır de 8 haftalık kürtaj cunku bebek olusmus,olustugu gıbı kalbı durmus.6 haftalıkken bız belkı duzelır dıye bekledık ama olmadı sonra kurtaj olmak zorunda kaldım doktor zehırleyebılır dedı.cok zor gunler gecırdım cok zorr hem de sımdı tekrar denıyoruz artık kısmet ne ıse o olsun.Ama hep Rabbımden hayırlı saglıklı evlat ıstedım. Insallah oyle olur ve en kısa surede olur cunku cok yoruldum.
Ah canım aynı durumdayız ama beterin beteri var ben dış gebelikte çok çektim 8 hastalıkken benimde bir kürtajım var ama sonrasında yaşadığım dış gebelikte iç kanam riskim vardı kanser tedavisinde kullanılan 3 doz iğne ile kurtuldum ama aylar sürdü kurtulmaya çalışırken bir de depremi yaşadım bende çok yoruldum ama rabbim en güzellerini yaşatsın ne diyebilirim ki

Ben hemotolojiue de gittim önemli olmadığını söylüyorlar önemsiz diyorlar ama ben zaten kalp atışı duymuyorum ki hiç iğneyi kalp atışından sonra başlatıyorlar diye biliyorum benim bir boş gebeliğim bir de dış gebeliğim
Ah canım aynı durumdayız ama beterin beteri var ben dış gebelikte çok çektim 8 hastalıkken benimde bir kürtajım var ama sonrasında yaşadığım dış gebelikte iç kanam riskim vardı kanser tedavisinde kullanılan 3 doz iğne ile kurtuldum ama aylar sürdü kurtulmaya çalışırken bir de depremi yaşadım bende çok yoruldum ama rabbim en güzellerini yaşatsın ne diyebilirim ki
Ayyy kuzum neler yasamıssın sen😢 dış gebelık zaten en sıkıntılı olan Rabbım korumus senı yınede bunada sukur en azından cocuklarımız oluyor onemlı olan o bu yuzden sabırla dua edıp denıycez Rabbım ne zaman kısmetse nasıp etcek.Insallah sana da bana da ısteyen herkese hayırlı saglıklı evlat kısmet etsın Allahım.bu arada depremde ınsallah bır kaybınız yoktur cok kotu gunlerdı o zamanlar.

Merhaba ben kan sulandirici ile geçen yil dogum yaptim 3 düşük 1 kimyasaldan sonra bende aslında ilkinde teşhis konulmuştu ama igne dozumu yanlış ayarlama ve yanlış tedaviye maruz kaldigimdan diğerleri de düşük oldu malesef bende faktor 5 ve mhtfr bozuk en son gittiğim doktorum mthfr nin aslinda pek önemli olmadığını söylemişti size düşük doz igne verier eğer ankarada iseniz doktorumun ismi doç dr ümit korucuoğlu gelmediğim doktor kalmadı ama işini düzgün yapan bir dr kendisi 0.4mg igne ile bebegime kavuştum Allaha şükür iğnenin bi yan etkisi olduğunu hiç duymamıştım ama

Ayyy kuzum neler yasamıssın sen😢 dış gebelık zaten en sıkıntılı olan Rabbım korumus senı yınede bunada sukur en azından cocuklarımız oluyor onemlı olan o bu yuzden sabırla dua edıp denıycez Rabbım ne zaman kısmetse nasıp etcek.Insallah sana da bana da ısteyen herkese hayırlı saglıklı evlat kısmet etsın Allahım.bu arada depremde ınsallah bır kaybınız yoktur cok kotu gunlerdı o zamanlar.
Evet kötüydü herşey daha güzel olacak inşallah ben kahramanmaraştayım burada gitmediğim doktor kalmadı umarım Sağlık lı bebeklerimiz olur tek dileğim bu

Merhaba ben kan sulandirici ile geçen yil dogum yaptim 3 düşük 1 kimyasaldan sonra bende aslında ilkinde teşhis konulmuştu ama igne dozumu yanlış ayarlama ve yanlış tedaviye maruz kaldigimdan diğerleri de düşük oldu malesef bende faktor 5 ve mhtfr bozuk en son gittiğim doktorum mthfr nin aslinda pek önemli olmadığını söylemişti size düşük doz igne verier eğer ankarada iseniz doktorumun ismi doç dr ümit korucuoğlu gelmediğim doktor kalmadı ama işini düzgün yapan bir dr kendisi 0.4mg igne ile bebegime kavuştum Allaha şükür iğnenin bi yan etkisi olduğunu hiç duymamıştım ama
Benim heterezigot çıktı önemli değil diyorlar ama içim rahat değil bir boş bir dış gebelik var

Cok gecmıs olsun canım sende cok zor donemden gecmıssın.doktor keseyı ,bebegı ve kalp atısını duyunca mı kan sulandırıcı baslattı.Ben malesef alanyada yasıyorum.burda cok ıyı bır doktorum var her seyımı takıp edıp ilgılenıyor cok memnunum.cok tesekkur ederım ılgın ıcın.bende suan hamıle kalsam yıne bır sey olurmu dusuncesıne gırıyorum korkuyorum ınsallah bu defa her sey ıyı olur.bnm doktor da ıgneyı dusuk doz vercek sanırım ole demıstı sadece onlem alcaz dedı.

Cok gecmıs olsun canım sende cok zor donemden gecmıssın.doktor keseyı ,bebegı ve kalp atısını duyunca mı kan sulandırıcı baslattı.Ben malesef alanyada yasıyorum.burda cok ıyı bır doktorum var her seyımı takıp edıp ilgılenıyor cok memnunum.cok tesekkur ederım ılgın ıcın.bende suan hamıle kalsam yıne bır sey olurmu dusuncesıne gırıyorum korkuyorum ınsallah bu defa her sey ıyı olur.bnm doktor da ıgneyı dusuk doz vercek sanırım ole demıstı sadece onlem alcaz dedı.
Bana 2. De kalp atisindan sonra igne dedi olmadi 3. De başka dr yumurtlama döneminden sabah aksam 0m6 igne dedi fazla dozdan ömür bebegim 4te 0.4 günde 1 adet doguma kadar kullandim ilk 3 ay coraspin ve progestan da kullandim

Benim heterezigot çıktı önemli değil diyorlar ama içim rahat değil bir boş bir dış gebelik var
Bi kaç doktordan destek almak gerekebilir ama mthfr ve kan pihtilaşmasinin düşük yaptırdığı bilimsel olarak kanıtlanmamiş aslinda doktorum oyle demisti

Merhaba kızlar benimde faktör 5 leiden heterozigot birde mthfrc heterozigot cıktı. Gebeliğimin 12. Haftasındayım mthfrc mutasyonunun gebelik uzerınde etkisi olmadıgı biliniyor ama faktör 5 heterozigot içşnde doktorlar ayrılmış durumda kimi kan sulandırıcı kullan diyor kimi kullanma kafam cok karısık

Merhaba kızlar benimde faktör 5 leiden heterozigot birde mthfrc heterozigot cıktı. Gebeliğimin 12. Haftasındayım mthfrc mutasyonunun gebelik uzerınde etkisi olmadıgı biliniyor ama faktör 5 heterozigot içşnde doktorlar ayrılmış durumda kimi kan sulandırıcı kullan diyor kimi kullanma kafam cok karısık
Daha önce düşük falan yaptınız mı

X