6’lı trombofili paneli

Makale okurken gordum. Paı heterezigot iken düşüğe etkisi pek yokmuş ama homozigot ise etkisi varmış
Benm doktorumda heterezıgot %5 gebelık kaybına sebep olur demıstı ama homozigot daha baskınmış.aslında heterezıgot ıcın kan sulandırıcı baslatılmasını önermiyorlarmış ama ben 2 kayıptan sonra rıske atmak istemedım ama sadece aslında kayıpların etkısı bunlar degıl yani baska nedenlerde oluyor aslında kızlar Allahım ınsallah hayırlı saglıklı evlatlar nasıp etsın.

Başladım kuzum baya oldu karnım mosmor oldu valla ogrenınceye kadar ama şuan artık prof oldum ılacları kullanıyorum baya bı seyler kullanıyorum cok sukur suan her sey yolunda
Canım umarım herşey yolunda ilerler dua edicem bana da unut ol inşallah gebe kalmadan önce mi başladın kan sulandırıcıya yoksa öğrenince mi

Canım umarım herşey yolunda ilerler dua edicem bana da unut ol inşallah gebe kalmadan önce mi başladın kan sulandırıcıya yoksa öğrenince mi
Cok sagol canım Allah razı olsun ınsallah Rabbım sanada hayırlı saglıklı evlatlar nasıp etsın böyle cok cok etsın her gun başını ağrıtsınlar evı dagıtsınlar☺️ kuzum doktor dedıkı once gebe kalıcaksın,sonra keseyı gorucez.Dış gebelik mi,boş gebelik mi , saglıklı kese mi.baktık hıcbır sıkıntı yok saglıklı bır kese oluşmus ılaclara baslıcaz dedı.5. Haftaya yakındım sanırım 4+5 felandı keseyı gordu hemen o gun enox kansulandırıcı coraspin ve progestan baslattı zaten folık asıt kullanıyordum magnezyumda kullanıyordum gunde 1 tane sımdı bu sekılde bu ılacları kullanıyorum hepsı belli bı zamanda bırakılcak artık ama bulantımda cok oldugu ıcın bulantı hapıda ıcıyorum gunde 9 ılac ıcıyorum😔

Merhaba arkadaşlar ben bu platformda yenıyım.Ve gercekten zor gunler gecırıyorum bu yuzden deneyımlı arkadaşlardan yorum beklıyorum.Şimdi sizlerle sıkıntımı paylasıcam.Ben ve eşim çocuk dünüyorduk ve ilk gebeliğimde kimyasal gebelik gecırdım,ikinci defa hamile kaldıgımda ise bebegımın kalp atışını duyamadık ve malesef 6 haftalıkken kürtaj oldum.Bunun üzerine doktorum genetık tahlılı yaptırdı eşim ve bende hıcbır sey cıkmadı cok sukur.ve sadece bana 6’lı trombofili paneli testi yapıldı ve bende heterezigot cıktı.Doktorum gebe kalırsam kan sulandırıcı ıgne kullanmam gerektıgını soyledı ve bende doktoruma aylardır gıttıgım ıcın kendısıne cok guvendıgımden baska doktora gıtmedım.Ama bazı cevremden ıgnenın ılerıkı yaşlarda baska saglık sorununa yol acacagını duydum, yada kemık erımesıne sebep ılacagı bunun gıbı bırkac sey .ve gercekten kullanmak zorunda mıyım bılmıyorum.doktorum bu genın cok az goruldugunu cok onemlı olmadıgını soyledı ama onlem almak amacıyla 36. Haftaya kadar kullanmam gerektıgını soyledı.%5 ıhtımal yıne aynı seylerı ysarsın dedı ama kafam cok karısık napıcagımı bılmıyorum.Bu konular hakkında bılgısı olanlar bana akıl verebılır mı nasıl rahatlarım bılmıyorum.ve suan hamıle degılım.tekrar aynı seylerı yasamaktan korkuyorum bu yuzden ara verdik.
Canım merhaba , konu başlığı dikkatimi çekti çünkü başıma aynısı geldi , evlendim hemen hamile kaldım tabi bilmiyorum heterozigot olduğumu , hamile kaldım herşey güzeldi 3. Ayıma doğru bacaklarım şişti morardı kanda crp değerlerim yükseldi , ayaklarımın üzerine basamadım 3-4 ay hiç kalkamadım , artık eşim falan bacaklarımı keseceklerini düşündü o kadar ciddi oldu yani, bilmediğimiz için pıhtılaşma aklımıza hiç gelmiyor , özele ayrı gittik devlete ayrı gittik hamilesin bişey yapamayız diyip geri gönderdiler , sonra oğlum 7 aylık erken doğdu maalesef ki 45 gün yaşadı vefat etti, melek oldu . Tabi doğum sonrası acımla birlikte araştırmalara girdim genetik testten heterozigot kan pıhtılaşmam olduğunu öğrendim , suan bende istiyorum tedaviler görüyorum her doktorun bana söylediği tek şey mutlaka kan sulandırıcı kullanıcaz, birde aklında bulunsun doktorum bana dedi ki kadın doğum kontrol hapı kullanmayacaksın hiçbir zaman kanı pıhtılaştırır sana çok zararlı , belki aklında bulunur . Gönül rahatlığıyla kan sulandırıcılarını kullanabilirsin aksi durumlar çok acı çünkü , geçmiş olsun

Cok sagol canım Allah razı olsun ınsallah Rabbım sanada hayırlı saglıklı evlatlar nasıp etsın böyle cok cok etsın her gun başını ağrıtsınlar evı dagıtsınlar☺️ kuzum doktor dedıkı once gebe kalıcaksın,sonra keseyı gorucez.Dış gebelik mi,boş gebelik mi , saglıklı kese mi.baktık hıcbır sıkıntı yok saglıklı bır kese oluşmus ılaclara baslıcaz dedı.5. Haftaya yakındım sanırım 4+5 felandı keseyı gordu hemen o gun enox kansulandırıcı coraspin ve progestan baslattı zaten folık asıt kullanıyordum magnezyumda kullanıyordum gunde 1 tane sımdı bu sekılde bu ılacları kullanıyorum hepsı belli bı zamanda bırakılcak artık ama bulantımda cok oldugu ıcın bulantı hapıda ıcıyorum gunde 9 ılac ıcıyorum😔
İşin en acısı da bana doktorlar bu değerler önemsiz kan sulandırıcıya gerek yok diyorlar ne yapacağım düşündüğüm zaman bile miyorum belki de şehir dışında bir doktora giderim canım umarım herşey yolunda olur gerekirse içeceksin ilaçta ne yapalım bu günlerde geçececk elbet

Merhaba kızlar bu testi ben de yaptırmak istiyorum nasıl ve nerede yaptırabilirim
Merhaba canım ben ozel hastanede bı doktora gıdıyordum ve doktorum kımyasal gebelık yasadıgımda ıkıncı gebelıkte ve üçüncü gebelıkte olumsuz sonuclanırsa genetık test ve trombofili yaparız dedı ,benm ıkıncıde bebegimin kalbı durunca nedenını merak ettım ve ısımı sansa bırakmak ıstemedım arka arkaya oldu bu olay 1 ay arayla ozel bı labratuvara baglıydı hastane doktorum o şekilde yaptırdı.21 gunde sonuc cıktı.

Canım merhaba , konu başlığı dikkatimi çekti çünkü başıma aynısı geldi , evlendim hemen hamile kaldım tabi bilmiyorum heterozigot olduğumu , hamile kaldım herşey güzeldi 3. Ayıma doğru bacaklarım şişti morardı kanda crp değerlerim yükseldi , ayaklarımın üzerine basamadım 3-4 ay hiç kalkamadım , artık eşim falan bacaklarımı keseceklerini düşündü o kadar ciddi oldu yani, bilmediğimiz için pıhtılaşma aklımıza hiç gelmiyor , özele ayrı gittik devlete ayrı gittik hamilesin bişey yapamayız diyip geri gönderdiler , sonra oğlum 7 aylık erken doğdu maalesef ki 45 gün yaşadı vefat etti, melek oldu . Tabi doğum sonrası acımla birlikte araştırmalara girdim genetik testten heterozigot kan pıhtılaşmam olduğunu öğrendim , suan bende istiyorum tedaviler görüyorum her doktorun bana söylediği tek şey mutlaka kan sulandırıcı kullanıcaz, birde aklında bulunsun doktorum bana dedi ki kadın doğum kontrol hapı kullanmayacaksın hiçbir zaman kanı pıhtılaştırır sana çok zararlı , belki aklında bulunur . Gönül rahatlığıyla kan sulandırıcılarını kullanabilirsin aksi durumlar çok acı çünkü , geçmiş olsun
Canım benım yazdıklarını okudugumda kalbıme dokundu cok zor gunler gecırmıssın Rabbım ınsallah melegının yüzüne sana hayırlı ve saglıklı evlatlar nasıp etsın canım.Insallah her sey gonlunce olsun.Benım doktorumda ısımızı saglama alalım dedı bu yuzden basladık canım suanlık her sey ıyı ınsallah bu sekılde devam eder.ben hıc dogum kontrol hapı kullanmadım canım ama solemen ıyı oldu bu saatten sonrada kullanmam ınsallah sende guzel haberler alırsın.

İşin en acısı da bana doktorlar bu değerler önemsiz kan sulandırıcıya gerek yok diyorlar ne yapacağım düşündüğüm zaman bile miyorum belki de şehir dışında bir doktora giderim canım umarım herşey yolunda olur gerekirse içeceksin ilaçta ne yapalım bu günlerde geçececk elbet
Evet canım ben her seyı duzenlı kullanıyorum valla hıcbır zararı yokmus sonucta testte cıktı ya o yuzden gerekenı yapıyorum ama tabıkı ılk basta cok zorlandım suan cok alıstım kuzum.Sen bence ıyı bı doktor bul kesın sonucla ılerle sonra olumsuz sonuclanırsa bedenınde yorulur beynınde.Ama ben sana bu surecte yıne yasadıklarımdan doktorun soyledıklerınden habrdar ederım fıkır olur canım

Merhaba canım ben ozel hastanede bı doktora gıdıyordum ve doktorum kımyasal gebelık yasadıgımda ıkıncı gebelıkte ve üçüncü gebelıkte olumsuz sonuclanırsa genetık test ve trombofili yaparız dedı ,benm ıkıncıde bebegimin kalbı durunca nedenını merak ettım ve ısımı sansa bırakmak ıstemedım arka arkaya oldu bu olay 1 ay arayla ozel bı labratuvara baglıydı hastane doktorum o şekilde yaptırdı.21 gunde sonuc cıktı.
Anladım çok teşekkür ederim 🌸

Evet canım ben her seyı duzenlı kullanıyorum valla hıcbır zararı yokmus sonucta testte cıktı ya o yuzden gerekenı yapıyorum ama tabıkı ılk basta cok zorlandım suan cok alıstım kuzum.Sen bence ıyı bı doktor bul kesın sonucla ılerle sonra olumsuz sonuclanırsa bedenınde yorulur beynınde.Ama ben sana bu surecte yıne yasadıklarımdan doktorun soyledıklerınden habrdar ederım fıkır olur canım
Canım sen hangi ildesin peki

Merhabalar, bende 2 gebelik kaybım var kalp atışı hiç olusmadi mthfr homozigot pai-1 homozigot. 2-3 tane doktor hamile kalınca kan sulandırıcıya baslicaz dedi. Ama bazen bakıyorum kan pıhtılaşmasi çıkanlar kan sulandırıcı kullanmasına rağmen yine kalp atışı olusmayanlar var görünce psikolojim bozuluyor resmen napicagimi bilmiyorum
Bende sizin gibiyim rahin filmi çekildiniz mi

Evet sadece mthfr homozigot, ben tıbbi genetige gittim kromozom testi, trombofoli paneli ve genetik istedim genetik yapmamış...hamile değilim ama kalirsam kadın doğum doktorum dediki keseyi görünce kan sulandırıcı başlatacaz. Kilom da fazla yeterli gelirmi yine aynı şeyi yasarmiyim diye korkuyorum rahim filmi cekeyimmi diye sordum riske atmak istemiyorum diyorsan çektir ama bikere daha denemek istiyorsan dene pıhtılaşma bozukluğu çıkmış ondan da kaynaklı olma ihtimali yüksek dedi
Bende sizin gibiyim bir genim homozigoy çok umutsuzum hamile kalmaya korkuyorum

Bende sizin gibiyim bir genim homozigoy çok umutsuzum hamile kalmaya korkuyorum
Canım eger korkarsan başaramazsın once korkularını yen her ıhtımale hazır ol.Gebe kaldıgın zaman bitmiyor, macera asıl o zaman baslıyor,doğum oluncada bıtmıyor dogumdan sonrakı surecte var yanı hayatın bıze ne getırıcegını hıcc bılmıyoruz.Sen tedavını uygula gebelık denemelerını yap gebe kal.doktorun gereken ılacları verıcek surece baslıcaksın sonrası Allah kerım. Merak etme eger bır bebegın nasıbı varsa olur yoksa pamuklarada sarsan olmaz.İnanç,umut ve dua ıle akışına bırak her şeyi, ınsallah bır evlat sahıbı olursun canım.

X