7 Ağustos-6 Eylül 2020 Venüs Yengeç Burcunda: Aşkın En Saf Hali

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
21.486
1.556
7 Ağustos-6 Eylül 2020 Venüs Yengeç Burcunda: Aşkın En Saf Hali

Sevgi dilimizi temsil eden Venüs 7 Ağustos tarihinde Yengeç burcunda hareket etmeye başlayacak ve 6 Eylül’e kadar da yolculuğuna devam edecek. Venüs yaklaşık dört aydır İkizler burcunda hareket ediyordu. Bu burçta retro hareketini de gerçekleştirdiğinden ilişkilerde daha havai etkileşimler öne çıkmış olabilir. Duygusal bağlardan uzaklaşılması aşk kavramını sorgulatsa da bu transit ile onarım süreci başlıyor diyebiliriz. Duygular ve bağlılıklar tekrardan yükseliyor. Öte yandan tam anlamıyla kadersel ve romantik ilişkileri içerisine alacak bir döneme giriyoruz. Çevreye karşı daha duyarlı, empatik ve koruyucu yanımız ortaya çıkabilir. Besleme ve büyütme bu sürecin ana temalarından olacaktır. Kendimizi adadığımız şey her neyse onunla ilgili büyük başarılar elde edebiliriz. (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

merkür astrolojiAntik yunanda Afrodit olarak bilinen Venüs gezegeni estetik, sosyal ilişkiler, haz alınan değerler, ilişkilerden beklentilerimiz, içimizdeki dişi enerji, ne kadar kendimize değer verdiğimiz, moda anlayışımız ve nezaketimizi simgelemektedir. Yengeç burcunda ise peregrin fakat pozitif bir yerleşimdedir. Zira Yengeç burcu Ay yönetiminde ve aidiyet duygularıyla bağlı olduğundan sıcak, samimi ve romantik ilişkiler kurmak için gökyüzü bizleri destekleyecektir. Çevremize karşı daha empatik ve sorgulayıcı yaklaşmamız, şefkat görmemiz ve dert ortağı olmamız mümkündür.

Aile, atalar, gayrimenkul, kökler, toprak meseleleri, evlilik, gelenekler bu dönemde üzerine yöneleceğimiz konular arasında olacaktır. Yeni birliktelikler de bu temeller üzerine kurulabilir. Değerlerin, yuva ve düzen kurma ihtiyacı ile ilişkiler şekillenebilir. Nostaljik etkileri de ifade eden Yengeç burcu geçmiş ilişkilere özlemi ve geri dönüşü arttırabilir. Elbette mevcut duruma göre değerlendirmesi bizlere kalacaktır.
Venüs ingress (giriş anı) haritasında 0 derecede bulunurken aynı zamanda 21 Haziran Yengeç Güneş Tutulmasının üzerine gelecek. Özel bir anlamı olacak çoğumuz için. Venüs küçük benefik olduğundan tutulmanın maddi ve manevi bizlere getirileri daha yapıcı, yumuşak ve akıcı bir formda önümüze gelebilir. Haritası desteklenenler için balığın büyüğünün yakalanacağı zamanlar olabilir. Makro düzlemde emlak sektörü, turizm ve otelcilik, kadın ve annelik değerinin, restaurantlar ve gıda sektörü, denizcilik ve balıkçılığın ilerleyeceği ve zirveye oturacağı zamanları işaret edecektir. Bu temalarla ilgili iş kurmak, eğitim ve kurslara katılmak için verimli olabilir.

Yengeç burcu ev ve aile ortamını da ifade ettiğinden huzuru yakınlarımızla birlikte bulabiliriz. Yeni bebek haberleri gelebilir, doğum oranları artabilir. Yemek yapmak, ev dekorasyonu, botanikle ilgilenmek, evden çalışmak ve üretkenliği arttırmak için de iyi bir dönem diyebiliriz.
Güzel haberler sonrasında daha kritik olayları görebileceğimiz Ağustos sonu önemli gelişmelere sahne olabilir. Venüs transiti sürecince ağır gezegenlerden sırasıyla karşıt açı alacak. 26 Ağustos Venüs ve Jüpiter karşıtlığı ilişkilerde görüş farklılıkları, abartılı sevgi gösterileri, yüksek dozda para harcamak veya borçlanmak, dünyevi konulara yönelmeye sebep olabilir. 30 Ağustos Venüs ve Plüton karşıt açısı kesinleşecek. Sevgiyi kötüye kullanan insanları konuşabiliriz. Takıntılı ve karanlık ilişkiler, sarsıcı ayrılıklar, yıkılan yuvalar, aşk adı altında işlenen cinayetler, kaçırılma ve tecavüz gibi olumsuz konuları gündeme taşıyabilir.

Ve son olarak 2 Eylül Venüs ve Satürn karşıt açısı kesinleşecek. İlişkilerde katı ve yaptırımcı tutumlar, aile büyüklerinin ilişkilere müdahale etmesi, ciddiyet, sevgiyi hissetmekte zorluk, mesafe ve geleneksellik daha fazla görülebilir. 26 Ağustos-2 Eylül arası bu bağlamda daha zorlayıcı, gerçekçi bakmamıza neden olacak, dönüştürücü ve köklü değişimleri beraberinde getirebilir. Bu dönemde pek geri dönüşe yer olmayacak. Bu nedenle pek çok ilişkide son karar süreci bu dönemde mümkündür.

18 Ağustos Venüs ve Uranüs altmışlığı ise sosyal yaşam, aşk ve zevk veren konularda keyif verici gelişmeleri gündeme taşıyabilir. Bu açı 19 Ağustos Aslan burcu yeniayında da etkin olacağından tatiller, arkadaş toplantıları, buluşmalar ve özel beklenmedik tanışmalar bu süreç yakınlarında görülebilir.

Venüs Yengeç burcunda maddi açıdan aile, toprak, ev alımı/satımı gibi konulardan yana fırsatları arttırabilir. Pek çok ev alan, taşınan ve evlenen insanları duyabiliriz. Sağlık astrolojisine göre göğüs ve mide bölgeleri öne çıkacaktır. Bu bölgelerden gerek estetik gerek sağlık açısından operasyon geçiren kişiler artabilir. Güzellik işlemlerinin de bilhassa cilde yönelik işler daha başarılı sonuç verebilir.


Venüs Yengeç transitinin burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)


KOÇ: Aile içerisinde mutluluk verici yeni gelişmeler dikkat çekebilir. Ev taşıması veya dekorasyonu ile ilgilenebilirsiniz. Anlaşmazlıklar da kolaylıkla barışa dönüşebilir. Bu dönemde sevdiklerinizi ev içerisinde ağırlamak, aktiviteler düzenlemek ve güzel yemekler yapmak isteyebilirsiniz. Çözümlenmemiş bir toprak, gayrimenkul meselesi varsa da ilerlemeye dair haberler alabilirsiniz.


BOĞA: İnternet üzerinden hallettiğiniz işlerinize yenilerini katabilirsiniz. Bir web sitesini duyurmak, e-ticarete atılmak, iş anlaşmaları yapmak gibi konular için elverişli koşullar dikkat çekici. Kardeşleriniz ve komşu ilişkilerinizle de daha yakından ilgilenebilirsiniz. Araba satın almak, kısa seyahatlerle zihninizi tazelemek için olumlu bir dönem. Eğitim konularına da eğilebilir, önemli sınav ve mülakatlarda başarı elde edebilirsiniz.


İKİZLER: Gelirlerden yana şansınız gülmeye başlıyor. Bir iş girişimi, terfi ve zam süreçleriniz askıda kaldıysa artık ilerleme imkanı bulabilirsiniz. Değerli eşya alışverişleriniz olabilir. Para giriş çıkışlarınız artacaktır. Var olan birikimleriniz de değerlenebilir. Yatırım kararı alabilirsiniz ayrıca. Ancak kişisel harcamalarınız da aynı oranda artabilir bu dönem. Kendinize yeteri kadar değer vermiyorsanız şayet bu konuda da bir farkındalık yaşamanız olasıdır.


YENGEÇ: Kendinizi her bakımdan daha fazla göstermek isteyeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Önceden çekindiğiniz atılımları hayata geçirebilirsiniz. Fiziksel ve imaj bakımından yaratıcı fikirler aklınıza gelebilir ve hemen harekete geçebilirsiniz. Barışçıl ve nezaket içerisinde hareketlerde bulunarak sorun yaşadığınız ilişkilerinizde çözüme kavuşabilirsiniz. Ancak öncelikle bireyselliğiniz, egonuz ve özgüveninizi şifalandıracaksınız


ASLAN: Bilinçaltınıza attığınız sorunlu konulardan artık özgürleşmeye başlayacaksınız. Ruhsal çalışmalarla ilgileniyorsanız elde edeceğiniz verim artış gösterebilir. Size karşı gizli aşk duygusu besleyen kişileri fark edebilirsiniz. Gizli düşmanlarınızı nezaket ve iyimserlikle iyiye dönüştürebilirsiniz. Hayatınızda biri var ise yalnız vakit geçirme isteğiniz artabilir. Sağlık kontrolleri, tatile çıkmak ve inzivaya çekilerek kafa dinlemek için verimli etkiler söz konusu. İlhamınız da yerinde olabilir.


BAŞAK: Sosyal ve iş çevresi içerisinde daha etkili bir konuma gelmeye başlıyorsunuz. Ancak sorumluluklarınızın da aynı oranda arttığını fark edebilirsiniz. Bir arkadaşınızın evlilik, çocuk veya taşınma haberine sevinebilirsiniz. Serbest meslek sahibiyseniz gelirleriniz bereketlenebilir ve daha toplu paralar kazanabilirsiniz. Kalabalıklar içerisinde bir misyona hizmet eden kurs, davetler veya klüplerde bulunabilirsiniz.


TERAZİ: İtibarınızın daha çok artacağı, yükseliş sürecine geçiyorsunuz. Alacağınız kararlar ve sorumluluklarınızı ele alış biçiminiz çevrede dikkat uyandırabilir. Ebeveyn olmak, evlilik, yönetici konumuna gelmek gibi unvan değişimleriniz olabilir. Bu yükseliş aile hayatınızda da şifalanmayı beraberinde getirebilir. Yeni bir eve de geçiş yapabilirsiniz. Devlet işleri, patronlarla ilişkiler veya aile bireylerinizden özel isteklerinizle ilgili de verimli bir süreç geçirebilirsiniz.


AKREP: Dünyaya olan bakış açınızda daha iyimserleşme görülebilir. Sevgi, barış ve birliğe verdiğiniz önem artabilir. Kurs, eğitim, yurt dışı bağlantıları, medya ve ticari meselelerinizde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Haklarınızı arıyorsanız adaletin yerine geldiğini fark edebilirsiniz. Mahkeme sonuçları lehinize dönebilir. Taşınma, farklı bir alana olan yeteneğinizi keşfetme, daha çok okuma ve araştırma gibi konulardan yana şanslı gözüküyorsunuz.


YAY: Maddi ve manevi krizlerinizi daha yaratıcı ve akıcı bir şekilde çözümlenmeye başlayacağı bir evreye geçeceksiniz. Miras, nafaka, banka borçları ve sigorta vb. konularda güzel gelişmeleriniz kapıda olabilir. Kazanmadığınız maddi varlıkların sahibi olabilirsiniz. Okült konulara ilgi duyabilir ve gizemli bulduğunuz temalarda daha derinden araştırmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinizde artış gösterebilir. İlişkilerde karşı tarafın derinlerinde yatan konuları fark edebilirsiniz.


OĞLAK: Karşıt burcunuzda ilerleyecek transit ile birlikte her tür ilişkinizde sizi zora sokmayacak çözümlemeler gelmeye başlayacak. Yeni biri ile tanışabilir, hayatınızdaki insanın bireysel girişimlerine şahit olabilirsiniz. Sürüncemede kalan bir birliktelik de evliliğe doğru yol alabilir veya ayrılık gerekliyse medeni bir sonlanma yaşayabilirsiniz. Ortaklık, işbirlikleri, ekip çalışmaları için de güzel fırsatlar doğabilir.


KOVA: İş ortamı, çalışma arkadaşları, işleri yapış biçiminizde değişimler olmaya başlayabilir. Hayatınızı daha akıcı ve kolay bir hale sokma çalışmalarınız mümkün. Bu nedenle disiplinli bir yaşama daha sıcak bakabilirsiniz. Sağlığınıza dair güzel haberler gelebilir ve bedensel rahatlığınızı destekleyecek alışkanlıklar kazanabilirsiniz. Evcil hayvan edinmek, ihtiyaç sahiplerine yardımda veya bağışta bulunmak gibi manevi açıdan sizi besleyecek istekleriniz olabilir.


BALIK: Hayattan daha çok keyif aldığınızı hissedeceğiniz gelişmeler içerisinde yer alabilirsiniz. Aşk, hobiler, tatiller ve eğlenceli organizasyonlarla daha yakından ilgilenebilirsiniz. Hem aşkta hem sosyal yaşamda daha cömert davranışlar sergileyeceksiniz. Ancak ipin ucunu kaçırarak fazla lüks harcamalarda bulunabilirsiniz. İş hayatınızda yetenekleriniz daha görünür hale gelebilir. Cesaret artışı ile birlikte alacağınız inisiyatifler sosyal yaşamınıza katkıda bulunabilir.Sevgilerimle,
Begüm Minkis