7 cm boyutunda miyom ameliyatı olmak

aychovsky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2021
16
5
32
Inanki arkadasim ben senden daha beterdim. O derece kotuydumki 39 kiloya dusmustum 2 ayda. Bende de var biraz panik atak ama bastiriyorum suan. Hatta sabah 8 ameliyat denildi 7 de giris yaptim. Ameliayathaneye gurene kadar abuk subul seyler soykedim elimde degildi suurum kapali gibi idi korkudan. Yani senden nicin beterim dedim azda olsa anla diye yazdim. Ben ameliyat sonrasinda 2. Bucuk gun kaldim hastanede. Ameliyat acisi hic yoktu ama oksuruk ve bulanti geldigi vakit cok zor oluyor. Kusma hissi beni maffetti ve o embolizasyok corabimi ne zikkim sanki ayaklarim kesilmisti. Bu 3 zor geldi bana ilk 1 hafta zor geciyir biraz ama iyi bi bakim olursa onunda ustesinden gelirsin evellahhah 2. Hafta cok cok iyi oluyirsun. Ben suan varya kus gibiyim hic bu ameliayt sureci gecmeyecek gibiydi aklimda hep nasil olacak ne yapacagim allahim ben ne yapacagim diyip duruyordum. Coook şükürki bitti. Canim bnm korkma iyi bir dr bul oncelikle korkularini anlat ona eminim elinden geleni en iyi sekildee yapacaktir. Yine aklina takilan bisi olur ise yaz buyuk bi samimiyetle cevaplarim. Cunki ben bu ameliyata girmeden once cok kotuydum ve tum dormu ojudum diyebilirim
Merhaba 3 hafta once miyom
Ameliyati oldum . Denize girebilirmiyim acaba doktorunuza sormusmuydunuz

aychovsky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2021
16
5
32
İlk teshisten kaç yıl sonra ameliyat oldunuz. Bendede 7 cm var hemen alalım dedi evli değilim açık ameliyat yapacak ben sıcak bakmadım 3 ay sonra kontrole çağırdı. Ve hiçbir şikayetim yok
Merhaba 3 hafta once ameliyat oldum 2014 senesinde bekarken dr teshis koymustu. Zaman icinde 8’cm e cikti ve gebe kalamiyordum 3 adet miyom alindi. Ayrica bu surecte yumurta rezervimde azaldi. Direkt birebiri iliskisi olmayabilir ama
Kesinlikle miyomlar rezervide azaltiyor. Yani tavsiyem olun kurtulun . 3 gun zordu suan
Gayet iyiyim

Mrsx94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
44
25
27
Çok geçmiş olsun. BEnim kardeşim de 7 cm miyomu vardı. Miyom masajı varmış onu yaparak 3 cm kadar küçülttü. Şimdi takipte masaja da devam ediyor yaşı daha küçük bakalım ne olacak. InsaAllah Şifa bulur herkes.

Gugubi

Guru
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2010
420
267
Çok geçmiş olsun. BEnim kardeşim de 7 cm miyomu vardı. Miyom masajı varmış onu yaparak 3 cm kadar küçülttü. Şimdi takipte masaja da devam ediyor yaşı daha küçük bakalım ne olacak. InsaAllah Şifa bulur herkes.
İnternetten mi buldu kardeşiniz yoksa öğrendiği özel bir yer mi vardı? Benim de ameliyat sonrası tekrar oluştu, denemek isterim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-06-2022

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 238 gün kaldı.

kalpBebeğinizin başının iki tarafındaki oyuklar bebeğinizin kulaklarının şekilleneceği yeri işaret ediyor. Bugün döllenmeden sonraki birinci ayın son günü. (Gebelik de ay olarak kameri ay kullanılır. Bir kameri ay dört yedi günlük haftadır.) Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gugubi

Guru
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2010
420
267
Merhaba 3 hafta once miyom
Ameliyati oldum . Denize girebilirmiyim acaba doktorunuza sormusmuydunuz
Açık ameliyat değil galiba. Bana 45 gün çok dikkatli bakmamı duştan dahi çıktığımda pamuklu bir bezle nazikçe dikişleri kurulamamı söylemişti dr. 3 hafta biraz erken bence iltihap kapabilir

kalpBebeğinizin başının iki tarafındaki oyuklar bebeğinizin kulaklarının şekilleneceği yeri işaret ediyor. Bugün döllenmeden sonraki birinci ayın son günü. (Gebelik de ay olarak kameri ay kullanılır. Bir kameri ay dört yedi günlük haftadır.) Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

Mrsx94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
44
25
27
İnternetten mi buldu kardeşiniz yoksa öğrendiği özel bir yer mi vardı? Benim de ameliyat sonrası tekrar oluştu, denemek isterim
Bir gebenin günlüğü diye bir sayfa var Ebe kadın kendisi. Youtube ve instagram sayfası var oradan öğrenmiş duymuş. Hatta kadına mesaj atınca yardımcı oluyormuş vakit bulunca yazıyormuş soru soranlara.

Gugubi

Guru
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2010
420
267
Bir gebenin günlüğü diye bir sayfa var Ebe kadın kendisi. Youtube ve instagram sayfası var oradan öğrenmiş duymuş. Hatta kadına mesaj atınca yardımcı oluyormuş vakit bulunca yazıyormuş soru soranlara.
Teşekkür ederim cevabın için, bakacağım mutlaka

aychovsky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2021
16
5
32
Açık ameliyat değil galiba. Bana 45 gün çok dikkatli bakmamı duştan dahi çıktığımda pamuklu bir bezle nazikçe dikişleri kurulamamı söylemişti dr. 3 hafta biraz erken bence iltihap kapabilir
Açık ameliyat oldu . Dikisleri actiginda beyaz kalip sabunla kesele demisti . 1 hafta sonrada bepanten anti scar krem verdi sabah aksam suruyorum iz icin. Dikis kapanmis gorunuyor ama yinede dr sormadan girmem tabi.

uras58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2016
2
0
36
Cok gecmıs olsun nasılsıniz miyom sonrası bende düşünüyorum ameliyat olmam sart ege üniversiteside hangi doktora oldunuz

kmblrrrr1

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2021
211
74
Merhabalaaar... Öncelikle miyomu öğrenme sürecimden başlayayım. Kadın doğuma kontrole gittiğimde 7 cm boyutlarında miyomum olduğu söylendi ben tabi miyom hiç duymadım nedir bilmiyorum araştırmaya başladım. Doktor bana ben bu ameliyatı yapamam büyük yerlere git rahmin alınma ihtimali olabilir dedi. Sonra Manisa Turgutludaki özel hastaneye gittim aynı gün içerisinde oradaki doktorda 8 cm boyutlarında büyük bir miyom rahmin dışında sol tarafa doğru büyüyen bir miyom olduğunu açık ameliyat yapabileceğini fakat rahmin alınma ihtimalininde olduğunu söyledi. Sonra Manisa Şehir Hastanesindeki doktora gittim o da ben yapamam diye söyledi. Sonra özel doktor araştırmaya başladım ve Fatih Şendağı buldum oda 32 bin tllik fiyat söyleyince tabi istemedim. Sonra İzmir Onkoloji de bir doktora gittim ismini hatırlamıyorum o doktorda çok ilgilendi başka yerlerede git ama bu risk hep olacak ben yaparım ama riski göze alalım dedi. Sonra İzmir Ege Üniversitesi Hastanesinde Ali Akdemire gittim ve boyutlarının 7 cm olduğunuda evlendikten sonra gelirsen ameliyatı kapalı yaparız hiç sıkıntısından bahsetmedi. 3 aylık kontrollerime gidiyordum düzenli olarak evlendim sonra pandemi girdi o yüzden 6 ay gidemedim ve büyümemişti miyomum çok şükür. Daha sonra doktorum yurtdışına gittiği için yeni doktor arayışına geri döndüm başa döndüm yani. Buradaki forum sayfalarından Gugubi Gugubi isminde benimle hemen hemen boyutları aynı olan arkadaşım sayesinde Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde Cihan Kabukçu hocamla karşılaştım. O kadar güzel anlattı ve sakinleştirdi ki beni hemen ameliyat yapabileceğini söyledi hiç sıkıntının olmadığını gayet güzel geçeceğini söyledi. Yerini konumunu anlatırken rahmin sol tarafına doğru büyüyen idrar kesesinin üzerini kaplamış olan yaklaşık 7 cm boyutlarında olduğunu söyledi. Ve ameliyat zamanına geleyim :) 2 Martta gidip testlerimi vermemi söyledi anesteziden onay almak için. 2 mart günü sabah 10 gibi gittim ilk olarak yatakhane bölümündeki intörn hoca bana korona testi ve kan almayı orada yaptı. Sonra beni acildeki röntgene gönderdi oradan EKG çekilip oradanda Anestezi bölümüne çıkıyorsunuz ve onay verilince intörn odasına tekrardan gidip yatışını yapıyorlar. O gün damar yolu açılıyor akşamına 2 kere lağman yapıldı. Sürekli kan aldılar ameliyattan sonraya kadar 5 kere aldılar benden. Zaten sürekli tansiyon, kan şekeri ölçümü yapıyorlar. Gece 12 den sonra gelip serum taktılar. 3 Mart günü 11 buçukta ameliyata alındım. Yaklaşık 1 buçuk saat sürmüş ameliyatım. Ameliyatım genel anestezi tam uyuma şeklinde oldu. Ameliyathaneye alınınca zaten oradaki persenol seni sakinleştiriyor sakin ol uyuyacaksın hiç bişey hatırlamayacaksın gibi şeyler söylüyorlar. Ameliyattan çıktıktan sonra seni ayrı bi odada uyanman için bekletiyorlar o uyanma esnasından acı hissediyorsun ve benim midem aşırı hassas oldugu için anında mide bulantım vardı narkozdaan dolayı çıkarttım orada bi kaç kere. Odaya alındığımdada istifra devam etti. Yatağıma geçerken acı hissettim baya. Benim canım çok tatlı galiba :) o yüzden bu kadar acı hissettim. Sürekli ağrı kesici ve mide bulantısı için serum taktılar iğne vurdular. Kanama olmaması içinde 3 kere iğne vurdular. İlk günün akşamına persenol geldi beni oda içerisinde yürüttü. Yürüyemedim bi kere ileri gidip geri zor döndüm midem aşırı bulanıyordu çıkartmaktan çok korkuyordum çünkü canım çok açıyordu kasılınca. O yüzden ilk gün yürüyemedim en önemliside gaz çıkartmak olduğu için çıkartamadım o gün. Ertesi günü biraz koridor boyunca 200 metre gibi bi yerde yürüdüm bi kaç kere yürüdüm bu şekilde ama hala gaz çıkmadı. En son lağman yapmak zorunda kaldılar o şekilde çıkarabildim sonra rahatladım tabi :) 5 Mart günü çıkışım yapıldı sabahtan işlemlere başlandı öğlene doğru çıkabildim 30 günlük rapor verdi. O gün ben rica ettim normalde yapılmıyor ağrı kesici falan çıkacağım için ama ben Manisaya dönmek zorunda kaldığım için yolda ağrım olmasın diye ağrı kesici ve mide bulantısı için serum yaptırdım. Bu şekilde geçti benim sürecim. Ben bu konuda çok bana benzer konuları her yerde aradım elimden geldiğince kendi tecrübemi paylaşmak istedim :) Herkese iyi günler dilerimm sağlıklı mutlu huzurlu günleriniz olsun İnşallah 🙏🙏🤗🤗🤗🤗
Benim 14cm miyom vardı açık ameliyat oldum sağ yumurtalığım alındı. Ben Ali Utku ÖZ adında bir Dr da ameliyat oldum çok memnunum ve hiç iz bile kalmadı. Hepinize sağlıklı mutlu huzurlu günler dilerim.

Marulkafakz

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2019
38
38
26
Benim 14cm miyom vardı açık ameliyat oldum sağ yumurtalığım alındı. Ben Ali Utku ÖZ adında bir Dr da ameliyat oldum çok memnunum ve hiç iz bile kalmadı. Hepinize sağlıklı mutlu huzurlu günler dil
Çok geçmiş olsun sizede kurtulduk sonunda bitti geçti bile herşey o kadar stres yaptım ki artık çok iyiyim :) Sizde hep iyi Allah sağlıkla sınamasın bizleri

Ozlm er

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2018
131
29
41
Inanki arkadasim ben senden daha beterdim. O derece kotuydumki 39 kiloya dusmustum 2 ayda. Bende de var biraz panik atak ama bastiriyorum suan. Hatta sabah 8 ameliyat denildi 7 de giris yaptim. Ameliayathaneye gurene kadar abuk subul seyler soykedim elimde degildi suurum kapali gibi idi korkudan. Yani senden nicin beterim dedim azda olsa anla diye yazdim. Ben ameliyat sonrasinda 2. Bucuk gun kaldim hastanede. Ameliyat acisi hic yoktu ama oksuruk ve bulanti geldigi vakit cok zor oluyor. Kusma hissi beni maffetti ve o embolizasyok corabimi ne zikkim sanki ayaklarim kesilmisti. Bu 3 zor geldi bana ilk 1 hafta zor geciyir biraz ama iyi bi bakim olursa onunda ustesinden gelirsin evellahhah 2. Hafta cok cok iyi oluyirsun. Ben suan varya kus gibiyim hic bu ameliayt sureci gecmeyecek gibiydi aklimda hep nasil olacak ne yapacagim allahim ben ne yapacagim diyip duruyordum. Coook şükürki bitti. Canim bnm korkma iyi bir dr bul oncelikle korkularini anlat ona eminim elinden geleni en iyi sekildee yapacaktir. Yine aklina takilan bisi olur ise yaz buyuk bi samimiyetle cevaplarim. Cunki ben bu ameliyata girmeden once cok kotuydum ve tum dormu ojudum diyebilirim
Merhaba size birşey daha sorucam ameliyat sonrası kanama oluyormu sürekli. Adet gibimi geliyor daha fazlamı? Bir arkadaş benim lekelenme gibi 2 ay geldi demişti ameliyattan sonra.

Gugubi

Guru
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2010
420
267
Merhaba size birşey daha sorucam ameliyat sonrası kanama oluyormu sürekli. Adet gibimi geliyor daha fazlamı? Bir arkadaş benim lekelenme gibi 2 ay geldi demişti ameliyattan sonra.
Sorunuzu görünce ben de cevap vermek istedim. Bende ameliyat sonrası 1 damla dahi kanama olmadı, ne hastanede ne de evde. Ameliyattan 25 gün sonra da regl oldum normal bir şekilde. 9 eylül 2020de oldum ameliyatımı, bu ay da hamile olduğumu öğrendim🥰

Ozlm er

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2018
131
29
41
Sorunuzu görünce ben de cevap vermek istedim. Bende ameliyat sonrası 1 damla dahi kanama olmadı, ne hastanede ne de evde. Ameliyattan 25 gün sonra da regl oldum normal bir şekilde. 9 eylül 2020de oldum ameliyatımı, bu ay da hamile olduğumu öğrendim🥰
Çok teşekkür ederim. Kişiden kişiye değişiyor sanırım. Benim kanama şikayetim yok ama en büyüğü 7 cm olan çoklu miyomlarım var. Ameliyat olucam kimisi ameliyat sonrası çok kanaması olduğunu söylüyor merak ettim. Umarım bendede olmaz.