7 yıl evli kaldım 7 yıl boyunca çocuk tedavisi gördüm ve senin çocuğun olmayacak dedi kuma kabul et dedi otur

hambeli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2023
31
5
31
Bu bende sürekli soru işareti olarak kaldı.7 yıllık evlilik vardı tüm tedaviler oldum sebeb yoktu hamile kalamadım.Bana dedi senin çocuğun olmayacak kuma kabul et otur etmedim tek celsede boşandım aradan 4 yıl geçti şimdi iyim karşıma biri çıkarsa ona ne derim ve beni bu şekilde kabul eder mi endiseleri yaşıyorum .Kendimi eksik mi görüyorum heralde bilmiyorum bendeki duygu nedir bilemiyorum .Karşıma biri çıkar ciksada ne yaparım ne söylerim diyorum ve hep önümü kapatıyorum sevmeye kalksamda sevemiyorum kendimi engelliyorum.Sizce yanlış mı düşünüyorum .

Bu bende sürekli soru işareti olarak kaldı.7 yıllık evlilik vardı tüm tedaviler oldum sebeb yoktu hamile kalamadım.Bana dedi senin çocuğun olmayacak kuma kabul et otur etmedim tek celsede boşandım aradan 4 yıl geçti şimdi iyim karşıma biri çıkarsa ona ne derim ve beni bu şekilde kabul eder mi endiseleri yaşıyorum .Kendimi eksik mi görüyorum heralde bilmiyorum bendeki duygu nedir bilemiyorum .Karşıma biri çıkar ciksada ne yaparım ne söylerim diyorum ve hep önümü kapatıyorum sevmeye kalksamda sevemiyorum kendimi engelliyorum.Sizce yanlış mı düşünüyorum .
İyi yapmışsınız boşanmakla, karışınıza biri çıkarsa ona tabiki söyleyeceksiniz, sizi seven her halinizle sevmeli, eğer ki böyle çekip gidiyorsa veya o h**van gibi kuma kabul et diyebiliyorsa asla hayatına alma, önemli olan sensin, seveceksin de, kendine engel olamassın ya, o da severse işte o zaman gerçekten birini bulmuş olursunuz, çünkü sevgi böyle şeylere engel tanımaz. Kii senlik bir sorun yokmuş, belki de olmaması sizin için hayırlısıydı.

Tıbben bir sorununuz olsa ve çocuğunuz olmasa tamam tabi ki anlatın derim ama sizin öyle bir durumunuz yok. Başka biriyle çocuk sahibi olabilirsiniz.
Bu durumda karşı tarafa hiçbir şey anlatmak zorunda değilsiniz sizin özeliniz bu konu.
Eski eşiniz evlendi mi çocuğu oldu mu çok merak ettim iyi ki kurtulmuşsunuz o pislik heriften.

Peki teşekkürler önerin için 🙏Evet problem yoktu
Bence gayetde problemli biriymiş
Baştan zihniyeti en büyük problem
Ne demek çocuğun olmuyor, kumayı kabul et otur
O kimmiş, o muhteşem genleri üremesse dünya eksikmi kalırmış.
Tekmeyi basarak çok iyi yapmışsınız, keşke 7 sene beklemeseydiniz o herifi boşamak için.
İllaki çocuk istemesini anlayabilirim, bunu insan gibi söyleyip yollarını ayırsaymış. Kuma olayı nedir.
Sorun onda olduğu teşhis edilseydi sen başka eşden çocuk yap ben köşede otururum dermiydi.
İkinci evliliğe gelince başınızdan geçeni karşı tarafa dürüstce anlatmanızı tavsiye ederim, baştan bilsin yolunu çizsin sonra ilerde vay efendim senin başından zaten böyle bişey geçmiş bana niye anlatmadın anltasaydın evlenmezdim diyemesin

Şöyle düşünün belki de Allah'ım sizin bu adamdan bir evlat sahibi olmanızı istemedi. Kuma kabul et nedir? Belki karşınıza çıkan başka bir insandan hiçbir probleminiz olmadan evladınız olur. Bilemezsiniz

Allah’ın bir bildiği varmış da vermemiş diye bak olaya. Öyle ahlaksız birinden çocuk sahibi olmamışsın. Karşına çıkan kişiye beni aldatmaya kalkıştı ayrıldım de bence. Sonuçta kısırlık teşhisin yok. Sebepsiz olmamış yani.

Ben çocukken bir komşumuz vardı 20 yıl çocukları olmamış, boşandılar
İkiside başkalarıyla evlenmiş, ikisinin de ikişer tane çocukları olmuş
Sizde de sorun yokmuş, olur niye olmasın
İçinizdeki inancı kaybetmeyin

Pislik adi herif
Arkadaşımın 10 yıl cocugu olmadı arada bi kaç düşüğü vardı
Kocası bigün bilem demedi vah tüh niye olmuyo ki diye
Ayşe olsunda çocuk olmasın çokta önemli değil diyordu
Bence böyle bişey k. olmamalı

İnanın bana bütün sıkıntı eski eşinizde hem ahlaki hem akli sıkıntılı olan eski eşiniz o ne öyle çocuğun olmuyor kumayı kabul et resmen kafasızlıktır bu çocuk için insan eşinden vaz geçermi hiç.ayrıca siz kendinizden emin bile değilsiniz çocuğunuz oluyordur belki ama pskolojikmen olmuyor hissine kapılıp bunu büyük bir sorun görmüşsünüz bence bütün herşeyi kenara koyun sevin sevilin ama bu sefer aklı başında düzgün karakterli olgun düşünceli birini sevin lütfen 😉

Yuh artık 2023'teyiz ve hala kuma konuşuluyor.
Bu eksiklik hissini ben de tanıyorum, yıllar evvel tüp bebek tedavisiyle uğraşırken kendimi çok eksik hissederdim. Sizi çok iyi anlıyorum. Fakat testlerinizde hiçbir şey çıkmamış, yani sebepsiz infertilite. Teşhisi bu yönde olanların ilerde hamile kalabildiklerini çok duydum. Belki de bu boşandığınız eşinizle olmadı, başkasıyla olabilir hiç negatif düşünmeyin.

Ayrıca şunu da unutmayın; çocuk doğurmak hayatımızın tek amacı değil.
Hayatta keyif alınabilecek tonla şey var. Mesleğiniz var mı bilmiyorum ama kendinizi geliştirebilir ve hayatınız için yepyeni bir yol çizebilirsiniz. Bu yolda kafanıza uygun, seveceğiniz bir adam çıkarsa da açık net olursunuz ona göre ilerlersiniz.

7 yılınızı zaten hıyarın tekine vermişsiniz, bir 7 yılı da kendinizi kapatarak geçirmeyin.
Ömür kısa.

Evet endişe etmeyin. yeni hayatınızda umut dolu güzel günleriniz olur inşallah.
Çocuk konusu zamanı gelince olabilicek bir durum vakti vardır elbet . ayrıca ilk eşinizden de ayrılmaniz isabet olmuş. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah :)

X