7 yıl evli kaldım 7 yıl boyunca çocuk tedavisi gördüm ve senin çocuğun olmayacak dedi kuma kabul et dedi otur

hambeli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2023
31
5
31
Bu bende sürekli soru işareti olarak kaldı.7 yıllık evlilik vardı tüm tedaviler oldum sebeb yoktu hamile kalamadım.Bana dedi senin çocuğun olmayacak kuma kabul et otur etmedim tek celsede boşandım aradan 4 yıl geçti şimdi iyim karşıma biri çıkarsa ona ne derim ve beni bu şekilde kabul eder mi endiseleri yaşıyorum .Kendimi eksik mi görüyorum heralde bilmiyorum bendeki duygu nedir bilemiyorum .Karşıma biri çıkar ciksada ne yaparım ne söylerim diyorum ve hep önümü kapatıyorum sevmeye kalksamda sevemiyorum kendimi engelliyorum.Sizce yanlış mı düşünüyorum .

Bu bende sürekli soru işareti olarak kaldı.7 yıllık evlilik vardı tüm tedaviler oldum sebeb yoktu hamile kalamadım.Bana dedi senin çocuğun olmayacak kuma kabul et otur etmedim tek celsede boşandım aradan 4 yıl geçti şimdi iyim karşıma biri çıkarsa ona ne derim ve beni bu şekilde kabul eder mi endiseleri yaşıyorum .Kendimi eksik mi görüyorum heralde bilmiyorum bendeki duygu nedir bilemiyorum .Karşıma biri çıkar ciksada ne yaparım ne söylerim diyorum ve hep önümü kapatıyorum sevmeye kalksamda sevemiyorum kendimi engelliyorum.Sizce yanlış mı düşünüyorum .
Karşı taraf kısır belki?? Doktora gittiniz mi ki

Artık insanlar çocuk sorumluluğu almak istemiyor. Şu zamanda çocuk büyütmek Zor
Emin olun çok fazla çocuk istemeyen insan var. Bu bir eksiklik değil bence

Belki cocuk istemeyecek sizi sevince belki evlatlik kabul edicek ya da cocugu olan biriyle karsilasacaksiniz. Hayat bu belkide olmaz sandiginiz anda cocugunuz olacak. Kendinize engel olmayin sevin tanisin evliydim cocugum olmadigi icin kuma istedi ayrildik diyin bir kusur olarak gormeyin ki karsi tarafta oyle gormesin. Illaki sizi siz olduguniz icin sevip kabul edecek biri cikacaktir karsiniza. Eski esinizde problem olmadigina emin misiniz?

Belki cocuk istemeyecek sizi sevince belki evlatlik kabul edicek ya da cocugu olan biriyle karsilasacaksiniz. Hayat bu belkide olmaz sandiginiz anda cocugunuz olacak. Kendinize engel olmayin sevin tanisin evliydim cocugum olmadigi icin kuma istedi ayrildik diyin bir kusur olarak gormeyin ki karsi tarafta oyle gormesin. Illaki sizi siz olduguniz icin sevip kabul edecek biri cikacaktir karsiniza. Eski esinizde problem olmadigina emin misiniz?
Peki teşekkürler önerin için 🙏Evet problem yoktu

Aslında eksik değil değil de hayatıma girecek olan insana bunu söylemek ağrıma gidiyor heralde ne bilim anlatamıyorum bu durumu farklı bir şey
Anlatmayın zaten bu sizin mahreminiz. Bir suç da değil, kendinizi suçlu hissedecek bir durum da değil.
Doktor muayenesi sonucu sorun çıkmamışsa zaten nasip değilmiş deyin, geçin. Biri çıkarsa karşınıza, sadece mutlu olmaya bakın ve şu berbat hikayeden de hiçkimseye söz etmeyin. Hem sizin canınız sıkılır, hem yeni tanıdığınız bir insanın size önyargılı olmasına sebep olur. Yepyeni bir hikaye, yepyeni anılardan oluşsun, eski hayatınızın bunu gölgede bırakmasına izin vermeyin.
Samimiyet güzeldir ama her şeyi herkesin bilmesi gerekmiyor. Siz güzellikleri paylaşın ilerideki seveceğiniz insanla.

Kari koca gittiniz mi doktora

Böyle şeylere çift olarak tüp bebek merkezine gidin biz öyle gittik her şeye baktılar ona göre çözüm sundular

İyi ki kurtulmuşsunuz o adamdan belli ki kötü biriymiş

Böyle kalbi parçaparça edilerek ayrılan kadınların genelde ikinci evliliklerinde çocuk hemen oluyor.
Aslında olup olmaması o kadar nasip meselesi ki. Hiç sorun olmadığı halde 30 sene çocuğu olmayan da var, asla olmaz deyip çok kısa sürede bebeği olan da.
Size bunu diyecek eksik hissettirecek bir adamla iyi ki olmamış doğacak çocuğa da psikolojik olarak bir sürü şiddet gösterirmiş.
Bir an önce kendinize gelin terapi alın sonrasını Allah'a bırakın.
Bu andan itibaren mutlu olacağınız her kapı açılsın karşınıza.

Anlatmayın zaten bu sizin mahreminiz. Bir suç da değil, kendinizi suçlu hissedecek bir durum da değil.
Doktor muayenesi sonucu sorun çıkmamışsa zaten nasip değilmiş deyin, geçin. Biri çıkarsa karşınıza, sadece mutlu olmaya bakın ve şu berbat hikayeden de hiçkimseye söz etmeyin. Hem sizin canınız sıkılır, hem yeni tanıdığınız bir insanın size önyargılı olmasına sebep olur. Yepyeni bir hikaye, yepyeni anılardan oluşsun, eski hayatınızın bunu gölgede bırakmasına izin vermeyin.
Samimiyet güzeldir ama her şeyi herkesin bilmesi gerekmiyor. Siz güzellikleri paylaşın ilerideki seveceğiniz insanla.

İlerde demez mi ki bana anlatmadın sakladin öyle bir durum yaşarım diye diyordum hep söylerim kabul ederse başlarım herşeye yoksa ne ben üzüleyim ne de karşımdaki insan
Yahu nereden öğrenecek? Eski eşiniz ve ailesi ile mi tanışacak? Diyelim kulağına çalındı bir şeyler.
Bana kuma getirmek istediler. Kendimin unutmaya çalıştığım berbat anıları sana neden anlatayım, neden can sıkayım deme hakkınız var. Çok gereksiz evham yapıyorsunuz.

Bu bir kusur mu?
Eşiniz bu durumda olsa kusurlu diye yarı yolda bırakır miydınız?
Birilerinin vicdansız,bencil merhametsiz olması hayatınızı mahvetmesin......
Önce kendinizi sevin, sizi siz olduğunuz için seven biri muhakkak vardır,ama önce kendinizi tedavi edin .......

X