70 Kilo Sonrası Tüm Vücut Germe Ameliyatları

Ladinvari

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2018
2
1
33
Herkese merhaba :)

5 yılda 70 kilo verdim. Kilolarımı nispeten uzun bir sürede verdim fakat ciddi sarkmalarım oldu.
30 yaşındayım 162 boyunda 60 kiloyum vücut yağ oranım %22
Kilom boyuma göre fazla gibi duruyor olabilir fakat olduğum kilodan çok daha ince gözüküyorum bu da yağ oranımla alakalı sanırım (boy, boyun, bel, kalça çevresinin oranı)

-Karın Germe Ameliyatım-
Geçen yıl devlet hastanesinde 360 derece karın germe ameliyatı oldum.
360 dereceye ek olarak karnımda dikey şeklinde ve bikini bölgeme doğru uzanan ameliyat izim var.
unnamed.jpg

Liposuction yapılmadı sadece 4 kiloya yakın deri çıkarıldı.
Ameliyattan memnun muyum kısmen.. Yeni yapılan göbek deliğimin üstünde hala deri fazlalığı mevcut. Ayakta dik bir şekilde durduğum halde üst karın bölgemde hala fazla deri olduğu için göbek deliğimin üstüne birikme oluyor. Memelerimi yukarı doğru çekiştirince göbek deliğim ortaya çıkıyor fazla deri gözükmüyor.
Göbek deliğimin altı ise olabilecek en iyi şekilde yapılmış o kısımdan gayet memnunum.
Karnımın üstündeki fazla deriyle bel ölçüm 67cm deri fazlalığını yukarı çekiştirdiğimde iste 65cm oluyor.

Sıradaki Kombine Ameliyatım

- Kol Germe + Meme Dikleştirme + Meme Protezi -

Dirseğimden koltuk altıma oradan meme ortasında kadar olacak şekilde toparlanacak çünkü meme yanlarımda da sarkma mevcut.
Meme dikleştirme sonrası meme bölgemde boşluk kalacağı ve mevcut meme dokum yeterli olmayacağı için mecburen meme protezi de olmalıymış.

Yurt dışında bir doktor tarafından bu saydığım kombine ameliyatlarına ek olarak ters karın germeyle kombine edilmiş bir ameliyat görseli buldum.

IMG_0099.jpg
IMG_0096.jpg
IMG_0100.jpg

(Sanırım bu ameliyattan önce bir meme dikleştirme ameliyatı yapılmış yukarıda iz gözüküyor)

Üç farklı uzman doktorla görüştüğümde üçü de o fazla derinin alt görselde işaretlediğim kırmızı alanın kesilip çıkartılmasıyla tekrar toparlanabileceğini söyledi. Zaten karın germe yapılmışken bir de ters karın germeyle deriye çok fazla işlem yapılması çok iyi olmaz dediler.

Bu şekilde tam toparlanma sağlanır mı bilemiyorum açıkçası :KK43:
sdfsdfsdf.png

Yurt dışındaki doktorun ameliyatı benim için uygun olur mu emin değilim ama tam olarak toparlanma bu şekilde sağlanır diye düşünüyorum.

Siz olsanız üst karında fazla kalan derinizin nasıl toparlanmasını isterdiniz?
- ameliyat görselini paylaştığım gibi ters karın germeyle mi?( çok fazla iz olacak biliyorum ama meme protezi olacağı için meme altındaki izler gözükmez diye düşünüyorum)
- yoksa dikey çizginizin üzerinden tekrar bir operasyonla toparlanmasını mı? (bu operasyon çok sonra yapılacak kol + meme hatta belki bacak germeden bile sonra)

yorumlarınızı bekliyorum.

Benim gibi bu süreçten geçip tüm vücut germe ameliyat olduysanız ya da bir tanıdığınız/akrabanız bu ameliyatları olduysa bilip güvendiğiniz bir doktor varsa lütfen bana yardımcı olun gerçekten çok ihtiyacım var.
Önceliğim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ya da Üniversite Hastanesi
Ben İstanbul'dayım ama başka iller için de doktor önerisi alabilirim.

Çoğu doktor yapmıyor ve önermiyor biliyorum ama tüm bu ameliyatları aynı anda yapan bir doktor biliyorsanız yorumlarınızı bekliyorum.
(Kol germe + Meme dikleştirme + Protez + Üst Karın Germe + Bacak Germe )

Şimdiden teşekkür ederim.

Bende araştırma içindeyim Dr Betül erdemir var Kartal’da onunla görüşmeyi düşünüyorum,İnstagram da plastderm diye aratabilirsiniz,verilecek 10 kilom falan var sonrasında tüm vücut estetik olacağım,Eylül de okul açılıyor açılmadan halletmem gerek,ben genital bölge içinde düşünüyorum aman aman bir sarkma olmadı sizde oldu mu acaba? Bende 25 kg verdim bu arada

Günaydın kızlar, bu sabah canım sıkkın, meme dikleştirmeden memnunum ama kol germe ameliyatım beni mutsuz ediyor, korseyi çıkardığımda, kollarımın altında deriler sallanıyor, hiç sıkı değil, özellikle sol kolum beni çok üzüyor, el sallama yapınca dalga dalga sallanıyor, daha 20 gün oldu, sarktı desem sarkmaz, kilo verdim desem, büyük bir kilo kaybı gerekir. Niye böyle oldu bilmiyorum 😭, çok mutsuzum. Şişler indi, liposuction da yapıldı yani. Ödem fazla yok. Sağ kolumda tek dikiş yerinden seroma akıntısı devsm ediyor, ne zaman biter bilmiyorum. Bunları yaşayan var mı? Yarın Dr kontrolüm var, ona göstereceğim. Bir daha ameliyatı maddi olarak zaten kaldıramam gerçi Dr, ücretsiz revizyon sözü vermişti ama şu anda şokta gibiyim, yapar mı, sözünde durur mu bilmiyorum. Korseyi takıyorum hala. Offff, moralim sıfır.

Günaydın kızlar, bu sabah canım sıkkın, meme dikleştirmeden memnunum ama kol germe ameliyatım beni mutsuz ediyor, korseyi çıkardığımda, kollarımın altında deriler sallanıyor, hiç sıkı değil, özellikle sol kolum beni çok üzüyor, el sallama yapınca dalga dalga sallanıyor, daha 20 gün oldu, sarktı desem sarkmaz, kilo verdim desem, büyük bir kilo kaybı gerekir. Niye böyle oldu bilmiyorum 😭, çok mutsuzum. Şişler indi, liposuction da yapıldı yani. Ödem fazla yok. Sağ kolumda tek dikiş yerinden seroma akıntısı devsm ediyor, ne zaman biter bilmiyorum. Bunları yaşayan var mı? Yarın Dr kontrolüm var, ona göstereceğim. Bir daha ameliyatı maddi olarak zaten kaldıramam gerçi Dr, ücretsiz revizyon sözü vermişti ama şu anda şokta gibiyim, yapar mı, sözünde durur mu bilmiyorum. Korseyi takıyorum hala. Offff, moralim sıfır.
İlk ameliyatında seroma sıkıntısını ben de yaşadım günlerce iyileşmedi karın bölgemdeki dikişlerim tekrar atıldı göğüste aynı o şekilde çok zor iyileşti gerçi ben Haziran ayında olmuştum ameliyatı mı sıcaklardandır diye düşündüm ama genelde herkes de olabiliyor demek ki

İlk ameliyatında seroma sıkıntısını ben de yaşadım günlerce iyileşmedi karın bölgemdeki dikişlerim tekrar atıldı göğüste aynı o şekilde çok zor iyileşti gerçi ben Haziran ayında olmuştum ameliyatı mı sıcaklardandır diye düşündüm ama genelde herkes de olabiliyor demek ki
Merhaba, benim son 2 gündür akıntı kesildi. Çok korktum öyle kalacak diye. 🌸🌿

Merhabalar ben de sizin gibi epey fazla kilo verdim. Yaklasik 6 yil once tup mide ile 65 kilo kadar verdim ve 12 martta kombine estetik ameliyatlarimi tek seferde oldum. Sirf size yazabilmek icin uye oldum acikcasi :) bizim gibi asiri kilo verenlerin ameliyatlarini genelde parca parca yapiyorlar benim tavsiyem tek seferde yapabilcek bi doktor bulman ve iyi arastirman. Bana mesaj atarsan kendi canim doktorumun adini paylasabilirim. Zaten kendisinin instagramini gorunce sok olacagina eminim 😁. 1,5 ay oldu ve TEK AMELİYATTA karin germe gogus diklestirme ve protez ic bacak yani uyluk germe(ki bunun icinde popo kaldirmada var) kol germe + lipomatik(liposactiondan farkli bir yontem arastirmanizi oneririm) ve canim popom bbl var 😁. Kulaga boyle sayinca imkansiz geliyor ama inanin imkansiz degilmis :) sormak istediginiz bi sey olursa mesaj atabilirsiniz elimden geldigince yardimci olurum.

Merhabalar ben de sizin gibi epey fazla kilo verdim. Yaklasik 6 yil once tup mide ile 65 kilo kadar verdim ve 12 martta kombine estetik ameliyatlarimi tek seferde oldum. Sirf size yazabilmek icin uye oldum acikcasi :) bizim gibi asiri kilo verenlerin ameliyatlarini genelde parca parca yapiyorlar benim tavsiyem tek seferde yapabilcek bi doktor bulman ve iyi arastirman. Bana mesaj atarsan kendi canim doktorumun adini paylasabilirim. Zaten kendisinin instagramini gorunce sok olacagina eminim 😁. 1,5 ay oldu ve TEK AMELİYATTA karin germe gogus diklestirme ve protez ic bacak yani uyluk germe(ki bunun icinde popo kaldirmada var) kol germe + lipomatik(liposactiondan farkli bir yontem arastirmanizi oneririm) ve canim popom bbl var 😁. Kulaga boyle sayinca imkansiz geliyor ama inanin imkansiz degilmis :) sormak istediginiz bi sey olursa mesaj atabilirsiniz elimden geldigince yardimci olurum.
Merhabalar. Ameliyatınızı hangi hastane ve doktorda oldunuz. Ve fiyat nedir

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun.... Sizin paylaşımınıza istinaden bir kaç dakika önce ben de üye oldum.... Benzer sorunlar nedeniyle sizden doktor ve hastane bilgisi rica edeceğim. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

Merhaba kizlar bende 21 mayisda karin germe yaptirdm asırı kilom yoktu iki dogum yaptm 100 kilo ile sonra 61 le ameliyata girdm sarkan karin derim icn hala duzelemedm egik yuruyorum hemsireym ama bu kadar zor olcani bilemedm hic zorms baya yara izim uzun zaten baya ama nedense dalgali dikilms🤦🏻‍♀️😀yanlarmn biri duzgun biri buzulerek dikilms gbi hoca duzelicek dedi ama ben bu isi biraz biliyosam duzelmez iyi arastirin mutlaka hep bolr kalcam sanki duzelemicem psikolojim çok bozuldu siz neler yasadiniz ne kadar surede duzeldiniz

YARA İZİ
Kizlar karin germede yara izleri icn en iyi krem nedir ne kullandiniz cevap verrsenz sevinirim

Merhaba kizlar bende 21 mayisda karin germe yaptirdm asırı kilom yoktu iki dogum yaptm 100 kilo ile sonra 61 le ameliyata girdm sarkan karin derim icn hala duzelemedm egik yuruyorum hemsireym ama bu kadar zor olcani bilemedm hic zorms baya yara izim uzun zaten baya ama nedense dalgali dikilms🤦🏻‍♀️😀yanlarmn biri duzgun biri buzulerek dikilms gbi hoca duzelicek dedi ama ben bu isi biraz biliyosam duzelmez iyi arastirin mutlaka hep bolr kalcam sanki duzelemicem psikolojim çok bozuldu siz neler yasadiniz ne kadar surede duzeldiniz
Benim izim fır fır gibiydi, 3.ayda dümdüz oldu, korkma, öyle kalmıyor, tuz ve şeker yeme, hem yara izi kalmaz, hemde sıkılaşır yaran. Ben ilk 2 ay öyle kalacak zannettim

YARA İZİ
Kizlar karin germede yara izleri icn en iyi krem nedir ne kullandiniz cevap verrsenz sevinirim
Merhaba geçmiş olsun en iyi iz gideren şey bende karin germe ameliyatı oldum ve en iyi kantaron yağı balmumu zeytinyağı karışımı oldu balmumu 150 gr 150 gr zeytin yağı ve 150 gr kantaron yağı benmari usulü balmumun yağların için de eritip sonra sogutup krem gibi sür izler için mükemmel tavsiye ediyorum

Merhaba geçmiş olsun en iyi iz gideren şey bende karin germe ameliyatı oldum ve en iyi kantaron yağı balmumu zeytinyağı karışımı oldu balmumu 150 gr 150 gr zeytin yağı ve 150 gr kantaron yağı benmari usulü balmumun yağların için de eritip sonra sogutup krem gibi sür izler için mükemmel tavsiye ediyorum
Her seferinde mi eritip sürülecem acaba kullanımı nasl olucak siz ne kadar süre kullandiniz

Merhaba,
İyileşme sürecinizi merak ediyorum. Ne tür zorluklar oldu. Kombine ameliyat evet ürkütücü gibi, ama tek seferde mucize gibi.
Çok geçmiş olsun ve sağlıkla kalmanız dileğiyle doktorunuzu ve ücret bilgisini de paylaşmanızı rica ederim.

Bende 18 mart ta kombin ameliyat oldum tüm vücut liposuction Karin germe Meme diklestirme Popo yag enjekte ust göz kapağı kestirme el ust atasına yag enjeksiyonu oldum tek seferde
İnanılmaz zor bir süreç gecirdim keske bir anlatan olsaydı zorluğu asla yaptirmazdim sonuçları tabiki cok guzel ama ölümün kiyisindan döndüm 75 kg ile girdim simdi 65 kiloyum 5 ay oldu hala ödevlerim var ve dikis izlerim daha çok belirgin hala silikon band kullaniyorum
Merhaba,
İyileşme sürecinizi merak ediyorum. Ne tür zorluklar oldu. Kombine ameliyat evet ürkütücü gibi, ama tek seferde mucize gibi.
Çok geçmiş olsun ve sağlıkla kalmanız dileğiyle doktorunuzu ve ücret bilgisini de paylaşmanızı rica ederim.
Ta

Bende 18 mart ta kombin ameliyat oldum tüm vücut liposuction Karin germe Meme diklestirme Popo yag enjekte ust göz kapağı kestirme el ust atasına yag enjeksiyonu oldum tek seferde
İnanılmaz zor bir süreç gecirdim keske bir anlatan olsaydı zorluğu asla yaptirmazdim sonuçları tabiki cok guzel ama ölümün kiyisindan döndüm 75 kg ile girdim simdi 65 kiloyum 5 ay oldu hala ödevlerim var ve dikis izlerim daha çok belirgin hala silikon band kullaniyorum

Ta
öncelikle çok geçmiş olsun
hangi hastane ve ne kadara yaptırdınız?
artı sanırım yaşınızda 50 civarı sağlık olarak sorun oldu mu?

öncelikle çok geçmiş olsun
hangi hastane ve ne kadara yaptırdınız?
artı sanırım yaşınızda 50 civarı sağlık olarak sorun oldu mu?
Estetik internationel da oldum hayatı tehlikeden dolayı levent hastanesine kaldırmışlar 5 gün orda,yattım kan sıfırlanmış ve 3 gün uyanamamisim evet yaş 57 ama sağlık sorunum hiç yoktu

X