Saç Uzatma Yöntemleri 72 liralık florisene yi 10 lraya elde etmek

banugokhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
43
0
32
merhaba öncelikle ben saçlarım popomun hemen üstüne olmasına rağmen saç uzatma hastalığı olan biriyim,ne kadar uzasa kısa geliyor,ve öğrenci olduğum için öle büyük miktarlarda para harcayamıyorum.neyse geçenlerde bir ilaç gördüm ismi florisene.( duymuşunuzdur gerçi :KK70: )

bu florisene tabletin içeriği :

Saç Dökkülmesine karşı güçlü etki.

Bir Tablet:
C vitamini ....................................................................................24 mg
B12 vitamini.................................................................................3 μg
Demir (ferröz glisin sülfat halinde)............................................24 mg
L-Lizin..........................................................................................500 mg

ben araştırdım eczacıbaşı firmasının bir vitamini var ismi ferrovital. buda onun içeriği:

FERRO-VİTAL KOMPOZEDraje Eczacıbaşı
Etken Maddeler:
Ferrous glukonat 200 mg, B1 vitamini 2 mg, B2 vitamini 1 mg, B6 vitamini 0.5 mg, B12 vitamini 0.005 mg, Askorbik asit 25 mg, Folik asit 0.3 mg, Nikotinamid 10 mg
Piyasa Şekilleri:
50 drajelik ambalajlarda.
Endikasyonları:
Demir ve vitamin eksikliğine bağlı anemilerde kullanılır. Esansiyel hipokrom anemi, kloroz, gebelik, laktasyon dönemindeki anemiler, ülseratif anemiler, pernisiyöz anemi, güçsüzlük, iştahsızlık, gelişim bozuk-luğu, sekonder anemi ve diğer anemi durumlarında endikedir.
Kontrendikasyonları:
Alkolizm, enfeksiyon, pankreas iltihabı, mide ülseri, barsak bozukluğu ve demir yetmezliğine bağlı olmayan anemilerde, rejyonal enteritis ve ülseratif kolitte kontrendikedir.
Yan Etkileri:
Gastrointestinal bozukluk ve karın ağrısı gibi yan etkiler görülebilir. Dışkının siyaha boyanabileceği hastaya bildirilmeli ve oluşabilecek gizli gastrointestinal kanamalara karşı dikkatli olunmalıdır.
İlaç Etkileşimleri:
Antasit, süt ve süt ürünleri, yumurta, çay, tetrasiklin, fosfatlar ve kalsiyum tuzlarıyla aynı anda kullanılmamalıdır. Aşırı dozdan kaçınılmalı ve ışıktan korunmalıdır.
Kullanım Şekli:
Esansiyel hipokrom anemide günde 3x3-4 draje, gastrektomiden sonraki anemide günde 5x4 draje, enfeksiyöz hastalıklarındaki anemi ve pernisiyöz anemide günde 3x4 draje kullanılır. Ortalama günlük doz 3x2 drajedir.

bide c vitaminimiz var ismi bevitin-c buda onun prospektüsü:

Her bir Bevitin-C Film Tablet Vitamin B1 (Tiamin mononitrat) 15 mg Vitamin B2 (Riboflavin) 10 mg Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür) 5 mg Vitamin B12 (Siyonokobalamin) 4 mcg Vitamin C (Askorbik asit) 500 mg Kalsiyum pantotenat 20 mg Nikotinamid 100 mg Boyar madde olarak; F.D.&C. Yellow N.o5 (Tartrazin), F.D.&C. Yellow No.6, titanyum dioksit ve vanilya esansı içerir.

BEVİTİN-C VE FERROVİTAL HAPLARININ MALİYETİ 10 LİRA BİLE TUTMUYOR.
EĞER BURDA TIPTA UZMAN BİR ARKADAŞIMIZ VARSA YADA KİMYAGER,, BU YAZDIKLARIMABİR YORUM YAPARLARSA ÇOK SEVİNİRİM.

BEN BUGÜN BU İKİ İLACI ALIP KULLANMAYA BAŞLICAM.

SİZCDE MANTIKLI DEĞİLMİ?

hayır tabıkıde aynı kapıya cıkmaz arkdsım..
florusıne de bulunana l lızın yok bu verdgın ılaclarda bu bırıncısı.ıkıncısı mıktarlar aynı degıl yakın bıle degıl c vıt bırınde500mg bırınde24mg
son olarakda sunu sölım her ılacın faydası yanında sakıncası da var ve ferro vıtol adlı ılacda bu baya bı var yanı dr kontrolunde ve gereklı görulen endıkasyonda verılmelı bu ılac.öle ezbere kullanılacak ı ılac degıldr demır ılacları...

daha bılgılı arkdslarda vardr ıllakı forumumuzda onlarında bı görusunu al derım ben eczacılık 3çsınıf ögrencısıyım ve bılgılerım bu kdr

söylediklerin mantıklı saol arkadaşım zaten uzamn kişilerin görüşlerini istemiştim,eczacılık okuduğuna göre sende uzamn sayılırsın :)

nese ya bu florisene en günde 3 tablet almak gerekiomuş.ona göre hesaplamıştım ben.
hani bide burda bi arkadaş vitaminin fazlası idrarlar atılıyo zaten demişti. o yüzden bu kadar rahat davranmıştım dozajlar konusunda.
ben edebiyat öğrencisiyim o yüzden bu konulara pekde iyi olduğum söylenemez.

evet ıdrarla atılır ama ılaclar karacıgerde metabolıze olur böbrekte suzulur ve sen dr un verdgınden fazla alırsan nasılsa fazlasını çiş ediom gıder dıe bu sefer karacıgerın fazladan calısır ve yorar karacıgrı ılaclar ve zamanla karacgr tabırı caızse ölür.
o yuzden dıkkt etmk gerek :)

söylediklerin mantıklı saol arkadaşım zaten uzamn kişilerin görüşlerini istemiştim,eczacılık okuduğuna göre sende uzamn sayılırsın :)

nese ya bu florisene en günde 3 tablet almak gerekiomuş.ona göre hesaplamıştım ben.
hani bide burda bi arkadaş vitaminin fazlası idrarlar atılıyo zaten demişti. o yüzden bu kadar rahat davranmıştım dozajlar konusunda.
ben edebiyat öğrencisiyim o yüzden bu konulara pekde iyi olduğum söylenemez.

şöyle açıklayayım, suda çözünen ve yağda çözünen vitaminler farklıdır. suda çözünenler idrarla atılır, yağda çözünenler ise fazlalığı vücutta bekletilir. her vitaminin yüksek dozajda olmasının sakıncası yoktur diye bişey yoktur, yani toksik etkileri olabilir. mesela biotinin toksik etkileri yok, ama çoğu vitaminin var. mesela b6 vitaminin yüksek dozda olması çok tehlikeli, suda çözünen vitamin olsa bile...

Bir de birşey soracağım hani saçın hızlı uzaması, dökülmemesi, sağlıklı olması için bu kadar çabalarken kimyasallarla, ilaçlarla, şunla bunla bu kadar uğraşmak, resmen zoraki bir şekilde kastıra kastıra mükemmel saç elde etmek için sağlımızdan ve saçımızdan olana kadar uğraşmak mantıklı mı sizce?

Hani vitamin özellikleri saymışsın, bir başka forumda da biri şampuana loc adında bir deterjan koymaktan bahsediyordu, o da bilgi almak istemişti bilen arkadaşlardan, ama mantıklı düşündüğümüzde bir doktora bile danışmadan saçımızın genel sağlığı ve kendi sağlığımız hakkında neredeyse hiçbirşey bilmeden bu tarz adımlar atmak çok riskli değil mi?

Bir başlık vardı forumda uzun zaman önce, üyelerden biri forumda çinkonun saça iyi geldiğini okumuş ve çinko hapı kullanmış, fakat kullandığı süre boyunca kabızlık, 3 gün boyunca tuvalete çıkamama, iştahsızlık gibi şikayetleri olup saçına da hiçbir faydası dokunmadığını söylemişti. Birçok kişinin tahminene göre vücudunun çinkoya ihtiyacı yoktu ya da başka bir nedeni vardı. Fakat sonuçlar çinkodan kaynaklanıyordu ve hapları bıraktığında düzelmişti.

Tamam doğal ürünler bir yana da bu kadar kimyasalı, ilacı uzman görüşü almadan kullanmak dediğim gibi çok riskli. Bunun hakkında ileri derecede bir bilgi sahibi olmaya gerek yok hani mantıklı düşündüğünde. Çoğu kişi 'vitamin vücuda iyidir' mantığıyla vitamin alıyor ama bir uzmana danışmak gerek, eğer vücudunda o vitaminin eksikliği yoksa ve sen üst üste hala almaya devam ediyorsan o kadar vitamin de birikir vücudunda doğal olarak ve bunun getirdiği bazı zararlar da vardır.

Bir de birşey soracağım hani saçın hızlı uzaması, dökülmemesi, sağlıklı olması için bu kadar çabalarken kimyasallarla, ilaçlarla, şunla bunla bu kadar uğraşmak, resmen zoraki bir şekilde kastıra kastıra mükemmel saç elde etmek için sağlımızdan ve saçımızdan olana kadar uğraşmak mantıklı mı sizce?

Hani vitamin özellikleri saymışsın, bir başka forumda da biri şampuana loc adında bir deterjan koymaktan bahsediyordu, o da bilgi almak istemişti bilen arkadaşlardan, ama mantıklı düşündüğümüzde bir doktora bile danışmadan saçımızın genel sağlığı ve kendi sağlığımız hakkında neredeyse hiçbirşey bilmeden bu tarz adımlar atmak çok riskli değil mi?

Bir başlık vardı forumda uzun zaman önce, üyelerden biri forumda çinkonun saça iyi geldiğini okumuş ve çinko hapı kullanmış, fakat kullandığı süre boyunca kabızlık, 3 gün boyunca tuvalete çıkamama, iştahsızlık gibi şikayetleri olup saçına da hiçbir faydası dokunmadığını söylemişti. Birçok kişinin tahminene göre vücudunun çinkoya ihtiyacı yoktu ya da başka bir nedeni vardı. Fakat sonuçlar çinkodan kaynaklanıyordu ve hapları bıraktığında düzelmişti.

Tamam doğal ürünler bir yana da bu kadar kimyasalı, ilacı uzman görüşü almadan kullanmak dediğim gibi çok riskli. Bunun hakkında ileri derecede bir bilgi sahibi olmaya gerek yok hani mantıklı düşündüğünde. Çoğu kişi 'vitamin vücuda iyidir' mantığıyla vitamin alıyor ama bir uzmana danışmak gerek, eğer vücudunda o vitaminin eksikliği yoksa ve sen üst üste hala almaya devam ediyorsan o kadar vitamin de birikir vücudunda doğal olarak ve bunun getirdiği bazı zararlar da vardır.

Yağda çözünen vitaminler birikebilir, suda çözünenler doz aşımı olmadığı sürece birikmez. Burada bahsedilen takviyeler ilaç ya da kimyasal değildir. ıyi niyetinizi anlıyorum ama dediğiniz gibi vitamin iyidir mantığı ile yaklaşmamak lazım. Kimi vitamin yüksek miktarlarda alındığında (toksik olmadığı sürece) yararlar sağlar. Kimisi faydadan çok zarar getirir. Bilmeden araştırmadan her takviye kullanılmamalıdır.

Asıl saçma nokta burada lokal uygulamalarla saçın uzayacağına inanmak bence.

Yağda çözünen vitaminler birikebilir, suda çözünenler doz aşımı olmadığı sürece birikmez. Burada bahsedilen takviyeler ilaç ya da kimyasal değildir. İyi niyetinizi anlıyorum ama dediğiniz gibi vitamin iyidir mantığı ile yaklaşmamak lazım. Kimi vitamin yüksek miktarlarda alındığında (toksik olmadığı sürece) yararlar sağlar. Kimisi faydadan çok zarar getirir. Bilmeden araştırmadan her takviye kullanılmamalıdır.

Asıl saçma nokta burada lokal uygulamalarla saçın uzayacağına inanmak bence.

Cevap için teşekkürler bu arada. İlaç ve kimyasaldan kastım arkadaşın bu başlık altında bahsettiği vitaminler değil, bir zamanlar hatırlayanlar bilir, birileri hatırlayamadığım bir hastalık için olan bir ilacın saç uzattığını ortaya atmıştı, o başlıklar hep temizlenmiş gerçi ve bunun benzeri çok vardı, neyseki bunlara uyan da yoktu, bu tarz başlıklar için bahsettim.

Konu bunlar değil tabii, önemli olan benim demek istediğim uzman görüşü almanın gerekliliği ve dediğiniz gibi bilmeden araştırmadan her takviye kullanılmamalıdır.

öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim ama o - kastıra kastıra- deyimin hiç hoşuma gitmedi bunu bi belirteyim. bygün en başında yapmam gerekn şeyi yapıp doktora gittim bütün ilaçları içindekileri gösterdim, bana önce sağlıklı bi vücut istemem gerktiğini eğer öyle olursa zaten saçlarımın gerekn düzeyde uzayacağını söyledi.gelelim ilaçlara sadece

bevitin-c vitaminini almamın yeterli olacağını ve eczanelerde l-lizin satıldığını istersem onunla takviye yapabileceğimi söyledi.sadece bu iki ilacı alırsan sana zararı değil faydası olur dedi.(l-lizin ve bevitin-c)
neyse bunuda burda belirteyim.

'Asıl saçma nokta burada lokal uygulamalarla saçın uzayacağına inanmak bence. '

demiş bi başka arkadaşımız,bence asıl saçma olan saçın ucundan uzayacağına inanıp saçına havuçlu su şu bu sürmek... yani bedeni hiç beslemeyelim,sadece saçımızı turplu suyla yıkayalımda uzasın. yok ben buna karşıyım.

:eek:lmaz:

demiş bi başka arkadaşımız,bence asıl saçma olan saçın ucundan uzayacağına inanıp saçına havuçlu su şu bu sürmek... yani bedeni hiç beslemeyelim,sadece saçımızı turplu suyla yıkayalımda uzasın. yok ben buna karşıyım.

ben de zaten bunu kast etmiştim arkadaşım :) lokal olarak, yani dışarıdan saça bir şey sürmenin saçı uzatacağı tamamen hikaye bence...

öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim ama o - kastıra kastıra- deyimin hiç hoşuma gitmedi bunu bi belirteyim. bygün en başında yapmam gerekn şeyi yapıp doktora gittim bütün ilaçları içindekileri gösterdim, bana önce sağlıklı bi vücut istemem gerktiğini eğer öyle olursa zaten saçlarımın gerekn düzeyde uzayacağını söyledi.gelelim ilaçlara sadece

bevitin-c vitaminini almamın yeterli olacağını ve eczanelerde l-lizin satıldığını istersem onunla takviye yapabileceğimi söyledi.sadece bu iki ilacı alırsan sana zararı değil faydası olur dedi.(l-lizin ve bevitin-c)

Kastıra kastıra dememin sebebi sana ithafen değil, verdiğim cevap da sana ithafen değil, sadece açtığın başlıktaki konuyu araştırarak, sorarak öğrenmene dikkatleri çekmek istemiştim - önemli olan bu değil mi zaten? Araştırmak, soruşturmak, danışmak, öyle kullanmak. Bilip bilmeden birçok kişi neler kullanıyor, doğrusunun senin yaptığın gibi olmasına dikkat çekmek istediğimden dolayı kastırma meselesini söyledim yerimseniben Çünkü bir sürü bakım yapıp da neden hâlâ saçım uzamıyor diyenler yok değil.

Gerekli olanı yaptıktan sonra zaten bir sürü şeyle uğraşmaya da gerek kalmaz kanımca.

"yani bedeni hiç beslemeyelim,sadece saçımızı turplu suyla yıkayalımda uzasın. yok ben buna karşıyım. "

Evet, önce sağlıklı beden=sağlıklı saç sonuçta. Bana da saç analizi yapan bir güzellik uzmanı şöyle demişti ayrıca, "Saç köklerinde neden bu kadar yağ birikmiş" dedi. Yaptığım yağlarla bilmem neyle bakımları söyledim. Bana ayda 1 defadan fazla yapmamamı ve arındırmak için de uzun bir süre daha yapmamamı söyledi. Uğraşma bu kadar, dengesini bozuyorsun sadece ve yaptığın bakımların sayısıyla saçının hızlı uzaması arasında bir oran yok, dedi.

Son düzenleme:

Paylaşımın için teşekkürler. Bana da söylediklerin mantıklı gelmişti. Doktor da olur verdiğine göre kesin ben de deneyeceğim. hihoyyyt

bevitin c nin bi zararı yokmuymuş yani doktor tavsiye ettiğine göre, bizdede varda bu ilaç bende kullanmak istiyorum

X