75'ten 58'e...B.A.Ş.A.R.D.I.M:)

Depiedra

Hedef 60...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Mart 2016
1.871
1.148
34
18 ve oncesi yaslarda kemik torbasiydim diyebilirim..lise yillarinda hic unutmam hangi cocuktan hoslansam cok zayifim diye terkediliyordum:confused:....lise bitti ben adet duzensizliginden dogum kontrol haplari kullandim ve inanilmaz istahim artti.bilincsizce yemeye bssladim...asiri zayif donemlerimde hic yemek yemezdim aklima bile gelmezdi yemek....ama liseden sonraki hayatim sadece yemek yemek oldu..calismiyordum evde aof calisiyordum sosyal hayatim sifirdi..bununda etkisile kendimi yemek yapmak ve yemege adamistim..her carsida mutlaka 2 dúrúm yerdim...eve surekli dúrúm lahmacun siparisleri...evde surekli gece yarilari makarna yap ye kocaman ekmegin arasina doldur malzemeyi ye derken en guzel 21 25 li caglarimi 75 kilolarda gecirdim...boyum da 165..kocaman bir gobek kocaman bir bel...o yaslarda genc bir kiza yakisirmiydi?? Herkez basta annem ve komsulari olmak uzere kizim iyice şiştin az kendine gel zayifla yakismiyor bizim kadar góbegin var dedikce ben sinirlendim ..kulaklarimi tikayip kendimi kandirmaya devam ettim...ben boylede guzelim , kilolarimla barisigim , kadin dedigin balik etli olur sacmaliklariyla cok sevdigim makarnami ve ekmek arami yemeye devam ettim...dahaa da sisiyordum belkide 76 yi bile gordum ama okadar kaciyordum kilomdan bu aci gercekle yuzlesmemek icin beynimden bile silmisim tartida gelen rakamlari ama 76 bile gozumun onune geliyor suan:KK42:.nisanlandim esimle o da halimden memnundu hic zayifla bile demedi bana ne flort de ne nisanlilikta..cunku kendiside benden asagi degildi:confused:..ben balik etli seviyorum der dururdu..o oyle dedikce ben zayiflamaya korkar olmustum..ve bu sacma gerekceyle yedikce yedim....liseden tanidigim arkadaslar beni asla taniyamadi bu senmisin dediler hep 40 li kilolardan 76 lara gelince insan evrim geciriyor malum:KK59:....sonra dugunumuz oldu ..dugunum var az zayiflayim dusuncesi aklimin ucundan bile gecmedi...o kafayla daha da cok yakisacakti bans gelinlik balik etliydim ben:KK57:...velhasil bu sacma sapan balik et hevesli maceram gecen sene kafama dank etti:oops:..dank etmesindeki en buyuk etken cok taktigim kisilerin kilomu elestirmesi..gerci onceden de elestiriyorlardi ama demekki anca dank etti....kuzenlerle resim cekindigimizde hepsinin incecik cikipts benim hantal gibi cikmam sinirimi bozmays basladi ve bana hafiften hirs geldi...cok sevdigim yemek yeme dostluguma veda etmeye karar verdim ...ama basima gelen en zor seydi...senelerce hergece yatarken yarim ekmek arasi yemeden uyuyamayan bana 2 kasik yemek yiyip kalkmak ve sabaha kadar hic bisey yememek gercekten cok zor geldi yalan degil....ilk basariz deneyimimden sonra ki gun yine yedim.yine yedim...birgun bir ortamdayiz ben diyet yaptigimi sandigim bir zaman yemek yiyoruz akrabalarla evde ...ben yemicem dedim diyet yapiyorum baksanizs zsyifladim dedim..cok gicik oldugum birisi bundan daha mi kiloluydun da zayifladin:KK57: deyinceeee bende ipler koptu...ertesi gun haslanmis yumurtayla ise basladim ekmeksiz bikac saat idare etti aksam 5 te salatayla gecistirdim gece yatareken ki yeme aliskanligim yine nuksetti ala kendimi gobek eritme ve yag yakma kúrlerine adadim ve onlarla aclik yaasamadan uyuyabildim:KK19:..gec saatlerde yedigim makarna ve ekmek arasinin yerini tutmadi o kotu tadlar ama beni elestirenler beni asagilayanlar gorduklerinde şok olmaliydi...bu hirs gelmeden gercekten kilo verilmiyor arkadaslar...ben dyetisyene hic gitmedim ..sadece ekmegi hayatimdan tamamen cikardim...ekmegi hayatimdan cikarali baktimki kendi kendime ufacik gramlar vermeye basladim..bu cok hosuma gitmeye basladi...derken haftada 2 ve 3 gun pespese aksam yemeklerini atladim sadece meyve kuru yemis yemeye baslsdim...65 te kalsam yeterdi Bna 66 yi gordugumde daha da hirslandim cunku bu zayiflamak isi beni degisik bir mutluluga ózguvene surukliyordu...ben bunlari yasarken koskoca bir seneye sigdirdim cunku diyetime cok ihanet ediyordum...sabahtan aksam 23 e kadar cok guzel ilerlemisken irademe hakim olamayip o saate 1 tencere makarnayi goturdugumde oluyordu:eek:...ama o pismanlikla ben ertesi gun icin dahada hirslanip daha guzel bir gun geciriyordum...aslinda kacamak arada iyidir..ertesi gunlerki hirs icin...vee 65 hedef kiloma ulasmistim...ama yetmiyordu bana daha az rakamlar gormeliydim...yeme aliskanliklarimin degismesine alisan bunyemi birazdaha zorlamaliydim 62 hic fena olmszdi:dondurma:....tarcinli sutu kesfettim arkadastan....saatlerce tok tutan kan sekerini dengeleyen mucizeye sahit oldum...aksam esime pilavlar karniyariklar yaparken ben koca bir bardak tarcinli sutumle aksam yemegini gecistirdim..hs zor olmadimi o karniyarigi yememek..cok zor oldu yeri geldi dua ettim allahim nefsimi sana emanet ediyorum bana yardim et dedikce gúclendim...bana kiloma hakaret eden kisileri dusundukce karniyariga dusman oldum...kendime hedef belirledim 62 yi yada şu şu kiloyi gordugum gun hunharca yiyip ertesi gun devam ettim diyetime...yine o cok yemenin verdigi pismanlikña ertesi gun daha az yedim daha cok spor yaptim...cocugumu bebek arabasina koyup saatlerce yurudum...yurumek cok etkili arkadaslar....ve ve hafif bir , hatta sofradan hafif ac kalktiginiz bir aksamdan sonra gece yatmadan yarim saat once sodali ayran kurumu ictim...ben kilomu bununla verdim diyebilirim...hergun 700 700 500 200 gram verdirdi bana bu kur ..kurun tarifini yazacagim....bu evde uygulayabileceginiz basit kurleri kulak ardi etmeyin lutfen...ama bu kurler genelde aksam yemeklerini az yerseniz yatma saatinde oldukca ac olursaniz ictiginizde fayda ediyor ..siz uyurken sabaha kadar yag yaktiruyor...ve lutfen bol su....yattim kalktim uyudum uyandim su ictim gunde 4 litre mutlaka ictim susuz bir hayat dusunemem cok severim suyu...gece 5 kere de wc ye kalksam birakmadim ictim suyumu gece icmek daha etkili bence sabaha kadar yag yakiyor icip wc ye gittikce karni daha bir duzelsiyor insanin kendinize 2 ltlik 1 bucuk litrelik sise edinin ve bardakla degil onunla su icin gece basucunuzfa olsun sabaha kadar uyanip uyanip icin....veee derken ben 60 i gordum :KK55:......beni goren herkesden o bekledigim tepkiyi aldim cok zayiflamissin:anneadayı:...cok iyi olmus sakin daha alma...44 bedenden 36 bedenlik bir gomlek giydigimde ben gecirdigim aclik gunlerimin degerini cok iyi anladim:emir_bebek:36 beden giysi giymekteki zerafet bana gore hicbiseyde yoktu:KK200:..veee bugun tam 58 kilo geldim:nazar::nazar::nazar::KK49:....artik magazada begendigim giysinin hemen 36 sini ariyorum 38 bile bol geliyor cogu giyside...ve buyuk gun...gecen seneki canimi sıkan akrabalarla ilk karsilasma...ve tepkileri:KK57::KK57::KK57::KK57: harika zayiflamissin bizede ogret:mad:....ve benle dalga gecen kuzenlerden tartida az cikmak:sampiyon::sampiyon:...ya kilo konusunda hassas bir insanin yasadigi en buyuk zafer belkide...ve intikamim " canim biraz zayifla noldu sana boyle:kahve:....cvp; banada ogret depi:KK43:......iste benim hikayem bu kizlar size gunlul menumi yszicam cok az sagliksiz diyenler olabilir....belkife hakli da olabilursiniz ama bu benim yontemimdi ben bu sekilde zayifladim gayette saglikyiyim sukur....
Sabah;
1 adet ustune pulbiber ekilmis yumurta ekmek yok yaninda domates salatalik ( sinirsiz) bu beni 3 e kadar falan goturuyor cok aclik gelmeden sekersiz tarcinki turk kahvesi yaninda leblebi yada ceviz yada kuru uzum ..hepsinden azar azar da olabilir..ve pesine bollllll su...bu da aksam 5 bucugs kadar goturuyor beni aksam 5 bucuk 6 da bol yesillikli yada bol soganli domates salatasi ekmeksiz tuzu az...bol suuu askam 9 da 9 bucukda meyve cok acikirsam leblebi yedim 2 .kez sekersiz turk kahvesi ictim bazi gunler....ve gece yag yakan kurumu icip yattim...
Yag yakan kurum
2 bucul 3 yemek kasigi yogurdu buyuk bir bardaga alin icine 1 cay kasigi pulbiber 1 cay kasigi nane koyun yarim limon sikin 1 adetsade maden suyunu bardaga yavas yavas dokun karistirin ve icin...pesine bol su...midesi hassas olan icmesin mideyi yslabilir agritabilir pulbiber ve.limon var sonucta asitli icicek var icinde....
Benim zayiflama seruvenim bu kúr , tarcinli turk kahvesi ve tarcinli sut ten ibaretti...maddi durumum olmadigindan yulafti koji berry di hic birini alamadim..evdeki tarcinimla sutumle yogurdumla bol soganli salatamla zayifladim..tatli istegimi kesen kuru uzume sonsuz tedekkurler:anneadayı:...kan sekerim dusrrse tatli cekede csnim diyetin en guzel zamaninda hemen kuru uzum yedim yetmedi pesine meyve yedim ..asiri cikolsts istegi geldiysede muhtesem bir cozum .evinizde o anda muz varsa hemen 1 adet dolap posetine dograyin muzu ve icine 1 yemek kasigi 1 buculda olur kakao koyun ve guzelce yedirin posetin icind3 hepsini ve tabaga dokun yiyin .muzlu yaspasta yemis kadar kesileceksiniz ve cikolata yemediginize sukredeksiniz:anne:ben bile zayifladiysam o istahla hepiniz zayiflarsiniz arkadaslar.....allaha emanet olun:dua::KK49::KK55:

Son düzenleme:
Harikasın şuan emzirmeseydim kürleri denerdimm.. benim intikamım kocamla ona gostericem zayiflayacagimi... aslında cok bir kilom yok goren herkes ne kadar zayiflamissin diyor ama benim basen hiç gitmiyorr.. 1 65 boyumda 60 kiloyum. Dogumdann once 55 kiloydum simdi hedefim 52 51... sizi tebrik ediyorum cok iyi zayiflamissiniz.. herkesten intikaminizi almissinizz.

Harikasın şuan emzirmeseydim kürleri denerdimm.. benim intikamım kocamla ona gostericem zayiflayacagimi... aslında cok bir kilom yok goren herkes ne kadar zayiflamissin diyor ama benim basen hiç gitmiyorr.. 1 65 boyumda 60 kiloyum. Dogumdann once 55 kiloydum simdi hedefim 52 51... sizi tebrik ediyorum cok iyi zayiflamissiniz.. herkesten intikaminizi almissinizz.
Evet canim o intikam duygusu var ya butun lezzetli seylerden vazgecirtebiliyor...52 51 boyuna gore az canim ayni boydayiz ben suan 59 um cok zayif gorunuyorum aslinda 57 olsam fena olmaz ams 51 de istemem

Valla harikasınız :KK52::KK9:insanlar kilolu kişilere karşı çok acımasız. Hiç kimse acaba bir hastalığı mi var yoksa zor günler mi geçirmiş de bu hale gelmiş diye sormuyor. Güya şaka yollu "ay bununla doymaz bu", "tosun" vs. takılmalar hiç bitmez. Bende sizin gibi insanların tepkisinden bıkıp zayıfladım. Tabii sizin kadar yol kat etmedim ama daha da devam edeceğim.

Valla harikasınız :KK52::KK9:insanlar kilolu kişilere karşı çok acımasız. Hiç kimse acaba bir hastalığı mi var yoksa zor günler mi geçirmiş de bu hale gelmiş diye sormuyor. Güya şaka yollu "ay bununla doymaz bu", "tosun" vs. takılmalar hiç bitmez. Bende sizin gibi insanların tepkisinden bıkıp zayıfladım. Tabii sizin kadar yol kat etmedim ama daha da devam edeceğim.
Evet csnim kilolulara yapilan elestiriler cok acimasiz ve dusuncesizce....neler duydum neler..en yakinlarim bile ne isi ler takti..hic yakismiyor cok cirkinlestin 50 yasinds gorunuyorsun kendini mahfettin...ams simdi diyorum iyikide elestirmisler..eger bans cok yskisiyor kilo deselerdi ben yemeye devam ederdim .sen kac kilosun csnim

Evet csnim kilolulara yapilan elestiriler cok acimasiz ve dusuncesizce....neler duydum neler..en yakinlarim bile ne isi ler takti..hic yakismiyor cok cirkinlestin 50 yasinds gorunuyorsun kendini mahfettin...ams simdi diyorum iyikide elestirmisler..eger bans cok yskisiyor kilo deselerdi ben yemeye devam ederdim .sen kac kilosun csnim
Benim boyum 163 kilom 59.5 tu 54 oldum. Evet çok değil ama etrafımdaki herkes en fazla 50 kilo olduğu için farkında olmadan beni bayağı üzdüler. Yeni evliliyken eşim tosun falan diyordu. Şaka gibi görünsede hiçbir kadın tosun diye sevilmek istemez. Bu anlamda eşiniz çok iyiymiş. Şimdi bende 50 kiloya inip herkese göstereceğim.

Benim boyum 163 kilom 59.5 tu 54 oldum. Evet çok değil ama etrafımdaki herkes en fazla 50 kilo olduğu için farkında olmadan beni bayağı üzdüler. Yeni evliliyken eşim tosun falan diyordu. Şaka gibi görünsede hiçbir kadın tosun diye sevilmek istemez. Bu anlamda eşiniz çok iyiymiş. Şimdi bende 50 kiloya inip herkese göstereceğim.
Ozaman biranonce basla canim...esim konusunda sansliyim ben balik etli seviyir hatta susn kemiklerimi elestiriyor boyle iyi daha zayiflama diyor ama ben 57 yi gozume kestiriyirum simdide:KK45:

Ozaman biranonce basla canim...esim konusunda sansliyim ben balik etli seviyir hatta susn kemiklerimi elestiriyor boyle iyi daha zayiflama diyor ama ben 57 yi gozume kestiriyirum simdide:KK45:
Başlamam mi mesajı yazar yazmaz hemen spora başladım :KK6: tarçınlı türk kahvesi nasıl bir şey? O şekilde mi satın aldın yoksa üstüne mi ekliyorsun?

Sabah;
1 adet ustune pulbiber ekilmis yumurta ekmek yok yaninda domates salatalik ( sinirsiz) bu beni 3 e kadar falan goturuyor cok aclik gelmeden sekersiz tarcinki turk kahvesi yaninda leblebi yada ceviz yada kuru uzum ..hepsinden azar azar da olabilir..ve pesine bollllll su...bu da aksam 5 bucugs kadar goturuyor beni aksam 5 bucuk 6 da bol yesillikli yada bol soganli domates salatasi ekmeksiz tuzu az...bol suuu askam 9 da 9 bucukda meyve cok acikirsam leblebi yedim 2 .kez sekersiz turk kahvesi ictim bazi gunler....ve gece yag yakan kurumu icip yattim...
Yag yakan kurum
2 bucul 3 yemek kasigi yogurdu buyuk bir bardaga alin icine 1 cay kasigi pulbiber 1 cay kasigi nane koyun yarim limon sikin 1 adetsade maden suyunu bardaga yavas yavas dokun karistirin ve icin...pesine bol su...midesi hassas olan icmesin mideyi yslabilir agritabilir pulbiber ve.limon var sonucta asitli icicek var icinde....
Benim zayiflama seruvenim bu kúr , tarcinli turk kahvesi ve tarcinli sut ten ibaretti...maddi durumum olmadigindan yulafti koji berry di hic birini alamadim..evdeki tarcinimla sutumle yogurdumla bol soganli salatamla zayifladim..tatli istegimi kesen kuru uzume sonsuz tedekkurler:anneadayı:...kan sekerim dusrrse tatli cekede csnim diyetin en guzel zamaninda hemen kuru uzum yedim yetmedi pesine meyve yedim ..asiri cikolsts istegi geldiysede muhtesem bir cozum .evinizde o anda muz varsa hemen 1 adet dolap posetine dograyin muzu ve icine 1 yemek kasigi 1 buculda olur kakao koyun ve guzelce yedirin posetin icind3 hepsini ve tabaga dokun yiyin .muzlu yaspasta yemis kadar kesileceksiniz ve cikolata yemediginize sukredeksiniz:anne:ben bile zayifladiysam o istahla hepiniz zayiflarsiniz arkadaslar.....allaha emanet olun:dua::KK49::KK55:

Öncelikle kocaman tebrikler :KK9::KK9::KK9:
Ve kilo acısını sen de dinmesine çok sevindim :KK68::KK68::KK68::KK68:,

Bize ümit oldun darısı başımıza:confused::confused::confused:

Canım bu menüye yağkıran, yağyakan gerekmez; yani her şekilde verilir, lakin çok sağlıklı bulmadım, en azından kendi adıma. Karbonhidrat (tambuğday ekmek vs.) ve protein benim vazgeçilmezlerim. İnşallah en kısa zamanda biz de sana müjdeli habelerimizi veririz :KK15:

Öncelikle kocaman tebrikler :KK9::KK9::KK9:
Ve kilo acısını sen de dinmesine çok sevindim :KK68::KK68::KK68::KK68:,

Bize ümit oldun darısı başımıza:confused::confused::confused:

Canım bu menüye yağkıran, yağyakan gerekmez; yani her şekilde verilir, lakin çok sağlıklı bulmadım, en azından kendi adıma. Karbonhidrat (tambuğday ekmek vs.) ve protein benim vazgeçilmezlerim. İnşallah en kısa zamanda biz de sana müjdeli habelerimizi veririz :KK15:
Canim aylarca bu menuyle takilmadim 3 gun bu menuyse 4.gun hunharcs yedim yedigimin acisini cekip ertesi gun daha az yedim bilmiyorum ben her ogunde tam bugday ekmekli diyetlerde zayiflsysmsfim tsmemen cukardum hayatimdan..arada yiyirum..ins mujdeli haberler bekliyorum canim

X