8+1 kalp atışı yok, kese büyüyor, normal mi?? alttan üstten muayene arasında mm farkı kaç olursa normaldir??

denizdogancik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2023
3
1
32
Merhaba kızlar, bugün 3.04.23 ve 8+1 im ve hala halp atışı yok , 5+3 de kese göründü ufacık, üstte muayene ile 7+3 de kese büyümüş ve içinde 3,63 mm embriyo vardı 6. hafta gibi dedi doktorum bir kafta geriden geliyor dedi, 8+0 da dün tekrar alttan muayene oldum kese büyümüş, embriyo çapı 4,3mm di, ama doktor 2 muayenenin biri alttan biri üstten , o yüzden aradaki 4 günde 0,67mm farkı bi gelişme olarak görme dedi, üzüldüm, direk kürtaj dedi, başka bir doktor da 5mm olmayan şeyde kalp atışı aranmaz dedi, ve en son gittiğimde aynı zamanda kese içinde kanama noktaları gördüğünü söyledi, sizce sağlıksız bi embriyo, büyümeye devam eder mi, kaç gün daha beklemeliyim sizce, kafam çok karışık, başına gelen var mı, henüz kanamam vs. yok..

Ben olsam sanırım bir hafta daha beklerdim. Bazı bebekler geriden geliyormuş, bir hafta beklemek size bir şey kaybettirmez ki. En azından pişman olmazsınız sonrasında keşke bekleseydim belki duyardık sesini diye

Ben olsam sanırım bir hafta daha beklerdim. Bazı bebekler geriden geliyormuş, bir hafta beklemek size bir şey kaybettirmez ki. En azından pişman olmazsınız sonrasında keşke bekleseydim belki duyardık sesini diye
Haklısın alaylibaykus alaylibaykus bende bir aksaklık yaşamazsam beklemekten yanayım, Kendi doktoruma dün tekrar gittim, bence umut yok ama kanaman vs. olmadığı için bekleyebilirsin dedi, progestan kullanıyodum, onu kesmen gerekli, kanaman olucaksa da durdurup erteleyebilir dedi, çok üzgünüm, kendimi aldırma fikrine alıştırmaya çalışıyorum, dün tekrar bebeği ölçtü 4,87 çıktı, 5mm olmayan embriyoda zaten kalp atışı aranmazmış, yaklaştı gibi duruyor, ama bu benim duygusal bakış açım sanırım...sağlıksız embriyo büyür mü dedim, sanki büyüyo gibi duruyo, sana öyle geliyo, kan pıhtısı içerde şekil de değiştirebilir, yoğunlaşadabilir, büyüdüğü anlamına gelmez dedi.....umut ne acayip şey, herkes aldır dese de beklemek istemek..

Haklısın alaylibaykus alaylibaykus bende bir aksaklık yaşamazsam beklemekten yanayım, Kendi doktoruma dün tekrar gittim, bence umut yok ama kanaman vs. olmadığı için bekleyebilirsin dedi, progestan kullanıyodum, onu kesmen gerekli, kanaman olucaksa da durdurup erteleyebilir dedi, çok üzgünüm, kendimi aldırma fikrine alıştırmaya çalışıyorum, dün tekrar bebeği ölçtü 4,87 çıktı, 5mm olmayan embriyoda zaten kalp atışı aranmazmış, yaklaştı gibi duruyor, ama bu benim duygusal bakış açım sanırım...sağlıksız embriyo büyür mü dedim, sanki büyüyo gibi duruyo, sana öyle geliyo, kan pıhtısı içerde şekil de değiştirebilir, yoğunlaşadabilir, büyüdüğü anlamına gelmez dedi.....umut ne acayip şey, herkes aldır dese de beklemek istemek..
Merhaba sizle aynı durumdayım ama zehirlenmekten korkuyorum, ne yaptınız merak ettim🥺

Merhaba sizle aynı durumdayım ama zehirlenmekten korkuyorum, ne yaptınız merak ettim🥺
Merhaba, 8+4 de geçen hafta perşembe günü kürtaj oldum malsef ki, aslında kanamam yada görünen ciddi bir sıkıntım yoktu , doktorum çok istersen bir hafta daha bekle ama gelişmez bu saattten sonra dedi, ben de bekledikçe piskoljimin bozulduğunu farkettim, dediğin gibi ne zaman zehirleyecek beni diye tedirgin olmak da cabası, artık 9. haftaya doğru aldırmak konusunda vicdan yapmanın gereksiz olduğuna karar verdim kendimce, bu süreç uzadıkça, başka gebelik ihtimallerimden de çalıyorum dedim, doktorlar sağlıksız olanın düşmesine, alınmasına üzülmeyin, eğer her sağlıksız olan yaşasa dünya engelli ve sakat insanlarla dolu olur dedi, onlara bakmak da bir vebal ve çok zor, nasip diyorum yani, bunu yaşayan çok kadın var, dünyada tek değilim, şükrediyorum, bir daha sahip olamama gibi bir imtihanım yok şuan...size de sağlıklı bir gebelik dilerim ilerde, biz iyi olursak herşey iyi oluyo çünkü, ben kendime iyi gelmeye çalışıyorum, sevgiler...

X