8.haftada gebelik bulantisi biter mi,azalir mi?Ara verir mi?

lightpinklady

Bslngc:74.7 Gncl:63.2 Hedef:62 12ay
Kayıtlı Üye
4 Mart 2016
3.084
2.808
Kizlar ya,aslinda gebelik bolumune de acmistim ama yanitlayan olmadi,cok evhamliyim su an.. bir de buraya yazayim dedim. Yeni uye sayilirim yasak mi blmiyorum ayni konudan acmak ama offf.. derdime gelelim, 8.haftanin icindeyim. Galiba 5haftalik falanken bulantilarim basladi,fakat kusmam olmadi daha. 2 3gundur bulantilarim azaldi hatta bugun sabahtan beri yok bulanti falan.
Boyle bu haftada bulantilar kesilir mi? Sizce normal mi,endise etmeli miyim? Bastan beridir kasik agrilarim oluyordu ara ara ,bugun de var o agrilardan. Ama gogus hassasiyetim azalmis gibi geldi yoklayinca...2gundur neler neler okudum burada moralim bozuldu iyice.
Mide bulantilari ara verebilir mi illa hergun olmak zorunda mi..
Tecrubeli hanimlar yardimci olur musunuz
:KK43:

Herkeste ayni olmaz ama su an sizin haftalarda kesilmesi normal endise etmeyin bence

Oooo çok göreceli bir soru.

Ben de bunu defalarca herkese sordum, 8. hafta biter dediler bitmedi, o zaman kesin 12. hafta biter dediler bitmedi, bak 16. hafta da kesin yani lamı cimi yok dediler bitmedi ama azaldı, 18. haftada da o sabah akşam süren bulantı bitti, resmen 18. haftama girdiğim gün bıçak gibi kesildi ama hamileliğim süresince ara ara yokladı, bazı şeylerden tiksintim devam etti, ağız tadım doğumdan sonra yerine geldi. :63:

18. haftama kadar 9 kilodan fazla verdim çünkü su bile içemedim, sonrasında da 3-4 kilo ancak aldım. Yani bulantı kişiden kişiye değişiyor, sık dişini yapacak bişey yok....

Hamileyken mide bulantısı ve istifra etme gibi şikâyetlerim hic olması. En başından en sonuna kadar rahat rahat hamilelik geçirdim.
Fakat arkadaşım bulantılarından hastaneden eve gelemedi hep serumlarla ayakta kaldı.
Yani herkesin bir olmuyor. Her bünye ve hamilelik farklı boşuna bunları düşünüp kendinizi üzmeyin.
Hamileliginizin tadını çıkarın.

Oooo çok göreceli bir soru.

Ben de bunu defalarca herkese sordum, 8. hafta biter dediler bitmedi, o zaman kesin 12. hafta biter dediler bitmedi, bak 16. hafta da kesin yani lamı cimi yok dediler bitmedi ama azaldı, 18. haftada da o sabah akşam süren bulantı bitti, resmen 18. haftama girdiğim gün bıçak gibi kesildi ama hamileliğim süresince ara ara yokladı, bazı şeylerden tiksintim devam etti, ağız tadım doğumdan sonra yerine geldi. :63:

18. haftama kadar 9 kilodan fazla verdim çünkü su bile içemedim, sonrasında da 3-4 kilo ancak aldım. Yani bulantı kişiden kişiye değişiyor, sık dişini yapacak bişey yok....
Yok ben illa gecsin yeter artik demiyorum. Bulanti bu kadar erken gecer mi,normal mi bundan dolayi endise ediyorum. Cunku bebegin kalbi durmus olabilir gibi seyler okudum. Ondan evham yapiyorum. Sizinki normal bence,bulantilarin surmesi yani...

Bunun standardı yok ki. Bünyeden bünyeye değişen bir durum.
Doktor kontrollerinizi aksatmayın, o bebeğiniz sağlıklı dediği sürece de böyle ayrıntıları kafanıza takmayın.

Hamileyken mide bulantısı ve istifra etme gibi şikâyetlerim hic olması. En başından en sonuna kadar rahat rahat hamilelik geçirdim.
Fakat arkadaşım bulantılarından hastaneden eve gelemedi hep serumlarla ayakta kaldı.
Yani herkesin bir olmuyor. Her bünye ve hamilelik farklı boşuna bunları düşünüp kendinizi üzmeyin.
Hamileliginizin tadını çıkarın.

Haklisiniz.. Benim de iste hic olmasaydi dert etmiycektim ama,yaklasik 3haftadir olup da 3gundr pek birsey olmamasi garibime gitti. Yani bukadar erken mi kesilir diye...
Korkuyorum insallah bebegim iyidir :KK43:

Canım kişiden kişiye değişir.benimde 5.haftada başladı 13.haftaya geldim bir gün çok kötüyüm bir gün iyiyim bir haftadır.12.haftaya kadar hergün kustum.hastanede serum yedim sürekli.gögüs hassasiyeti arada azalır arada artar korkma.mide bulantısı kiminde bir ay olup bitiyo.bazısı azalarak devam esiyor.kanaman yoksa korkma.ayrıca çok kafana taktıysan doktora gidiver gör bebeğini rahatla.

Haklisiniz.. Benim de iste hic olmasaydi dert etmiycektim ama,yaklasik 3haftadir olup da 3gundr pek birsey olmamasi garibime gitti. Yani bukadar erken mi kesilir diye...
Korkuyorum insallah bebegim iyidir :KK43:
Canım inş iyidir. Eğer kafana taktıysan , doktoruna bir görün istersen. Çok fazla okuyup,araştırınca da ister istemez fazla kuruyor insan. İşin ehline danışmak en iyisi

Hic kafana takma arkadasim. Bende 8+4 deyim 2 gundur bulantim azaldi( bulanti hapi kullaniyorum 2 haftadir) Allahin dedigi olur, bana doktorum bunu demisti. Icini ferah tut ve hamileligin tadini cikar dedi. Sen de uzulme, cok takarsan doktora git icin rahatlasin. Rabbim insallah hepimizin evlatlarini bagislasin.

Cnm bulantın kesildi göğüslerinde acımıyo diye kötü düşünme hemen bunlar herkeste farklı olur benimde şuan göğüslerimde o ilk zaman ki hassasiyet yok mesela kanaman lekelenmen olursa tedirgin olabilirsin mesela benimde 5. Haftadan 8 e kadar bulantım oldu ama kusmadım hatta aralarda bir iki gün kesildi sonra 8. Hafta bir başladı 17 ye kadar devam etti ne yesem çıkardım ve hala bir şeyi tiksinerek yesem çıkartıyorum yani kötü düşünme

X