9 ay oldu daha bir kağıt bile gelmedi..

Lonely141

BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR..
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
735
947
28
Hayirli geceler Hanimlar ben yaklaşık 9 ay önce çantamı caldirdim...icinde araba alacagimiz icin bankada biriktirdigimiz 1.700 tl vardı ve telefonum daha bi kac ay olmustu alalı:KK43:..bi kac gune alacaktik arabayi..

Bizimde o hafta mahalleden bir abla markete diye 10 dk evden cıkmış. O arada evi soymuşlar..velhasilkelam parayi cektigimiz icin evde birakmayada korktum..arkadaslarla iftar yapacaz sahilde..o ara yanima mendil saticisi olarak gelmis bi yoklamis falan biz otururkende herkesin cantasi etrafa sacik bir metre uzaga koyan bile vardi ama ben para oldugu icin dizimin altindaydi..iste kucuk bir kiz cocugu almis cantami..ama ruhum duymadi ya ve ben cantanin uzerinde oturuyordum eminim..Bide biz 6 aile falandik butun herkesin cantasi ortadayken niye benim dizimin altindaki cantayi goturmusler..sanki para oldugunu biliyolar..ve işin trajikomik tarafi 6 aile gittik hepimizin eşleri de polis..

Hemen o gece karakola gittik imei numarasindan bakilsa adam akilli o gece iş biterdi..kizlar esimin asayişten arkadasi var esim bu iş böyle çözülmez dedi ve onun yanina gidip..cantami calan kisiyi tespit ettim..ve bu kişi bir hirsizlik şebekesine uyeymis..o gece butun hepsi ordalarmis..ve bunlar yine ayni gece hem fiziki hemde teknik takipteymisler..onlari izleyen polisler neden cantamizi aldıklarını gördükleri halde gitmelerine izin verdiler hala sinirim bozuluyor..15 gun sonrada yakalanip göz altina alındılar..ve bu olay 9 ay once oldu..ama adima ne bir dava ne bir sikayet görünüyor..e devlettende bakiyorum yok gorunmuyor..adamlari 9 aydir tutuklayip halada davaya bakmiyolar. Belkide serbestler su anda..toplamda 11 kisiler ve bir tanesi 8 aylik hamile oldugu icin serbest kaldi..haksizlik degil mi bu en cokda dogurdugu cocuga..benim cantayi calan kiz 12 yasinda anneside mendil saticisi olarak 50 metre ötede bizi izliyor..bilerek cocuklara yaptiriyolar cunku ceza almiyolar ya..icimi döktüm resmen :) yani demem oki bu işler hep böyle agir mi işliyor ne zaman dava olur .

Bide bunlarin sadede hirsizlik icin kullandiklari 40.00 tl degerinde bir aracta var ortada..bu arac satılıp bunlardan şikayetçi olan kişilere caldiklari kadari verilirmi..baya sikayetcide var

Gecmis olsun oncelikle.. Yani bilemedim ne diyelim eşiniz ve arkadaslari polis onlar yardimci olmadilar mi? Siz sikayetci oldunuz muhtemelen esinizde takip edebilir ilerleyen süreci

Gecmis olsun oncelikle.. Yani bilemedim ne diyelim eşiniz ve arkadaslari polis onlar yardimci olmadilar mi? Siz sikayetci oldunuz muhtemelen esinizde takip edebilir ilerleyen süreci
Caglayan adliyesine sorduk dava bakırköydeymis oraya gidip soracaz..esim polis ama is artik adliye kisminda oldugu icin onun elinde olan bi sey de yok ..bekkiyoruz bakalim.

Karakolda sikayetci olduk..o dosyanın savcinin onune gitmesi gerek gitmemis..ayrica hirsizlarda yakalanmış ve su an içlerdeler..bizim cantayi caldiklarinda itiraf etmisler
Peki caldiklarini iade etme gibi bir durum söz konusu mu? Yoksa sadece ceza mi alacaklar

Ustune bir bardak su icin. Oradan bir sey cikmaz, hirsiz iste meslegini yapiyor, adam da para yoksa neyini alacaksiniz.

Karakolda sikayetci olduk..o dosyanın savcinin onune gitmesi gerek gitmemis..ayrica hirsizlarda yakalanmış ve su an içlerdeler..bizim cantayi caldiklarinda itiraf etmisler

itiraf etseler ne olacak?
dava açılsa görülse?
paranızı geri alabileceğinizi düşünmüyorsunuz herhalde.

Ustune bir bardak su icin. Oradan bir sey cikmaz, hirsiz iste meslegini yapiyor, adam da para yoksa neyini alacaksiniz.
Hırsızlık yapana adam demeyin lütfen zira emek çalmaktan adi bir suç olamaz.
Hırsızlık meslekmi ? Okulumu var ? Kadıncağız ceza alsınlar istiyor.

Lisedeyken telefonum calinmisti. Okuldaki temizlik gorevlisi cocuk calmis, sikayetimden 6 ay sonra buldular.
mahkemesi 2 sene sonra görüldü. Adam davaya kucaginda bebesiyle girmisti.

Adamlardan toplamda 22 telefon ve 100.00 tl para ve ziynet esyasive 40 bin degerinde sadede hirsizlik icin kullanilan bir arac bulundu araca savcı el koymuş falan benim telefon aralarinda yoktu ondan vazgectikte parayi alalim diyoruz..toplamda bunlardan sikayetci 17 kişi var bir cogu turist zaten onlara ulaşılamayacak..o yuzden bu para bolusturulur diye dusunuyoruz..

Adamlardan toplamda 22 telefon ve 100.00 tl para ve ziynet esyasive 40 bin degerinde sadede hirsizlik icin kullanilan bir arac bulundu araca savcı el koymuş falan benim telefon aralarinda yoktu ondan vazgectikte parayi alalim diyoruz..toplamda bunlardan sikayetci 17 kişi var bir cogu turist zaten onlara ulaşılamayacak..o yuzden bu para bolusturulur diye dusunuyoruz..

Abim avukat, sana soyleyebilecegim tek sey cogunlukla boyle seylerden bir sonuc cikmiyor, ben olsam ustune bir bardak soguk su icerim.

Tabi umarim alabilirsiniz de, genelde cikmaz haberiniz olsun ama yine de ugrasin.

itiraf etseler ne olacak?
dava açılsa görülse?
paranızı geri alabileceğinizi düşünmüyorsunuz herhalde.
Ortada caldiklari toplam 100.00 para ziynet esyasi ve 40.00 binlik bir arac var ve 22 telefon telefonum onkarin arasinda degildi ama para verilsin bir zahmet ki butun mağdurların paralari verilse bile ortada yine para kaliyor.

A
Abim avukat, sana soyleyebilecegim tek sey cogunlukla boyle seylerden bir sonuc cikmiyor, ben olsam ustune bir bardak soguk su icerim.
Ama ortada caldiklari bir ton sey var onlari bize ve diger magdurlara vermeyip ne yapacaklar.

X