Bebek Beslenmesi 9 aylik bebek gunde kac kez emmeli

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

strawberrry

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2011
64
9
9 aylik bebek gunde kac kez emmeli ve kac ogun yemeli? 9 ayina yeni girmis bebegim var ve ek gidaya basladigimizdan beri emmek istemiyor. Bir tek uyurken aliyor o da zorla. Kac kez emse yeterli olur acaba? Sutum de azaldi oglum emmedigi icin :KK43:

ek gidadan sute yer kalmuyor olabilirmi
once emzirin sonra ek gidayi teklif edin

tesekkurler cevabiniz icin ama nasil planlama yapmaliyim bilmiyorum cunku uyanikken emmiyor bu yuzden emzirmek icin baya bi beklemem gerekecek.
biberon versen alirmi
memeyi birakdiysa biraz zor geri almasi
en azindan duzenli sagarsaniz belki 1 yasini olsun bitirirdiniz
çok acikirsa uyanikkende emmzmi, kicaginda gezidrerek fln bi iki çekse belki devami gelir

9 aylik bebek gunde kac kez emmeli ve kac ogun yemeli? 9 ayina yeni girmis bebegim var ve ek gidaya basladigimizdan beri emmek istemiyor. Bir tek uyurken aliyor o da zorla. Kac kez emse yeterli olur acaba? Sutum de azaldi oglum emmedigi icin :KK43:

Benimde bebeğim 9 aylık ve.sadece uyku öncesi ve uykusunda emiyor. Gündüz 3 uyku yapıyor gecede devamlı emzik gibi hep meme ister. Bende bu yüzden takılmıyorum yeterli geliyor demekki.

biberon versen alirmi
memeyi birakdiysa biraz zor geri almasi
en azindan duzenli sagarsaniz belki 1 yasini olsun bitirirdiniz
çok acikirsa uyanikkende emmzmi, kicaginda gezidrerek fln bi iki çekse belki devami gelir

biberonla beslenmek hic istemedi kucagimda meme emmek istedi hep ama ne olduysa ek gidadan sonra fazla emmek istemiyor acaba 3 kez yeterli mi . gunde 3 kez uyuyakaliyor ve o firsattan istifade emziriyorum. gece vrmeye calisiyorum hic almiyor. uyanikken hic almiyor. isiriyor sadece. ama ac biraksam ek gida vermesem belki alir ama ona da gerek duymadim. doktora sordum yeterli dedi ama insallah yledir. insan ilk cocuk oldugu icin telas ediyor. cok tesekkur ederim cevabin iicin. gec goruyorum cevabinizi gec cevap yaziyoruum kusura bakmayin.

Benimde bebeğim 9 aylık ve.sadece uyku öncesi ve uykusunda emiyor. Gündüz 3 uyku yapıyor gecede devamlı emzik gibi hep meme ister. Bende bu yüzden takılmıyorum yeterli geliyor demekki.
benim bebegim gece emmek istemiyor malesef kucagima aldigim an kiziyor bana rahatsiz oluyor emzirmeye zorluyorum diye. gunde ogun ek gida 3 kez de emziriyorum insallah yetiyordur emzirmem . keske ek gidaya erken baslamasaydim belki sebebi budur.

biberonla beslenmek hic istemedi kucagimda meme emmek istedi hep ama ne olduysa ek gidadan sonra fazla emmek istemiyor acaba 3 kez yeterli mi . gunde 3 kez uyuyakaliyor ve o firsattan istifade emziriyorum. gece vrmeye calisiyorum hic almiyor. uyanikken hic almiyor. isiriyor sadece. ama ac biraksam ek gida vermesem belki alir ama ona da gerek duymadim. doktora sordum yeterli dedi ama insallah yledir. insan ilk cocuk oldugu icin telas ediyor. cok tesekkur ederim cevabin iicin. gec goruyorum cevabinizi gec cevap yaziyoruum kusura bakmayin.
benim dr um ek gidayi çocuk anne sutuyle doymazsa oneriyor
soyle dusun ek gida olarak verdigin yiyecekleri omur boyu yiyecek zaten
ama anne sutu oylemi, belli bi suresi var sonra ustesede olmuyor,yani ek gida kaçmiyor ama anne sutu kaçiyor
6 . aydan anne sutunun degeri bebegin ihytiyaçlarini karsilamaz vs diyenleri dinlememen lazim tabi buna inanman için
gunde 500 ml anne sutu almasi lazim bebeginin en az,(diger sut , yogurt peynir de olur tabu taamamlamak için )

benim bebegim gece emmek istemiyor malesef kucagima aldigim an kiziyor bana rahatsiz oluyor emzirmeye zorluyorum diye. gunde ogun ek gida 3 kez de emziriyorum insallah yetiyordur emzirmem . keske ek gidaya erken baslamasaydim belki sebebi budur.

Yatarak emzirmeyı dene canim ozaman hem onun için rahat oluyor hemde çok keyifli yattığın yerden emzirmek :)

benim dr um ek gidayi çocuk anne sutuyle doymazsa oneriyor
soyle dusun ek gida olarak verdigin yiyecekleri omur boyu yiyecek zaten
ama anne sutu oylemi, belli bi suresi var sonra ustesede olmuyor,yani ek gida kaçmiyor ama anne sutu kaçiyor
6 . aydan anne sutunun degeri bebegin ihytiyaçlarini karsilamaz vs diyenleri dinlememen lazim tabi buna inanman için
gunde 500 ml anne sutu almasi lazim bebeginin en az,(diger sut , yogurt peynir de olur tabu taamamlamak için )

cok dogru soyluyorsun. ben o konuda biraz acele ettim. benim hatam oldu. erken basladigim icin. su an pismanim zaten o yuzden fasla emmek istemiyor. gunluk 200 ml kadar da mamalarina formul sut kullaniyorum. 300 400 ml emse iyi olur .

Merhaba ek gıdayı azaltmalısınız ki meme emsin. Günde 9 aylık iken bir çay bardağını geçmemeli ek gıda diye biliyorum. Ben ona dikkat ediyorum. Karnı ek gıda ile doyarsa emmez. Bir yaşa kadar ana gıda anne sütü diğeri adı üzerinde ek gıda. İki emzirme arasında ek gıda verebilirsiniz.

X