9 haftalik gebelikte kahverengi lekelenme :(

busraak

Guru
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2012
43
1
Arkadaşlar:KK43: 9 haftalik hamileyim ve ikinci bebegim.bugun ilk defa kahverengi bi kanamam oldu.hemen doktoruma kostum.kese duruyo, olmasi gerektigi yerde,bebekte hareket var, kalp atisi normal.rahimde bi kanama alani var ama kahverengi oldugunda devam eden bi kanama olmadigini düşünüyorum dedi.yinede onlem olarak kan uyusmazligi ignesi, düşük ihtimaline karsi bi igne, progestan ve serum aldim.hic bi agrim yok ama suanda da sizinti seklinde kahverengi lekeler devam ediyor.istiharat dedi korkma dedi ama gel bide bana sor.ayni seyleri yasayan var mi. Burda okudugum genelde ayni lekelenmede ya kesede sikinti gozukmus yada renk kirmizi..
Biri benimde basima geldi ama bebegim gayet saglikli desin lütfen:KK43:(

Arkadaşlar:KK43: 9 haftalik hamileyim ve ikinci bebegim.bugun ilk defa kahverengi bi kanamam oldu.hemen doktoruma kostum.kese duruyo, olmasi gerektigi yerde,bebekte hareket var, kalp atisi normal.rahimde bi kanama alani var ama kahverengi oldugunda devam eden bi kanama olmadigini düşünüyorum dedi.yinede onlem olarak kan uyusmazligi ignesi, düşük ihtimaline karsi bi igne, progestan ve serum aldim.hic bi agrim yok ama suanda da sizinti seklinde kahverengi lekeler devam ediyor.istiharat dedi korkma dedi ama gel bide bana sor.ayni seyleri yasayan var mi. Burda okudugum genelde ayni lekelenmede ya kesede sikinti gozukmus yada renk kirmizi..
10 haftalık hamileyim 8. Haftadan itibaren ara ara kahverengi akına oluyor doktoruma sordum çok normal dedi kırmızı kan olmadan korkulacak birşey yok kendini fazla yorma korkma dedi bişey de olmadı çok şükür çok pimpiriklenmemekte gerekiyor bence

Şu an bende yaşiyorum 8 haftalik 5haftadan baṣladi kahve rengi lekelenmeler dun kan bile gordum yine gittim kalp atişini filan duyduk hic bir kanama alani yok ama kan kahve rengi akintilar azar azar geliyor anlamadik gitti progesteron ignesi dufaston kullaniyorum 12 haftaya kadar igne filan olmam gerekiyor umarim birsey olmaz bende korkuyorum ilk gebelikde boyle olmamişti her defe birseyler olucak diye insan duşunmeden edemiyor 😐

Şuan nasılsınız ben de aynı haftalardayım sizinle. Belli gün aralıkları ile kahverengi lekem geliyor bazen az bazen fazla. Doktorum kesen sağlam bir şey yok demişti. Ama kontrolden beri 2 hafta geçti. O zaman içimi ferahlatan bu sözler kalıcılığını yitirdi. Umarım bebeklerin sağlıklı hayırlı doğumlarını görürüz kucağımıza alırız amin 🙏🏻🙏🏻

Merhaba ben hamileligimi ogrendigimde hemn hastanede yatis yaptim serum ilac faln dusuk onleyici. 8 haftada bobrek agirisidan dolayi yine gittim hematom var dedi iyiki gelmissin kanama alani kucuk dedi yine 5 gun kadar yattim. Yine ilaca başlatti duphaston. 40 gun iç dedi. 1 hafta once ultrasona girdim kanama alani yok erimis dedi. Ama benim bu surecte hic kanamam olmadi. Bu gun tamamladim ilacimi. Ama yine o ilactan devam et dedi. 13+5 olduk. Benim daha once çok aci sekilde kayiplarim oldugu için takip ediyor. Her ay duzenli hastanede 5 gun faln yatacaksin dedi. Sezeryanla alicam bebegi dedi. Doktor takip ettikce ilaclarini duzenli içtikce gecer merak etme

Bende 8+4 haftalık hamileyim bu gün bendede geldi sızıntı şeklinde. Önce kahveydi sonra pembe oldu devamı gelmez inşaAllah :KK43:

Şu an ben de aynı durumdayım. Sizin son durum nedir acabaa
Benim de konu sahibi gibi 9. Haftada olmuştu, hatta konuyu açtığı gün ben de doktoruma gitmişim kanama yüzünden. Bebek gayet saglikliydi hatta kanama alanı da yoktu bende. Daha önce iki kaybim olduğu için önlem amacli Kan sulandirici iğne ve progesteron zaten başından beri kullanıyordum. Şu an 25. Haftadayim, 14. Haftada tum ilaclari doktor kontrolunde biraktim ve o zamandan beri başka kanama olmadı. Kendinizi strese sokmayın ve kanın rengi ne olursa olsun doktorunuza görünün. Mutlu bir hamilelik geçirmenizi diliyorum 💙

Merhaba ben hamileligimi ogrendigimde hemn hastanede yatis yaptim serum ilac faln dusuk onleyici. 8 haftada bobrek agirisidan dolayi yine gittim hematom var dedi iyiki gelmissin kanama alani kucuk dedi yine 5 gun kadar yattim. Yine ilaca başlatti duphaston. 40 gun iç dedi. 1 hafta once ultrasona girdim kanama alani yok erimis dedi. Ama benim bu surecte hic kanamam olmadi. Bu gun tamamladim ilacimi. Ama yine o ilactan devam et dedi. 13+5 olduk. Benim daha once çok aci sekilde kayiplarim oldugu için takip ediyor. Her ay duzenli hastanede 5 gun faln yatacaksin dedi. Sezeryanla alicam bebegi dedi. Doktor takip ettikce ilaclarini duzenli içtikce gecer merak etme
Hangi şehir özel doktor mu acaba ne için yattınız hastanede

Hangi şehir özel doktor mu acaba ne için yattınız hastanede
Ben yurt dışındayım Türkmenistan dayim.
Benim kan uyusmazligim var daha öncede 2 defa düşük kaç kere kimyasal. 1 de bebegim dogumda oksijensiz kaldigi için vefat etti. Kan uyusmazligndan dolayi dusuk olmamasi için her ay duzenli hastanede yattim gerekli tedaviler ilaçlar serumlar vs yapildi. Geçtigimiz cumartesi günü dogum yaptim 😍 bebegim yanimda uyuyor şuan çok şükür 🤲

Ben yurt dışındayım Türkmenistan dayim.
Benim kan uyusmazligim var daha öncede 2 defa düşük kaç kere kimyasal. 1 de bebegim dogumda oksijensiz kaldigi için vefat etti. Kan uyusmazligndan dolayi dusuk olmamasi için her ay duzenli hastanede yattim gerekli tedaviler ilaçlar serumlar vs yapildi. Geçtigimiz cumartesi günü dogum yaptim 😍 bebegim yanimda uyuyor şuan çok şükür 🤲
Ay çok sevindim darısı başımıza inşallah

X